SAIPS

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
SAIPS
תוכן מקודם בחסות SAIPS
תוכן שיווקי
תוכן מקודם בחסות SAIPS
תוכן שיווקי

כפי שהמירוץ לחלל אפיין את המחצית השנייה של המאה הקודמת, כך אחד המרוצים הטכנולוגיים שיאפיינו את דורנו יהיה ככל הנראה המירוץ למימוש החזון של מכונית אוטונומית - מכונית הנהוגה בידי "נהג" אוטומטי, שיתפוס את מקומו של הנהג בשר ודם. אך בעוד שהמירוצים הטכנולוגיים של המאה הקודמת התמקדו באתגרים פיזיים, אתגרי הפיתוח של המכונית האוטונומית נעוצים ברובם בזירת התוכנה. בשל כך, אך טבעי שתעשיית ההייטק הישראלית תפסה בו מקום של כבוד. עסקת מובילאיי שבה נמכרה החברה הירושלמית לאינטל תפסה אמנם תשומת לב רבה, אולם היא לא היחידה.

» כך השתנה מרחב העבודה בהייטק - לפרויקט המלא
» כל מה שצריך לדעת על טכנולוגיה
» בלוג זירת ההייטק

שחקנית בולטת אחרת בעולם הרכב האוטונומי היא החברה התל-אביבית SAIPS, שעלתה לפני כשנה לכותרות כשנמכרה לענקית הרכב האמריקנית פורד, ובכך התמקמה במושב הקדמי במירוץ של החברה להציג רכב בעל יכולות אוטונומיות מלאות כבר בשנת 2021.

רוצים לקחת חלק בעיצוב עתיד המכונית האוטונומית? הצטרפו אלינו

SAIPS הוקמה לפני 5 שנים בלבד ומשרדיה ממוקמים במרכז תל אביב, לא הרחק ממטה גוגל. היא אחת הקבוצות הראשונות שנכנסו בישראל לתחום שהוגדר כלהיט של ההייטק בשנה האחרונה - למידה עמוקה (Deep Learning) - היכולת של מחשבים לחקות תהליכים שמתרחשים במוח האנושי. צוות האלגוריתמאים ואנשי התוכנה בחברה נחשב למוביל בישראל בתחום הלמידה העמוקה, כאשר רובם בעלי רקע ביחידות העילית של צה"ל ובעלי תארים מתקדמים במדעים מדויקים ומדעי המחשב. בימים אלה החברה מתרחבת במהירות ומגייסת את האלגוריתמאים המבריקים ביותר מהתחום.

טכנולוגיות עיקריות בהן החברה מתמחה: פיתוח ומימוש אלגוריתמים המבוססים על רשתות נוירונים עמוקות (Deep Neural Networks) בשורת טכנולוגיות המספקות מענה לאתגרים בעולם הראייה הממוחשבת: זיהוי תבניות ואנומליות, גילוי ועקיבה, מיפוי, חיזוי התנהגות, שיערוך מיקום ושיפור איכות תמונה.
ברשימת הלקוחות מככבות חברות מישראל ומהעולם ממגוון תעשיות - תעופה וחלל, מכשור רפואי, מוליכים למחצה, אבטחה ביומטרית, מובייל, אינטרנט, ספורט וגיימינג.
התמחות טכנולוגית: ב"סיירת" ה-Deep Learning של SAIPS מתמקדים בשני מרכיבים קריטיים ביכולת להפוך רכב ל"חכם" - האחד הוא גילוי וזיהוי אוסף האובייקטים שנמצא בסביבת הרכב, ובפרט עצמים נעים כמו כלי רכב, אנשים ובעלי חיים. השני הוא מיפוי תלת-ממדי מדויק של העולם שמשמש נקודת המוצא של הרכב, בדיוק של סנטימטרים בודדים.
המודולים המפותחים בחברה מתחרים בביצועיהם של שחקנים מרכזיים בתחום הרכב האוטונומי כמו גוגל ואובר.
מייסדים: החברה הוקמה ב-2013 על ידי אודי דנינו, המשמש כמנכ"ל החברה, נגה זיבר (בולקיש), המשמשת כמנהלת סניף ארה"ב ורותם ליטמן המשמש כסמנכ"ל טכנולוגיות. ליאור ליפשיץ שימש עד לרכישה יו"ר דירקטוריון החברה.

השקעות: טרם הרכישה, היזמים היו בעלי המניות היחידים ולא בוצעו בה השקעות חיצוניות. החברה היתה רווחית החל מהשנה הראשונה לפעילותה, והכנסותיה ורווחיה צמחו מדי שנה בלמעלה מ-50%. כיום SAIPS היא חברה-בת של פורד.
עובדות נחמדות על חיי העובדים: בדרך להגשמת אחד האתגרים הטכנולוגיים הגדולים שעומדים כיום בפני האנושות, שמעט מקומות עבודה מציעים כמותו, לא מבזבזים העובדים זמן רב מדי בפקקים. רק שלושה ימי עבודה בשבוע מבלים המפתחים במשרד, ואלה מוקדשים לעבודת צוות וסיעור מוחות. היומיים הנוספים מוקדשים למחקר עצמאי, מכל מקום שבו יבחרו. או כהגדרת מנכ"ל החברה אודי דנינו: "איזון בית-עבודה, כדרך חיים".