מעוררי השראה

עדי ינקוביץ' | מנהלת פרויקטים בחברת אדמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בוגרים מעוררי השראה
תוכן שיווקי
תוכן שיווקי

גיל: 33

בוגרת תכנית ה-MBA בניהול טכנולוגיה, יזמות וחדשנות בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב

עדי ינקוביץ'

בלימודי התואר הראשון שלה דילגה עדי ינקוביץ' בין הפקולטה למדעי הרוח, שם התמחתה בלימודי מזרח אסיה, ובין הפקולטה לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב. במידה רבה, החיבור הזה שזור לכל אורך הקריירה שלה, ונוכח גם בתפקידה הנוכחי כמנהלת פרויקטים בחברת אדמה. חברת אדמה היא מהמובילות בעולם בתחום האגרוכימיה, ונרכשה על ידי חברת כמצ'יינה הסינית. בתום לימודיה טסה לסין לשנה נוספת, שם העמיקה את הידע שלה בשפה ובתרבות המקומית.

עם חזרתה ארצה, החלה לעבוד כעוזרת האישית של חן ליכטנשטיין, אז סמנכ"ל אינטגרציה ופיתוח עסקי בחברת אדמה וכיום נשיא ומנכ"ל הקבוצה. במהלך תפקיד זה שהתה בסין ועבדה במטה קבוצת כמצ'יינה אשר בבייג'ין. בתפקידה הבא החליטה להעמיק ולהכיר את העולם התפעולי, אשר מהווה, לתפיסתה, את הלב הפועם של הארגון. היא בחרה להתמקצע בתחום שרשרת האספקה.

לאחר שנתיים בהן התמקצעה בתחום מהחזית התכנונית ודרך עולמות האקסלים האנליטיים, החליטה "להפשיל שרוולים ולרדת לשטח" למפעל החברה שבאשדוד, אדמה אגן. מטרתה היתה להעמיק בעולם התפעול ולהבין אותו מהשורש, מהמקום האותנטי בו הופכות התוכניות האסטרטגיות למוצרים. היא ניהלה את מחלקת שרשרת האספקה במפעל, והתנסתה בניהול צוות עובדים במהלך שנתיים. לאחרונה שבה למטה החברה, וכיום היא מנהלת פרויקטים גלובליים מהחזית התפעולית.

חברת אדמה היא חברת אגרוכימיה המתמחה בפתרונות לחקלאות, ומכירותיה עומדות על כ 3.4 מיליארד דולר בשנה והיא מהחברות המובילות בעולם בתחום הגנת הצומח. "אדמה" שואפת ליצור פשטות בחקלאות, ומציעה לחקלאים פתרונות ושירותים יעילים אשר מקלים עליהם ומסייעים להם לצמוח. עם אחד מסלי המוצרים המקיפים והמגוונים בעולם, המציע מוצרים מבודלים ואיכותיים, כ- 6,600 אנשי הצוות של החברה מגיעים לחקלאים ביותר מ- 100 מדינות ברחבי העולם, ומספקים להם יכולות להתמודד עם עשבים, מזיקים ונגעים, ולשפר את יבוליהם. בתקופה מסעירה זו, זוכה עדי לקחת חלק בתהליכים גלובליים מורכבים בתעשייה, ברחבי העולם ובסין בפרט.

באילו כישורים את נדרשת להשתמש בתפקיד הנוכחי שלך?

"ראשית, נדרשת ראייה רחבה, והיכולת להבין תהליכים מורכבים על כל האספקטים שלהם. אני פרויקטורית בנשמתי, ובתפקיד הנוכחי יש בהחלט צורך ביכולת לתכלל ולרכז משימות. כמו כן אני משתמשת הן בידע שצברתי מהתקופה שחייתי בסין, ומההבנה העמוקה שיש לי את השפה, התרבות, והן בידע התפעולי שרכשתי במהלך תפקידי השונים במערך שרשרת האספקה".

אילו כלים קיבלת מהלימודים, ושמשמשים אותך היום?

"זכיתי לקחת חלק במסלול ה MBA של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב בניהול טכנולוגיה, יזמות וחדשנות. מעבר לתכנים שלמדתי במהלך התואר, קיבלתי כלים משמעותיים שסייעו לי לחדד את האופן בו אני חושבת וחווה את העולם מהפריזמה המקצועית והאישית. הניסיון, העולם המקצועי שלי וכן תבניות החשיבה שלי הן תאגידיות בעיקרן, והתכנית סייעה לי להבין כיצד ניתן להיות יזם ולנהל תהליכים חדשניים גם בתוך חברה גלובלית גדולה ומורכבת. מסלול הלימודים נתן בידי את ארגז הכלים של העולם החדש. "חדשנות" ו"יזמות" הן Buzz Words שנשמעות היום בכל מקום. תכנית ה- MBA הפכה את המילים הללו למשימות מעשיות, לקבוצות חשיבה ולמקומות המחוברים למציאות של היום. איריס גינזבורג, מנהלת התוכנית, אתגרה אותנו במהלך שנתיים שכללו חוויות מגוונות ומעשירות, ובדיעבד, סייעו לי לחשוב מחוץ לקופסה ולפתח אלמנטיים יצירתיים שכה נחוצים כיום. ברמה האישית, נחשפתי לאנשים מופלאים, למרצים מעוררי השראה, לפורום נשים חזק ולמערכת תומכת אשר תמשיך לקחת מקום משמעותי בחיי בעתיד".

למידע על תכניות ה-MBA בפקולטה לניהול >>

בקריירה יש לא פעם החלטות שהן גיים צ'יינג ושמקדמות קדימה - אילו החלטות או צמתים כאלה נתקלת בהם?

"למרות שאני "על הנייר" כבר שבע שנים בחברת אדמה (תקופת נצח במונחי דור ה-Y), זכיתי לעבוד בארגון שאיפשר לי לבצע שינויים משמעותיים ושתמך במהלכי הקריירה השונים שביצעתי. הדחף הפנימי שלי הוא תמיד לשאוף מחוץ לאזור הנוחות שלי וכל אחד מהתפקידים השונים שביצעתי גילם בו את השאיפה להתפתח למחוזות חדשים. ההחלטה לעבור למפעל, לסביבת עבודה שונה לחלוטין, קידמה אותי ועצבה את תפיסת העולם הניהולית שלי. כמובן שמעל כל הצמתים המקצועיים אשר חוויתי, מרחפת הבחירה בסין, ובהעמקת הידע בשפה ובתרבות הזאת - כחלק בלתי נפרד מהקריירה שלי גם היום".

מה האתגר העיקרי בתפקיד הנוכחי שלך?

"האתגר המרכזי בניהול פרויקטים הוא יצירת האינטרגציה בין גופים ואנשים שונים תחת לוחות זמנים לחוצים ופערים מקצועיים ותרבותיים. לא פעם צריך לנהל ולהוביל גורמים אשר אינם כפופים לך ואף בכירים ממך. חשוב לבצע זאת באסרטיביות אך גם ברגישות ובחן. אני חשה שאני עדיין בתהליך למידה של זיקוק הניואנסים והסגולות "הרכות" הנדרשות לניהול התפקיד בהצלחה".

"אתגר נוסף הוא בפרויקט שאתחיל ללוות בקרוב בסין. ככל שמעמיקים מבינים עד כמה משמעותי ומופלא הוא אתגר הגישור על פערי התפיסה, התרבות והסגנון. במהלך הדרך למדתי להכיר בצד הסיני אנשים מסורים, מקצועיים ומלאי תשוקה ואני שמחה על שזכיתי להיות חלק מהמהלך המשמעותי הזה".

איזה מהלך ניהולי את חולמת להוביל?

"אני רואה בתהליך האינטרגציה של אדמה פרויקט חזוני והייתי שמחה להמשיך וללוות אותו. מעבר לכך, אני עדיין צומחת, מנסחת ומעצבת את החלומות שלי תוך כדי תנועה. אני מוצאת את עצמי מתרגשת מפרויקטים של "יש מאין", ומניהול ופיתוח אנשים וצוותים. אני מאחלת לעצמי שאבצע בחירות אמיצות שתאפשרנה את מימוש החלומות החלומות שלי".

מנהל שמעורר בך השראה? ולמה?

"חן ליכטנשטיין, אשר ליוויתי כעוזרת אישית במהלך דרכי בארגון. למדתי ממנו על שאיפה למצוינות נטולת פשרות, על איך לחלום בגדול ולגרום לדברים לקרות. ראיתי אותו מכתת את רגליו ברחבי סין בסיטואציות מורכבות וכמעט בלתי אפשריות ומצליח לייצר שיח ומציאות חדשה בסביבה שונה ומאתגרת".