הכנסה פסיבית: כיצד ניתן לייצר נכס דיגיטלי?

המנוסים בתחום, שמדווחים על רווחים והכנסות מנכסים דיגיטליים, מסבירים שאפשר ליהנות מהכנסה פסיבית - סכום כסף קבוע במינימום מאמץ

מירב דוסטר
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכנסה פסיבית: שימוש באתרים וברשתות חברתיותצילום: shutterstock
מירב דוסטר
תוכן מקודם

הרשת הפכה לחלק מרכזי בחיינו, בפרט בשנה האחרונה. רבים צורכים חדשות, תרבות ומידע באמצעות אתרים מקצועיים וייעודיים והרשתות החברתיות. גם המפגשים החברתיים וההיכרויות עברו לשדה האינטרנט.

ומתברר שיש מי שיודע להשתמש ברשת כדי להגדיל את הכנסותיו. כמה מהבולטים בתחום אף מייעצים כיצד ניתן לייצר הכנסה פסיבית: סכום כסף המתקבל על בסיס קבוע במינימום מאמץ.

מהם הכלים שמציעים המנוסים בתחום, כיצד הם התחילו את דרכם בתחום ומה הם ממליצים? על שאלות אלה משיבים בחברת Digital Assets וג'ון אלגורט.

חברת Digital Assets

בשקט בשקט, חברת סטארט-אפ אחת שהוקמה בזמן שמגפת הקורונה השביתה עסקים רבים בארץ ובעולם, מצהירה על כך שהיא מבקשת לשנות את תחום ההשקעות בנדל"ן. 

החברה Digital Assets מייצרת את מה שהיא מכנה "נדל"ן מסחרי דיגיטלי", ומאפשרת ללקוחותיה להיות הבעלים של אתרי אינטרנט, מתוך כוונה לייצר הכנסות פסיביות משמעותיות.

מדובר באתרים המשווקים בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים, כאשר לטענת החברה כל אחד מהם מייצר הכנסות של בין 2,500 ל-5,000 שקל בחודש.

את החברה הקים לפני קצת יותר משנה יזם הדיגיטל אסי אפשטיין, בן 48 מגבעתיים, וכיום יש לה עשרות עובדים - בישראל ובעולם. בשיחה שערכנו עמו במשרדי החברה בתל אביב, הוא הסביר את הרעיון שמאחורי הנכסים הדיגיטליים, וכיצד Digital Assets הפכה את תחום הדיגיטל למוצר נגיש ופשוט שכל אחד יכול ליהנות ממנו, גם בלי ידע מקצועי בכלל.

איך האתרים האלה מייצרים ללקוחות שלכם הכנסה פסיבית?
"כל לקוח חדש שמצטרף, רוכש בעלות על אתר כזה", אומר אפשטיין ומדגיש כי מדובר בבעלות על נכס לכל דבר ועניין. "האתר נרשם על שם הלקוח ברשם הדומיינים, שזה כמו הטאבו של אתרי האינטרנט".

אסי מוסיף כי מבחינת בעלי האתרים, הם לא צריכים לעשות דבר כדי לקדם את האתר, מכיוון ש-Digital Assets עושים את כל העבודה עבורם. "אנחנו שותפים של הלקוחות שלנו בכל נכס. הם מביאים את המימון הראשוני, ואנחנו מביאים את הידע, את המקצועיות ואת העבודה בפועל".

"הלקוחות מביאים את המימון הראשוני, ואנחנו מביאים את הידע, את המקצועיות ואת העבודה בפועל"צילום: אריה ציון

עוד הוא מציין כי במודל העסקי שיצרה החברה, דמי השכירות של האתרים מגיעים קודם כל אל הלקוחות, ורק אז הם מעבירים ל-Digital Assets את החלק שלה בשותפות.

"נדלן מסחרי דיגיטלי" זה מונח חדש לרוב האנשים. מה זה בעצם אומר?
"פעם, בשביל למצוא בעל מקצוע כלשהו, היינו לוקחים דפי זהב, פותחים את העמוד הראשון ומתקשרים לעסק הראשון שמצאנו. היום, במקום דפי זהב - יש לנו את גוגל. אם אתה צריך אינסטלטור, אתה מחפש בגוגל 'אינסטלטור' ונכנס לאתר הראשון שעולה לך מול העיניים.

"למעשה, Digital Assets מקימה אתרים בנישות של עסקים קטנים ובינוניים בארצות הברית, מקדמת אותם בתוצאות החיפוש, ומשכירה אותם לבעלי מקצוע רלוונטיים. רק לשם הדוגמה, הקמנו אתר בנישה של התקנת בריכות בפילדלפיה. אחרי שקידמנו אותו, התחלנו לקבל פניות של תושבים מהאזור שרוצים להתקין בריכה בבית שלהם. פנינו לחברות שעוסקות בזה והצענו להן לשכור מאיתנו את האתר תמורת סכום חודשי קבוע, ובתמורה הם יקבלו את כל הפניות באופן בלעדי".

אסי מסביר עוד שכל ליד כזה, שמשמעותו פנייה של לקוח פוטנציאלי, יכול להוביל לעבודה בשווי של עשרות אלפי דולרים. "זאת הסיבה שעסקים אמריקנים אוהבים לשלם לנו ולעבוד איתנו", הוא אומר, "אנחנו מביאים להם לקוחות בלי שהם צריכים לשבור את הראש איך לשווק את עצמם".

סטארט-אפ עם שמות גדולים מאחוריו

אפשטיין הקים את החברה זמן קצר לפני פרוץ הקורונה, ומהר מאוד הצטרפו אליו שני שותפים מוכרים מאוד, כל אחד מתחומו. אחד מהם הוא אלוף (במיל') אודי שני, מי שהיה קצין שריון ראשי, ראש אגף התקשוב בצה"ל ומנכ"ל משרד הביטחון לשעבר. כיום מכהן שני כמנהל הפיתוח העסקי בקבוצת האחזקות של איש העסקים הסינגפורי פיטר לים.

שותפה נוספת היא עמליה שכטר, שהקימה וניהלה את בית ההשקעות Invo, והייתה אחראית על ניהול יותר מ-160 מיליון שקל של כספי משקיעים. היום היא עומדת בראש ExiTeam, ומלווה חברות טכנולוגיה להנפקות ציבוריות. 

איך עושים כסף מנכס דיגיטלי | הכנסה פסיבית מנכסים דיגיטליים | מה זה נכס דיגיטלי | דיגיטל אסטסקרדיט: digital assets - נכס דיגיטלי שעובד בשבילך

כשאסי נשאל איפה הוא רואה את Digital Assets בעוד חמש שנים, הוא מחייך ואומר: "היום אנחנו מנהלים יותר מ-700 נכסים דיגיטליים ליותר מ-200 לקוחות. בעוד חמש שנים אנחנו נהפוך לאחת החברות הגדולות בארצות הברית לשיווק לעסקים קטנים ובינוניים. זה יאפשר לנו לשלוט יותר בתמחור של לידים לעסקים וגם יפתח לנו דאטה עצומה להתרחבות ולשיפור המודלים שלנו". 

הוא מוסיף כי משבר הקורונה פגע קשות בעסקים רבים בארצות הברית, ובחברת Digital Assets הרגישו את זה על בשרם. "היו לנו אתרים שמביאים לקוחות, אבל כשדיברנו עם עסקים בארצות הברית, הם אמרו לנו שהכל טוב ויפה אבל הם לא יכולים לצאת לעבודה", מספר אפשטיין, "היום אנחנו כבר רואים שהמגמה הזאת השתנתה לחלוטין. כמות ההשכרות שלנו זינקה וגם מחירי השכירות של הנכסים שלנו עלו בהתאמה".

לדברי אסי, חברת הסטארט-אפ שבראשה הוא עומד, הביאה לישראל את תחום הנדל"ן המסחרי הדיגיטלי מאפשרת לכל אחד ליהנות מבעלות על נכס דיגיטלי מניב ומהכנסה פסיבית חודשית.

Digital Assets- ליצירת קשר
מס' טלפון: 054-385-3247
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לפנייה במייל >>

---------------------

ג'ון אלגורט

המושג "הכנסה פסיבית" מתגלגל ברשת, ועל לשונם של אנשים רבים. כולם מנסים להבין, איך אפשר לעלות על מסלול שבו יתנו מינימום השקעה, ויקבלו יותר ויותר כסף .

ג'ון אלגורט כבר שחה כמו דג בעולם השיווק הדיגיטלי, הרבה לפני שרובנו הבנו בכלל מה זה אומר. לפני פחות מעשור, כשהיה טבח באילת, הבין שהייעוד שלו הוא לא להזיע במטבח מעל סיר מרק, או בעצם לא להזיע בכלל. "ראיתי פרסום של בחור, שעושה כסף מחנויות אינטרנטיות, מה שנקרא בעגה המקצועית, "שופיפיי", נכנסתי לעולם הזה ובשלב מסוים הייתה לי פריצת דרך", מספר ג'ון, "בניתי מותג אופנה גותי, שהפך להיות רווחי, אבל גם הבנתי שאני עבד ואין לי עצמאות כי במשך כל היום התעסקתי עם ספקים ולקוחות. כל הזמן היו הוצאות, אמנם לצידם יש גם רווחים אבל צריך להתאמץ כדי להפוך אותם למשמעותיים, ולקחת בדרך סיכונים. את מותג האופנה שבניתי, מכרתי בסכום של 6 ספרות. שופיפיי הוא עסק לכל דבר, אם אין לכם תשוקה אדירה לזה, וזו לא החוזקה שלכם, אתם הולכים לחרוק שיניים".  

ג'ון הבין שהגיעה העת לעלות שלב, וניסה לפצח את הנוסחה לעסק, שיתן לו יותר רווחים וגם מאה אחוז חופש. "הבנתי שהפתרון הוא מוצר דיגיטלי, שאתה יכול למכור מבלי לקנות אותו כל הזמן, ואין צורך להתעסק בכלל בלוגיסטיקה. לקוח מהצד השני רוכש את המוצר, פותח אותו, וזה כל הסיפור. בלי משלוחים, בלי ספקים ובלי החזרות, עם זאת, גיליתי שיש לי עדיין תשוקה לעסק שבניתי, ולכן גם קניתי אותו בחזרה. אני עושה אותו מתוך הגשמה עצמית, והוא עדיין רווחי עבורי ובשיטת POD אני מצליח למכור גם מוצרים פיזיים באופן אוטומטי".  

המטרה: להפוך את הנכס הדיגיטלי לרווחי בדרכים עקיפותצילום: באדיבות ג'ון אלגורט

באילו דרכים אפשר לייצר הכנסה פסיבית אמיתית?
"אתרי תוכן, ערוצי יו טיוב, אפליקציות, רווח מפרסומות, מחשיפה. האתרים ממשיכים להכניס כסף גם אם לא נוגעים בהם, מבלי להיות תלויים במכירות מוצרים והחלטות אקטיביות של גולשים. הרעיון הוא לשלב כמה פלטפורמות - לא רק מוצרים דיגיטליים, ובעיקר לא להיות תלוי רק במכירות. כמובן שיש צורך במערך שיווק, בתנועה אורגנית לאתר, כי אנשים לא יכולים להגיע לזה לבד, ונכס דיגיטלי לא אמור להיות תלוי רק בשיווק ממומן, כך שגם אם לא יהיו קמפיינים הם יגיעו דרך גוגל. שנית, כדי להגיע באופן אורגני זקוקים לSEO  תוכן שיקדם את האתר במנועי החיפוש".

ג'ון אלגורט הוא עוף נדיר במחוזות השיווק הדיגיטלי ועולמות ההכנסה הפאסיבית. בעוד רבים אחרים מציעים קורסים, ג'ון לקח את הדברים לשלב מתקדם הנקרא "ריברנד מיליונר" הכולל מוצרים דיגיטליים, קורסים, תוכנות, גרפיקות ומערכי שיווק מוכנים למוצרים הללו, שמוכחים כמוכרים בשטח ומכניסים רווחים. ג'ון למעשה מציע ללקוחותיו את הפלטפורמה של ריברנד מיליונר שבה הלקוח יכול לשכפל את מערכי השיווק בנוסף למוצרים. "לא מדובר כאן בשיווק שותפים", אומר ג'ון, "אני נותן אפשרות ללקוח, שהמוצר יהיה ממש שלו ושייקח 100 אחוז מכל מכירה. יש לי לדוגמא קורס שופיפיי, שהיה רב מכר בישראל, הקורס שהכניס לי את המיליון הראשון שלי ממכירת קורסים. הלקוח יכול לקחת את הקורס שאני בעצמי מעדכן כל הזמן, ולמכור אותו כאילו היה שלו. לפעמים דווקא לתת מעצמך את הכול יכניס לך הכי הרבה כסף, יש כאן מעגל שכולם יכולים להרוויח ממנו".  

איזה ערך מוסף אתה נותן ללקוחות שלך? 
"ברוב החברות הלקוחות משלמים על הקמת הנכס, התחזוקה שלו וכתיבת מאמרים ריטיינר חודשי, אצלי משלמים באופן חד פעמי וזה שלהם לתמיד. בעוד לחברות אחרות אין עניין רב שהאתר יהיה רווחי, המטרה שלי היא להפוך את הנכס הדיגיטלי לרווחי בדרכים עקיפות. אחרי שנה- שנתיים התקציב יסתיים, ולכן אני צריך להפוך את זה לרווחי. אין אף חברה אחת בישראל שמציעה מודל כזה של הכנסה פאסיבית ואינטרס משותף. אצלי לא משנה באיזה מסלול בוחר הלקוח – כולנו יכולים להרוויח ביחד".

פרטי קשר:
למעבר לאתר ריבנד מיליונר - קיצור הדרך שלך למיליון >>