עיצוב מסחרי: כלי למימוש הפוטנציאל העסקי

לא מעט מנהלים כבר הבינו את הכוח שטמון בעיצוב נכון לטובת שיפור היעילות והעלאת מורל צוות העובדים. אך חשוב לבחור במעצב המתאים שידע להשתמש בכלים הנכונים למימוש החזון הרצוי

מאור מואיגר ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיצוב מסחרי: כלי למימוש הפוטנציאל העסקיצילום: shutterstock
מאור מואיגר ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן מקודם

קיימים מגוון כלים שמטרתם למתג את העסק באופן הרצוי, אחד מהם הוא עיצוב נכון. סביבת עבודה מאורגנת ומסודרת יכולה לתרום רבות למורל העובדים – מה שמשפיע ישירות על תפוקת ואיכות העבודה שלהם. מנהלים רבים כבר הבינו שבעיצוב מסחרי חכם טמונים לא מעט יתרונות, אך לבחירה באדם שמוציא לפועל את החזון חשיבות גבוהה לטובת מוצר סופי אפקטיבי ומשביע רצון. בין המעצבים בתחום: דנה שקד וסטודיו Vivi's.

דנה שקד

דנה שקד, בעלת סטודיו לעיצוב פנים הפועל בתל אביב למעלה מ- 15 שנה, מתמחה בעיצוב חללים מסחריים, בעיקר חללי הסעדה, מכירה ועבודה. הסטודיו מעצב עבור עסקים מגוונים מתחומים שונים ובגדלים הנעים החל מ- 30 מ"ר ועד 3,000 מ"ר, בהם: בתי קפה, מאפיות, מסעדות, מעדניות וחנויות, כמו גם חללי עבודה משותפים ומשרדי היי-טק.

הקו העיצובי המאפיין את הפרויקטים אותם מעצבים בסטודיו נובע מתוך תודעה עסקית מפותחת שנבנתה בשנים רבות של ניסיון. כל החלטה עיצובית שמתקבלת בתכנון ועיצוב החללים המסחריים מוכוונת רווחיות והחזר השקעה בזמן קצר, לצד הצורך באיזון בין הפונקציונלי לאסתטי. בשל העלות הגבוהה של כל מ"ר בחלל מסחרי, חשוב לדעת כיצד למקסם את מלוא הפוטנציאל בחלל.

הקו העיצובי המאפיין את הפרויקטים אותם מעצבים בסטודיו נובע מתוך תודעה עסקית מפותחתצילום: תומר רובנס

"בעלי העסקים מחפשים כיום דרכים שונות להתייעל"

"בשנה האחרונה תחום המסעדנות, כמו תחומים רבים אחרים, עבר שינוי מדהים שעוד רבות ידובר בו. בעלי העסקים מחפשים כיום דרכים שונות להתייעל ולהעלות את ההכנסות והרווחיות בעסק ואני, כמעצבת חללים מסחריים, נדרשת 'להצדיק' את החלל הפיזי ביחס לעולם הווירטואלי של משלוחים ועבודה מהבית", אומרת מעצבת הפנים דנה שקד.

"ה'הצדקה' הזו מתבקשת בשני מובנים – מצד אחד אנחנו רוצים למשוך את הלקוח שיגיע פיזית לחנות, לכן חווית הקנייה בחלל צריכה להתעלות על חווית הקנייה באון ליין או לפחות להעניק ערך מוסף כלשהו. במקביל, בעל העסק רוצה להתייעל ולמקסם את השטח הנתון תוך הגדלת סל הקניה של הלקוח. לכן, בתי קפה ומסעדות רבות שינו את צביונם והסבו ברמה כזו או אחרת שטחים בלתי מבוטלים בעסק לטובת 'פינת מעדניה', כזו המאפשרת מכירת חומרי גלם ומוצרים משלימים ארוזים וממותגים בעלי חיי מדף ארוכים מבלי שיהיה צורך במטבח גדול, עובדים רבים ותהליך תפעולי מסועף".

דנה מסבירה כי אם בעבר היא נדרשה לתכנן חללי הסעדה עם כמה שיותר שולחנות וכסאות לישיבה במקום, היום הכמות הצטמצמה והיא מתכננת עמדות מודולריות של מידוף למוצרים משלימים, כאשר העקרונות המובילים בתקופה זו הם: גמישות, יצירתיות ומיקוד. "היום, יותר מאי פעם, חשוב להקפיד על תכנון חכם, כזה המביא בחשבון את כלל הפרמטרים העסקיים. אם לפני כמה שנים היו מגיעים אליי לקוחות ומבקשים 'שיהיה יפה', היום כולם מבינים שבכוחו של תכנון נכון ועיצוב מדויק, להביא להצלחה עסקית גדולה", היא ממשיכה. "אני שמה דגש רב על מתן פתרונות פונקציונליים אשר יאפשרו לעבוד ולתת שירות בצורה הכי טובה ומהירה שיש החל משימוש בחומרים עמידים לוונדליזם ברמה גבוהה ועד חישוב צעדיו של כל עובד בעמדת העבודה מתוך הבנה שכל צעד מיותר שהעובד עושה, יפגום באיכות השירות".

"כל החלטה שמתקבלת חייבת להיות רווחית"צילום: ניצן הפנר

דרך עיניי הלקוח

כדי למקסם רווחים, בתכנון וחלוקת החללים בתהליך עיצוב פנים של מסעדה, עיצוב בית קפה או עיצוב פנים של מעדנייה, מתייחסת דנה גם לתנועה של הלקוח בחלל. מה הוא רואה כשהוא רק נכנס, מהם המקומות האסטרטגיים למקם בהם את המוצרים על מנת שתתבצע מכירה, מהו גובה המידוף האידאלי, מהי התאורה המתאימה וכל אלמנט נוסף שיכול להשפיע על השהות של הלקוח, כדי שעד שיגיע לקופה הוא אכן ייחשף לכל המוצרים והשירותים שהעסק מציע.

"זוהי מלאכת מחשבת בה אנחנו מתעדפים מוצרים מסוימים על-פני אחרים, נעזרים במתודות ותיאוריות של מכירה ושיווק, ארגונומיה ומשתפים פעולה עם יועצים אסטרטגיים, יועצים קולינריים, מתכנני מטבחים ואנשי מיתוג", מסבירה דנה. "המטרות הן לדבר בשפה של הלקוחות, לייצר אחידות, במסר ובמותג ולספר את הסיפור של העסק באופן ויזואלי בעזרת חלוקה נכונה של החלל, חומרים, צבעים ותאורה, כך שחווית הלקוח תהיה נעימה והוא יגדיל את סל הקנייה שלו, זה אתגר בכל פעם מחדש והסיפוק הכי גדול שלי בעבודה".

דנה שקד
יגאל אלון 94 א', תל אביב
טלפון: 050-7870048
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>

-----------------------------------------

Vivi's: עיצוב מסחרי מבוסס פסיכולוגיה סביבתית

נסו לרגע לדמיין את עצמכם עובדים בשני משרדים שונים – האחד אפרורי ומשמים, עם נורת פלורסנט שמהבהבת לכם מעל הראש והשני עטוף בצבעים רכים, ברהיטים שנבחרו בקפידה כדי להעניק לכם נוחות מרבית ובעציצים שמפיחים חיים בחלל. אין באמת צורך לשאול באיזה מהם לדעתכם תהיו יותר יעילים, נכון?

"צבעים יכולים לגרום לנו להיות רגועים או מתוחים" ויויאן ברמןצילום: Q Elite Beauty

ככל שהעולם מתקדם, יותר ויותר מנהלים מבינים כמה כוח יש לעיצוב נכון בשיפור היעילות והעלאת שביעות הרצון של העובדים. עיצוב נכון, מותאם וחכם תורם רבות לחיזוק מאמצי המיתוג של הארגון. בעשורים האחרונים אף נולד תחום מחקר חדש בשם "פסיכולוגיה סביבתית" שנועד להבין איך בדיוק סביבה בנויה משפיע על הנפש, המצב הרגשי ואפילו תפקוד המוח של כולנו.

ויויאן ברמן, מעצבת פנים בהווה וסמנכ"ל משאבי אנוש בהייטק בעבר, העמיקה רבות בנושא מרתק זה, תוך התמקדות באופן שבו צבעים משפיעים עלינו. עכשיו היא משתפת בתובנות שיכולות לסייע לכולנו להפיק ערך חשוב לקידום המטרות העסקיות שלנו: "לצבעים יש כוח אדיר. הם יכולים לדוגמה להגדיר את תחושת ה'ביחד' שלנו, לגרום לנו להיות רגועים או מתוחים, להיות יותר או פחות פרואקטיביים – ואלו רק דוגמאות בודדות מבין מגוון עצום של השפעות שנחקרות".

לאורך דרכה המקצועית, ויויאן למדה עיצוב פנים והשלימה תואר ראשון באומנות ותואר שני בניהול משאבי אנוש. כשעבדה במשך 16 שנים כסמנכ"ל משאבי אנוש, היא הבינה בין היתר איך לשלב בין שתי התשוקות הגדולות בחייה, תוך שימוש בעיצוב "חכם" להעצמת רווחת העובדים. בהמשך היא בחרה למנף את סל הכישורים הייחודי שגיבשה והקימה סטודיו לעיצוב שנושא את שמה - Vivi's.

המרחב שנוצר הוא מאוד נעים וביתי – שם אנשים יכולים לנקות את הראש ולמלא את מצבורי האנרגיותצילום: צילום עצמי

"מטרות וערכי הארגון משפיעים על העיצוב"

אם אתם חושבים לרענן את חלל העבודה שלכם, אל תשכחו לשלב בתהליך גם את ערכי הליבה של הארגון. להלן סיפור שימחיש איך עיצוב רגיש לערכים יכול להביא לסימביוזה בארגון. השנה, ויויאן השלימה פרויקט עיצוב למשרדי סטארטאפ בתחום הרפואה. "'אני זוכרת שהמנכ"ל ביקש משרדים ורסטיליים וצבעוניים, אבל לא מנקרי עיניים", היא מספרת.

במקרה הזה, ויויאן קיבלה המון חופש פעולה ואף ניהלה את הפרויקט מטעם הלקוח. חופש הפעולה איפשר לה לחלום בגדול – ולהגשים. "זה ארגון שמרכז עובדים מכל קצוות החברה הישראלית. יש שם פרופסורים ודוקטורים, חרדים וצעירות תל אביביות. המנעד הזה הקסים אותי ורציתי שגם העיצוב ישקף את הגיוון שבמקום. התוצאה הסופית, לשמחתי, מאוד צבעונית וייחודית – אבל עם חוט מקשר מאוד ברור בין האלמנטים השונים ועם המון חשיבה מאחורי כל פרט קטן. ולא פחות חשוב עבורי, הפרויקט עמד בתקציב ובלוח זמנים סופר צפוף. המרחב שנוצר הוא מאוד נעים וביתי – עם חללים נפרדים שאנשים יכולים להשתמש בהם כדי לנקות את הראש ולמלא את מצבורי האנרגיות".

וכמי שכאמור הייתה סמנכ"לית משאבי אנוש בעברה, שואפת גם כיום בעבודתה כמעצבת לעשות קצת מעבר למצופה ממנה כדי לתרום לרווחת העובדים. "אני יודעת שאין מעסיקים שמתעוררים בבוקר עם מחשבה שאם יעצבו אחרת את המשרדים זה יגדיל את הרווחיות, אבל כשבוחנים את הנתונים בשטח מבינים עד כמה זה באמת יכול להיות אפקטיבי. בתהליך העבודה שלי עם הנהלת הארגון, אני משתמשת בניסיוני ומשקיעה זמן בלימוד ומיצוי ה-DNA הארגוני. אני מבינה מהם המסרים שרוצים להדהד לשוק, למשקיעים וללקוחות הפנימיים והחיצוניים. התוצאה היא עיצוב ייחודי שתפור בדיוק למידותיו, אילוציו, יעדיו ומסריו של הארגון".

Vivi's: עיצוב המבוסס על פסיכולוגיה סביבתית
למעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>
טלפון: 052-3510-487