אלדד פרי: ״לוד היא הזדמנות הנדל״ן הבאה של ישראל – בזכות החינוך״

העיר לוד נמצאת בעיצומו של אחד השינויים הגדולים בתולדותיה. יזמי נדל״ן גדולים כגון אלדד פרי, הבעלים של פרי נדל"ן, כבר מזהים את ההזדמנות ויוצאים בפרויקטי נדל״ן של מאות יח״ד בעיר

תוכן מקודם בשיתוף אלדד פרי נדל"ן
תוכן שיווקי
תוכן מקודם בשיתוף אלדד פרי נדל"ן
תוכן שיווקי

יזמי נדל״ן גדולים כגון אלדד פרי, כבר מזהים את ההזדמנות ויוצאים בפרויקטי נדל״ן של מאות יח״ד במרכז העיר

העיר לוד נמצאת בעיצומו של אחד השינויים הגדולים בתולדותיה, כזה שבתוך שנים ספורות יביא לגידול אדיר של אלפי יח״ד בשכונות חדשות ולהתחדשות מאסיבית של מרכז העיר.

לא מכבר אושרה תכנית לבניית 4,717 יח״ד חדשות במתחם העיר העתיקה בעיר, שיחליפו 1,777 דירות ישנות הקיימות במקום. כמו כן, אחת התוכניות הגדולות המקודמות בלוד (תכנית ניר צבי, המקודמת בותמ״ל) תביא להוספת למעלה מ־11 אלף יח״ד לעיר. בנוסף לכך, אושרה בותמ״ל 'תוכנית בן שמן' להקמת אחת השכונות הגדולות שייבנו בישראל בשנים הקרובות. התוכנית כוללת 4000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה ופארק עירוני מושקע בגודל 180 דונם.

השינוי הגדול מגיע מהחינוך

הפיתוח האדיר של העיר מגיע כשברקע מתחוללת מהפכה סוציואקונומית וחברתית אדירה בלוד, אשר נובעת במידה רבה מהתמקדותה של העירייה במיצוב תחום החינוך בעיר ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

״ההתפתחות של לוד מלווה בביקושים גדולים של אוכלוסייה המעוניינת להשתקע באזור, ולנצל הזדמנות לרכישת דירה במחירים נוחים, בהשוואה לזינוק האדיר שראינו במחירי הדירות במרכז הארץ״, אומר אלדד פרי, הבעלים של חברת אלדד פרי נדל״ן, הבונה פרויקטי נדל״ן גדולים באזור. ״אנשים מבינים שערים כמו לוד או רמלה הן ההזדמנות הבאה של עולם הנדל״ן הישראלי, משום שהן מציעות, שילוב נדיר של מחירי דיור נוחים, נגישות תחבורתית גבוהה, קרבה למקורות תעסוקה רחבים ומערכת חינוך ותרבות איכותיות״.

אלדד פריצילום: רון פדידה

״בשנות ה־60, ה־70 וה־80 הייתה לוד מהערים החשובות במדינת ישראל״, אומר יאיר רביבו ראש עיריית לוד: ״מאז המדינה הקימה ישובים חדשים ליד לוד, במקום לחזק את הערים מבפנים. אבל היום אנחנו רואים תיקון היסטורי. הסכמי הגג וההתחדשות העירונית מדברים על חיזוקה של לוד מבפנים. לוד היא עיר חזקה כאשר לאוכלוסייה היהודית יש חתך סוציואקונומי או מדד חברתי-כלכלי של 6. תושב לוד ממוצע משתכר הרבה יותר מהשכר הממוצע במשק כי התושבים עובדים בשדות התעופה ובתעשייה האווירית. המפעלים החזקים באזור תורמים לרווחתם של תושבי העיר״.

מבחינת מחירי הדיור בעיר , "גם אחרי שזינקו בחדות, עדיין מדובר במחירים אטרקטיביים ביחס למרכז הארץ. דירת 4 חדרים שנמכרה בלוד לפני 5 שנים ב־900 אלף שקל, נמכרת כיום ב־1.4 מיליון שקל.

בירת החינוך של ישראל

בתחילת השנה זכתה לוד בפרס החינוך הארצי היוקרתי, המבטא את המהפכה הגדולה שהתחוללה במערכת החינוך בעיר, בדרך להפיכתה לבירת החינוך של ישראל. הפרס ניתן לעיר ע"י שר החינוך נפתלי בנט שציין לחיוב את המסירות הגדולה של תושבי העיר והעירייה לנושא, ואת הזנקת רמת החינוך, הערכים וההישגים בעיר.

תוכניות הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים והתיכוניים בלוד מבוססת על שיטות מתקדמות הנתמכות בידי משרד החינוך ומיושמות על ידי מחנכים המצטיינים בשיטות הוראה חדשניות אלה.

בנוסף לחינוך בגיל הצעיר, החלה העירייה לקדם את ההחלטה שאושרה בממשלה, להקמת מכללות בתחומי העיר. מדובר ביוזמה עירונית חדשה של פיתוח יחודיות לעיר כ"עיר מכללות", מה שיסייע משמעותית להתפתחות העיר ולחיזוק אוכלוסייתה.

צילום: יחצ

קריית החינוך החדשה – פרויקט נדל״ן ראשון מסוגו לקידום החינוך

ההתמקדות של לוד בחיזוק החינוך בעיר, הובילה גם להקמת אחד מפרויקטי הנדל״ן היחודיים בישראל. חברת אלדד פרי נדל״ן, שהמנכ״ל שלה ליאור ברדוגו מתגורר בעיר, יצאה באחרונה עם פרויקט מגורים חדש במרכז העיר בשם ״פרי בסט״. המיזם מתוכנן לצורך תמיכה בלימודי תלמידי הפרויקט שיכלול 5 בניינים בני 22 קומות הכוללים 450 דירות, מחירי הדירות בפרויקט – החל מ־1.19 מיליון ש"ח.

בעיצוב הדירות תילקח בחשבון סביבה לימודית תומכת לילדים, בכל בניין תיבנה כיתת לימוד לצורך הכנת שיעורי בית ושיעורים פרטיים של מדריכים חיצוניים לילדי השכונה.

"פרי בסט" יבנה במתחם מרכזי, בצמוד לשכונת רמת אלישיב המבוקשת שבה לא נותרו עתודות קרקע לבנייה למגורים. בסמוך למתחם יש מספר גדול של בתי ספר תיכון מובילים וגני ילדים. כמו בית הספר למדעים, מהמובילים בתחום המדעים בישראל.

משקיעים בחינוך:קראו עוד על פרויקטPERI BESTשל חברת אלדד פרי נדל"ן

ליאור ברדוגו: ״ כתושב העיר, אני גאה להוביל את אחד מפרויקטי המגורים המעניינים בעיר, כאשר עבורי מדובר ב-win win. גם השקעה במקום איכותי, בו אני מגדל את ילדיי, וגם בפרויקט איכותי שיתרום לקידום החינוך בעיר״.

לדברי ברדוגו, ״החזון שלנו הוא להפוך את לוד לעיר מובילה בכל קנה מידה, ואין סיבה שלא תהיה כך. כאשר השינוי מגיע מהבסיס, הנדל״ן הוא רק העטיפה. הילדים שלנו הם העתיד של המדינה שלנו, וההשקעה בחינוך – היא השקעה בעתיד ילדינו״.

למידע נוסף על פרויקטים נוספים, בקרו באתר הקבוצה: קבוצת אלדד פרי