מוטי אגם – אגמים נדל"ן: "תחום הנדל"ן המסחרי יהפוך אתגרי ומעניין עוד יותר"

כמי שמתמחה בנדל"ן מקצועי, מצביע מוטי אגם על חברות ההייטק כמי שיביאו לעלייה בביקוש ובמחירים, ומסמן את הלוקיישן האטרקטיבי הבא בגוש דן

שחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי אגםצילום: מוריאל עציוני (פיסלזון)
שחר אמאנו
תוכן שיווקי

כבעלים של משרד "אגמים" נדל"ן מסחרי, וממשרדו שברמת גן, מניע מוטי אגם עסקאות מוצלחות באמינות וביושר כפי שהוא עושה מאז שנכנס לתחום. מוטי הקים את המשרד בשנת 2007 כבעלים וכחבר בורסת היהלומים. הוא מוכר בזכות אמינותו, מקצועיותו וניסיונו הרב בתחום המסחר, השיווק, המשא ומתן והגישור.

מאגר לקוחות רחב וייעוץ בקשת של תחומים

אגמים נדל"ן מסחרי עוסק בתחום השכרה ומכירה של משרדים, בניינים מסחריים, חנויות, נכסים מניבים, מגרשי לוגיסטיקה ועוד. המשרד מתמחה בשוק המשרדים לחברות הייטק, משרדי עורכי דין, משרד רואי חשבון, בנקים, חברות ביטוח וחברות מסחריות מהמובילות בישראל, באזורי הביקוש במרכז הארץ: תל אביב, רמת גן, בני ברק וגבעתיים. למשרד מאגר רחב מאוד של לקוחות ונכסים בתחום הנדל"ן המסחרי מהארץ ומחו"ל, דבר המאפשר איתור הזדמנויות בתחום, לצד שיווק נקודתי וממוקד.

בנוסף, המשרד מעניק ללקוחותיו ייעוץ אדריכלי ראשוני באמצעות אדריכל מקצועי, בעל ניסיון רב. ייעוץ אשר מקל על הלקוח בבחירת הנכס והתאמתו  לצורכי החברה.

חיבור עם האנשים ועם השטח

אל תחום הנדל"ן הגיע אגם, לאחר שנים רבות שבהן שימש כיצרן ומתווך יהלומים בבורסה במשך עשרות שנים, עד שהחליט לשנות כיוון. עם המעבר לתחום הנדל"ן התגלה עולם חדש, מסקרן ואתגרי מאוד. וכדי להתמקצע יותר למד אגם שיווק ומשא ומתן, ובמקביל גישור הכולל פרקטיקום.

"המשרד מקפיד על קשר הדוק עם הלקוחות גם לאחר חתימת ההסכם". מוטי אגםצילום: מוריאל עציוני (פיסלזון)

אגם מגדיר את עצמו כאיש של אנשים, המקפיד להכיר את מי שעובד מולו ואת סיפורו המלא, על מנת שיוכל להעניק לו יחס אישי שיתאים לצרכיו. את תפיסת עולמו הוא מנחיל גם לסוכנים שלו, שפועלים מדלת לדלת, מלווים את הלקוח משלב המו"מ, ההסכם, התכנון, הבניה ועד לכניסה, והכל בדיסקרטיות מלאה.

המקצועיות והייחודיות של אגם, יחד עם האנושיות שהוא מפגין בכל עסקה, הפכו אותו למומחה בתחום הנדל"ן המסחרי, כזה שההמלצות עליו מגיעות מפה לאוזן. "ההיכרות שלנו עם מתחם הבורסה והחיבור שלנו עם האנשים יום יום מובילים אותנו לתוצאות נכונות", הוא אומר, "משרד אגמים נדל"ן מסחרי מקפיד על קשר הדוק גם לאחר חתימת ההסכם".

התמקדות בחברות הייטק

בתור מומחה בתחום אגם יודע לזהות תהליכים ולצפות קדימה. הוא מנתח היטב את שוק המשרדים הנוכחי שנפגע מהקורונה בשיעורים של 10 עד 15 אחוז בתל אביב וסביבתה, אשר רשם ירידה חדה יותר בבני ברק ובפתח תקווה. אגם מעריך שהירידה תיבלם וגם מסביר כי לצד המספרים המרתיעים יש גם מגמה של חדשנות בתחום המשרדים. מבחינתו, מדובר בתהליך טבעי של שדרוג משרדים לעומת יציאה ממשרדים ישנים שעלותם אינה משתלמת בתקופה הנוכחית: "אנשים רוצים להתקדם, הם מבינים שאפשר להיכנס למשרדים יוקרתיים יותר, מרווחים יותר, במיקום הרבה יותר טוב ובנראות מצוינת לעומת מה שיש להם כעת. זה מהלך טבעי, בטח כשמחירי השכירות בירידה . בתחום הקנייה והמכירה המחירים עדיין יציבים".

היכן אתה מזהה את הצמיחה בשוק הנדל"ן המשרדי-מסחרי?

"בעיקר בחברות ההייטק, בבתי ההשקעות ובחברות הנדל"ן שמובילות את המדינה לצמיחה מוגברת ומתבקשת. חלק מחברות ההייטק עוברות למתחם הבורסה ברמת גן, שיהפוך בשנים הקרובות ליותר אטרקטיבי בשל נגישות התחבורה הציבורית, כולל הרכבת שיהיו במרחק של עד 100 מטר מפתח המשרדים".

הרכבת במרחק של עד 100 מטר מפתח המשרדים. מתחם הבורסהצילום: באדיבות אגמין נדל"ן

כחלק מזיהוי המגמות בשוק, אגם מיקד את משרדו בטיפול מול חברות הייטק, שלדבריו הן מניעות את שוק המשרדים בגוש דן ובכלל. בהקשר זה, יש לציין כי אחוז נכבד מפעילות ההייטק הישראלי נמצא בגוש דן וסביבתו, כך שהמיקוד שביצע אגם מדויק ויעיל עבור כל חברת הייטק המבקשת משרדים באזורים אלה.

"תחום המשרדים נמצא בבידול הן מבחינת האוכלוסיה והן מבחינת הצרכים שלה, ואנו נהיה עדים בתקופה הקרובה לאפשרות של ביקושים מחודשים או חישובי מסלול מחדש, והם יגרמו לעליות מחירים בטווח הארוך יותר", הוא מסביר.

מוטי אגם מציין גם את הפגיעה הקשה במסחר בשל הקורונה, שהובילה לסגירת עסקים בעיקר בתחום הקולינריה, אך מניסיונו הוא גם יודע לשים את האצבע על הסיבה המרכזית ולהפתיע: "התחום שומר על יציבות מבחינת רכישה, וכך גם המרכזים המסחריים. הירידה בשכירות במרכזים השכונתיים היא בין חמישה ל-10  אחוזים, אבל היא נובעת מהורדה מכוונת של בעלי הנכסים הפרטיים שבאים לקראת השוכר ומאפשרים לו לעבור את התקופה. המגמה דומה גם בקרב החברות הגדולות בתחום המשרדים, שגם באים לקראת השוכרים בשכר דירה, בעלויות שכ"ד וכדומה".

כמומחה לתחום הנדל"ן המסחרי, מוטי אגם מנתח כי השוק הולך להיות אתגרי ומעניין. הוא משיא מניסיונו והשקפתו עצה לראשי הרשויות המקומיות בפריפריה, כדי למשוך אליהן חברות שישכרו או יקנו משרדים, וזה מתחיל בבנייה בשיטת עירוב שימושים לטובת שיפור החיים במטרופולין. "בתל אביב וברמת גן הרשויות משתדלות לקדם עירוב שימוש אך לא תמיד מוציאות זאת לפועל, שעה שמדובר בפתרון שייסע לכולם בראייה עתידית", הוא מסכם.

מוטי אגם- אגמים נדל"ן
למעבר לאתר>>>
טלפון: 072-3926935