המתווך תומר שוקר: דרך ארץ נדל"ן – זו גם תפיסת עולם

"השירות לא מתבטא במכירה או ברכישה, יש הרבה מסביב", אומר המתווך תומר שוקר, בעל משרד דרך ארץ נדל"ן, שמאמין לפני הכל באנשים, אמינות ומוסריות

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר שוקר: דרך ארץ נדל"ןצילום: אופיר חדד
אבי יופה
תוכן שיווקי

רבים מבעלי המקצוע בתחום תיווך הנדל"ן שמים את מכירת או את רכישת הנכס בראש סדר העדיפויות, ולא משנה הדרך. מנגד, ישנם סוכני נדל"ן שבוחרים לפני הכול ללכת בדרך שלהם, עם השירות והתרבות המקצועית שמלווה אותם לאורך כל עבודתם.

זו גם הסיבה שעומדת מאחורי הבחירה של תומר שוקר לקרוא למשרד תיווך שבבעלותו "דרך ארץ נדל"ן". מדובר במשרד מוביל הפועל באזור רחובות, קריית עקרון, מזכרת בתיה וגדרה, עם ניסיון של 13 שנה, ששם לפני הכול את הדרך ארץ.

"לא משנה מה המוצר אותו אתה מוכר, בסוף, לפני הכל, אתה מוכר את עצמך", אומר תומר, "בחרתי לקרוא למשרד בשם הזה כי בזה אני מאמין. קודם כל התרבות והמוסר, ולזה מצטרפים שלל הנושאים המקצועיים. היום אני מעסיק במשרד שני סוכנים נוספים שעובדים איתי כבר שש שנים. גם להם אני מדגיש את הנושא הזה ואני גאה שכך אנו פועלים".

"תנו משהו מעבר לנכס עצמו"

תומר, תושב קריית עקרון, תמיד נמשך לענף המכירות והשיווק ולכן המעבר לעיסוק בנדל"ן היה טבעי עבורו. הוא בחר לקפוץ ישר למים העמוקים ולפתוח משרד בבעלותו, בין היתר משום שהוא "איש של אנשים" כהגדרתו, כזה שאוהב את המגע היומיומי עם הלקוחות, לחוש את האנשים, את ה"שטח", אוהב לעזור ואיש מקצוע עם המון ערך מוסף עבור הלקוחות שלו.

"אני אומר תמיד לסוכנים שלי 'תנו משהו מעבר לנכס עצמו. תפגינו שליטה ובקיאות בשכונות ובסביבת העבודה שלכם, הכירו את המקום שבו אתם גרים או מוכרים'", מסביר תומר, "השירות לא מתבטא במכירה או ברכישה, יש הרבה מסביב. ייעוץ זה משהו שאני והסוכנים שלי נותנים כדרך קבע. תחום הנדל"ן נוגע כמעט בכל אדם ולכן אפילו בסופי שבוע, מפגשי חברים, כמעט כל שיחה יכולה להתפתח לשיחת יעוץ. הרצון שלי הוא להעניק לכל מי שיחפוץ מעט מהידע והניסיון שלי בלי לקבל משהו בתמורה, כי בסוף זה תמיד חוזר אליך בזמן שאדם יזדקק לשירות שלך. תהיה טוב, מקצועי, תגלה בקיאות, תשלב את התרבות, הנימוס והייעוץ - זה תמיד ישתלם לך".

איך היית מגדיר את שוק הנדל"ן היום ברחובות?

"תחום הנדל"ן בעיר בעשור האחרון הוא על גבול הלא נורמלי. בונים בלי הפסקה והעיר התחדשה בצורה מטורפת. יש לא מעט שכונות חדשות, בתי קרקע ישנים שהפכו לבנייני בוטיק חדשים שמשתלבים ברקע האורבני בתוך העיר לצד שכונות עם מגדלי יוקרה של עשרות קומות. ייאמר לזכות העירייה שהיא דוחפת לכך בצורה נהדרת, ובעשור וחצי האחרונים נבנו פה שכונות עצומות שהביאו לאינטגרציה ולזרימה של אוכלוסייה חזקה לעיר. דוגמאות לכך הן השכונות אחוזת הנשיא, רחובות הצעירה, רחובות החדשה, רחובותי, רחובות המדע ועוד. מדובר בשכונות מהממות שממוקמות בקצוות העיר, והפכו למבוקשות מאוד".

"תחום הנדל"ן ברחובות בעשור האחרון הוא על גבול הלא נורמלי"צילום: shutterstock

בין הדיירים החדשים בעיר אפשר למצוא הן זוגות צעירים וגם משפרי דיור, שנהנים מנגישות לרכבת ומקרבה למקומות עבודה במרכז הארץ. גם אוכלוסייה שלא רצתה להתגורר בערי המטרופולין של תל אביב הגיעה לעיר ונהנית מאיכות חיים.

"רחובות היא עיר שעדיין משלבת בתוכה חיי קהילה בשכונות שלא מוצאים בכל עיר. זה כיף להכיר את השכנים שלך מהפארק או ממוסדות החינוך", אומר תומר, "יש פה מעין קסם שאי אפשר להגדיר וכל זה לצד פארק המדע שם ממוקמים אזורי הבילוי התוססים של העיר, לצד בתי הקפה הרבים במרכזה".

מה החזון שלך בעבודה?

"אני מקדם עכשיו פרויקט מאוד גדול של התחדשות עירונית בקריית עקרון, סדר גודל של כ-600 יחידות דיור. החלום הוא לשווק בשוטף הרבה מאוד בניינים חדשים ולגעת כמובן בתחום היזמות אבל בעיקר, תמיד להתפתח. עם זאת, התיווך הוא עולם של מגע קבוע עם אנשים, וזה בנפשי. אני אוהב לצאת לשטח עם לקוחות וזה משהו שאני לא מוכן לוותר עליו, אני לא אחד שיכול לשבת במשרד יום שלם. גם ברמה האישית אני אדם מעורה בקהילה שבה אני חי, ומכהן כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר בן צבי בקרית עקרון, חבר בוועדים בגנים, חבר הנהלת המתנ"ס המקומי. אני חי את המקום שבו אני מתגורר".

עשרות נכסים מטופלים בבלעדיות

בדרך ארץ נדל"ן מטפלים באופן שוטף בכ-30 נכסים בבלעדיות בכל עת מתוך האמונה והרצון לעבוד בצורה מסודרת. או כמו שתומר מגדיר זאת: "לקוח, מוכר או רוכש, צריך להבין שהוא קודם כל מקבל שירות. אני עובד רק בבלעדיות, מגדיר ללקוח מה טיב היחסים המקצועיים בינינו, מה פרק הזמן להתקשרות בינינו, מסכם איתו את שכר הטרחה ומתחיל לעבוד.

"לקוח, מוכר או רוכש, צריך להבין שהוא קודם כל מקבל שירות"צילום: shutterstock

"בגלל שאנחנו עובדים בבלעדיות אין בי חשש לתת פרטים מלאים על הנכס המוצע. כמובן שאנחנו נעזרים גם בכל המדיות האפשריות לטובת פרסום הנכסים שלנו, ומציעים סל שירותים המלא כולל אישורי ועדות מקומיות, אישורים לטאבו וכו'. בגדול, אנשים יודעים מי אני ואיזה שירות המשרד שלנו מעניק. אין דבר כיף יותר ומחמם את הלב מלשמוע לקוחות שאומרים שקיבלו עליך ועל הסוכנים שלך המלצות חמות".

דרך ארץ נדל"ן
כתובת: הרצל 83, רחובות
טלפון: 08-9100002
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>