מעוררי השראה

טניה ברסקי | הממונה על מערך הביקורת ברשות להגנת הפרטיות, משרד המשפטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בוגרים מעוררי השראה
תוכן שיווקי
תוכן שיווקי

גיל: בת 34

בוגרת תכנית ה -MBA בפקולטה לניהול ע"ש קולר, אוניברסיטת תל-אביב

טניה ברסקי

בגיל 14 נחתה טניה ברסקי בישראל לבדה במסגרת תכנית נעל"ה, וסיימה את לימודיה בפנימייה בפרדס חנה. משם התקבלה לתואר ראשון במדעי המחשב בטכניון, אותו סיימה בהצטיינות. לאחר שירות צבאי המשיכה את לימודיה לתואר שני במדעי המחשב, ובמקביל השלימה תואר ראשון במשפטים - שניהם בהצטיינות גם כן. את ההתמחות בקניין רוחני עשתה במשרד עורכי הדין גילת ברקת ושות'. בשלב זה, וכשהיא כבר עם שני ילדים קטנים, החלה לעבוד ברשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. בתחילת הדרך שימשה כמפקחת בתחומי טכנולוגיה פרטיות וחתימה דיגיטלית, ביצעה מספר תפקידי רוחב, וקודמה לנהל מערך הרישוי.

במקביל סיימה תואר MBA בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, ובתפקידה הנוכחי משמשת כממונה על מערך הביקורת ברשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. הרשות היא גוף רגולציה ואכיפה של הגנת הזכות לפרטיות והגנת מידע אישי בישראל. מערך הביקורת ברשות נוסד במטרה להגביר את ההגנה על מידע אישי רב הנשמר במאגרי מידע דיגיטליים. הלכה למעשה המערך מבקר את החברות שמחזיקות, מנהלות ומשתמשות במאגרי מידע על אנשים.

באילו כישורים את נדרשת להשתמש בתפקיד הנוכחי שלך?

"בקיאות במגוון נושאים, שילוב בין יכולת תכנון וביצוע, הנעה בשיתוף פעולה ובאמפטיה. וכמובן, המון המון אופטימיות".

אילו כלים קיבלת מהלימודים, ושמשמשים אותך היום?

"בעיקר, אני חושבת שלימודי ה-MBA באוניברסיטת תל-אביב לימדו אותי לזהות את הצמתים הנכונים לשאול את השאלות הנכונות, ולמצוא את הכלים המתאימים להצלחת התהליך וליצירת ערך. בנוסף, בהיותי עולה לא יכולתי להשתמש ברשת קשרים שצברתי מהבית או מהשכונה. במובן מסוים החיים שלי התחילו בגיל 17 כשהשער של הפנימיה נסגר מאחורי. אחד הדברים המשמעותיים שקיבלתי בלימודי ה-MBA הוא ההבנה של החשיבות של הרשתיות, וקבלת ההזדמנות ליצור אותה, ההזדמנות לתת ולקבל".

למידע על תכניות ה-MBA בפקולטה לניהול >>

בקריירה יש לא פעם החלטות שהן גיים צ'יינג ושמקדמות קדימה - באילו החלטות או צמתים כאלה נתקלת בהם?

"הבחירה להצטרף לשירות המדינה הביאה ערך מוסף גדול לעבודה שלי, והייתה משמעותית מאוד עבורי. היו לי מספר צמתים בדרך שלי, שהגיעו לא מעט מהחיים עצמם. למדתי כי הדרך קיימת לעיתים בשביל לסטות ממנה לדרך מעניינת יותר. בכל צומת הלכתי לכיוון ההחלטה שעוררה בי יותר השראה ודרשה יותר אחריות. למדתי ללמוד מכשלונות, ולא להתרגש מנצחונות".

מה האתגר העיקרי בתפקיד הנוכחי שלך?

"האתגר העיקרי הוא למצוא את האיזון הנכון ולעשות את הסינרגיה הנכונה בין היקף העבודה שצריך לעשות, הזמן המוקצב לזה והמשאבים הקיימים. כל זה למען מטרה ברורה, וביעילות מירבית".

מה היית רוצה לשנות בתחום?

"הייתי רוצה שהשיח של הפרטיות יהיה שיח יומיומי בכלל המשק, ברמה של הפרט לעצמו, משפחה, או ארגון".

איזה מהלך ניהולי את חולמת להוביל?

"אני חולמת להוביל מהלך שבסופו יהיה פתרון טכנולוגי אינטגרטיבי הנותן מענה אפקטיבי לכלל גופי ממשלה, ויבצע את ההתאמה הנכונה בין הטכנולוגיה החדשנית לצרכים של המשרד, כשהלקוח הוא האזרח. אנחנו אומת הסטארט-אפים, קדמת הטכנולוגיה חייבת להיכנס בצורה נכונה לשירות המדינה".

מנהל שמעורר בך השראה? ולמה?

"פגשתי הרבה מנהלים יוצאי דופן בפן המקצועי והאישי. משרד המשפטים מאופיין בנשים חזקות המובילות מהלכים יוצאי דופן במשמעותם בכישרון".