אילן טבצ'ניק, א.א נדל"ן: "כל עסקה שנסגרת מרחיבה את הלב"

מתווך הנדל"ן אילן טבצ'ניק החליט אחרי קריירה ענפה בתחום המסעדנות, לעזור לאנשים אחרת. התוצאה: משרד תיווך שכבר 11 שנה מלווה לקוחות בעסקאות הגדולות והמשמעותיות בחייהם

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן טבצ'ניק, א.א נדל"ןצילום: שרון אלדר
אבי יופה
תוכן שיווקי

אחרי 25 שנות עבודה בתחום המסעדנות, החליט אילן טבצ'ניק לפנות לכיוון אחר בחייו כאשר על דבר אחד הוא לא היה מוכן להתפשר: המגע הקרוב לאנשים והיכולת לתת להם שירות. התפיסה הזאת הובילה אותו לפנות לתחום הנדל"ן, ומשם השאר היסטוריה.

"עכשיו התחלתי את השנה ה-11 שלי בענף", אומר אילן, הבעלים של משרד הבוטיק א.א נדל"ן, ומוסיף: "המעבר מהמסעדנות היה קל עבורי, כי שם התרגלתי לעבוד עם אנשים ולתת להם שירות. ההבדל שבמסעדות החשבונות יחסית קטנים, ובנדל"ן החשבונות גדולים. מדובר בסוג של אתגר כי מגיע אליך לקוח לעסקה שהיא לרוב הגדולה בחייו".

סבלנות, הקשבה ושקיפות מלאה

משרד א.א נדל"ן מתמחה בעסקאות קנייה ומכירה של נכסים למגורים בתל אביב, ברמת גן ובגבעתיים. זאת, כאשר אילן מקפיד לטפל בבלעדיות ובמקצועיות רבה בשורה ארוכה של נכסים, מתוך המחשבה לבצע עסקאות לטובת הלקוחות בשקיפות מלאה.

עם הרבה סבלנות והקשבה אילן מלווה את לקוחותיו, ומסייע להם גם במציאת אנשי מקצוע בדרך אל הבית החדש, כמו עו"ד, שמאים, אדריכלים, יועצי משכנתאות, צלמים מקצועיים ועוד.

"היתרון שלי הוא בכך שקל לי להתחבר לאנשים". אילן טבצ'ניקצילום: שרון אלדר

"המומחיות שלי היא לחבר בין קונה לבין מוכר בצורה המהירה והנכונה ביותר", מפרט אילן, "ואז מגיע השלב שעבורי הוא שיא האדרנלין של המקצוע - המשא ומתן לסגירת העסקה שמזקק את כול היכולות שלי כמתווך".

מה בדיוק אתה אוהב במו"מ?

"ישנם ארבעה גורמים שלא משתנים בסגירת עסקה: מוכר, קונה, ועורכי הדין של הצדדים. את כל הרביעייה הזו מישהו צריך לחבר ולהוביל, לנהל את משחקי האגו. תמיד יש צד שרוצה להגיד את המילה האחרונה. לפעמים צריך לחפות על חוסר מקצועיות של אחד הצדדים, ולדעת לתת רוח גבית לצד שמתלבט, שזה אחד מהקווים המנחים שמובילים אותי בתחום".

קל להתחבר לאנשים

תופעה רווחת בשוק הנדל"ן שאותה אילן לא מקבל קשורה במחשבונים לבדיקת שווי דירות. "איך אפשר להעריך דירה אם לא ראית אותה לפני כן?", תוהה אילן, "אם לא בדקת את העניין המשפטי סביבה, ולא את ההיבט התכנוני. לא מבצעים אומדן לדירה לפי ממוצע או סטטיסטיקה, אלא בהתאם לשווי האמתי והריאלי שלה, לא רק בהשוואה לעסקאות שנעשו באזור".

כמו כן, אילן לא מוכן לקחת למשרדו טיפול ב-20 נכסים, כאשר את מרביתם לא יצליח למכור משום שהמחיר לא ריאלי. בדיוק מאותה הסיבה הוא לא מביא 15 לקוחות לראות נכס, אלא חמישה בלבד, בידיעה שעם אחד מהם יוכל להתקדם עד לחתימה על הסכם. שיטת העבודה הזאת היא שהפכה את משרדו למוצלח כל כך.

"היתרון שלי הוא בכך שקל לי להתחבר לאנשים", אומר אילן, "במסעדנות אהבתי את האינטראקציה מול הלקוחות וזה עזר לי לתקשר איתם. כשקל לתקשר, ושמשלבים חוכמת חיים, פסיכולוגיה, פוליטיקה וניתוח נתונים מכמה אספקטים שונים, זה עוזר לך להניע ולחבר אחרים ולהצליח בתחום. יש גם התנגדויות, לא הכול הולך חלק ומהר. ובכל זאת עם הניסיון לומדים להצליח לסגור עסקאות ולעשות אנשים מאושרים".

למה לבחור דווקא בנדל"ן כקריירה שנייה בגיל 46?

"כל אחד עסוק כל הזמן בעבודה שלו, במה שהוא רגיל לעשות, בעוד שלי היו כמה אפשרויות על המדף. הייתה לי תוכנית מגירה לרגע שאפסיק לדחות את הרעיון ואחליט לעבור הלאה בחיים. אחת מהאפשרויות היה לעסוק בנדל"ן. המעבר מתחום המסעדנות לנדל"ן היה מהיר וחד. בוקר אחד ירדתי למרכז השכונתי, ושם פגשתי חבר שהילדים שלנו שיחקו כדורגל יחד במכבי תל אביב. במהלך השיחה הוא סיפר שפתח משרד תיווך, ושאל אם ארצה להצטרף אליו. ככה זה התחיל. לא ידעתי לקרוא נוסח טאבו לפני עשור, והיום אני יכול להגיד בביטחון מלא שאם אפשר, אז עדיף לעשות שינוי בחיים כל עשור".

מכל נפילה צומחים ומכל עסקה רק גדלים. אילן טבצ'ניקצילום: שרון אלדר

ומה השאיר ועדיין משאיר אותך בנדל"ן?

"במסעדנות העסקתי 60 עובדים, היום אני מעסיק רק אחד – את האופנוע שלי. שאותו אני מחליף כול שלוש שנים. נדל"ן זו צורת עבודה אחרת, שבה אתה אחראי לזמן שלך. אתה מפעיל את עצמך ומרוויח בהתאם למה שאתה משקיע. אתה לומד לנהל סדר עדיפויות ולהשקיע איפה ובמי שצריך. אני חותם על התחום הזה עוד הרבה שנים קדימה".

השליחות: להגשים חלומות

אבל מעבר לכסף, מה שמניע את אילן זה הרצון להגשים חלום לאנשים. להגיע לנכס משל עצמם גם אם הדרך ארוכה וקשה. "זה סוג של שליחות", הוא מבהיר, "אני מאחל להרבה אנשים את ההרגשה שנסגרת עסקה, ולא בקטע כלכלי. כול עסקה נותנת הרבה מעבר לחשבון הבנק, היא ממלאת את הלב. תחום הנדל"ן מאוד מרתק. מכל נפילה צומחים ומכל עסקה רק גדלים. אני מרבה לעשות שיתופי פעולה עם מתווכים אחרים, לא מחבק דירות רק לעצמי ועושה את המקסימום כדי שלקוח יגיע לחלום שלו במהירות ובדרך הנכונה עבורו".

אילן טבצ'ניק - א.א נדל"ן
כתובת: תלפיות 31, רמת גן
טלפון: 052-8074141
למעבר לדף הפייסבוק>>>