מעוררי השראה

ערן ויזל סמנכ"ל כספים ב-Jackpot

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בוגרים מעוררי השראה
תוכן שיווקי
תוכן שיווקי

גיל: 37

בוגר תכנית ה-Executive MBA הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב

ערן ויזל

ערן ויזל החל את הקריירה שלו עוד בגיל 17, כשעשה QA בחברת מיראביליס, לימים ICQ. לאחר שירות צבאי כמדריך לאוכלוסיות מוחלשות בחיל הים חזר לחברה, אז כבר שימש גם כתוכניתן ווב. הוא המשיך לעבוד במהלך לימודי משפטים וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב, ולאחר מכן הגיע לחברת PWC למחלקת ההייטק. לאחר שלוש שנים החליט לעשות הפסקה לטובת התמחות בעריכת דין במשרד גורניצקי, ועסק בעיקר במיזוגים, רכישות ושוק ההון. לאחר הסיום חזר ל-PWC, והגיע לתפקידי ניהול בכירים. אחרי 3 שנים נוספות הרגיש צורך לשינוי, והצטרף ל-After Download, אז סטארט-אפ. כעבור כמה חודשים נמכרה החברה ל-IronSource, וויזל מונה ל VP Finance של החברה הגדולה. במאי האחרון הצטרף ל-Jackpot. תוך כדי העבודה השלים תואר שני במנהל עסקים בתכנית ה-MBA למנהלים בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל- אביב, אותה סיים כמצטיין דקאן.

באילו כישורים אתה נדרש להשתמש בתפקיד הנוכחי שלך?

"זה שילוב של כמה כישורים להבין את האסטרטגיה של החברה, לדעת לתרגם אותה למשימות ולפעול כך שכל משימה תשרת אותה אסטרטגיה. צריך גם לתעדף את המשימות בצורה הנכונה, תוך ראייה של היעדים אליהם החברה שואפת בטווח הארוך ובטווח הקצר. כמובן שנדרשים יחסים בין אישיים בכל הקשור ניהול עובדים והנעתם. לבסוף, הרקע החשבונאי-פיננסי מחד, והרקע המשפטי שלי מאידך, הכניסו לארגז הכלים שלי כישורים שמאפשרים לי עבודה עם כל המחלקות בחברה".

אילו כלים קיבלת מהלימודים, ושמשמשים אותך היום?

"קיבלתי כמה כלים חשובים - ראשית ההיכרות עם קבוצת האנשים שלמדה איתי, ושהייתה יוצאת דופן באיכותה. גם הקשרים שנוצרו וגם היכולת להפרייה הדדית תרמו מאוד במהלך שנות הלימודים. בהמשך, קיבלנו כלים שפתחו לנו את הראש לעולמות שלאו דווקא עסקנו בהם, לצד כלים לניהול משימה, מחשבה על מנהל כמנהיג והסתכלות על עולם הניהול מנקודת מבט מודרנית".

למידע על תכניות ה-MBA בפקולטה לניהול >>

בקריירה יש לא פעם החלטות שהן גיים צ'יינג ושמקדמות קדימה - אילו החלטות או צמתים כאלה נתקלת בהם?

"ההחלטה לעבור מ-PWC, פירמה מצוינת שם שימשתי בתפקיד בכיר עם אפשרויות קידום, לעבור ל-After Download הייתה כזאת. היא קידמה את הקריירה שלי, אבל לא פחות חשוב מכך פיתחה אצלי יכולות אחרות".

מה האתגר העיקרי בתפקיד הנוכחי שלך?

באופן כללי אלה אתגרים של ניהול חברה בינלאומית, באופן שיתאים לאסטרטגיה הכללית תוך עמידה ביעדים. פרט לכך יש לנו התמודדות עם מורכבות רגולטורית ופיננסית רבה, שמרגישים אותה כבר עכשיו, אבל נתמודד איתה ביתר שאת ככל שהחברה תלך ותגדל. זאת מציאות שבה אין הלימה בין האסטרטגיה של החברה לבין סביבה פיננסית-רגולטרית דינמית מאוד ולא צפויה".

איזה מהלך ניהולי אתה חולם להוביל/להיות חתום עליו?

"הובלה של חברה משמעותית בתהליך של הנפקה בבורסה מובילה. כמו כן לקחת חלק בבניית חברה ישראלית משמעותית במשק".

מנהל שמעורר בך השראה? ולמה?

"תומר בר זאב, מנכל איירון סורס, בגלל היכולת לשלב בין קביעת אסטרטגיה מאוד מאתגרת, עמידה באסטרטגיה וביעדים שנקבעו, תוך שמירה בלתי פוסקת על יחסי אנוש מעולים והבנה של התפקיד המשמעותי של כל אדם במערכת ובחברה".