איך מגדלים עסקים באירופה?

AGRO-TECH ידוע כתחום מוביל בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית. אז איך מצליחים ב-IMPROVATE להוביל משלחת עסקית של חברות טכנולוגיות ישראליות לפגישות עם כל בכירי התעשיה ומקבלי ההחלטות הרלוונטיים בחו"ל, ולזקק שנתיים של פיתוח עסקי לתוך ארבעה ימים מלאי ערך?

ערן יורן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איך מגדלים עסקים באירופה? צילום: אביב יסמן
ערן יורן
תוכן מקודם

IMPROVATE  הינה חברה ישראלית המתמחה ביצירת  קשרים עסקיים מניבים ופיתוח עסקי בין חברות טכנולוגיה ישראליות לגופים ולקוחות בינלאומיים בכל רחבי העולם. בראש החברה עומדות שתי נשות עסקים בעלות השפעה וקשרים בינלאומיים: אירינה נבזלין ורונית חסין-הוכמן. IMPROVATE מלווה חברות ישראליות מובילות., ולה שלוש חטיבות פעילות: חטיבת הכנסים, חטיבת המשלחות העסקיות וחטיבת הפיתוח העסקי, הפועלות בשיתוף פעולה הדוק.

במהלך החודשים האחרונים בהמשך לכנסים בנושאי Smart Agriculture ו- Water and Food security עובד צוות הפיתוח העסקי של IMPROVATE על משלחת עסקית ייחודית לבולגריה, הפעם בתחום ה-Agtech. לצורך כך נבחרו בקפידה חברות טכנולוגיה ישראליות ובמקביל הודקו הקשרים וחודדו הדרישות והצרכים של השוק המקומי בבולגריה ובארצות הבלקן. IMPROVATE יזמה והקימה צוות מקומי בהנהגתו של נשיא בולגריה לשעבר מר רוזן פלבנייב, ויחד חוברו צרכים ופתרונות עוד לפני שהמשלחת יצא מישראל.

משלחת עם מטרות עסקיות מוגדרות וברורות

המשלחת יצאה מהארץ עם מטרה מוגדרת, שכל המשתתפים הישראלים יחזרו עם הזדמנויות ממשיות וצעדים להתקדמות כבר בטווח המיידי. במהלך ארבעה ימים ממוקדים אשר במרכזם פגישות עם מובילי משק החקלאות המקומי: בכירי ממשל, מנהלי קרנות של האיחוד האירופי המקצה כספים לטכנולוגיות בחקלאות, מפיצים, אירגוני חקלאים ומקבלי החלטות. בהקשר זה חשוב לזכור שאירופה היא לא ישראל - יש פרוטוקול וישנן דרכי ההתנהלות מקובלות. חברות זרות אינן יכולות לייצר לעצמן כמות כל כך גדולה של פגישות איכותיות. כאן נכנס הייחוד של IMPROVATE עם הקשרים המצוינים והשותפים העסקיים וההשפעה המקומית בדרגים הגבוהים ביותר. ״שנתיים של פיתוח עסקי דחוסים בארבעה ימים״ אינה רק סיסמה - זו עבודה קשה יחד עם השותפים הנכונים. זה המקום להודות לנשיא רוזן פלנבנלייב על החיבוק החם, הזמן שהקדיש לחברי המשלחת ופתיחת הדלתות בפנינו.

הנשיא רוזן פלבנייב ורונית חסין הוכמןצילום: אביב יסמן

רוזן פלבנייב - נשיא בולגריה בשנים 2012-2017: "בתפקידי כנשיא לשעבר של הרפובליקה של בולגריה וכידיד גדול של ישראל, זהו כבוד ותענוג עבורי להיות חלק מהוועד המייעץ של IMPROVATE ולעבוד עם אנשי מקצוע איכותיים. IMPROVATE מהווה פלטפורמה שאפתנית וחדשנית המקדמת עסקים ישראליים במטרה להגשים את הפוטנציאל הגלובלי הטמון בהם. אני שמח על הביקור המוצלח של המשלחת הישראלית בבולגריה. הפגישות המוצלחות של המשלחת עם פקידי ממשלה ונציגים בכירים מהמגזר החקלאי סללו את הדרך והניחו את היסודות לשיתוף פעולה עתידי עם  המגזר החקלאי בבולגריה. אני מאמין שהרעיונות הטובים, החזון המשותף והפוטנציאל של שיתוף פעולה זה יובילו למיצוב מוצלח של החברות הישראליות בשוק מדינות הבלקן. IMPROVATE הינה שותף ייחודי להשגת מטרה משותפת זו.״

מימון פרויקטים ישראלים בבולגריה

הפגישות האיכותית החלו מיד עם הגעתה של המשלחת הישראלית לבולגריה. המשלחת העסקית IMPROVATE AGTECH נפגשה עם מנכ"ל הקרן הבולגרית אשר המנהלת ומקצה את כספי האיחוד האירופי לחקלאות בבולגריה. הקרן משקיעה מיליוני אירו בשנה להכנסת טכנולוגיות לשיפור החקלאות. חברי המשלחת הישראלית פגשו את בכירי הקרן וקיבלו הדרכה אישית כיצד נכון לעבוד עם הקרן על מנת לזכות במימון בולגרי לפרויקטים שיוזמות החברות הישראליות.

פגישת אנשי המשלחת עם מנכ"ל הקרן של האיחוד האירופיצילום: אביב יסמן

פתיחת צינורות הפצה משמעותיים בכל רחבי הבלקן

המשלחת נפגשה עם מנכ"ל חברת ההפצה הגדולה ביותר בבלקן לפתרונות טכנולוגיים לחקלאות. החברה מפיצה בבולגריה, רומניה, סרביה ואיטליה מגוון ענק של ציוד וטכנולוגיות חקלאיות ומייצגת חברות ענק מכל רחבי העולם. בעזרת IMPROVATE פתחה החברה בפני חברי המשלחת ערוץ שיווק והפצה ייחודי ואיכותי המגיע ישירות אל אלפי חקלאים. החברה הודיעה כי תמשיך ותקדם את החברות המיוצגות על ידי IMPROVATE והיא תסייע בהטמעת טכנולוגיות ישראליות בכל רחבי הבלקן.

צילום: אביב יסמן
צילום: אביב יסמן

בהמשך, התארחו חברי המשלחת העסקית אצל חברת הענק הבולגרית MEGATRON, המפיצה את כל סוגי המיכון לחקלאות לרבות John Deere ו-Bobcat. גם MEGATRON חתמה עם IMPROVATE על הסכם הפצה עבור החברות הישראליות אותן היא מייצגת, והיא תפתח עבור חברות המיוצגות על ידי IMPROVATE את הדלת לקשר ישיר עם אלפי החקלאים העובדים עימה.

דר' איתי מיארה, מנכ"ל ומייסד גרופיתצילום: אביב יסמן
צילום: אביב יסמן

דר' איתי מיארה, מנכ"ל ומייסד גרופית: ״ היכולת של אימפרוביט, בשיתוף הנשיא לשעבר רוזן, לקיים פגישות עם אנשי עסקים וגורמי מפתח ברמות הגבוהות ביותר, תרמה הרבה להצלחת הביקור".

לא פשוט להלהיב חקלאים, אבל הצלחנו

המשלחת העסקית IMPROVATE AGTECH לא נחה לרגע ונפגשה גם עם ארגון המגדלים של בולגריה. ארגון חשוב זה מאגד אלפי חוות, חקלאים ומגדלים מכל רחבי המדינה. עשרות חקלאים הגיעו למפגש וגילו עניין רב בפתרונות הטכנולוגיים הישראלים העונים במדויק על הצרכים והאתגרים שלהם. המפגש המקצועי היה מרתק, והמשיך למפגש חברתי ולקוקטייל. ההתעניינות הינה רבה וכרגיל אצל חקלאים אין הרבה דיבורים, ישר ולעיקר. בקשות להמשך שיתוף פעולה והדגמות בשטח עלו כבר במהלך המפגש וממשיכות להגיע גם אחריו.

צילום: אביב יסמן
המשלחת עם הנשיא רוזן פלבנייב ועם השגריר יורם איתן צילום: אביב יסמן

שגריר ישראל בבולגריה הגיע למפגש

המשלחת נפגשה עם שגריר ישראל בבולגריה, יורם איתן. השגריר איתן מכיר היטב את תחום האגריטק ושמח לשתף פעולה עם המשלחת ולעזור ככל הניתן. תודה מיוחדת לשגריר שטרח וחיבר אותנו אישית עם שחקנים מקומיים חשובים ורלוונטיים.

צילום: אביב יסמן
צילום: אביב יסמן
פגישה עם שר החקלאות לשעבר המכהן כיום כיו"ר ארגון המגדלים והכורמים, המאגד אלפי חקלאיםצילום: אביב יסמן
דור מורן - מנכ״ל אגריגרין מרצה בפני הפורוםצילום: אביב יסמן

דור מורן - מנכ״ל אגריגרין: ״הסיור היה מאוד מקצועי ומאורגן לפרטים. החברות השונות ובעלי התפקידים הם  מקבלי החלטות בכירים במדינה ויכולים לפתוח דלתות ולעזור בעסקים. בשבילי זאת הייתה חוויה מלאה במדינה שלא הכרתי״.

צילום: אביב יסמן

פירות ההצלחה הם פירות לכל דבר, במיוחד כשמדובר בחקלאות

השוק החקלאי בבולגריה ובמדינות הבלקן רוויי בהזדמנויות. כאן נכנסת IMPROVATE לתמונה עם האנשים והקשרים הנכונים וממשיכה ללוות את החברות והפרויקטים עד שיבשילו. הבכירים ומקבלי ההחלטות הביעו עניין רב בטכנולוגיות הישראליות שהוצגו בפניהם ובהטמעתן בשוק המקומי לטובת חקלאי האירגונים. חברי המשלחת הצליחו להפוך את המפגשים המקצועיים להזדמנויות עסקיות, נקבעו פגישות המשך והדגמות בשטח.

המשלחת חזרה - אבל זו רק ההתחלה.

IMPROVATE הינה פלטפורמה להנגשה של חברות טכנולוגיה וחדשנות למדינות בעולם, בדגש על קידום חברות טכנולוגיה ישראליות. החברה שהחלה את פעילותה בספטמבר 2020 פועלת מלונדון ומתל אביב, במטרה לייצר שיתופי פעולה בין מנהיגים ומקבלי החלטות, חברות ומשקיעים מהעולם - לבין חברות חדשנות. שיתופי הפעולה נעשים באמצעות כנסים בינלאומיים, משלחות עסקיות וקידום עסקאות בין ממשלות, ארגונים ומשקיעים זרים לבין החברות. על חברי הבורד של החברה נמנים גארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט לשעבר,הנשיא רוזן פלבנייב – נשיא בולגריה 2010-2017 והאלוף עמוס גלעד.