רילקו נדל"ן: משני שותפים צעירים לחברה מובילה להשקעות בנדל"ן בארה"ב

חברת רילקו השקעות נדל"ן, החלה כמיזם של שני ישראלים שעברו לאמריקה וקיבלו את אמונם של חבריהם וקרובי משפחתם להשקיע עבורם. במובנים רבים, רילקו נדל"ן ממשיכה להתבלט בזכות המקצועיות והיחס האישי, גם היום, כאשר מדובר באחת החברות המצליחות להשקעה בנדל"ן בארה"ב

יורם קפילוטו, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם קפילוטו, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

במצב הנוכחי של שוק ההון, מרבית המשקיעים, עם דגש על המשקיעים הקטנים, חוששים להיכנס לסחרור מסוכן שכזה. משום כך, ישראלים רבים, בעקבות מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל, מחפשים אחר אפיקי השקעה בנדל"ן במדינות שונות ברחבי העולם. באופן טבעי, אחד היעדים הפופולריים הוא ארה"ב, שהרי התגשמות החלום הישראלי היא להצליח ולהתעשר בארה"ב.

חברות רבות מציעות כיום לישראלים אפשרויות להשקעה במגוון מיזמים נדל"ניים בארה"ב, אולם קשה לנווט בין מגוון ההצעות והאפשרויות, ולדעת להוציא את המוץ מן התבן. חברת רילקו השקעות נדל"ן היא אחת החברות המובילות כיום בישראל להשקעות נדל"ן בארה"ב. ישבנו לשיחה אישית עם שני המייסדים שלה, גיא רג'ואן ותומר חי, על מנת להבין טוב יותר מה מייחד את רילקו השקעות נדל"ן משאר החברות בישראל שמשקיעות בנדל"ן בארה"ב.

איך התחלתם לעבוד ביחד?

גיא רג'ואן: "אני אישית עסקתי במשך שנים בתחום הנדל"ן גם בישראל. בתחילת דרכי הייתי משווק דירות בחברת יזמות גדולה והייתי גם הבעלים של משרד תיווך נדל"ן בגבעתיים. אחרי משבר הסאב-פריים בארה"ב, טסתי לאמריקה להבין קצת יותר לעומק את שוק הנדל"ן שם ולחפש אחר הזדמנויות השקעה. ככה הכרתי את שותפי תומר".

תומר חי: "אני התגוררתי בארה"ב משנת 2009, ולאט לאט נחשפתי שם לעולם הנדל"ן. התחלתי להשקיע בנדל"ן אחרי משבר הסאב-פריים בזמנו. יש משפט של הברון רוטשילד (לא "הנדיב הידוע" רוטשילד, אלא ברון אחר מן המשפחה י.ק.), שאומר ש"כאשר דם זורם ברחובות, זו העת לקנות נכסים". ככה גם אני השכלתי לנצל את ההזדמנויות שנוצרו אחרי המשבר. מכרה משותפת שלנו, שמעה שאנחנו עושים מהלכים דומים בתחום הנדל"ן בארה"ב וחיברה ביני לבין גיא, ומאותו יום התחלנו להשקיע ביחד ונהיינו שותפים וחברים טובים"

"למדנו את המשקיע הישראלי". תומר חי (מימין) וגיא רג'ואן. צילום: יח"צ

איך הקמתם את רילקו נדל"ן?

גיא רג'ואן: "בשנים הראשונות רכשנו כמה נכסים ומכרנו אותם בתשואה גבוהה וברווח יפה. עם הזמן חברים וקרובי משפחה בסביבה הקרובה שלנו ראו שאנחנו מצליחים והתחילו לבקש להצטרף להשקעות ושנשקיע כסף גם עבורם. לאט לאט ראינו כי קיים ביקוש הולך וגדל להשקעות נדל"ן בארה"ב, ופתחנו את חברת רילקו השקעות נדל"ן".

מה למדתם לאורך הזמן מהעבודה שאתם עושים ברילקו?

תומר חי: "קודם כל, השקענו מאמצים רבים ומחקר, ולמדנו מהי הדרך הנכונה לעשות את הדברים תוך כדי ניסוי וטעיה. עם הזמן רכשנו ידע רב, כישורים ומיומנויות שסייעו לנו לזהות עסקאות עם פוטנציאל לרווח. לאחר שהפכנו למקצוענים אמיתיים, למדנו להבין מהי ההשקעה הנכונה ביותר עבור המשקיע הישראלי".

אז מהי ההשקעה הנכונה ביותר עבור המשקיע הישראלי?

גיא רג'ואן: "המשקיע הישראלי לא מחפש התעסקות מיותרת, אלא מעדיף להיות ב 'ראש שקט' ולקבל הכנסה פאסיבית יפה. הישראלים רוצים לראות את הכסף נכנס כל חודש לחשבון שלהם בדיוק בזמן, כמו שעון שוויצרי, הם לא מעוניינים לחפש הרפתקאות. זו הסיבה שבחרנו לעבור להשקעות במתחמי מגורים של מולטי-פמילי: מדובר במתחמי מגורים למשפחות, הבנויים בצורה אחידה, ומהווים יחידה אחת מבחינת הרישום בטאבו. מדובר בצורת מגורים מאד נפוצה בערים ובשכונות הפרבריות בארה"ב".

תומר חי: "בשנים הראשונות היינו קונים בתים ומוכרים אותם ברווח. רכשנו מאות נכסים בשיטה הזאת וזה היה טוב בסך הכול. אבל הכל מתגמד אל מול עסקאות המולטי-פמילי. מדובר בעסקאות בהיקף של חמישה מיליון דולרים בממוצע, שהפוטנציאל בהן הוא אדיר".

"המולטי-פמילי היווה קפיצת מדרגה". תומר חי. צילום: יח"צ

"אמינות ושמירה על עקרונות מפתח"

תומר וגיא עושים חיל עם רילקו השקעות נדל"ן, והלקוחות מרוצים. ניסינו לברר איתם מה מבדיל אותם כיום ואת רילקו השקעות נדל"ן משאר החברות בישראל שעוסקות בהשקעה בנדל"ן בארה"ב.

מה האסטרטגיה הייחודית של רילקו השקעות נדל"ן?

תומר חי: "ציינו קודם לכן שהמשקיעים הישראלים מעדיפים הכנסה פאסיבית והתעסקות מועטה בהשקעה. אנחנו ברילקו נדל"ן היחידים שבאמת מאפשרים ללקוחותינו ליהנות מהניסיון האישי שלנו כמשקיעים, ומלווים את השותפים שלנו יד ביד לאורך כל משך ההשקעה. בנוסף, אנחנו למעשה מחפשים שותפים, לא לקוחות, כלומר כל פרויקט שאנחנו בוחרים להשקיע בו, מתוך מגוון השקעות שנבחנו בקפידה, זהו פרויקט שנבחר משום שהוא איכותי ורווחי, ואנו משקיעים בו גם בעצמנו, מההון של החברה. אנחנו למעשה שותפים ביחד עם המשקיעים שלנו, ובזכות זה הם מבינים כמה אנחנו מאמינים בכל השקעה והשקעה".

גיא רג'ואן: "אמינות היא מילת המפתח בתחום הזה. אנחנו דואגים להסביר ללקוחות את התמונה המלאה לגבי כל פרויקט ופרויקט, מה התוכנית העסקית, מה הצפי לתשואה וכן הלאה. כל שותף ברילקו מקבל תמיד את התמונה המלאה והמקיפה עוד בטרם הוא מחליט לבצע את ההשקעה. עם כל הצניעות, אני חייב להודות כי כיום אין שקופים מאיתנו בעסק הזה".

"נכנסים משקיעים קטנים וגדולים גם יחד". גיא רג'ואן. צילום: יח"צ

אתם משקיעים בעסקאות גדולות. למי ההשקעה הזאת מתאימה?

גיא רג'ואן: "לכל אחד! זה בדיוק הייחוד שבעניין. הכוח של רילקו נדל"ן לקבל עסקאות טובות, הוא שאנחנו קודם כל מאתרים ורוכשים את הנכסים בעצמנו, מבלי לשלם תיווך. שנית, הכוח שלנו נובע מכך שאנחנו משקיעים כקבוצה גדולה עם הון רב, וכך אנחנו מקבלים מחירים טובים יותר.

לאור כך, כל משקיע ומשקיע שלנו, אפילו אם הוא רוצה לשים סכום מינימלי של 50 אלף דולר, יכול להרוויח לעצמו תשואה יפה מנדל"ן בארה"ב. הוא פשוט מקבל נתח בפרויקט ביחס להשקעה שלו. אגב, גם משקיעים גדולים משקיעים אצלנו וסומכים עלינו שאנחנו מביאים להם את העסקאות המשתלמות ביותר, והם אומרים לנו לא פעם כמה הם מרוצים מהתוצאות העסקיות. הם השכילו עם הזמן להבין שיש בינינו זהות אינטרסים חופפת לחלוטין".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן