אסף לבנון
תוכן מקודם

עו"ד עידו אלמוג

בן 51, רווק, מתגורר ברמת-גן.

עו"ד עידו אלמוגצילום: עידו איז'ק (עורכת: ליאת מנדל)
  • מדורג ברשימת היועצים המשפטיים הנבחרים בישראל 2020 במדריך משפטי עולמי מוביל (טרם פורסם בשל אילוצי הקורונה).
  • בתחילת דרכו שימש כיועץ פרלמנטרי של דן מרידור.
  • חובב קיקבוקסינג, רכיבת אופניים וקרוס פיט.
  • בנעוריו למד בביה"ס האנגלי בבוגוטה קולומביה במסגרת שליחות המשפחה מטעם משרד החוץ. 

בחייו של איש מקצוע יש לעתים משרות הנחשבות למכוננות. כאלו המטביעות חותם באדם, מלמדות אותו רבות ומהוות מעין קו פרשת מים במסלולו המקצועי. עבור עו"ד עידו אלמוג, הכהונה כמנהל המחלקה המשפטית הראשון של תאגיד סמסונג אלקטרוניקס ישראל (in-house), מהווה תפקיד שכזה. כיום, כשהוא משיק את פעילותו העצמאית כיועץ משפטי לחברות ולארגונים, ברור לו ששלוש השנים שהעביר בסמסונג יהוו כר נרחב של ניסיון שישמש אותו גם הלאה.

אלמוג הגיע לסמסונג ב-2017, לאחר שמילא שורה של תפקידים משפטיים בארגונים בולטים: מעורך דין מסחרי במגזר הפרטי, דרך כהונה כרכז תחום אכיפה פנימית בחטיבת הייעוץ וניהול סיכונים בפירמת קסלמן PWC ועד עו"ד ממונה על תחום שוק ההון וניירות ערך באגף המשפטי בבנק אגוד. הוא בעל תואר ראשון ביחסים בינ"ל ומדע המדינה ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית - שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר ראשון במשפטים LL.B.)), מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים (בהצטיינות).

המסלול הזה הפך את ההגעה לתאגיד בינ"ל בולט כסמסונג אלקטרוניקס להתפתחות מקצועית טבעית. המשימה שהוטלה על כתפיו בקונצרן האלקטרוניקה הגדול הייתה משמעותית: להקים את המחלקה המשפטית של סמסונג אלקטרוניקס ישראל, לאחר שבמשך כל השנים נשענה החברה בעיקר על שירותים משפטיים חיצוניים. במסגרת התפקיד החדש הוא נדרש להתמודד עם הצד החוקי והרגולטורי של סוגיות סבוכות הנוגעות לנושאים המשלבים אסטרטגיה, עסקים ומסחר, לטפל בליטיגציה באופן שוטף ולפתח נהלים חדשים. מהר מאוד מצא שמדובר בתפקיד המספק אתגר מקצועי וניהולי מהמעלה הראשונה, אך גם בכזה שלא נותן רגע של חסד.

"הדרישות בתפקיד היו גבוהות למדי", הוא משחזר. "בשונה מיועץ משפטי חיצוני, כיועץ משפטי פנימי אתה נדרש לתת תפוקה ממש מהיום הראשון, לספק את הסחורה מייד. אין זמן התאקלמות. אתה בסביבה רוויית רגולציה וסיכונים משפטיים וצריך להיות בזמינות רציפה, לעבוד כל הזמן מול ממשקים רבים, לאחוז בראייה רוחבית, לספק פתרונות פרקטיים, לקבל החלטות ולהיות אחראי להשלכותיהן, להגיב מהר לשינויים, לעמוד בלחצים - וכל זאת תוך חתירה להגשמת מטרותיה העסקיות של החברה, מבלי לזנוח לרגע את ההקפדה על שמירת החוק, במסגרת אחריות גם על פונקציית הציות לרגולציה (Compliance), מה שחייב לרתום את צוות העובדים שתחתיי למשימה, להבהיר להם את חשיבותה ולייצר תרבות של ציות, תוך כדי עיסוק בדילמות המשפטיות, החוזיות והעסקיות השוטפות, וכן תמיכה בענייני דוברות ותקשורת שחלקם השיק לכובעי הנוסף כראש תחום  מדיניות ציבורית וקשרי ממשל של החברה". 

פתרונות בזמן אמת

עו"ד אלמוג ניווט את ספינת המשפטים של סמסונג ישראל במים הסוערים האלו גם כשהכתה הסערה העולמית: מגפת הקורונה. זו, כמובן, הציבה שורה של אתגרים חדשים, אותם היה צריך ללמוד ואיתם להתמודד תוך כדי תנועה. "האתגרים התגברו והתחדדו משמעותית בתקופת הקורונה ממספר סיבות", הוא מספר. "ראשית, נוצר קושי יחסי בפרשנות החוק, שחלחל כמעט לכל המישורים: ברמת ההתנהלות מול העובדים, במתן פרשנות להנחיות משרד הבריאות, ובאופן הפרשנות של הסכמים מול שותפים עסקיים, שקיומם הפך למאתגר במצב החדש. היה עלינו להתמודד גם עם נושא העבודה מרחוק - מהצורך בפיקוח מרחוק על עובדים וביצועיהם ועד סוגיות כמו מהם הכללים המשפטיים הרלוונטיים למצב בו עובדים נמצאים בבידוד, או אפילו חלו בקורונה. את יישום הנחיות הקורונה נדרשתי לתקשר להנהלה הקוריאנית. המחלקה בניהולי עשתה הכל כדי לספק לסמסונג פרשנות פרקטית, תוך ניהול סיכונים בחוסר הוודאות המשפטי הקיים. 

"במהלך כל התקופה חשתי שהאחריות המקצועית שלי עומדת במבחן ייחודי", הוא מוסיף. "היותי שומר הסף של החוק ו-focal point של החברה לכל העניינים המשפטיים התחזקה בתקופת הקורונה. נדרשתי לזמינות אפילו עוד יותר מוגברת מהרגיל, ממש 24/7, תוך מתן פתרונות בזמן אמת, כאן ועכשיו. צריך גם לזכור שמעבר לטיפול בכל הסוגיות המשפטיות שהביאה עימה הקורונה, היה צריך להמשיך בהתנהלות השוטפת, על כל סוגיות היום-יום שבה, לרבות ניהול מערך התביעות והתנהלות מול הגורמים השונים, כלקוחות, ספקים ושותפים עסקיים".

מה סייע לך בהתמודדות?

"ההסתמכות על תשתית מקדימה שהייתה קיימת כבר בחברה והיוותה שילוב מנצח של גישה קוריאנית פרגמטית לפתרון מחלוקות עסקיות ותרבות של משמעת, לצד גמישות, יצירתיות וחשיבה ישראלית 'מחוץ לקופסה'. העובדה שמדובר בחברה אולטרה-טכנולוגית כסמסונג, המחזיקה בתשתית טכנולוגית תומכת איכותית - סייעה גם כן. מבחינה אישית, מה שבמיוחד סייע לי היה יחסי אמון פנימיים מתמשכים, שסייעו לי לגייס את מקבלי ההחלטות ואת ההנהלה להבנת ההיבט המשפטי והרגולטורי בהתנהלות הארגונית ובתהליך קבלת ההחלטות העסקיות".

מה למדת במשבר שתיקח איתך הלאה?

"ראיה רוחבית ורב-מימדית, החשיבות והצורך בכושר אבחנה בין עיקר לטפל ובחשיבה אסטרטגית ארוכת טווח, אשר לעיתים מצריכה הקרבת אינטרסים ומטרות בטווח הקצר. נוכחתי בחשיבות היצירתיות והפרגמטיזם בקבלת החלטות ובניהול הסיכון העסקי והמשפטי. האינטראקציה וחיזוק הקשר עם כל הגורמים והצוותים בתוך החברה ומחוצה לה הוכיחה את חיוניותה כתשתית ארגונית לתקופה קשה. כשיש בין העובדים קשר אנושי, יחסי אמון, חיזוק הדדי, גאוות יחידה ותחושה של שותפות גורל - זה מאפשר להטות כתף ולעבוד ביחד כדי להשיג את המטרות העסקיות של החברה גם בזמן משבר".

מה היית מייעץ לחברות ללמוד מהמשבר?

"התחדדה אצלי ההבנה לגבי הצורך בהיערכות לחוסר הוודאות והסיכונים המשפטיים החדשים הניצבים בפני עסקים. לצד טיפול בעבודה השוטפת על החברות, גדולות כקטנות, להיערך ולהכין תשתית מקדימה לניהול משברים. מהבחינה המשפטית, עליהן להכיר בצורך בהעמקת הקשר בין היועץ המשפטי ליתר גורמי החברה וההנהלה והפיכתו לגורם אינטגרלי בתהליך קבלת ההחלטות. יש להגביר ולחזק את האמון בין הנהלת החברה לעובדיה ולהתאים את התרבות הארגונית ואופן ההתנהלות לסביבה שמצריכה יצירתיות וגמישות. אלו מאפשרות מציאת פתרונות יעילים ומקובלים בתהליך קבלת החלטות במיוחד במצב משברי".

מציע את ניסיונו

דבר נוסף שהתחדד אצל עו"ד אלמוג בשנת הקורונה הוא חשיבות הידע והניסיון שצבר עבור  דירקטוריונים, תאגידים ומיזמים מקומיים וזרים, לרבות בהקמה וניהול הפונקציה המשפטית בארגון. התממשות תרחישי קיצון בדמות המשבר האחרון המחישו וחידדו אף יותר את הצורך הבלתי נמנע בייעוץ משפטי מעשי, גמיש ויעיל ובעל כושר תגובה והסתגלות לשינויים. "אני מציע את הרקע, הניסיון והידע המקצועי שרכשתי לצורך אספקת ייעוץ משפטי כזה למגוון חברות -  מחברות סטארט-אפ, שחסרות לגמרי בפונקציה כזאת, ועד תאגידים בינ"ל הנדרשים ליצירת הפונקציה, הרחבתה או ייעולה", הוא מצהיר.

בחזרה למוסף מנהלים >>