אילן קצ'נס: "אני צופה גידול במספר מלונות הבוטיק בישראל"

מאסתם במלונות הכל כלול, עם ילדים שצורחים בבריכה? מעדיפים בית מלון שיספק חופשה מרגיעה, איכותית עם טעם של יוקרה? טרנד מלונות הבוטיק, שהחל לפני שנים באירופה, עושה עלייה, ואילן קצ'נס מסביר מהם בדיוק אותם בתי מלון מיוחדים

שושנה חייט, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שושנה חייט, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

תחום המלונאות מציג שינויים רבים בשנים האחרונות. רשתות בינלאומיות כמו Ibis ודומיהן נכנסות לשוק המקומי, תוך שיפוץ של בתי מלון ישנים. גם הקמתם של בתי מלון יוקרתיים כמו אלמא בזיכרון יעקב או וולדורף אסטוריה בירושלים משנים את מפת המלונות בישראל, תוך שימוש בחומרים, אביזרים וריהוט יוקרתיים במיוחד. בין כל אלו, ניתן לראות פריחה של בתי מלון קטנים יחסית, הזוכים לשם "בוטיק", כאילו היו חנות בגדים ממותגת בכיכר המדינה.

כדי להבין מעט יותר מהם מלונות בוטיק, נפגשתי עם אילן קצ'נס, מנכ"ל חברת K.TESORO Design, המתמחה בשיווק ריהוט איטלקי איכותי לבתי מלון בארץ, ומשמשת כנציגה מקומית של מותגים איטלקיים רבים בתחום הריהוט.

האירוח עצמו במלון בוטיק שונה מהנהוג בבתי מלון רגילים צילום: יח"צ

אילן, איך מגדירים מלון בוטיק?

"לפי ההגדרה, מלונות בוטיק הם מלונות המאופיינים ראשית בעיצוב ייחודי, עם קונספט מודגש בחפצי אומנות, ריהוט עתיק או ריהוט סופר מודרני, מדיה דיגיטלית עדכנית, רמת גימור ואבזור גבוהים ואיכותיים מהסטנדרט. בנוסף האירוח עצמו במלון בוטיק שונה מהנהוג בבתי מלון רגילים, תוך מתן דגש על שרות אישי ופרטני לכל אורח".

האם ישנם מלונות העונים להגדרה "בוטיק" בארץ?

"כמובן שיש. בתל אביב בלבד הוסבו כ-20 מבנים לבתי מלון בוטיקים, המאופיינים בסגנון ארכיטקטוני ייחודי לסיווג זה, ועוד והיד נטויה. הצפי הוא מלונות בוטיק נוספים רבים בכל רחבי הארץ. אפילו בגדרה יש מלון בוטיק כיום".

בוטיק זורם בכפות ידייך

אילן קצ'נס מסביר, כי אם בעל מלון רוצה להפוך את כל המלון או חלק ממנו ל'מלון בוטיק', הדבר אפשרי: "אפשר להפוך חלק מהמלון למודל בוטיקי, על ידי אפיון של חלק מהקומות במלון. לדוגמה - ספא מעוצב ומיוחד, או סביבה עסקית, הכוללת שירותים הנדרשים לאנשי עסקים: שירותי מזכירות, חדרי ישיבות ומולטימדיה, רכב הכולל שרותי נהג צמוד וכו'".

מומלץ לבחור בפריטים דומיננטיים בשטחים הציבוריים ובחדרים צילום: Pixabay

"עם זאת, למלון בוטיק ישנם מאפיינים ייחודים ברמת העיצוב והתכנון, ולכן לריהוט יש מרכיב מרכזי בהפיכתו לכזה. בחירת דגמי ריהוט ואבזור לפי הזמנה ועיצוב אישי, מעניקה תרומה אדירה שלא תמיד שמים אליה לב. התרומה שיש לריהוט עצומה, זאת מכיוון שהריהוט נותן את האופי לחללים של המלון, נוסף על הבידול מהריהוט הסטנדרטי", אומר קצ'נס. "לכן, החומרים שיבחרו על ידי המעצבים, יכללו שילוב של אלמנטים אומנותיים המשדרים יוקרה או מאפיין אחר, אשר נבחר להוביל את הקו העיצובי המייחד את המלון", טוען אילן קצ'נס.

תרשום תרשום - רושם רושם

חלק מרשתות בתי המלון בישראל, מעוניינות לשדרג את רמת האירוח והעיצוב במלונות שלהן. הרצון הזה מגיע הן משינויים בדירוג המלונות, הודות לרשתות חברתיות ודירוג במספרים ע"י הנופשים שבילו במלון (אתר בוקינג וכו'), והן בעקבות החשיפה המרובה של התייר הישראלי למלונות מפוארים בחו"ל, שאינם דורשים תשלום גבוה תמורת חופשה בסטנדרט יוקרתי.

אילן קצ'נס, כמנכ"ל חברת K.TESORO Design, ממליץ לאותם בעלי מלונות ורשתות "לבחור את המוצרים שירכיבו את מלון הבוטיק וייחדו אותו, לעומת מלונות אחרים. רצוי מאד לא לתת למחיר המוצרים והחומרים להיות במקום הראשון בקבלת ההחלטות". קצ'נס מוסיף כי "על פי רוב, מלון בוטיק הוא מלון עם מעט חדרים, ולכן, במידה ויש תקציב מוגבל, מומלץ לבחור בפריטים דומיננטיים בשטחים הציבוריים ובחדרים. פריטים ואביזרים אלו יעניקו את אפקט המיוחדות והיוקרתיות הרצוי".

אותו בעל מלון בוטיק, חייב לזכור כי המחיר שיגבה מהלקוח, הוא מעבר לסטנדרט, ולכן ללקוח יש ציפיות גבוהות. שימוש בחומרים שאינם משקפים את רמת המחיר, או בחירה של ריהוט ואבזור סטנדרטיים, תגרום ללקוח הרגשה חמוצה, שמעידה על כך שהוא לא קיבל את מה שהוא שילם בעדו. מכאן - ההשלכות ברורות לעתיד. במקום לייצר חוויה אחרת וחופשה מיוחדת, הלקוח חווה עוול ומפח נפש, מה שיפגע בדירוג ובציון המלון.

"בניית דלפק קבלה הבנוי כולו משיש מרהיב" צילום: Pixabay

אילן, על מה חשוב לשים דגש במהלך תהליך שדרוג המלון למלון בוטיק?

"חשוב לבחור בספקים עם יכולת מוכחת, ולא לבחור בספקים זולים ולא מוכרים, המציעים הרפתקאות "זולות" עם יצרניים שאינכם מכירים. מומלץ לבחור ספקים שונים עם נגישות גיאוגרפית טובה, ולא ממדינות רחוקות או נכשלות, כיוון שכל תיקון עלול לגרום לעיכובים דרמטיים בפרויקט.

"חברת K.TESORO Design לדוגמה, מייצגת יצרנים מובילים מאיטליה באופן בלעדי, כאשר כל הספקים מומחים בייצור על פי הזמנה אישית ועיצוב ייחודי למלונות - מריהוט ועד חפצי אומנות, מגופי תאורה ועד חיפוי קירות הפנים, מבניית דלפק קבלה הבנוי כולו משיש מרהיב, ועד בחירת הבדים לכסאות במסעדת המלון. נדרש ידע עצום וניסיון של שנים בתחום המלונאות, על מנת לבנות עבור המעצבים והמלונאים One Stop Shop. בכך, K.TESORO Design נותנת מענה למעצב ולמלונאי גם יחד, תוך הבנה לעומק של מכלול הצרכים, מה שמייצר פרויקט מוצלח, ללא פשרות", מסכם אילן קצ'נס.

אילן קצ'נס הינו מנכ"ל חברת K.TESORO Design, ועומד בראש קבוצת K.TESORO.