"השיווק הדיגיטלי הפך להיות פלטפורמה חשובה מאוד"

MD-Digital היא חברת בוטיק לשיווק דיגיטלי המתמחה ברופאים. המנכ"לית, דלית שניידר, המתמחה בשיווק דיגיטלי בתחום הרפואה ובניהול קמפיינים לרופאים, מספרת על שירותי החברה, למי הם מתאימים ומה יתרונותיהם

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"השיווק הדיגיטלי הפך להיות פלטפורמה חשובה מאוד"צילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

"25 שנות ניסיון בתפקידי שיווק בכירים בתחום הפארמה מספקות לי יתרון משמעותי בבניית אסטרטגיית שיווק דיגיטלית לרופאים והוצאתה לפועל", מספרת דלית שניידר. את MD-Digital הקימה לפני מספר שנים כשהחליטה לשלב בין שני תחומי המומחיות שלה: שיווק דיגיטלי ושוק התרופות והעולם הרפואי. שניידר, בעלת תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני במנהל עסקים, עבדה מעל לשני עשורים בחברות פארמה רב לאומיות כמו טבע ופייזר, ניהלה צוותי שיווק ומכירות של מותגים מובילים ביניהם ויאגרה וליפיטור, למדה לתכנן אסטרטגיות שיווקיות, להציב יעדים ולהגיע אליהם.

כשהבחינה בשינוי שהתרחש בעולם השיווק, הקימה חברת בוטיק לשיווק דיגיטלי המתמחה ברופאים. כיום שניידר נחשבת למומחית בשיווק דיגיטלי בתחום הרפואה ובניהול קמפיינים לרופאים.

"השיווק הדיגיטלי הפך להיות פלטפורמה חשובה מאוד ובמקביל התעורר צורך גדול מצד הרופאים לשיווק המרפאות הפרטיות. זה מה שהוביל אותי להתמקד ולהתמקצע בתחום שמשלב את הדברים שאני מתמחה וטובה בהם".

דלית שניידרצילום: חיה גולד

אילו שירותים MD-Digital מספקת לרופאים?
"אנחנו מספקים את כל קשת המוצרים לשיווק דיגיטלי לרופאים. אנחנו מומחים לבניית אתרים ודפי נחיתה לרופאים ולכתיבת תוכן רפואי, מומחים לקמפיינים ממומנים בגוגל (PPC) ובפייסבוק, וכן קידום אתרים של רופאים, ניהול דפים עסקיים בפייסבוק ובאינסטגרם. בנוסף על שירותי הדיגיטל אנו מספקים את כל התשתיות השיווקיות כגון תמונת פרופיל ותמונות אוירה, סרטוני וידאו, לוגו ועוד".  

כיצד את מתאימה לרופאים אסטרטגיה שיווקית?
"אני משוחחת עם הרופא, שומעת ממנו מה גרם לו לפנות אלינו ומה הציפיות שלו. אני בודקת את הנכסים הדיגיטליים הקיימים: אתר, דף נחיתה, עמוד פייסבוק ואינסטגרם וכו'. רופאים רבים מעדיפים שהאתר שלהם יופיע בדף הראשון בגוגל באופן טבעי, וכדי שזה יקרה צריך אתר טוב וקידום מקצועי. כשאנו בונים אתר חדש לרופא, אנחנו מאפיינים את הצרכים, ועורכים מחקר מילות מפתח ואפיון של האתר כדי שהאתר יוכל לשמש אותנו לקידום אורגני וגם לקמפיין ממומן.

כמעט כל התחומים ברפואה מתאימים לקידום אורגני או ממומן בגוגל. יש תחומים שמתאימים גם לקידום בפייסבוק. ניהול דף עסקי בפייסבוק מתאים לכולם כמוצר משלים. בהתאם לתחום הרפואי נבחן מה מתאים יותר: גוגל, פייסבוק/אינסטגרם או שניהם. השילוב של גוגל והרשתות החברתיות עובד נפלא ובעבודה נכונה ומדויקת אפשר להקפיץ כל קליניקה קדימה. ככלל, האסטרטגיה השיווקית והפלטפורמות המתאימות יותאמו לצרכי הרופא בהתאם לתחום שבו הוא עוסק ובהתחשב בתקציב הקיים".

מה מייחד את תחום השיווק הדיגיטלי למקצועות הרפואה?
"בתחום הרפואי קיימת רגולציה קפדנית לגבי מה מותר או אסור לכתוב ובאילו ויז'ואלים מותר להשתמש. הרגולציה בתחום הזה היא כפולה – גם מצד משרד הבריאות וגם מצד גוגל ופייסבוק. גם האלגוריתם של גוגל מתייחס אחרת לאתרים רפואיים וצריך להכיר את הדרישות, לדוגמה: התוכן הרפואי צריך להיות ארוך יותר מתוכן רגיל".

מהן החוזקות שלך? מדוע כדאי לפנות דווקא אלייך?
"הניסיון הרב שצברתי בחברות פארמה, המומחיות שלי בקביעת אסטרטגיה שיווקית מדויקת והידע שיש לי בתחומי הרפואה – מקנים לי יתרון בשיווק הדיגיטלי בתחום הרפואי. האסטרטגיה שאני בונה היא לא רק לבחור גוגל או פייסבוק אלא יישום של היכרות מעמיקה שלי עם מערכת הבריאות, עם הרופאים ועם צרכי המטופלים שלהם. יש חשיבות גדולה לאופן בו מחלקים את התקציב המדיה לפלטפורמות השונות.

"המטרה בסופו של דבר היא כמובן להביא לידים לרופאים, לידים טובים. המטרה שלי היא לייצר קמפיין שיחס ההמרה בו יהיה גבוה, כלומר, שהפונים יהיו באמת מטופלים שזקוקים לשירות הרפואי המוצע ובסופו של דבר יקבעו תור. אני רוצה שכל שקל יביא את המקסימום. אני רוצה שהרופא ירגיש שמשתלם לו הקידום הדיגיטלי. עד שזה לא קורה, הקמפיין מבחינתי אינו מעולה.

"ניתן לעשות אופטימיזציה לתקציב ולהגיע ללידים מעולים ולא יקרים. הניסיון והיכולת שלי בקריאה והבנה של חומרים רפואיים, מאפשרת לי להתאים את המסרים השיווקיים  המדוייקים למטופלים. מעבר לפן המקצועי, הקשר הבינאישי מאוד חשוב לי. אני מאמינה שמתן שירות וקשר טוב ומתמשך עם הרופאים מאפשר לשני הצדדים להנות ולהרוויח לאורך זמן".  

דוגמה לשיווק דיגיטלי מוצלח?
"פנה אליי רופא שעבד עם חברת קידום אחרת ושקל לעזוב בשל מיעוט במספר הלידים שקיבל. האתגר שלי היה להקים קמפיין חדש שיביא לו יותר לידים איכותיים בזמן קצר. בנינו אסטרטגיה שיווקית שונה בהתבסס על היתרונות והייחודיות שלו. הקמנו קמפיין חדש והצלחנו להגדיל את כמות הלידים. בהמשך הכפלנו וגם שילשנו את מספר המטופלים שפנו וקבעו תור. שביעות הרצון של הלקוח היא זו שמנחה אותי בעבודתי, ואני שמחה בשמחתו של כל רופא שהיקף העבודה שלו גדל בזכותי".

דלית שניידר, MD-Digital
טלפון: 052-6976009
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
על קידום אתרים לרופאים >>
מעבר לפייסבוק >>