תביעות תאונות עבודה: מי דואג לפיצוי אחרי הפגיעה?

בישראל מתרחשות בשנה עשרות אלפי תאונות עבודה, שפוגעות בעובדים רבים המאבדים את היכולת להתפרנס. כיצד ניתן לפעול למימוש הזכויות ומה כולל התהליך המורכב של הגשת תביעות תאונות עבודה?

לידור יעקב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ידיים מעל שולחן משרדי
תביעות תאונות עבודה: מאבק מורכבצילום: shutterstock

מדי שנה נפגעים בישראל עשרות אלפי עובדים בתאונות עבודה. על פי נתוני הביטוח הלאומי ומשרד העבודה והרווחה, עשרות נהרגים מדי שנה בעקבות תאונות עבודה קטלניות.

פעמים רבות תאונות אלה מותירות את העובדים פגועים פיזית ונפשית, ונאלצים במקביל לנהל מאבק כדי למצות את זכויותיהם ולקבל פיצוי שיחליף את שכרם. מדובר במאבק מורכב שדורש הבנה במעמיקה בתחום, וכדי להצליח בו עדיף לפנות לייעוץ משפטי ולעורכי דין מנוסים שמכירים את הנושא לעומק.

כפיר דיין דובב ושות' עורכי דין

"תאונות עבודה הוא תחום מורכב, ובהתאם הטיפול המשפטי במקרים אלו דורש הבנה וניסיון רב, לצד בחינה מעמיקה של התכנות התביעה", אומר עו"ד כפיר דיין, העומד בראש משרד הבוטיק כפיר דיין דובב ושות'.

המשרד מתמקד בתחומי משפט ספציפיים - תביעות תאונות עבודה, אובדן כושר עבודה, רשלנות רפואית ומימוש זכויות מול חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוחי מנהלים והביטוח הלאומי. במשרד מתגאים בכמאה אחוזי הצלחה בתביעות מול קרנות הפנסיה וחברות הביטוח בהן טיפל לאורך השנים.

צוות המשרד כולל ארבעה עורכי דין, כולם בעלי הבנה מעמיקה בתחום, בהובלתו של עו"ד כפיר דיין דובב, המציע ללקוחותיו יותר מ-15 שנות ניסיון בתחום, וליווי אישי לכל אורך התהליך.

תביעות תאונת עבודה באמצעות עו"ד מנוסים בתחום

"בישראל נפגעים מדי שנה עשרות אלפי עובדים בתאונות עבודה או במחלות מקצוע. חלקם אף מאבדים את חייהם", מסביר עו"ד דיין דובב, ומוסיף כי מטרתה של התביעה המוגשת לביטוח הלאומי היא לבקש עבור הנפגע פיצוי, המחליף למעשה את שכרו של הנפגע. אפיק נוסף בו ניתן לממש בו זכויות בעת תאונת עבודה הוא ביטוח מנהלים או קרן הפנסיה.

עו"ד דיין דובב מוסיף כי קיימת חשיבות רבה לפנות לייעוץ משפטי לפני הגשת התביעה. זאת, בין היתר כיוון שקיימת מגבלת פיצוי: בעוד קרן הפנסיה והביטוח הלאומי יכולים לקבוע פיצוי של עד 75 אחוז משכרו של הנפגע, רוב פוליסות הביטוח כיום קובעות כי יבוצע קיזוז חלקי או מלא לפיצוי הנפגע, בהתאם לסכום שייקבע לו מביטוח לאומי. "ייעוץ עם עו"ד העוסק בתחום יסייע לנפגע במיצוי זכויותיו", הוא מדגיש. 

יותר מ-15 שנות ניסיון בתחום, וליווי אישי לכל אורך התהליך. כפיר דיין דובב ושות' עורכי דיןצילום: יוסי שלו

סוד הצלחתו של המשרד טמון בבחירתו לייצג אך ורק תיקים בהם קיימת עילה לתביעה. "אנו בוחרים את לקוחותינו בקפידה, ורק לאחר בחינת התכנות התביעה במקרה", מגלה עו"ד דיין דובב.

כך, הנפגע מתבקש להעביר למשרד את המסמכים השונים המעידים על מצבו הרפואי, הסכם העבודה שלו ומסמכים נוספים. לאחר שהצוות מקבל את התמונה המלאה ואת כל הנתונים, הוא בוחן לעומק את המקרה, ובמידה שקיימת עילה לתביעה – הלקוח מוזמן לפגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

יחס אישי וליווי לכל אורך התהליך

משרד עו"ד כפיר דיין דובב מייצג מספר מוגבל של תיקים בכל שנה. זאת, על מנת להבטיח לכל לקוח יחס אישי וליווי מתחילתו של התהליך ועד סופו.

"אנחנו מבינים שהמשך עתידו הכלכלי של הנפגע תלוי בסיכויי הצלחת התביעה", אומר עו"ד דיין דובב, ומוסיף כי כל לקוח מלווה על ידי שני עורכי דין במשרד, כאשר הוא מעורב באופן אישי בכל התיקים בהם מטפל המשרד, ומייצג את לקוחותיו בדיונים בבית הדין לעבודה ובוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. התהליך נעשה בשיתוף מלא של הלקוח, שמעורב באופן מלא לכל אורך התהליך, ומקבל הסברים על כל שלב – עד לאישור ניסוח התביעה.

קשר מבוסס אמון עם חברות הביטוח

לאורך השנים ליווה המשרד מאות של תביעות תאונות עבודה, ופעל מול קרנות הפנסיה וחברות הביטוח להשגת תוצאה מיטבית עבור הנפגע, ללא צורך בהליך משפטי. "ברוב המקרים אנו מצליחים להביא לכך שחברת הביטוח תאשר את התביעה, או לחילופין להגיע להסדר שממצה את זכויות הלקוח באופן המגיע לו", אומר עו"ד דיין דובב.

איך ניתן לממש תביעת תאונת עבודה?קרדיט: כפיר דיין דובב

הוא מסביר כי הסיבה לכך נעוצה בקשר הקרוב בין המשרד לבין מחלקת התביעות בחברות הביטוח השונות, המבוסס על אמון והיכרות של שנים.

"חברות הביטוח למדו לאורך השנים שהתביעות שאנו מגישים מוצדקות, ובהתאם מעניקות להן התייחסות ראויה ומקצועית", מוסיף עו"ד דיין דובב. 

רשלנות מצד המעסיק

לעיתים תאונת העבודה נגרמה בין היתר כתוצאה מרשלנות מצד המעסיק. במקרים אלו לרשות הנפגע עומדת הזכות להגיש תביעה נזיקית נגד המעסיק, בגין הפגיעה ביכולת השתכרותו והנזקים הנוספים שנגרמו לו. עוד לפני שמתקבלת ההחלטה על הגשת התביעה, מתבצעת בדיקה מקיפה של המקרה ובחינה באשר לאפשרות לרשלנות מצד המעסיק. זאת, כאשר צוות המשרד מלווה את הנפגע לכל אורך ההליך המשפטי, שמתנהל בבית דין אזרחי.

כפיר דיין דובב ושות' עורכי דין
טלפון: 03-6495030
למידע על תאונות עבודה>>>