תיווך לנדל"ן מסחרי: האם זה הזמן להשקיע?

כיצד השפיעה הקורונה על שוק הנדל"ן המסחרי, אילו משרדים הפכו למבוקשים בשנה האחרונה ומה ההבדל בין קניית דירה לקניית חנות? אנשי התיווך משיבים

לידור יעקב, שחר אמאנו
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרכז מסחרי סגור
לידור יעקב, שחר אמאנו
תוכן מקודם

התפרצות מגפת הקורונה שגרמה לשינויים בכל תחומי החיים, השפיעה משמעותית על תחום הנדל"ן המסחרי. זאת, בעקבות המעבר לעבודה מהבית, שינוי אופי העבודה במשרדים וצמצום היקף הפעילות בחברות ועסקים רבים.

ואולם, השינויים הדרמטיים בתחום יצרו הזדמנויות עבור משקיעים. כאשר כעת ניתן לרכוש נכסים במסחריים במחיר נמוך ממחירי השוק, וליהנות מההשקעה בתום המשבר הכלכלי.

מוטי אגם, ירון ענברדמיטרי זלטקין ורועי גרבובסקי, אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן המסחרי מנתחים את השוק, מסבירים מהם הצעדים ההכרחיים למשקיעים שמעוניינים לרכוש נכסים ומה חשוב לבדוק לפני ביצוע העסקה.

מוטי אגם: הייטק ו"עירוב שימושים" ימנפו את שוק הנדל"ן המסחרי

אחת ההשפעות הבולטות של התפרצות הקורונה היא גרימת תנודות בשוק הנדל"ן המסחרי שעבר טלטלה: בעלי עסקים רבים נפגעו וסגרו את החנויות, ובעלי חברות צמצמו את העבודה במשרדים ואף ויתרו עליהם בעקבות המעבר לעבודה מרחוק.

המצב המתמשך מעלה את השאלות כיצד ייראה שוק הנדל"ן המסחרי-משרדי בשנים הקרובות, מבחינת מחירים, היצע וביקוש. מי שמתמודד עם שאלות אלה ויודע להשיב עליהן, הוא מומחה הנדל"ן מוטי אגם, מבעלי משרד "אגמים נדל"ן" מסחרי, המכיר היטב ולעומק את התחום, אחרי שנים רבות של פעילות בשטח.

נוכח ניסיונו הרב אגם מספק נקודת מבט ייחודית, ומציין כי מי שיניעו קדימה את תחום השכרת המשרדים הן חברות ההייטק המאיצות תהליכים בגוש דן ובתל אביב. חלקן, הוא מסביר, עושות דרכן למתחם הבורסה ברמת גן, לאור הנגשת האזור באמצעות תחבורה ציבורית והרכבת הקלה ומחירי שכ"ד זולים מתל אביב השכנה , ובנייתם הצפויה של אלפי מ"ר של משרדים ושטחי מסחר בשנים הקרובות.

נוסחה מנצחת: ידע, ניסיון והיכרות אישית עם השטח

את מתחם הבורסה מוטי אגם מכיר מקרוב. את דרכו הוא החל כיצרן, מתווך וחבר בורסת היהלומים. לפני 13 שנה, לאחר עשרות שנים בתחום היהלומים פנה לתחום הנדל"ן המסחרי והחל להתמקצע בו. גם לאחר שינוי המקצוע, הוא נשאר באותו האזור, ומשרדו "אגמים נדל"ן" מסחרי ממוקם במרכז העסקים של מדינת ישראל הנמצא במתחם הבורסה ברמת גן. הלוקיישן המרכזי ובעיקר הוותק של 45 שנה, במתחם הבורסה, מאפשרים לו להיות מעודכן מקרוב על כל עסקה וכל נכס באזור שעולים על הפרק, ובכך לאתר הזדמנויות לטובת לקוחותיו.

"האיכויות המצויות כיום בשוק גורמות לחברות לצאת מהמשרדים הישנים אל המשרדים החדשים". מוטי אגםצילום: מוריאל עציוני ( פיסלזון)

מלבד ניסיונו הרב בתחום המסחר והשיווק, מוטי אגם למד שיווק, משא ומתן וגישור הכולל פרקטיקום – יתרון משמעותי בניהול מו"מ, בקידום וביצוע עסקאות. זאת, כאשר למשרד מאגר רחב של לקוחות ונכסים מסחריים הן מהארץ והן מחו"ל מתחום הנדל"ן המסחרי, הכולל משרדים להשכרה ולמכירה, בניינים מסחריים, חנויות, נכסים מניבים, מגרשים מרכזים לוגיסטיים ועוד.

המשרד מתמחה בשוק המשרדים לחברות ההייטק, עורכי הדין, רואי החשבון, בנקים, חברות הביטוח וחברות מסחריות מהמובילות בישראל, באזורי הביקוש במרכז הארץ בערים תל אביב, רמת גן, בני ברק וגבעתיים. בנוסף, משמש המשרד כערוץ שיווק נוסף לקבלנים, יזמים וחברות מסחר מובילות ובכך חוסך זמן יקר.

את הידע והמקצועיות של אגם הוא מגייס לטובת שיטת העבודה האישית שלו. הסוכנים שלו נעים מדלת לדלת ומעניקים יחס אישי ללקוח מרגע השיווק, הליווי, דרך המשא ומתן ועד לחתימת ההסכם, תוך שמירה על נהלים ומסגרות עבודה קפדניות ודיסקרטיות רבה. בנוסף, מעניק משרד "אגמים נדל"ן" ייעוץ אדריכלי ראשוני על ידי אדריכל מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום,  מהלך המקל על הלקוח בבחירת הנכס והתאמתו לצרכיו.

לאור הניסיון הרב שצבר, מצליח מוטי אגם לנתח באופן מדויק את שוק הנדל"ן המסחרי-משרדי כיום ובעתיד. הוא מסביר כי ההייטק הוא "שוק המחר", ומוסיף: "אנחנו ממקדים את הפעילות שלנו מול חברות ההייטק ובתי בתי השקעות משרדי עורכי דין ועוד. המדינה נמצאת ותהיה בצמיחה רצינית ומוגברת בשנים הבאות, בייחוד בתחום ההייטק, כך שהתחום מהווה את הגורם העיקרי שמניע ויניע את תחום המשרדים".

מוטי אגם מוסיף כי ישנה מגמה של מעבר חברות מתל אביב והסביבה למתחם הבורסה, מתוך מטרה לצמצום עלויות בשכ"ד ולוקיישן טוב יותר. "המתחם הופך אטרקטיבי ויהפוך בעתיד לעוד יותר אטרקטיבי עם התפתחות התחבורה, ותכנון משרדי הענק שיהיו במרחק של 30 עד 100 מטר מהרכבת והתחבורה הציבורית", אומר מוטי אגם.

עוברים למשרדי יוקרה

המגמות בשוק הנדל"ן המשרדי מצביעות על ירידת מחירים של בין עשרה 10 ל-15 אחוז במתחם הבורסה, כעשרה אחוזים בתל אביב עצמה וירידה גדולה יותר מורגשת יותר באזורים אחרים, כמו בני ברק ופתח תקוה. מוטי אגם מסביר כי הגורם העיקרי לכך הוא, בין היתר, ההתייעלות בזמן הקורונה, לטובת שדרוג המשרדים ליוקרתיים יותר. לדבריו, הירידה המשמעותית היא בבנייני המשרדים הישנים, אך לצידה ישנה פריחה וביקוש למשרדים חדשים.

"האיכויות המצויות כיום בשוק גורמות לחברות לצאת מהמשרדים הישנים אל המשרדים החדשים והמפנקים יותר, ולהתקדם גם במיקום וגם בנראות. מדובר במימוש שאיפות של כל אחד המבקש להגיע למשרד גדול ויוקרתי יותר", הוא אומר.

מוטי אגם מעריך כי שוק המשרדים יהיה בשנה הקרובה אתגרי ומעניין, וגם משיא מניסיונו והשקפתו עצה לראשי הרשויות המקומיות בפריפריה כדי למשוך אליהן חברות שישכרו או יקנו משרדים, כאשר הכל מתחיל בבנייה בשיטת עירוב שימושים. "בתל אביב אנחנו פחות עדים לזה, ברמת גן מעט מאוד. הרשויות משתדלות לקדם עירוב שימוש אך לא תמיד מוציאות זאת לפועל, שעה שמדובר בפתרון שייסע לכולם ליהנות מהכל: דירות, תחבורה ציבורית, הגדרה של שטחי מסחר, משרדים, בתי ספר, גני ילדים וכל השאר. אם זה לא יתממש, אני לא רואה כיוון משמעותי בתחום של המשרדים, שבו חייב להיות עירוב שימושים עם 30-40 אחוז דירות ומשרדים. להערכתי, יותר משרדים ייבנו וייפתחו בפריפריה אם ינקטו בשיטה של עירוב שימושים, ובראייה העתידית שלי אני מאחל שהיא תתרחש יותר" באזור המרכז.

אגמים נדל"ן
למעבר לאתר החברה>>>
טלפון: 072-3926935

---------------------------------

ירון ענבר: "עולם הנדל"ן המסחרי עבר טלטלה"

בהגדרת נדל"ן מסחרי נכללים כל הנכסים שאינם מיועדים למגורים, בהם משרדים, חניונים, חנויות, מחסנים לוגיסטיים, מבנים לתעשייה, בתי מלון, תחנות דלק ועוד. כל אלה הושפעו ממגפת הקורונה במהלך השנה החולפת.

"חלק ניכר מעולם הנדל"ן המסחרי עבר טלטלה גדולה בשנה האחרונה", מסביר ירון ענבר, בעלים במשרד ירון ענבר - תיווך ושיווק נדל"ן. "השינויים הרבים שהתרחשו בתחום יצרו שינוי בצרכים של עסקים, כמו גם הזדמנויות חדשות למשקיעים".

את דרכו בתחום הנדל"ן החל ירון לפני כ-16 שנה, שרכש לאורך שנותיו במקצוע ניסיון וידע רב בכל הנוגע לשוק הנדל"ן הפרטי והמסחרי. למשרדו של ירון שני סניפים, ברמת גן וברמת השרון, העוסקים בשיווק דירות ובתים חדשים ויד שנייה, בגבעתיים, תל אביב, רמת גן ורמת השרון. לצד זאת, פועל המשרד לשיווק נדל"ן מסחרי, הכולל חנויות, משרדים ומרכזים מסחריים, למכירה או להשכרה.

"השינויים יצרו הזדמנויות חדשות למשקיעים". ירון ענברצילום: עופר עמרם

כמי שמכיר היטב את שוק הנדל"ן המסחרי, מסביר ירון את השינויים שנגרמו בשנה האחרונה: "משרדים רבים עברו לעבודה מהבית. תחילה זה היה בלית ברירה, ולאחר מכן רבים ראו כי טוב. חלק מהמעסיקים שינו ב-180 מעלות את התפיסה שלהם לגבי מרחב העבודה של העובדים. יש מי שהחליט לאפשר עבודה מרחוק בשגרה ואחרים אימצו את שיטת הכיסא החם. כך או כך, נדרשה התאמה של החלל המשרדי לשינוי בתפיסת העבודה".

ירון מוסיף כי בעקבות השינוי מצד חברות רבות התעורר ביקוש למשרדים קטנים יותר, אף בעשרות אחוזים. זאת, במטרה לחסוך משמעותית בהוצאות על שטח המשרד ובעלויות הנלוות. השינוי ניכר גם בשטחי המסחר ברחובות ובמרכזים מסחריים. בעקבות סגירתם של עסקים רבים, השוק מוצף בחנויות המוצעות להשכרה או למכירה. ירון סבור כי המצב טומן הזדמנויות רבות למשקיעים.  

"מי שמחפש לרכוש שטחי מסחר יכול לעשות זאת כעת במחירים הנמוכים ממחירי השוק", הוא אומר, "אני מאמין שלא רחוק היום בו מגפת הקורונה תהיה מאחורינו, הביקוש יתחדש ונראה עלייה במחירים של נדל"ן מסחרי בהתאם".

השקעה מניבה: נדל"ן מסחרי או למגורים?

ירון מוסיף כי השקעה בנדל"ן מסחרי יכולה להניב לאורך זמן רווח גדול יותר מהשקעה בנדל"ן למגורים. זאת, כאשר נדל"ן מסחרי מאפשר למשקיע הכנסה חודשית קבועה ויציבה לאורך זמן.

"כשמדובר בנדל"ן המיועד למשרדים, מחסנים, מרכזים לוגיסטיים או למסחר, הוצאות התחזוקה קטנות יחסית לעומת נדל"ן המיועד למגורים", מסביר ירון, "בנוסף, ההתקשרות עם השוכר היא לטווח של לפחות שלוש עד חמש שנים ולעיתים רבות אף יותר. זאת, לעומת התקשרות לשכירות דירה, שמשך הזמן הממוצע הוא שנה אחת עד שנתיים לכל היותר, כאשר בעל הנכס נדרש להתעסקות תמידית באיתור השוכר הבא".

הזדמנות נוספת להשקעה מניבה היא במבנים המיועדים למסחר אשר ניתן לשנות את ייעודם למגורים. "זו השקעה רלוונטית במיוחד באזור המרכז המשופע בבנייני משרדים קטנים, כאשר לא פעם, בשל מצוקת הדיור בעיר, ניתן לעיתים לשנות את התב"ע ולייעד את המבנה למגורים", אומר ירון, ומסביר: "לשם ההשוואה – עלות שטח המיועד למסחר בתל אביב נאמדת ב-13-17 אלף שקל למ"ר, ואילו עבור דירות העלות נעה בין 40 ל-60 אלף שקל למ"ר ואף יותר, לכן יש כאן פוטנציאל לרווח גדול".

ליווי מלא עד להשלמת העסקה

היכרותו העמוקה של ירון עם שוק הנדל"ן למגורים ולמסחר ברמת גן, תל אביב וגבעתיים, לצד יכולתו לזהות מגמות והזדמנויות בתחום, הם שמאפשרים לו להציע ליווי מלא לשיווק השכרת ומכירת נדל"ן מסחרי. 

ירון מלווה את לקוחותיו בהערכת שווי הנכס ובקביעת מחיר השיווק המדויק. זאת, תוך התחשבות במגמות הקיימות בשוק ומיפוי מגוון הנכסים המסחריים המוצעים להשכרה ולמכירה באותו האזור.

בנוסף, לירון היכרות קרובה עם בעלי חברות ועסקים שמעוניינים בשכירת וברכישת משרדים, בעקבות עסקאות שביצע לאורך השנים. כחלק מתהליך השיווק, הוא פונה אל לקוחותיו באופן אישי ומציע להם נכס שעשוי לענות על צרכיהם. שיווק הנכס כולל גם פרסום רחב ואינטנסיבי באמצעי המדיה הרלוונטיים, לצורך חשיפה מקסימלית.

ירון ענבר - תיווך ושיווק נדל"ן
טלפון: 054-2288311
למעבר לדף הפייסבוק>>>

---------------------

דים - נכסים נדלן ירושלים

"הקורונה עשתה סדר חדש בשוק הנדל"ן בירושלים והדרישה כיום היא למשרדים קטנים יותר", מסביר מומחה הנדל"ן דמיטרי זלטקין מ"דים נכסים". "אנחנו נחשבים לסוכנות המובילה בירושלים בתחום הנדל"ן העסקי בעשור האחרון".

זלטקין עובד כסוכן נדל"ן מ-2006. לפני 11 שנה הקים את סוכנות "דים נכסים" המעניקה שירותים בתחום הנדל"ן העסקי: משרדים, מסחר, קרקעות, בניינים, נכסים וייעוץ לחברות ואנשים פרטיים. בשל מקצועיותו ויושרו הפך דמיטרי לאיש איתו מרבים אנשים להתייעץ בקשר לסגירת עסקאות נדל"ן מסחרי, וגם לכזה ששואלים אותו אם העסקה שסגרו טובה. הוא תמיד עונה בחפץ לב, גם אם לא מדובר בלקוח שלו. "אני מכיר את השוק לעומק גם בירושלים וגם במודיעין. אנשים פונים אליי כשיש להם נכס למכירה או להשכרה ונותנים לי קדימות על פני אחרים, בידיעה שאני שומר על אמינות ומקצועיות לאורך כל הדרך. בנוסף, אני עובד עם מתווכים מובילים בתחום שיכולים לתת ללקוח גישה לכל קונה או מוכר רלוונטי באזור", הוא אומר.

את שוק הנדל"ן העסקי בירושלים דמיטרי זלטקין מכיר מכל הכיוונים. הוא ער לתנודות ולתזוזות של בעלי המשרדים שיוצאים מירושלים, ויודע להסביר שיש ירידה במטראז' המבוקש למשרדים וגם את הסיבות לכך: "אנשים התחילו לחשוב אחרת מבחינה עסקית, כלכלית וגיאוגרפית והבינו שזה מיותר לגרור עובדים לירושלים אם הם לא תושבי העיר ולשלם על משרדים גדולים מאוד. היום אפשר להסתפק בפחות מ"ר ויש הסבה של השאר לשימוש כללי".

"הבינו שזה מיותר לגרור עובדים לירושלים אם הם לא תושבי העיר ולשלם על משרדים גדולים מאוד"צילום: shutterstock

כחלק מפעילותה המקצועית ייעצה "דים נכסים" על כמה צעדים נכונים למניעת קריסה, ובהם הארכת חוזים בעת הקורונה ושמירה על הלקוחות לטווח ארוך יותר. זלטקין מעריך כי בטווח של שנתיים יחזרו מחירי המשרדים בירושלים לסדר גודל של 70 שקל למטר בממוצע, ולצד זה אומר כי "הבנייה הנרחבת בירושלים תציף את העיר במשרדים. התפיסה כיום היא שלא צריך להגיע לירושלים אם אין באמת צורך להיות קרובים ללקוחות הקצה. המרכז הפך אטרקטיבי - שם הכל קורה. אנשים אמנם משלמים יותר במודיעין, אבל הגישה שלהם למרכז נוחה יותר וזה שיקול משמעותי".

חלק מכך, מלבד הגיאוגרפיה, נעוץ גם בכוח הקנייה?
"נכון, המרחק למשל בין ירושלים למודיעין הוא 20 דקות אך כוח הקנייה של אוכלוסיית מודיעין גדול יותר מאשר האוכלוסיה הירושלמית והפרויקטים המסחריים שיש בה הופכים מושכים הרבה יותר לקהל העסקי".

זאת למרות שהמסחר בירושלים לא ממש נפגע בשנה האחרונה?
"הרבה עסקים שרדו בירושלים בגלל שהנכס הוא שלהם והם לא שילמו עליו שכירות. מי שכן היה בשכירות ייעצתי לו להאריך חוזה בתמורה לגרייס (דחייה). מסחר תמיד עובד, בטח כשמדובר בדברים עממיים".

לצד העומק והידע לגבי שוק הנדל"ן העסקי בירושלים, זלטקין הוא סוכן שיודע איך לסנן גם נכסים או רוכשים לא מתאימים כדי להתאים במדויק את הנכס המבוקש. "הלקוחות אימצו הרגלים ובקשות לסיור וירטואלי או תמונה בטרם ההגעה לנכס כי אנשים הבינו בשנה האחרונה שהם לא צריכים להגיע ולבזבז זמן. אנחנו כמובן זמינים לכל דרישה או בקשה במסגרת השיווק ללקוחות".

דמיטרי זלטקיןצילום: זלטקין ילנה

זלטקין גם מסתכל קדימה אל השנים הקרובות. "בכניסה לירושלים בונים כמיליון מטר מרובע, תנופת בנייה יש גם בהר החוצבים עם כ-60 אלף מ"ר של מוביליי ועוד אלפי מ"ר של חברות אחרת". הוא מסמן את גבעת שאול, הר החוצבים, מרכז העיר ותלפיות כמוקדי הביקוש, אבל גם מסביר שיש מקום לחשיבה מחודשת: "לירושלים יש גבול וככל שיבנו בה יותר כך המקום ייגמר מהר יותר, זאת בניגוד לתל אביב שם אין גבול אמיתי. גם בני ברק או פתח תקווה הן חלק מ'תל אביב'. בגלל זה תהיה גלישה של ביקושים לאזורים אלו. הדבר  ניכר בשטח כבר עכשיו".

דים נכסים
כתובת: הר חוצבים ירושלים / רביעיית פלטינום מודיעין
לעמוד הפייסבוק >>
טלפון: 0526287782

מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>

------------------------

רועי גרבובסקיUNIT תיווך ויזמות נדלן מסחרי

"מיקום, מיקום ועוד פעם מיקום" הייתה הדרישה הנפוצה בכל הנוגע לנדל"ן מסחרי, אך כיום נדמה שיש צורך בהרבה מעבר. כדי להצליח נדרשים ידע והבנה מעמיקים של השוק, קהל היעד, וגם ניסיון בשטח.  

כך החלו את דרכם רועי גרבובסקי וינון אברמוב לפני 11 שנה כשהקימו יחד את משרד התיווך "UNIT תיווך ויזמות נדל"ן מסחרי". כפי שהשם מרמז, מטרתם הייתה לעזור ליזמים ובעלי נכסים לפעול כצוות במטרה להפיק את המיטב לכל הצדדים. הם נמצאים בקשר עם בעלי הנכסים ומלווים בצורה הדוקה גם את בעלי העסקים, תוך התמקדות והתמקצעות רק בחנויות רחוב ומרכז מסחריים (בדגש על שכונתיים) בתוך הערים. "תיווך בנוי על אמון, קשרים ויחסים אישיים. המטרה שלנו שכולם יצאו מרוצים מהעסקה ואם אנחנו ממליצים על הלקוח ועל תנאים מסחריים מסוימים, אנחנו שמים עליו את כל היוקרה שלנו", הם אומרים.

משרדי UNIT" תיווך ויזמות נדלן מסחרי" חולשים על תל אביב, גבעתיים, אזור הבורסה ברמת גן ואזור התעשייה קריית אריה בפתח תקווה. עיקר הפעילות  ב-"UNIT" מתמקדת בתיווך, מכירה והשכרה של חנויות רחוב ומרכזים מסחריים. בנוסף, עוסקים בו באיתור קרקעות לבנייה של משרדים, מסחר ומגורים בשיטת עירוב שימוש, בארץ ובעולם.

רועי גרבובסקי וינון אברמוב הגיעו לתיווך אחרי עשור בתחום הקמעונאות והמזון. ככאלה, הם מכירים את שני צדי המטבע והחליטו להתנהל בהגינות בעולם התיווך מתוך הבנה שכל הצדדים צריכים להצליח ועסקה טובה תביא שוכר מתאים לנכס הנכון עבורו, המטרה היא לא רק לסגור עסקה.

בתקופת הקורונה מצאו את עצמם מייעצים ללקוחות על רכישת עסקים מוכנים ומושקעים במחיר נמוך "עזרנו גם לקבע את מחירי השכירות לטובת הקורונה, לטובת העסקים ולטובת ההתאמה הפרופורציונאלית למצב, הן לשוכרים והן לבעלי העסקים".

רועי גרבובסקי מימין, ינון אברמוב משמאלצילום: באדיבות החברה

הליווי של "UNIT" לא מסתיים בשכירת או במכירת נכס. רועי וינון מלווים את בעלי העסקים בצורה צמודה, מכינים עבורם תכנית אסטרטגית ותקציבית, ממליצים על מיקום טוב יותר לכל עסק, יועצים בנושאי רישוי, בינוי, מתאימים אנשי מקצוע שמסייעים בכל תהליך הקמת העסקים, עוזרים לפתור בעיות ביורוקרטיות ועוד.

"אנחנו למעשה מתאימים את הנכס לעסק", הם אומרים. "אם אנחנו רואים שהתוכנית של הלקוח בעייתית, כזו שמציפה סיכויים וסיכונים שהלקוח אינו מודע אליהם אנחנו מייעצים לו אחרת ומציגים חלופות מתוך הניסיון שלנו ומתוך ראייה מרחבית של העסק ואזור הפעילות שלו. יש לנו עין מקצועית שהיא מעבר למתווך הנדל"ן הרגיל, החשיבה היא מחוץ לקופסה תמיד כי השוק העסקי מסחרי בארץ תחרותי ומסוכן, יכולת קבלת ההחלטות שלנו נשענת על ידע וניסיון והלקוחות שלנו מרגישים את זה היטב. ההוכחה היא הצלחה משמעותית של כל מי שעבר דרכנו". רועי וינון מעידים כי 80 אחוז מהלקוחות שלהם הם כאלה שהגיעו אחרי המלצה של לקוחות קודמים, לקוחות חוזרים.

"דרום תל אביב הפך למוקד פעילות", מסבירים השניים. "כל האזור של מזרח לוינסקי, פלורנטין ויליג החדש, סלמה, אזור רביעיית פלורנטין, האומן הישן, פארק המסילה, הרצל והתחנה מרכזית . הרבה מאוד בעלי עסקים מסמנים את האזורים הללו כאזורי פיתוח מסיביים. העלויות שפויות אל מול מאות ואלפי יחידות הדיור החדשות, הן מחליפות את הסלאמס הישן ואזורי התעשייה מה שמביא לצמיחה ופריחה של עוד עסקים חדשים ורעננים כמענה לצורך של התושבים. חשוב לזכור שעבודות הרכבת הקלה גורמות לשינויים בעיר ומוקדי המשיכה השתנו בהתאם בחמש שנים הקרובות. מכיוון שאנחנו יודעים שבתל אביב לוקח לעסק כשנתיים לפחות להתבסס ולהיות איתן ומוכר - אז הבחירה במיקום חייבת להיות מדויקת".

בנק הנכסים  ב-UNIT רחב ומגוון מאוד. המשרד מהווה זרוע ביצוע של מספר חברות נדל"ן גדולות במשק ומאתר עבורן שוכרים, קרקעות ושטחי מסחר. "עבודת השטח שלנו והעובדה שאנחנו צוות דינמי תל אביבי הופכים אותנו לזמינים, מעודכנים ונגישים לכל תחום המסחר בשטח הפעולה שלנו. אנחנו יודעים לעשות הטמעה של המסחר במרחב, ויש לנו השבחה מוכחת של נכסים וראייה מסחרית נרחבת".

רועי גרבובסקיUNIT תיווך ויזמות נדלן מסחרי
טלפון: 054-9100101 / 0504532716
מעבר לאתר >> 
לפנייה במייל >>
לעמוד הפייסבוק >>