שקיפות, שליטה וביטחון: כך תשקיעו חכם בנדל"ן בארצות הברית

לא כל השקעה בנדל"ן בחו"ל דומה לאחרות. אורצ'רד גרופ, הפעילה בשווקים צומחים בארה"ב כבר שנים, מציעה מסלול ייחודי של ליווי משקיעים לעסקה שתפורה בדיוק למידותיהם, עם שליטה מלאה ועם ביטחון בתהליך

בשיתוף אורצ'רד גרופ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שקיפות, שליטה וביטחון: כך תשקיעו חכם בנדל"ן בארצות הבריתצילום: Pixabay
בשיתוף אורצ'רד גרופ
תוכן שיווקי

כשזה מגיע להשקעות בנדל"ן למען יצירת רווחים, אנחנו מתחלקים לשתי קבוצות. עבור חלק מאיתנו הדבר נשמע מאיים - לרכוש בית? במדינה שאני לא גר בה? התהליך וכל מה שקשור אליו נראים "גדולים עלינו", ומתוך זהירות וחששות, רבים מאיתנו מוותרים על מסלול ההשקעה הזה.

בקבוצה השנייה נמצאים אלה ששומעים על השקעות נדל"ן והתשואות היפות שהן יכולות להניב, ומיד רוצים לקחת חלק, לא שואלים שאלות עומק ורק מייחלים לאותה הכנסה פסיבית. האמת, כמו תמיד, נמצאת איפשהו באמצע, ומשקיע הנדל"ן החכם יידע גם למקם את עצמו במקום טוב בין זהירות בריאה, לבין ציפיות ריאליות.

לשתי הקבוצות יש מה ללמוד על השקעה בנדל"ן, ובעיקר על השקעה בארה"ב, שם הכללים ייחודיים, לטוב ולרע. "השקעות נדל"ן בחו"ל יכולות להיות מפתות, אבל אם לא מקפידים על תהליך מסודר, שקוף וברור - הצעד יכול להפוך למעמסה במקום למקור לרווח", אומר מסביר דין דנוש דויטש, מנכ"ל ומייסד משותף של חברת הנדל"ן אורצ'רד גרופ, לצד יובל ברטל.

אורצ'רד גרופ היא חברת השקעות נדל"ן בעלת מודל ייחודי להשקעות מניבות, והיא פעילה בשווקים האמריקאים כבר יותר מעשור. החברה ממוקמת בעצמה בארה"ב, ובמהלך השנים היא צברה ניסיון עשיר בהשקעות מסוגים שונים. כעת, עם מאות משקיעים מרוצים - כאלה שחוזרים לאורצ'רד שוב ושוב - דויטש חולק את השיטה שבה החברה עובדת, וכיצד שקיפות ואמינות מספקות למשקיעים עמה ביטחון בהשקעה ושקט נפשי.

שותפות אמיתית: שקיפות היא שם המשחק

אורצ'רד מסייעת למשקיעים לאתר בתים פרטיים ודירות להשקעה באזורי ביקוש בארה"ב. השירותים של החברה מכניסים תחת גג אחד את כל מה שצריך בהשקעה:

1. עניין ראשוני ופתיחת תיק שקיפות - המשקיע פונה לאורצ'רד, ומיד נפתחת לו תיקיית אונליין עם כל המידע הנחוץ.
2. מציאת הנכס ורכישתו - לאחר שהבנו מה הלקוח רוצה, אורצ'רד תאתר לו בית מתאים לרכישה, ותטפל בכל הביורוקרטיה עד לקבלת בעלות מלאה של המשקיע על הנכס.
3. השבחת הנכס - אורצ'רד תמשיך ללוות את המשקיע בשיפוץ ושדרוג הנכס, לטובת העלאת ערכו בשוק.
4. איתור שוכרים וניהול שוטף - אורצ'רד תסייע במציאת שוכרים איכותיים - עם עבר שכירות טוב וללא בעיות אשראי. חברת ניהול תדאג לגביית שכר דירה וטיפול שוטף בכל מה שקשור לנכס.
5. איתור רוכש ומכירה ברווח - לאחר תקופת חיי ההשקעה לפי רצון המשקיע, אורצ'רד תקבע מחיר בהתאם לשוק, ותאתר רוכש - והמשקיע יקבל את כספו מפערי עליית הערך.

"מיד עם התחלת התהליך איתנו, אנו נפתח למשקיע דבר שאנו קוראים לו 'תיק שקיפות'", מסביר דויטש. "זוהי למעשה תיקייה אונליין שבה מרוכזים כל מסמכי ההשקעה, חוזים, הסכמים, כתבי בעלות ודו"חות תקופתיים".

בדרך זו, מסבירים באורצ'רד, התהליך ברור ומוסכם באופן שוטף על ידי המשקיע, ונמנעות "הפתעות" לא נעימות שעלולות להעיב על ההשקעה. "כשהתחלנו את המסע אל תוך עולם הנדל"ן בארה"ב, ראינו הרבה חוסר אמינות ולקוחות מאוכזבים. החלטנו ששקיפות והוגנות יהיו הערכים המרכזיים שלנו - ומאז המודל מוכיח את עצמו", אומר דויטש. כך, לקוח של אורצ'רד יכול לצפות למידע מלא על נכסים פוטנציאליים, שיוכל לסייע לו לבחור את הנכס הנכון עבורו. תהליך הרכישה של הבית יעשה תוך שיתוף מלא, והנכס יירשם על שמו של המשקיע. 

המשקיע אוחז בהגה: שליטה מלאה בכסף שלך

"בניגוד לחברות נדל"ן רבות, שמאתרות פרויקטים ומגייסות משקיעים, אנחנו מתחילים הפוך, יוצאים למסע יחד עם המשקיע - ובודקים עמו מה הן המטרות שלו בהשקעה, כמה סיכון הוא מוכן לקחת ולאורך כמה זמן הוא מצפה להחזיק בנכס", מסביר דויטש. בדרך זו המשקיע נמצא מהרגע הראשון בשליטה על ההשקעה שלו. היכולת לשלוט במאפייני ההשקעה ממשיכה גם אל תוך חיי הבעלות על הנכס - בכל הנוגע לשיפוצים, לבחירת דיירים, לקביעת שכירות ועוד. גם אורך ההשקעה נשלט על ידי המשקיע - והוא יבחר אם ומתי לממש את הנכס, כלומר למכור אותו ולגרוף את הרווחים.

"כשפגשתי את דין ויובל מיד חשתי שההשקעה היא שלי, ולא של איזו חברה חיצונית", מעיד אסף, בן 36 ממרכז הארץ. "באורצ'רד דיברו איתי עד שהבנו יחד מה בדיוק אני רוצה, כשאפילו אני לא ידעתי בהתחלה. הם מצאו לי בית, רכשתי אותו, וכיום אני נהנה מהשכירות שנכנסת ממנו, הוא נמצא בבעלותי המלאה, וברגע שאחליט - באורצ'רד יסייעו לי למכור אותו".

הייחודיות במודל של אורצ'רד מאפשרת לחברה למעשה לתפקד כ"שותף" מקצועי עבור המשקיע. המשקיע הוא מי שלוקח את ההחלטות ומנווט את הספינה, ואורצ'רד תייעץ, תסייע, תכווין, תנהל את הנכס, תספק תחשיבי תזרים, תסדיר ביורוקרטיה ותעשה הכל כדי להביא את המשקיע להצלחה. "אנחנו תמיד נהיה שם עם ארגז הכלים המקצועי שלנו, הקשרים שלנו, הניסיון שלנו והצוות המסור שלנו. אבל לעולם לא ניקח את המושכות מהמשקיעים, בסופו של דבר, זה הכסף שלהם, והתפקיד שלנו הוא לייצר להם רווחים", אומר דויטש.

לישון בשקט: כך יוצרים ביטחון בהשקעה

אורצ'רד ממפה מראש ובאופן פרטני את כל ההוצאות הצפויות שיהיו כרוכות ברכישת הנכס - תשלומים לחברת ניהול, חידוש חוזה מול דייר, וכן הוצאות כמו ביטוח דירה, ארנונה וכדומה. מן הצד השני, אורצ'רד תחשב את התמורות האפשריות - עליית ערך לאחר שיפוץ, הכנסה משכירות חודשית ועליית מחירים בשוק. בין לבין, שוכנת לה התשואה - הרווח נטו מהנכס.

אתגר שעמו מתמודד כל שחקן בתחום הנדל"ן להשקעה, הוא ביטחון בהשקעה. לפי כלל האצבע המוכר, כשהסיכון בהשקעה גדול יותר, פוטנציאל הרווח גדול יותר. פוטנציאל הרווחים בהשקעה בארה"ב הוא גבוה, ולכן באופן אינטואיטיבי נניח שיש שם סיכון. "אין השקעה ללא סיכון, אבל אנחנו עושים הכל כדי שרשת הביטחון שאנו מספקים ללקוחותינו תהיה יעילה ותתרום לשקט נפשי אצל המשקיעים", אומר דויטש.

מהי אותה רשת ביטחון? אורצ'רד יוצרת עבור משקיעיה כרית כספית שמטרתה לטפל בכל אותם מקרים לא צפויים, שיכולים לחבל בתשואה - קיפאון בהכנסות כתוצאה מאי-הכנסה משכירות עקב נכס שעומד ריק מסיבות שונות, תיקונים בעלות משמעותית שעלולים להפתיע וחשבונות לתשלום במצב של נכס ריק. כל אלו משוקללים בהערכה הכספית הראשונית, כך שהצפי לתשואה כולל אותם.

כך, התשואה שתוצג על ידי אורצ'רד תכלול גם תרחישים של "המקרה הגרוע ביותר", שפעמים רבות יזמים ומשקיעים בוחרים להתעלם מהם. כשצינור מים מתפוצץ או שצריך לתקן את גג הרעפים - התשואה לא נפגעת, והמשקיע יכול לחיות בביטחון מלא שהשקעתו מספקת את התוצאות הרצויות.