ע.מ עובדיה מרכז שירות: מוסך עם בית וגב חזק

כשהרשת החזקה Bosch Car Service עומדת מאחוריו והאהבה לאנשים ולרכבים עומדים תמיד לנגד עיניו, ערן עובדיה לא מתפשר על פחות מטיפול בסטנדרטים אירופיים גבוהים

לידור יעקב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוסך מצולם מבחוץ
ע.מ עובדיה מרכז שירות

"העובדה שאנו שייכים לרשת Bosch Car Service מאפשרת לנו להעניק שירות מקצועי בתחום הטיפול ברכבים בסטנדרטים מאוד גבוהים", כך אומר ערן עובדיה, בעלים במוסך ע.מ עובדיה מרכז שירות, הממוקם בהרצליה פיתוח.

את דרכו בתחום הרכבים החל ערן עם שחרורו מצה"ל, כאשר הצטרף לאביו שעסק בטיפול בצמיגים. עבור ערן, שכבר מגיל צעיר התעניין ברכבים, ההחלטה להיכנס ולהתמקצע בעולם רכב הייתה מאוד ברורה וטבעית. הוא עבר הכשרה בטיפול בצמיגים והחל לעסוק בתחום, ולאחר מכן החליט לפתוח מוסך לכל סוגי הרכבים. במקביל, המשיך לרכוש כלים וידע ולהתמקצע בתחום, כאשר לאורך השנים השתתף במגוון קורסים והסכמות בתחום הרכבים ההיברידיים, ניהול מוסך, פחחות וצבע ועוד.

הגב החזק של Bosch Car Service

מוסך ע.מ עובדיה שייך לרשת המוסכים המובילה Bosch Car Service, שעושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לאיתור תקלות והענקת פתרונות מקצועיים לכל סוגי הרכבים. לרשת יותר מ-17 אלף סניפים, הפזורים ב-150 מדינות ברחבי העולם. לרשת ישנם 35 סניפים בישראל, ונציגתה בארץ היא היא חברת לדיקו.

יתרונה הבולט של הרשת טמון בכך ש-Bosch היא יצרנית חלקי חילוף ומערכות אלקטרוניות ומכניות מהגדולות בעולם, המספקת את מוצריה לרוב יצרני הרכב כיום. זאת, מלבד הניסיון הרב וההשקעה הענפה במחקר ופיתוח.

במוסך מותקנות מצלמות המאפשרות ללקוח לצפות בזמן אמת בטיפול ברכבוצילום: באדיבות ע.מ עובדיה מרכז שירות

כמו כן, הרשת מהווה מוקד ידע בתחום ומספקת לאנשי המקצוע השונים במוסכי הרשת הסכמה מלאה, והשתלמויות במרכז ההדרכה בישראל ובמרכז השירות העולמי של Bosch בגרמניה. כל אלה מבטיחים מענה מקצועי במוסכי הרשת, בסטנדרטים מאוד גבוהים.

אל רשת Bosch Car Service  נחשף עובדיה בשנת 2012, בתערוכה שהתקיימה בדיסלדורף. "עד אז שמעתי דברים טובים על הרשת ועל הסניפים הראשונים שנפתחו בישראל, והחלטתי שאני חייב לבדוק את העניין בעצמי", הוא מספר.

ערן ביקר במוסך של הרשת בגרמניה ולדבריו נדהם מהשירות והמקצועיות שחווה. עם חזרתו ארצה יצר קשר עם הרשת, ובשנת 2014 לאחר תהליך בחינה ומיון הוא הצטרף כמוסך תחת Bosch Car Service .

כל סוגי הטיפולים לרכב תחת קורת גג אחת

ע.מ עובדיה מרכז שירות מעניק את כל סוגי השירותים והטיפולים לרכב תחת קורת גג אחת: פחחות וצבע, הכנה ושינוע לטסט כולל שירות של איסוף והחזרת הרכב לבעליו, אבחון ממוחשב לתקלות, טיפולי מכונאות וחשמל, טיפולים תקופתיים, החלפת צמיגים, תיקוני מיזוג אוויר, ניקיון פנימי וחיצוני כולל ציפוי נאנו ועוד.

בנוסף, ככל שנדרשת החלפת רכיבים או חלקים, צוות המוסך עושה שימוש בחלקים מקוריים או בחלפים של חברת Bosch  - המספקת חלקי רכב לרוב חברות הרכב האירופאיות כיום.

שירות מקצועי ואיכותי על ידי אנשי מקצוע מנוסים

מוסך ע.מ עובדיה מרכז שירות מתחייב להענקת שירות בסטנדרטים אירופאיים, בהתאם לדרישות ולקריטריונים הקפדניים במוסכי Bosch Car Service. הדגש על איכות השירות ללקוח מתבטא בשטח – במוסך חדר המתנה מרווח, נגישות לבעלי מוגבלויות ועוד. צוות המוסך כולל מכונאים, אנשי דיאגנוסטיקה, פחחות וצבע. ובשל העובדה כי מדובר בעסק משפחתי, עם צוות עובדים ותיק, בעל ניסיון וקבוע, מאפשר שירות מקצועי בכל התחומים לרכבים, תוך מתן יחס אישי ואנושי לכל לקוח.

כמו כן, הצוות עובד לפי פרוטוקול קבוע, הכולל רישום מספר השלדה ודגם המנוע של הרכבים המגיעים למוסך, על מנת להתאים באופן מדויק את החלקים והרכיבים הנדרשים לכל רכב.

עבודה בשקיפות מקסימלית

"היעד והמטרה שלנו הם לפני הכל שביעות רצון מצד הלקוחות בנוגע לשירות למקצועיות ולמחיר", אומר ערן, "כשלקוחות יוצאים מהמוסך עם חיוך על הפנים, אני יודע שעמדנו ביעדים".

ערן מוסיף כי לא פעם מגיעים אליו עם ספקנות וחששות בעקבות חוויות לא מוצלחות במוסכים אחרים. במקרים אלו חשוב לו להעניק להם חוויה אחרת, עם שירות טוב, הוגן ומקצועי שיותיר אותם עם הרגשה חיובית.

תהליך הטיפול ברכבים מתחיל בדיאגנוסטיקה ראשונית, המתבצעת באמצעות תשאול והכוונת הלקוח באשר לבעיה הקיימת. לאחר מכן פועל הצוות לאבחון התקלות באמצעות שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים. הלקוח מעודכן בתקלות שנמצאו ברכבו ומקבל מידע מפורט והסבר על הטיפולים הנדרשים.

צוות המוסך כולל מכונאים, אנשי דיאגנוסטיקה, פחחות וצבעצילום: באדיבות ע.מ עובדיה מרכז שירות

השקיפות הגבוהה מתבטאת גם בשליחת הצעת מחיר מפורטת על הטיפול המתוכנן. רק לאחר קבלת אישור מהלקוח, מתחיל צוות המוסך בטיפול. וכדי שהלקוח יישאר רגוע ומעודכן, במוסך מותקנות מצלמות המאפשרות לו לצפות בזמן אמת בטיפול של אנשי המקצוע ברכבו. בסיום התהליך, עם תום הטיפול, מתבצעת נסיעת מבחן שמטרתה לוודא שהתקלות טופלו כנדרש, ועדכון הלקוח על סיום תהליך הטיפול ברכב.

הכשרות שוטפות - להבטחת מקצועיות הצוות

הידע שצברה Bosch בעשרות שנות פעילותה בתחום הרכב הוא עצום. על מנת להבטיח את איכות השירות והמקצועיות של מוסכי הרשת, מעניקה Bosch Car Service לאנשי המקצוע במוסכים שתחתיה הכשרות שוטפות ואפשרות להתמקצע, ללמוד ולהתעדכן בחידושים בענף הרכב, באופן שוטף.

לאורך השנים צבר המוסך מוניטין רב, ולקוחות רבים בוחרים בו כמוסך הבית שלהם וחוזרים אליו לאורך השנים לביצוע טיפולים שוטפים.

ע.מ עובדיה מרכז שירות
טלפון: 053-4505917
כתובת: הסדנאות 31, הרצליה
שעות פעילות: ימים א'-ה', בין השעות 07:30-16:00