מה הקשר בין נהיגת מרוצים לעבודה מהבית?

משבר הקורונה יצר אתגרים חדשים בפני ארגונים בכל הנוגע לניהול העובדים. בהאקתון שערכה לאחרונה המכללה למינהל יחד עם IATI עלו פתרונות יצירתיים מצד דור העתיד של עולם העבודה

תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסך מפוצל של ישיבת זום ונהיגה
מה הקשר בין נהיגת מרוצים לעבודה מהבית?צילום: Shutterstock
תוכן מקודם

"במסגרת הקורסים שעשיתי בנהיגת מרוצים, ישנם מספר עקרונות בסיס איתם מתחילים: הראשון, מבט לנקודה אליה אתה רוצה להגיע; השני, למידת הסביבה והמתחרים; השלישי, קבלת החלטות במהירות גבוהה במצבי לחץ; הרביעי, הסתגלות למצבי שטח משתנים.

"ביום גשום, במהלך אימון מסלול בערד במהלך הקורונה, תוך כדי שיחות עם נהגים אחרים, שחלקם בתפקידי ניהול בכירים, הבנתי שהאתגרים בנושא ניהול  ארגונים בתקופת משבר ובמיוחד ניהול כח אדם, דומים לאתגרים שאנחנו מתמודדים איתם על המסלול", מספרת טלי בירון, סמנכ"לית קשרי חוץ, במסלול האקדמי המכללה למינהל.

משבר הקורונה תפס את כל העולם בהפתעה ויצר אתגרים מגוונים בכל הקשור לניהול עובדים, שחייבו ארגונים לספק מענה מידי וגם להתחיל לחשוב על היום שאחרי. כיום, כאשר כבר ברור כי העבודה ההיברידית צפויה להפוך להתנהלות הקבועה, יש צורך בפתרונות יצירתיים בניהול ההון האנושי כמו איך גורמים לעובדים חדשים להרגיש שייכים בעידן של עבודה היברידית? ומה יחליף את ההווי החברתי שנוצר בפינת הקפה?

כמו במסלול המרוצים, כך במשבר הקורונה נאלצו ארגונים רבים, כל הזמן, להתאים עצמם לשינויים תוך כדי תנועה מהירה ובתנאי שטח משתנים וכל זאת, תוך רמת מיקוד גבוהה במיוחד.

"אין ספק שמנהלים בתקופה זו, נדרשו לפתרונות יצירתיים וחדשניים", טלי בירון מוסיפה, "המקום הכי טוב למצוא פתרונות יצירתיים וחדשניים הוא באקדמיה – אצל סטודנטים צעירים, שעדיין לא מקובעים בחשיבה ובעשייה. שילוב של מוחות צעירים מדיסציפלינות שונות ומגוונות, מעולמות הטכנולוגיה, עיצוב, פיננסיים וניהול מאפשר גיבוש פתרונות כאלה עבור ארגונים".

טלי בירון, סמנכ"לית קשרי חוץ, במסלול האקדמי המכללה למינהלצילום: רפי מלניק

המכללה למינהל השכילה להתאים את עצמה במהירות למשבר הקורונה ולאפשר המשכיות בתנאים החדשים. הלימודים וההוראה לא נעצרו, הסגל האקדמי והסטודנטים קיבל את הכלים המתאימים להמשיך את התואר בתנאים החדשים כמו גם שיתופי פעולה עם התעשייה.

לאחרונה, התקיים האקתון בשיתוף פעולה עם IATI, האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, ביוזמתה של בירון, שמטרתו לייצר פתרונות לאתגרים שהמשבר הוליד בתחום ה-HR. האיגוד משמש כארגון הגג של תעשיות ההיי-טק, מדעי החיים ושאר התעשיות המתקדמות בישראל.

 ההאקתון נערך במתכונת היברדית - הסטודנטים והמנטוריות נכחו בו ב-zoom, ופאנל השופטים שכלל את טלי בירון ודיקאני בתי הספר המשתתפים ישב במליאה.

בצוותי העבודה השתתפו סטודנטים מבתי הספר למדעי המחשב, לתואר שני בעיצוב חדשנות ויזמות ולתואר שני בייעוץ ארגוני, בהובלתו של  ד"ר גוין סאס, ביחד עם ד"ר איגור רוכלין וד"ר אבי שניידר. הצוותים לוו על ידי מנטוריות –מקבוצת העבודה של סמנכ"לי משאבי אנוש של IATI מהחברות: Nokia, Philips, Microfocus, PaloAlto, Western Digital, Sandisk, Dell.

כיוון שרוב חברות ההיי-טק בארץ עברו למתכונת של עבודה מהבית בתקופת הקורונה, האתגרים שהועלו היו כאלה השייכים למציאות החדשה איתה מתמודדים אותם ארגונים שותפים.

הקבוצות הציגו פתרונות מרתקים ומגוונים, אבל כמו במרוץ יש רק זוכה אחד. בתהליך הזה לעומת זאת, כולם זכו: הסטודנטים זכו במפגש עם בעיות אמיתיות והחברות זכו בסיעור מוחות עם הדור הצעיר, העובדים של מחר.

טלי בירון היא סמנכ"לית קשרי חוץ, המסלול האקדמי המכללה למינהל

לשיתוף פעולה עם המכללה למינהל