לא דמיינתי שהמעבר הזה יביא לי כל כך הרבה לקוחות חדשים לעסק

חללי העבודה המשותפים אוצרים בתוכם יתרון גלום. מלבד ההוזלה המשמעותיות בהוצאות, מלבד הנוחות הטבעית המתקבלת מכך שהכל כלול - מתחמים אלה בעלי אופציה להגדיל את פריון העסק, בעיקר אלו הקטנים. משה פלדמן, בעלים ומייסד חלל העבודה המשותף "אופיקס", משווה את מרחבי העבודה הללו ל"כלכלת רשת". למה זה משתלם גם לכם?

רנית נחום הלוי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום הלוי
תוכן שיווקי

עסקים קטנים רבים מוצאים עצמם שוכרים שטחים בחללי עבודה משותפים. הסיבות לכך קשורות בין היתר בתנאים הפיזיים שמעניקים חללי העבודה לצד עלויות מוזלות בהשכרת משרד, הנמוכות ממחירי השוק.

תוך כדי עבודה מתגלים יתרונות נוספים לחללי העבודה המשותפים. בסביבת העבודה הזו מתאספים חברות ואנשים פרטיים היוצרים יחדיו תחושת קהילה- עסקית -חברתית. במקרים רבים, העבודה היומיומית יוצרת שותפויות עסקיות בין השכנים במתחם, שיש בהן כדי להפרות את העסק.

זהו יתרון משמעותי למרחבי העבודה המשותפים בעיקר עבור כל עסק מתחיל.

מחתם העבודה של אופיקסצילום: יח"צ

לדברי איתן יריב, מנהל סוכנות פרסום בגוגל ובפייסבוק "וואו" לשיווק באינטרנט, בחללי עבודה משותפים נוצרות שותפויות עסקיות בין בתי העסק השונים במתחם וזאת מעצם היותם תחת קורת גג אחת. דבר כזה, לגישתו, לא היה מתקיים בטבעיות שכזו, בהשכרת משרד פרטי.

"מתחמי עבודה משותפים מעניקים חווית עבודה שלא קיימת בשיטה של השכרת משרד פרטי", מסביר יריב, השוכר משרד עם ארבעת אנשי צוות בחלל העבודה "אופיקס" בראשון לציון. "נכון להיום משרד הפרסום שלנו, שכן לעסק העוסק בבניית אתרים וליזם שמפתח סטורי-טיילינג לחברות. ביחד, קרה לא אחת שהפגשנו את הלקוחות שלנו אחד לשני. כשלקוח מגיע אלי לפגישה ומבקש עצה או שירות שאין לי, אני מיד מציע להם לפנות לעסק השכן. הדבר מעניק תחושת אמון בקרב הלקוחות ומגביר את יעילות העבודה שלי. לא אחת סגרתי עם לקוח רק כיוון שתפרתי לו עסקה כוללת לשביעות רצונו".

"מפגשים מהסוג הזה לרוב לא מתקיימים במשרדים פרטיים", ממשיך יריב. "אלה, מקיימים קשרי חברות אקראיים מבלי שמתפתחת אינטראקציה ארוכת טווח בין הצדדים. כל אחד עובד בארבע אמותיו. באופיקס, לעומת זאת, נוצר מצב אבסורדי אך מרתק בו אנחנו נפגשים עם לקוחות שתיאמנו מראש, וגם עם לקוחות אקראיים , רק בשל החברות שרקמנו עם השכנים במתחם העבודה".

נוצר מצב כי חללי העבודה המשותפים יוצרים מבלי להתכוון תופעה של "כלכלת רשת", המתבססת על שיתוף קהילתי של משאבים אנושיים ופיזיים וכך מאפשרת לכל המשתמשים לייצר ולקיים מסחר משותף.

בואו להכיר מקרוב את חללי העבודה שלנו>>>

מתחם העבודה של אופיקסצילום: יח"צ

"במונחים דיגיטליים כלכלת הרשת מתבססת על פלטפורמות אינטרנטיות, כגון רשתות חברתיות ואפליקציות", מסביר משה פלדמן, מייסד ובעלים "אופיקס". "במקרה שלנו, השיתוף מבוסס על פלטפורמה פיזית, באמצעות כל השירותים הנלווים הניתנים בנוחות מירבית. כך נוצר מצב כי מתחם "אופיקס" מרכז יזמים צעירים מתחומי מקצוע מגוונים הנפגשים מדי יום, ומבלי להתכוון מגדילים את תפוקת העבודה אחד של השני".

דוגמא קלאסית נוספת לשכנות עסקית טובה מתוארת על ידי אורי קסוקר, שותף ומייסד בית הספר למסחר אלקטרוני. "רק לאחרונה קיבלנו לקוח מהעסק השכן שלנו שבכלל עוסק בפרסום", מסביר קסוקר, שותף ומייסד בית הספר המעניק בין היתר קורסי שיווק ב-E-bay ואמאזון. "בהחלט שנתנו לבחור מחיר מיוחד. בסופו של דבר כל בתי העסק במתחם יוצרים קשרים על בסיס יומיומי. שכנות טובה בין בתי העסק במתחם מהווה יתרון גדול לקידום העסק, כך שלעסקים קטנים ובינוניים קל יותר למנף את עצמם במקום כמו "אופיקס". לדעתי זה חשוב מאד לכל עסק מתחיל".

כמייסד אופיקס מסייע פלדמן להגדיל את תפוקת העבודה של החברות הנקלטות על-ידי כך שהוא בוחר את החברות המשכירות שטחים במשרד, לפי תחומי העבודה הדומיננטים במתחם.

חלל העבודה המשותף "אופיקס", ממוקם באזור התעשייה הישן ראשון לציון. מדובר במתחם בשטח של כ-600 מ"ר הכולל 18 חדרי עבודה פרטיים בני 3-8 עמדות בכל חדר, עמדות עבודה אישית על-בסיס מקום פנוי, טרקלין עסקים/לאונג' וחדר ישיבות. המתחם מאפשר סביבת עבודה מודרנית על-בסיס חבילות הכל כלול מוזלות החל מ-444 שקל לחודש ועד ל-5,884 שקל בחלל הפרטי הגדול ביותר, לתקופות שכירות גמישות, ללא התחייבות. כמו-כן כולל המתחם חניה צמודה בחינם לעובדים ולאורחים, סופר מרקט גדול, חדר כושר צמוד במחיר מינימלי (99 שקל לחודש), גישה לתחבורה ציבורית, בתי קפה, ומסעדות.

הזמינו משרד עכשיו>>>