דווקא עכשיו כולם נוהרים להוציא דרכון פורטוגלי: עורכי דין מהבולטים בתחום עם טיפים

חולמים על פטור מוויזה לארצות הברית, לחתוך את התור בשדות תעופה באירופה או ללמוד בחו"ל? דווקא עכשיו כולם נוהרים להוציא דרכון פורטוגלי ולא בכדי. עו"ד יורם זרה ועו"ד איתי מור, הותיקים והמובילים בתחום, מסבירים איך עושים את זה נכון

נורית פלד קירשטיין, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרכון פורטוגלי
עורכי דין להוצאת דרכון פורטוגליצילום: gustavomellossa - Shutterstock
נורית פלד קירשטיין, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

עשרות אלפי ישראלים כבר בחרו לממש את ההזדמנות הגדולה של העשור ולדאוג לעתידם ולעתיד ילדיהם באמצעות האזרחות והדרכון הפורטוגלי. פורטוגל פותחת את שעריה בפני ישראלים רבים המחזיקים בזכאות לדרכון פורטוגלי וזה הרגע לבדוק האם גם אתם יכולים. לפני שתתחילו להעלות תהיות לגבי קושי התהליך, חשוב שתדעו שניתן להפוך לפורטוגלים מבלי להיכוות והסיכוי לקבל את הזכאות גבוה. הגשת הבקשה באמצעות עורכי דין הבקיאים בתחום מגדילה את סיכויי ההצלחה ומבטיחה לכם תהליך מסודר, יסודי ומקצועי.

בעוד ישנם גורמים רבים העוסקים בתחום, ישנם שני עורכי דין בולטים שסייעו כבר למאות אנשים להוציא את הדרכון הנכסף. ביקשנו מעורך דין יורם זרה ומעורך דין איתי מור לשתף אותנו מניסיונם הרב. .

עו"ד יורם זרה

יותר מ-2,000 בקשות להוצאת דרכון פורטוגלי כבר הגיש משרד עו"ד יורם זרה בחמש השנים האחרונות, מאז עבר החוק המאפשר לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל להחזיק באזרחות פורטוגלית. זרה, העוסק בחוק מראשיתו עם צוות משרדו המיומן, השיג ללקוחותיו למעלה מ-500 אזרחויות עד כה, כאשר מאות רבות עוד בדרך. להמלצות בכתב ובווידאו של מקבלי אזרחות רבים במשרד.

משרדו של עו"ד זרה מונה כעשרה עובדים ועוסק בהוצאת אזרחות פורטוגלית בלבד. התהליך נמשך בממוצע כשנתיים. בסופו, בזכות האזרחות האירופית, המחזיקים בדרכון הפורטוגלי זוכים גם בפטור מהוצאת ויזה לארצות הברית. התהליך מורכב משני שלבים: הוכחת המקור הפורטוגלי והגשת הבקשה לממשלת פורטוגל. כדי לצלוח את ההליך דרושה היכרות מעמיקה עם הביורוקרטיה הישראלית ועם הדין בפורטוגל. התהליך הופך מורכב מדי שנה עקב שינויים בנהלים בארץ ובפורטוגל.

עו"ד יורם זרהצילום: צילום: שחר תמיר

הלהיט החדש: גם אזרחות אירופית וגם פטור מוויזה לאמריקה

"בשנה האחרונה, הוצאת דרכון פורטוגלי הפכה ללהיט", מספר עו"ד זרה, שמחזיק בעצמו בדרכון פורטוגלי שהוציא מתוקף היותו צאצא לקהילה היהודית בטורקיה, שם החלה ההתעוררות בנושא לפני כמה שנים. "הישראלים היו יחסית איטיים בזיהוי הפוטנציאל פה, למרות שיש בארץ מאות אלפי זכאים. בהמשך ישראל הפכה להיות המקור העיקרי שממנו מוגשות בקשות, וזה הגיוני – יש פה ריכוז יהודים ספרדים לקילומטר מרובע הכי גבוה בעולם".

הסיבות לנהירת ישראלים אחר דרכון פורטוגלי מגוונות. עו"ד זרה מספר כי למעטים יש מטרה מוגדרת כמו ללמוד בחו"ל, לחיות תקופה באירופה, לפתוח עסק ולרכוש נדל"ן. הרוב המכריע הבין כי אזרחות אירופית יכולה להועיל בעתיד בדרכים שלא את כולן ניתן לצפות, ומהווה נכס למחזיקים בה, גם לצעירים וגם למבוגרים.

"הרוב יודעים שמדובר בנכס שפותח אפשרויות, גם לעצמם וגם כמתנה לדורות הבאים משום שהאזרחות עוברת לילדיך שייוולדו", מספר עו"ד זרה. "לאנשים בגיל 30-20, שעוד אין להם ילדים, ועדיין לא מחויבים פה למשכנתה, דרכון פורטוגלי פותח אפשרויות. אני רואה את האוכלוסייה הזו עושה שימוש מעשי באזרחות. לפעמים זה גם סמל סטטוס – כשאתה נוסע עם החברים שלך לחופשה באירופה, אתה עובר בתור הביומטרי והחברים עומדים בתור של הלא אירופים – יש כאלה שאומרים לנו שרק בעבור זה שווה להם להצטייד בדרכון הפורטוגלי".

גם מבוגרים יכולים למצוא בדרכון הפורטוגלי ערך רב ולשקול את המדינה כיעד לבלות בו את שנות הפנסיה. לדברי עו"ד זרה, "פורטוגל נבחרה כאחד המקומות הכי נוחים לצאת בהן לפנסיה. המדינה מפותחת, עם תשתיות טובות, מזג אוויר נוח, אנשים טובים, והעלויות הן חצי מאשר בישראל. עכשיו למשל הטרנד הוא לקנות חוות בפורטוגל משום שהנדל"ן שם בזול. אתה לא תמיד יודע לשים את האצבע מראש על האופציות הללו, וזה כבר יכול להיות לדור הבא".

כדי שהתהליך יצליח יש צורך בעורך דין מיומן, שבניגוד לחברות שעוסקות בתחום מחויב באתיקה שמגינה על הלקוח ושבאמתחתו הכשרה ורישיון. עו"ד זרה מכיר את התהליך על בוריו כמו גם את הביורוקרטיה הישראלית והפורטוגלית הסבוכות, מה שמסייע להצלחת התהליך. לעולם לא ייגבה תשלום אם לא בדק לפני ההתקשרות את מסמכיו של הלקוח ואת סיכוייו להוציא דרכון. בשלב בדיקת הזכאות החינמית המחלקה הגנאלוגית במשרד מספקת ללקוח סיוע באיתור מסמכים לשם הוכחת עץ המשפחה הנדרש להליך.

לעו"ד זרה ולצוות משרדו היכרות מעמיקה עם הקהילה היהודית, כמו גם עם משטרת ישראל הנדרשת לצורך הוצאת תעודת מידע פלילי. הם מבקרים דרך קבע במרשם האוכלוסין כדי להקל על הלקוח ולמנוע שגיאות העלולות להיות קריטיות. המשרד עובד יחד עם כמה עורכי דין בפורטוגל. בנוסף, מערכת קודים חדשה מאפשרת ללקוח ולמשרד להתעדכן בהתקדמות בקשת האזרחות ולזהות קבלת אזרחות עוד לפני הגעת ההודעה הרשמית בדואר. "יש מקרים נדירים שבהם מתבקשות הבהרות", הוא מספר, "ואנחנו מיד מזהים את זה ומטפלים כדי למנוע השחתת זמן ועיכובים בהליך. אנחנו מכונה משומנת".

לדבריו, "מאוד חשוב להיות מדויקים בניירת מתחילת ההליך כי שגיאה עלולה לעכב מאוד את ההליך. תיקונה לפעמים אינו אפשרי, ואז הבקשה תקועה. המטרה היא לא הגשת בקשת אזרחות, המטרה היא הגשת בקשה תקינה כדי שלא יהיו עיכובים ודרישות נוספות מהרשויות. בקשות שהוגשו באופן לקוי תלויות ועומדות עד לתיקון הליקוי. איכות הבקשה מתבררת רק לאחר יותר משנה, כאשר היא נבדקת לעומק".

לבסוף מגיעה תקופת ההמתנה לקבלת האזרחות, שעשויה להימשך גם שנתיים ויותר. "יש חשיבות לשירות גם לאורך תקופת ההמתנה", מסביר עו"ד זרה. "כשבקשה מוגשת כמו שצריך, אין הרבה מה לעשות חוץ מלהמתין. ישראלים פחות יודעים להמתין בסבלנות וצריכים הרבה שירות ויחס מרגיע. גם התמיכה הזו נדרשת, ואנחנו מעניקים אותה ללקוחותינו בחפץ לב".

עו"ד יורם זרה

טלפון: 09-3740125

כתובת: החושלים 6, הרצליה פיתוח, מגדל C, קומה א'

מייל: desk@zaralaw.co.il

אתר

פייסבוק

---------------------------------------------

עו"ד איתי מור

כבר שנים ארוכות שעו"ד איתי מור, משפטן מנוסה ומומחה להוצאת דרכון פורטוגלי, חי ונושם את החיים בפורטוגל. לצד טיפול בבקשות לדרכונים הוא מלווה משפטית עסקאות נדל"ניות ומסחריות במדינה ומצוי בקשר הדוק עם משרד המשפטים הפורטוגלי, עם משרד הפנים ועם שאר הרשויות במדינה. הוא רגיש לצורכי הקהילה היהודית בפורטוגל, קשוב לבקשותיה ומעודכן בהנחיותיה שמשתנות מעת לעת בכל הנוגע להוצאת דרכון פורטוגלי.

עו"ד מור עוסק בהוצאת דרכונים פורטוגליים כבר משנת 2016, עוד כשהתחום היה בחיתוליו, כשהביורוקרטיה עדיין לא היתה מובנית וברורה ודרך ההתנהלות בנושא עברה מפה לאוזן. עו"ד מור היה מהחלוצים שפילסו את דרכם בסבך המסמכים, וכיום, עם משרד שיושב ברמת החייל הכולל צוות של עורכי דין מומחים בנושא וצוות נוסף שפועל מלב הקהילה היהודית בפורטוגל – הוא מעורכי הדין המבוקשים בתחום, שבורר את לקוחותיו בקפדנות ומטפל בהם במסירות מהרגע הראשון ועד קבלת הדרכון הנכסף.

עו"ד איתי מורצילום: מיכאלה תקווה

עם עו"ד מומחה התהליך המורכב הופך פשוט

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי הוא ארוך ומורכב, ומצריך סבלנות רבה. עם מומחה בתחום, התהליך יכול להפוך להיות פשוט יותר, גם אם לא קצר יותר. זו גם אחת הסיבות, לדבריו של עו"ד מור, שיש להקפיד על בחירת עורך הדין שמטפל בך, ולוודא כי הוצאת דרכון פורטוגלי הוא תחום עיסוקו העיקרי אם לא היחיד. "האתגר הוא אדמיניסטרציה וצריך לדעת לנהל אותה בצורה מאוד מסודרת ומאורגנת", הוא אומר ומסביר שלא חוכמה להגיש בקשה לדרכון – החוכמה היא לדעת לטפל בבקשה הלאה, להשלים מסמכים חסרים, לדייק בפרטים ולציין את הדברים הנכונים הדרושים לסיכויי הצלחתו של התהליך.

במשרד עו"ד איתי מור על שלוחותיו בארץ ובפורטוגל מכירים את התהליך על בוריו, ודואגים לכך שהלקוח יזכה לראש שקט. "כשלקוח מגיע אלינו ומתחיל איתנו את התהליך, מאותו רגע אנחנו אוספים את המסמכים עבורו, הוא לא צריך לעשות כלום", מספר עו"ד מור. "אנחנו אוספים את המסמכים ממשרד הפנים ומכל הרשויות פה בארץ ודואגים להשלים את התיק שלו מ-א' ועד ת'. זה מייצר ללקוחות סביבת עבודה מאוד קלה, פשוטה ונעימה, לא מסורבלת ולא מסובכת".

אחת הדרכים שמקלות על התהליך היא טיפול באמצעות מערכת האון ליין שפיתח עו"ד מור, בעל רקע עשיר בעולמות ההייטק והסטארט-אפים, שמאפשרת ללקוח לצפות בשלבי תהליך הגשת הבקשה שלו, וגם מקלה על איסוף המסמכים. "אין סיבה שזה לא יהיה ככה", אומר עו"ד מור. "כמובן שיש מסמכים שצריך לחתום עליהם פנים אל פנים, כמו ייפויי כוח, אבל הרוב המוחלט של המסמכים נאסף בשלט רחוק. המטרה שלנו היא להקל על הלקוח ולחסוך ממנו את כל ההיבטים האדמיניסטרטיביים שיש תוך שאנחנו נותנים לו את כל האחריות, הביטחון, האמינות והמקצועיות שהוא יכול לקבל".

לדבריו, פעם החזקת דרכון פורטוגלי היה סמל סטטוס, היום זה כבר סטנדרט. "זה משהו שכל אחד רוצה וצריך שיהיה לו בכיס", הוא קובע ומסביר כי "אם מבוגר רוצה להוציא דרכון פורטוגלי לילד שלו שכבר נולד, התהליך יקר ומורכב, אבל אם הוצאת לעצמך דרכון מראש, ונולדו לך ילדים אחרי שהפכת לאזרח פורטוגל – התהליך הופך לטכני, פשוט וקל, וגם הרבה יותר זול. זה משהו שהחבר'ה הצעירים צריכים לחשוב עליו, שבעוד כמה שנים הם יהיו הורים, והילדים שלהם יקבלו דרכון באופן כמעט אוטומטי, מה שיחסוך להם הרבה כסף וכאב ראש".

עו"ד איתי מור – הוצאת דרכון פורטוגלי

טלפון: 073-7258589

למייל של עו"ד איתי מור >>>

לאתר של עו"ד איתי מור >>>

לפייסבוק - מועדון הדרכון הפורטוגלי בהובלת עו"ד איתי מור >>>

לאינסטגרם של מועדון הדרכון הפורטוגלי בהובלת עו"ד איתי מור >>>

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: