אקדמיית 2100: מקצועות העתיד בתחום הדיגיטל גם לחיילים משוחררים

תוכנית לימודים מקיפה, ללא הגבלת מקום וזמן, החל משיווק ממומן, דרך כתיבה שיווקית וקופירייטינג ועד קידום של מוצרי מידע וסוכנות שיווק. מנכ"ל אקדמיית 2100 ללימוד מקצועות הדיגיטל מסביר כיצד הוא מסייע להשתלב בשוק התעסוקה החדש

אבי שוסטר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אקדמיית 2100: "אנחנו לא מחפשים למכור חלומות"צילום: shutterstock
אבי שוסטר
תוכן שיווקי

"אני לא מחפש לייצר מיליונרים ולמכור חלומות", אומר מיכאל דנילוב. "אני רוצה שהאדם הממוצע יידע להביא את ההכנסה הדרושה וקצת מעבר – מהדיגיטל ולא בעבודה מפרכת. אני רוצה שהצעירים הטובים האלה יוכלו להתפרנס, להיות עצמאיים, לצאת לחופשה בלי הלוואות, לכלכל את עצמם וללמוד על חשבונם. שיהיו אנשים עם בחירה בחיים, ולא תלויים באחרים".

דנילוב הוא הבעלים והמנכ"ל של אקדמיית 2100, גוף שמלמד מגוון מקצועות בשיווק דיגיטלי ומכשיר אנשים בכל הגילים לעבודה בתחום, ובכך מאפשר פעילות בכל מקום ובכל זמן. חלק ניכר מהתלמידים הם צעירים שנולדו לתוך העולם המקוון. "החבר'ה האלה שקועים ברשתות החברתיות", דנילוב מסביר, "יש להם ניסיון בלי שהם יודעים שיש להם. לכן תחום השיווק הדיגיטלי יושב עליהם בול. זה דור ענייני מאוד – הם יודעים מה הם רוצים, כאן ועכשיו. מבחינתם, הכל צריך להיות קצר ולעניין. תכלס".

באופן טבעי, יסדה אקדמיית 2100 מסלול מיוחד לחיילים משוחררים, שנקרא מסלול הכוכבים הפרקטי. הלימודים מאושרים מטעם משרד העבודה והשירותים החברתיים למימוש הפיקדון של חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי ודמי הפיקדון מכסים את שכר הלימוד במלואו. דנילוב טוען שההכשרה שהוא מציע נותנת מענה גם לחיילים משוחררים ש"נופלים בין הכיסאות" של קרנות החיילים. "רוב הקרנות עוסקות בלימודים אקדמיים", הוא מסביר. "הקרנות שעוסקות במלגות ניתנות לרוב לחיילים קרביים, לתומכי לחימה ולבעלי קשיים סוציו אקונומיים. אוכלוסיות אחרות לא נכנסות לקרנות האלה, ואצלנו גם הן זוכות להכשרה במקצועות בעלי משקל בשוק".

כל מה שצריך בתחום

הלימודים במסלול הכוכבים הפרקטי כוללים יותר מ־70 שעות תוכן שכולו מצולם. הם מתבצעים אונליין, אבל השיעורים מוקלטים, ואפשר ללמוד בכל שעה ובכל זמן. הקורס זמין לתלמידיו ללא הגבלת זמן, ואין הגבלה של זמן להשלמת הלימודים, "אבל אנחנו דואגים לכך שהתלמידים יסיימו כמה שיותר מהר כדי שיוכלו להיכנס בהקדם האפשרי לעבודה בתחום השיווק הדיגיטלי", מבטיח המנכ"ל, שמוסיף כי "אם יושבים ולומדים אפשר לסיים את ההכשרה תוך 45 ימים".

תוכנית הלימודים מקיפה מאוד. דנילוב אומר שיש בה כל מה שאדם המעוניין להיכנס לתחום זקוק לו: שיווק ממומן (פייסבוק, גוגל ופלטפורמות נוספות); בניית משפכי שיווק (דפי נחיתה, דפי מכירה, יצור אוטומציות של מכירה ועוד); רשימות תפוצה (בנייה, דיוור נכון, ניהול רשימות תפוצה, דיוור בסמס ועוד); קידום אתרים (SCO); כתיבה שיווקית וקופירייטינג; אמצעי כניסה לשוק העבודה (קורות חיים, גישה למעסיקים ודיבור איתם); יצור וקידום של מוצרי מידע (לדוגמה, קורס מצולם, ספר אודיו); שיווק שותפים (מכירת מוצרים או שירותים של אחרים תמורת עמלות) וסוכנות שיווק (קידום עסקים אחרים בתשלום).

התלמידים נדרשים להגיש במהלך הקורס כ־30 עבודות ולעבור כ־30 מבחנים. בסיום הקורס הם מגישים עבודת גמר גדולה, ולאחר אישורה הם זכאים לתעודת בוגרים מטעם אקדמיית 2100.

"ההכשרה שלנו פרקטית, מהירה ונגישה". מיכאל דנילובצילום: באדיבות אקדמיית 2100

דנילוב מצביע על כמה יתרונות מיוחדים - בונוסים, של מסלול הכוכבים הפרקטי לחיילים באקדמיית 2100. "אנחנו מגישים תוכנית ליווי יחידה מסוגה בארץ שנקראת 'המורה הפרטי'. היא כוללת צ'אט עם משווק, נציג חי, שזמין בתוך מערכת הקורס 156 שעות בחודש", הוא אומר, "יש בה גם אתר ייחודי שמיועד רק למנויי התוכנית ושכולל הקלטות של וובינרים, ולוגים שלי, השתלמויות טכניות, תמיכה מנטלית ועוד. התוכנית מציעה גם וובינר לייב שבועי להעשרה ולפתרון בעיות, וטופס התקדמות שבועי למניעה של 'גרירת רגליים' בלימודים. לתלמידי מסלול החיילים התוכנית הזאת ניתנת בחינם ל־3 חודשים.

"בנוסף, הם מקבלים קורס לניהול רשתות חברתיות, שהוא קורס נפרד מההכשרה עצמה, ושם לומדים איך לנהל בעסק – שלהם או של אחרים – את החשבונות ברשתות החברתיות. ועוד דבר, תוכנית השמה ייחודית שנקראת 'נטו לידים', ושמטרתה ליווי התלמיד עד השלב שבו הוא מתחיל להכניס כסף מהבאת לידים ברשת. יש לנו שיתוף פעולה בלעדי עם רשת שותפים מוכרת, והתלמידים שלנו מקבלים שם ליווי".

הכשרה פרקטית, מהירה ונגישה

דנילוב מדגיש את האופי המעשי של הלימודים. "לעומת כמה מתוכניות ההכשרה האחרות, אצלנו אין עיסוק בתיאוריות, אלא בכלים פרקטיים שאפשר להשתמש בהם באופן מיידי. תוך כדי הלימודים אפשר להתחיל לייצר את השקלים הראשונים באינטרנט ואפשר אפילו להתקבל לעבודה כשכירים. החלק הראשון של הקורס נותן את הבסיס לשיווק.

"אחרי הבסיס עוברים להתמחויות בתחומים שונים: קידום ממומן, שמביא את התלמידים לרמת מקצוענים בחמש פלטפורמות (פייסבוק, גוגל, יוטיוב, אאוטבריין, טאבולה ו־ppv – פיי פר ויו); משפכי שיווק – בניית דפי נחיתה מתקדמים, בניית דפי מכירה, דאון סייל, אפ סייל, פופ אפים ויצירת משפכי שיווק אוטומטיים; רשימות תפוצה ונכסים דיגיטליים – ניהול דאטה בייס של לקוחות, כתיבת מיילים שיווקיים ודיוורם, דיוור במסרונים, הודעות פוש, ניהול מועדון לקוחות; ותחום התמחות נוסף, קידום אתרים".

"אנחנו מגישים תוכנית ליווי יחידה מסוגה בארץ שנקראת 'המורה הפרטי'"צילום: באדיבות אקדמיית 2100

מנכ"ל אקדמיית 2100 מוסיף כי הלימודים אינם נעשים בכיתות לימוד, מה שמחייב את התלמידים לנסוע הלוך ושוב ולהשקיע בכך זמן וכסף. "ההכשרה שלנו פרקטית, מהירה ונגישה, והיא מאפשרת להתפרנס מהר", הוא אומר, "אנחנו כל הזמן מקדמים את נושא ההשמה בעזרת קשרים עם חברות בשטח, עושים לתלמידים את החיבורים ומשתדלים לסייע להם במציאת עבודה. בכלל, אנחנו תמיד מוכנים לעזור לתלמידים: בקשר אישי, במפגשים פיזיים שאנחנו מארגנים, בתוכניות הליווי".

מיכאל דנילוב עוסק בהדרכה כבר 16 שנה, עוד מתקופת שירותו בצה"ל. הוא עבד בעולם ההיי טק, ועד היום ליווה, לדבריו, מעל 10,000 תלמידים בתוכניות הכשרה שונות. בשנים האחרונות הוא מתמקד בליווי ובמנטורינג בתחומי הדיגיטל. לצידו, באקדמיית 2100, סגל הדרכה מיומן. "משווקים שנחשבים לטובים בארץ, בעלי ניסיון מעשי רב, שעשו רווחים גדולים מאוד, ועדיין עושים, בחברות שלהם. כל אחד מהם מומחה בתחומו: פיננסים והתנהלות עסקית, התנהלות מול מקומות עבודה – בניית קורות חיים, צילום ועריכת וידאו, ועוד. בנוסף, יש לנו מרצי חוץ שמעשירים את התוכנית".

בסיום הלימודים פתוחות בפני הבוגרים אפשרויות עבודה רבות. "סוכנויות שיווק מחפשות כל הזמן משווקים טובים. לא גאונים נדירים, אלא חבר'ה רציניים, שרוצים לעבוד. כל עסק צריך היום מנהל רשתות חברתיות. לכל חברה יש מחלקת מרקטינג שצריכה משווקים. כל אדם שיוצר מוצר מידע דיגיטלי, שפותר בעיה לקהל מסוים, משווק את המוצר ברשת".

אקדמיית 2100
לפנייה במייל >> 
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>