משרד התיווך שמוכר את תל אביב: ממכירת דירות ועד שיווק בניינים

החלטתם למכור דירה ואתם מחפשים משרד תיווך או מתווך בתל אביב שיעזור לכם? כנראה שמצאתם, הכירו את דרור פרי ממשרד "בית פתוח – בית ממכר נכסים"

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"מקצועיות, יושרה ואמינות הם אבני היסוד שלנו"צילום: עמית שיסל
מירי ורד
תוכן שיווקי

"הדבר היחיד שחשוב לנו הוא האדם שיושב מולנו וסומך עלינו באחת העסקאות המשמעותיות ביותר של חייו. אנחנו נעשה את מה שצריך כדי למצוא לו את הנכס המתאים, והוא יכול להיות בטוח שנשמור עליו וניתן לו את כל המעטפת המקצועית שלה הוא זקוק", כך אומר דרור פרי, הבעלים של משרד התיווך "בית פתוח – בית ממכר נכסים".

במשרד ממוקם ברחוב בזל 40 בתל אביב, מקפידים על מקצועיות ובאותה המידה שומרים על עקרונות וערכים. "מקצועיות, יושרה ואמינות הם אבני היסוד של הסוכנות", אומר פרי, "כל לקוח שמעוניין לשמוע המלצות, יכול לקבל מאיתנו עשרות טלפונים וסרטונים של לקוחות מרוצים, מוכרים וקונים, שחוזרים אלינו לעסקאות נוספות וממליצים עלינו לחבריהם".

המשרד הוותיק, הפועל משנת 2009 במתחם בזל היוקרתי, מתמקד במכירת דירות יד שנייה בצפון הישן, הצפון החדש ובמרכז תל אביב, ומכירת דירות מפרויקטים של תמ"א 38 באזורים אלו. פרי, יחד עם שבעה יועצי הנדל"ן בסוכנות מתגוררים בעיר, חיים אותה ומכירים בה כל פינה. "כמי שגדל בתל אביב ומכיר אותה מילדות, אני ושאר הצוות בסוכנות יודעים לתת מענה מהיר ואיכותי לכל צורך שעולה אצל הלקוח. אנו חיים פה ומכירים את ההווי התל אביבי, ויודעים לתת ללקוחות אינפורמציה מלאה לגבי בתי ספר מומלצים, קרבה לגנים, פתרונות חניה ועוד", הוא אומר.

היכרות עם השטח ושיטת שיווק ייחודית

עובדים בשיתוף פעולה עם יועצי נדל"ן ממשרדים שונים בתל אביב. דרור פריצילום: צפריר ורטנפלד

אחד מהיתרונות המובהקים של הסוכנות, פרט לניסיון הרב שנצבר לאורך השנים וההיכרות הבלתי אמצעית של השטח, הוא שיטת השיווק הייחודית בה הסוכנות פועלת, הממקסמת למוכרים את המחיר המוצע על נכסיהם. "כל לקוח שמגיע אלינו אמנם נפגש עם יועץ נדל"ן אחד, אולם גם שאר היועצים בסוכנות עובדים עבורו, כי אנו מאמינים בשיתוף פעולה",  מעבר לשיתוף פעולה פנים משרדי, אנו עובדים בשיתוף פעולה גם עם יועצי נדל"ן רבים נוספים ממשרדים שונים בתל אביב, ולמעשה כמות עצומה של מאות יועצים", מסביר פרי, "אנחנו עובדים עבור כל לקוח שמגיע אלינו. כך, בעוד אנו שומרים על הנכס ועל ניהולו בסוכנות שלנו, אנו ממקסמים את כמות ההצעות שמגיעות למוכר, ובהתאמה המחיר שנוכל להשיג עבורו יהיה הגבוה ביותר".

פרי הקים את הסוכנות בשנת 2009 לאחר ששב מניו יורק ונחשף לתודעת השירות האמריקאית. "לאחר 16 שנה בניו יורק בה הקמתי חברה לייבוא ושיווק של מוצרי צריכה, החלטתי לחזור לארץ", הוא מספר, "כשהגעתי ארצה חיפשתי לעצמי נכס והרגשתי שהמתווכים שטיפלו בי לא הקשיבו לצרכים ולדרישות שלי, והראו לי נכסים שלא היו רלבנטיים עבורי. בסופו של דבר החלטתי להיכנס לתחום בגלל האהבה שלי לנדל"ן, ובעיקר בגלל שזיהיתי שהיה מקום לשיפור במקצועיות וברמת השירות בתחום ורציתי לעשות את הדברים אחרת". 

באילו שיטות שיווק אתם משתמשים?
"אנחנו מפרסמים בכל האתרים החשובים בארץ ובחו"ל, וכמו כן בפלטפורמות המרכזיות דוגמת פייסבוק, יוטיוב וגוגל שם אנחנו עוקבים בשיטות ייחודיות אחרי קוני דירות ומשווקים להם ישירות את הדירות. אחד הכלים החשובים שלנו הוא יצירת סרטונים של 360 מעלות שמאפשרים סיור וירטואלי בדירה. סרטונים אלו זוכים לחשיפה גדולה ברשת ומביאים הרבה מתעניינים. כבר קרה לא אחת שלקוחות קנו דירה על סמך הסרטון מבלי להגיע לדירה.

"מעבר לשיווק האינטרנטי, אנו משווקים בשלטי חוצות ומפיצים אלפי פלאיירים בקרבת הנכס. שיטות אלו מאד אפקטיביות ומזרזות את מכירת הדירות. ברוב הפעמים הקונים הם אנשים הרוצים להשתדרג ומגיעים מאותו אזור בו נמצאת הדירה למכירה. כמו כן, יש לנו מאגר המכיל קרוב ל-6,000 לקוחות שמחפשים דירות בתל אביב. פעמים רבות, כשאנו רואים דירה, אנחנו כבר יודעים לאיזה לקוח היא תתאים".

פרי מוסיף כי יושרה ושקיפות הן תכונות חשובות ביותר במשרד. "תמיד נחשוף בתחילת התהליך בפני הלקוחות את כל האמת על הנכס", הוא אומר.

"יש לנו מאגר המכיל קרוב ל-6,000 לקוחות שמחפשים דירות בתל אביב". "בית פתוח – בית ממכר נכסים"צילום: עמית שיסל

אילו שירותים משלימים אתם מציעים ללקוחותיכם?
"אנו מספקים ללקוחותינו מעטפת מקצועית בה הם יכולים למצוא אצלנו מענה לכל צורך שמתעורר. משרדנו עובד עם צוות גדול של אנשי מקצוע: עורכי דין מקצועיים, אדריכלים ומעצבי פנים ותיקים שעובדים איתנו במחירים מיוחדים, יועצי משכנתאות מהשורה הראשונה ושמאים מעולים שמטפלים בנושא המיסוי החם ביותר בעיר – היטל ההשבחה. היו מקרים שהשמאים שלנו הורידו עבור לקוחותינו את היטל ההשבחה לאפס. למי שמבקש אנחנו גם מבצעים בדיקות קרינה בנכס".

שירות נוסף שמציע משרדו של פרי למוכרים הוא מדידה ושרטוט תוכנית אדריכלית קיימת. זאת, לטובת הרוכשים הפוטנציאלים שרוצים לראות את ה layout-של הדירה, ובכך לוודא שהיא מתאימה להיתר המקורי, שאין בה חריגות בנייה ולבחון מקרוב את הפוטנציאל שלה.

"במקרים של דירות המיועדות לשיפוץ, הצוות שלנו מכין בשיתוף עם האדריכלים תכניות אדריכליות חדשות", הוא מוסיף, "כאשר קונה פוטנציאלי מגיע לדירה שמיועדת לשיפוץ, קשה לו להתרשם ולדמיין כיצד הוא יכול להפוך אותה לדירה החלומות שלו. לעומת זאת כאשר הוא רואה שרטוטים עם כמה אפשרויות, הפוטנציאל נראה לו יותר בהיר, והסיכוי שלו לתת הצעה ולקנות את הדירה הוא גדול יותר. ככה אנחנו ממקסמים עבור המוכרים את המחיר".

מה כולל הליווי שלכם בפרויקטים של תמ"א 38?
"תחילה אנו נפגשים עם היזם ועוברים איתו על כל התוכניות, המפרטים וההיבטים המשפטיים של הפרויקט. היזמים בדרך כלל מתייעצים איתנו לגבי תמחור הדירות, גודלן ומספר החדרים שלהן, וזאת מכיוון שאנו חיים את השוק, ויודעים אם באותו אזור ספציפי יש ביקוש לדירות שניים, שלושה או ארבעה חדרים, ומהו התמחור הנכון עבורן.

"כשמגיע אלינו לקוח שמתעניין בדירה בפרויקט, אנו מסבירים לו את כל הפרטים שקיבלנו מהיזם, מגיעים איתו לשטח, מספרים לו על הסביבה, מקומות בילוי, בתי ספר וכו', ולבסוף עורכים עבורו משא ומתן מול היזם. בגלל ניסיוננו הרב בנושא אנו מצליחים ברוב המקרים להביא עבור הרוכשים שלנו את המחיר הטוב ביותר עבורם. חשוב להדגיש שאנחנו מלווים את הלקוח וזמינים לכל צורך ושאלה גם אחרי שהעסקה נחתמה".  

אילו טעויות עושים מוכרים שאינם משתמשים במתווך?
"הטעות הפטאלית שמוכרים רבים עושים היא לתמחר לא נכון את הדירה. אם התמחור נמוך מדי – המוכר מפסיד כסף. אם התמחור גבוה מדי – המוכר מפסיד רוכשים פוטנציאלים ואת המומנטום שהולך לאיבוד. בנוסף, מוכרים רבים אינם זמינים להראות את הדירה בשעות הנוחות לקונים דבר הפוגע בשיווק שלה. לעומת זאת כשאנו מקבלים מפתח ומראים את הדירה מסביב לשעון, הסיכוי לקבל הצעות הוא הרבה יותר גבוה".

"מכרנו דירות רבות למוכרים ולקונים מרוצים". "בית פתוח – בית ממכר לנכסים"צילום: עמית שיסל

פרי מוסיף כי יתרון מרכזי נוסף של תיווך הוא ריבוי הקונים שאנו כמשרד תיווך מביא לנכס, דבר המאפשר לנו לערוך התמחרות בינם ולהשיג עבור המוכר את המחיר המקסימאלי לדירתו.

"לבסוף, יש את העניין הבטיחותי. כשאנחנו מכניסים אדם לדירה, אין הפתעות, יש לנו את השם המלא שלו, מספר ת.ז. וכתובתו וזה כבר בטוח יותר", הוא מציין, "כבר קרה בעבר שאישה שהראתה את הפנטהאוז שלה לקונה, נשדדה באיומי אקדח. זה אמנם נדיר, אך ככלל, זו לא הרגשה נעימה לפתוח את הדלת לאדם זר ולהכניס אותו הביתה. כשאנחנו מראים את הדירה, זה נחסך מהלקוח".

ספר על עסקאות נדל"ן מאתגרות במיוחד שהצלחתם להוציא לפועל.
"משרדנו מתמחה במכירת דירות שהועברו בירושה. זה לא דבר פשוט, ואנו מבצעים את כל העבודה הכרוכה בכך. לא מזמן מכרנו דירה שהיו בה 17 יורשים והצלחנו להביא את כולם להסכמה לגבי המחיר. יחד עם זאת, העסקה הכי מאתגרת שסגרתי הייתה מכירה של דירה שהייתה רשומה תחת חברה משכנת. כשעורך הדין של הקונים בדק את שטר החכירה המקורי שהוא המסמך שמעיד על בעלות הנכס במקרה של חברה משכנת, (המקביל לנסח טאבו) – הוא הבחין שנעשתה בו טעות. בשנות השישים כשהפיקו את שטר החכירה המקורי, צירפו בטעות את התוכנית של הדירה הסמוכה. עורך הדין של הקונים לא אישר להם להתקדם עם העסקה בגלל הטעות הזאת".

פרי מספר כי כדי לתקן את שטר החכירה הוא הביא מודד המוכר על ידו כדי יעשה מדידה ושרטוט של הדירה. בנוסף, מכיוון שלא היה בבניין ועד מתפקד, וראש הוועד הוא זה שצריך לאשר את תיקון השטר, פרי ארגן מפגש דיירים והם מינו ראש ועד חדש שהפך להיות מורשה חתימה של החברה המשכנת. ראש הוועד חתם על השרטוט המחודש, פרי ניגשתי לטאבו עם המסמכים, והשטר המקורי תוקן אחרי 60 שנה. התהליך נמשך מספר חודשים, ולאחר שהשטר תוקן העסקה בוצעה לשביעות רצון הלקוחות.

"אנחנו לא נרתעים ממכשולים, ועושים הכול עבור הלקוחות שלנו", מסכם פרי, "אני רוצה לומר שאני ויועצי הנדל"ן שבמשרדי נותנים את הנשמה והלב עבור הלקוחות שלנו. אנחנו מייצגים אותם בכבוד ובמקצועיות והתוצאות מגיעות. מכרנו דירות רבות למוכרים ולקונים מרוצים ויש לנו מכתבי תודה וסרטוני עדויות רבים מלקוחות מרוצים. אנחנו עובדים 24/7 ונותנים באמת 100 אחוז מהידע והאנרגיה שלנו ללקוחותינו".

בית פתוח - בית ממכר נכסים
כתובת: בזל 40 תל אביב
טלפונים: 054-442600703-5440777
למעבר לאתר הבית>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>