איך הפך המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית למוקד משיכה למבקרים מחו"ל?

המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב חושף לקהל רלוונטי את ישראל כמעצמת יוזמה טכנולוגית עולמית, עם החברות הגדולות ביותר בסטארטאפ ניישן

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מקום אחד בישראל נותן הזדמנות להציג את התעשייה החדשנית ביותר, שמובילה גם בזירת הטכנולוגיה העולמית – המרכז לחדשנות ישראלית של 'תגלית'.

בקיץ 2016 הקימו 'תגלית' והבורסה לניירות ערך, בבניין החדש של הבורסה בלב הסיטי של תל אביב, את המרכז לחדשנות ישראלית. המרכז ייחודי בכך שהוא מפגיש חברות טכנולוגיות מובילות עם משלחות עסקיות, יזמים, פילנתרופים וכוח אדם פוטנציאלי.

צילום: המרכז לחדשנות

את פרויקט 'תגלית' אין צורך להציג; ב-18 שנות קיומו הביא הפרויקט לישראל כ-600 אלף מבקרים לישראל, מ-67 מדינות. מדי שנה כמעט 50 אלף משתתפים, בין הגילאים 18-26, מגיעים לישראל במסגרת סיור חינוכי של 10 ימים בהם נחשפים המשתתפים לישראל על כל גווניה. השנה, לאור הביקוש הרב, אף השיק הפרויקט המצליח לראשונה תכנית למשתתפים מבוגרים בין הגילאים 27-32.

ב'תגלית' גילו שחלקה של הסטארטאפ ניישן, שהפך את ישראל למעצמה טכנולוגית, אטרקטיבי גם לקהל הזה וראוי לציון והבלטה. היוזמה והחדשנות, מייצגים היטב את ישראל, שב-70 שנותיה, הפכה לפלא כלכלי עולמי. מרכז החדשנות הפך למייצג של תעשייה זו.

בזמן הקצר שחלף מהקמתו, הפך המרכז לכזה שמייצר עניין גם אצל בעלי עניין בטכנולוגיה הישראלית; יותר מ-800 משלחות עסקיות, יזמים, פילנתרופים, משלחות מהאקדמיה ומקבלי החלטות מכל העולם ביקרו במקום והמרכז הפך אבן שואבת לכל מי שמגיע לישראל ורוצה להבין את סוד ההצלחה הישראלית.

הישגי הסטארטאפ ניישן במקום אחד

עד הקמת המרכז, לא היה בישראל מקום אחד שהציג בתוכו את כל היוזמות, החדשנות והתרומה הישראלית לעולם, שרואה את התמונה הגדולה של ענף הטכנולוגיה המקומי. במרכז הרימו את הכפפה ומאז מקפידים להתעדכן על ידי ועדת תוכן, שבוחנת מעת לעת מיצגים שונים, מעדכנת את תערוכת הקבע ויוצרת שיתופי פעולה עם חברות וקהילות מובילות בתעשייה המקומית.

המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית צילום: המרכז לחדשנות

למידע נוסף בקרו באתר תגלית ישראל>>

המשלחות והמבקרים במקום עוברים מסלול קבוע של סיור בתערוכה האינטראקטיבית שעוסקת בהישגי התעשייה במדע, בחקלאות, בתחבורה, במובייל, בסייבר, בביטחון וברפואה. "זה מיצג מעמיק שנותן טעימה לפריצות הדרך שהעמידו את ישראל בראש החץ הטכנולוגי בעולם", אומר גידי מרק, מנכ"ל תגלית. בין המיזמים המוצגים בתערוכה אפשר למצוא את אפליקציית Waze , מדנול שהביאה לעולם את הסטאנטים ללב, צ'ק פוינט המובילה העולמית בתחום הסייבר, המצאת הדיסק און קי של M-systems, מערכת הנהיגה החכמה של מובילאיי ועוד

לאחר הסיור המבקרים ממשיכים לצפייה בסרט קצר, שסוקר את תולדות התעשייה בישראל והאקוסיסטם הטכנולוגי בה ובהמשך, בהתאם לאופי הקבוצה, מוצגים למשתתפים מגוון כלים מקצועיים, לפי מגמות, פיתוחים ונתונים עדכניים מהשטח. המבקרים אף זוכים להיפגש עם יזמים בכירים המתנדבים במרכז ומעניקים הצצה לסודות ההצלחה המקומיים.

מעמיקים את הקשר עם השטח

מרכז החדשנות מקיים קשר עם החברות המוצגות ועם גופים שונים במשק הישראלי כמו משרדי ממשלה, עיריות וכדומה, אליו הם מביאים משלחות, שמעוניינות לראות את התמונה המלאה של התעשייה הטכנולוגית הישראלית. "לחברות שעובדות איתנו זה נותן הזדמנות להראות לאורחים מכל העולם את העוצמה הישראלית בחדשנות ובטכנולוגיה", מוסיף מרק.

גם התנועה של 50 אלף צעירים בשנה, יחד עם מאות חיילים ישראלים שמתלווים למשלחות, וזיהוי הצורך של כל אלה למצוא הזדמנויות תעסוקה אופציונליות בישראל, הביאו את אנשי המרכז להקים במרכז "קיר הזדמנויות" דיגיטלי. הקיר ממלא תפקיד דומה ללוח המשרות המוכר, שמחבר ישירות בין מבקרים לחברות ולמרכזים אקדמיים שמפרסמים בו, בין השאר. המבקרים יכולים להשאיר את הפרטים שלהם והחברות הקשורות למרכז משאירות מודעות השמה. "זה מחבר בין כוח אדם בינלאומי איכותי, שרואה אפשרות להשתלב בחברה הישראלית, לבין חברות ישראליות שזקוקות לכך ותלמידים פוטנציאליים למוסדות האקדמיים הישראלים", אומר נמרוד רן, סמנכ"ל התפעול הבינלאומי של תגלית.

למידע נוסף בקרו באתר תגלית ישראל>>

בשעות הערב נפתח המקום ללא עלות למיטאפים של חברות עסקיות שותפות, של יזמים ושל קהילות טכנולוגיות ובכך מעמיק את החיבור עם הקהילות והאקוסיסטם המקומי.

צילום: המרכז לחדשנות

סביב המרכז נוצרה קהילת מומחים תומכים פעילה, שמגיעה מתוך האקוסיסטם הישראלי וכ-400 יזמים שמגיעים בהתנדבות לספר על עצמם ועל החברות שלהם בפני קהלים רלוונטיים.

מרכז החדשנות ממשיך כל העת לגייס אליו חברות שותפות רלוונטיות ורק לאחרונה הצטרפו התעשייה האווירית, שמקימה בו מיצג חלל חדשני, חברת אורבוטק שעשתה לאחרונה אקזיט ענק, חברת NICE ועוד.

אנשי המרכז באופן טבעי יושבים בצומת שמחבר את החברות הגדולות במשק עם חברות יזמות וסטארטאפ קטנות וכמובן, משלחות שונות מחו"ל. כך נוצרות הזדמנויות לגיבוש שיתופי פעולה ועסקאות בין חברות מסחריות ומשלחות, שמתעניינות במוצרים שלהן, חשיפת סטארטאפים למשקיעים רלוונטיים ועוד.

המרכז שוקד על תכניות להרחבת הפעילות, הגדלת מספר המשלחות המקצועיות מכל רחבי העולם והפיכת המקום לכותל הטכנולוגי של כל מי שמגיע לארץ ויש לו עניין בטכנולוגיות הישראליות, תוך שילוב כלל החברות המובילות במשק בתערוכה האינטראקטיבית המוצגת בו.

למידע נוסף בקרו באתר תגלית ישראל>>