5 דברים שיהפכו את המשרד למקום שהעובדים שמחים להגיע אליו

הסתכלות פרטנית על כל עובד, סביבת עבודה מעוצבת, יחסי אנוש טובים ופינת קפה מפנקת. אלה הפרמטרים שיהפכו את מקום העבודה שלכם לאידיאלי

חגית גינזבורג
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני אנשים ליד מכונת הקפה במטבח
מקום עבודה שמכבד את עצמו דואג להשקיע במכונת קפה

יותר ויותר עובדים חוזרים בתקופה האחרונה לעבוד מהמשרד. הגעגועים לשגרה, או פשוט ההזדקקות לסביבת עבודה מקצועית ומופרדת מהבית, עושים את שלהם. אבל לא כל העובדים נהנים בהכרח להגיע למשרד: אף על פי  שהשתלטות ההייטק על ישראל הולידה מגמה ברורה של משרדים מטופחים, מפנקים, עם לא מעט צ'ופרים שאינם בהכרח קשורים לעבודה עצמה – קיימים לא מעט משרדים וחברות שמשקיעים את המינימום האפשרי בעיצוב סביבת המשרד ומתעלמים מהעובדה שהם פוגעים בתפוקה, ביצירתיות ובמוטיבציה של העובדים.

הנה חמישה דברים שיעזרו לייצר סביבת עבודה מוצלחת:

1. משרד מעוצב שכיף לבוא אליו 

אורות ניאון, חלונות שלא נפתחים, עיצוב מנומנם – כל אלה שייכים לנחלת העבר. מחקרים רבים כיום מצביעים על הקשר הישיר שבין סביבת עבודה מעוצבת, מאווררת ומוארת, לעתים אף משולבת במרכיבים של טבע, לבין מידת הפרודוקטיביות והיצירתיות של העובדים. אפשר אפילו לראות את הביקוש לסביבת עבודה נעימה ושיקית מהסוג הזה בחללי העבודה המשותפים שנעשו פופולריים להפליא בשנים האחרונות ושמרו על יציבות גם בתקופת הקורונה – אלה תמיד מעוצבים למשעי. 

התרחיש האידיאלי הוא להיעזר באדריכלים על מנת לעצב סביבת עבודה אופטימלית - אבל גם בהיעדר תקציב ממש אין צורך לפצוח בפרויקט שיפוצים של המשרד בהיקף של מאות אלפי שקלים. מספיקות תוספות קטנות, שכל מטרתן היא התחשבות בהשפעת הסביבה על העובדים – למשל, תמונות אמנות על הקירות, עציצים, תאורה רכה שאינה אורות ניאון, כורסאות או כיסאות נוחים ואפילו רצפת פרקט – כדי להעביר לעובדים שלכם את המסר שאכפת לכם מסביבת העבודה שלהם.

2. פינת קפה מפנקת

מעסיקים רבים מבינים את החשיבות שיש במתן לגיטימציה להפסקות במהלך העבודה, והצורך ליהנות מהן בחלל נעים, מרגיע ומאפשר. אלה שחושבים שיצירת פינה כזו תוביל למה שמכונה "אבטלה סמויה" – יגלו שההפך הוא הנכון. מומחים ליעילות בעבודה טוענים שחברות ומעסיקים שמשדרים לעובדים מסר כי מותר ואף רצוי לקחת הפוגה או הפסקת קפה ארוכה במהלך יום העבודה – נהנים מעובדים רגועים יותר, מרוצים יותר ועם תפוקה גבוהה יותר. הפסקות הקפה האלו הן גם כר פורה לסיעור מוחות והעלאת רעיונות. כך למשל, מסקר שנערך על ידי Strauss coffee professional עולה ש-77% מהעובדים חושבים שחברה שמציעה לעובדיה קפה ממכונת קפה אוטומטית בחינם משקיעה בהם ו-58% מהעובדים מעידים שקפה הופך אותם לאפקטיביים יותר. בסופו של דבר – זה יכול להיתרגם לרווח למעסיק.

לכן מקום עבודה שמכבד את עצמו דואג להשקיע במכונת קפה. מקום עבודה שמכבד את עצמו, את העובדים שלו וגם את האורחים המזדמנים שמגיעים אליו – משקיע בפינת קפה משובחת באמת, הכוללת מכונות קפה אוטומטיות וקפה איכותי וטרי שנטחן במקום, ספלי זכוכית, מגוון רחב של תוספות לקפה (חלב רגיל לצד משקאות מן הצומח) ואפילו נשנושים קטנים ומפנקים – וחלל נוח ומעוצב להתרווח וליהנות מכל אלה.

Strauss coffee professional מציעה חבילות אטרקטיביות לעסקים – עם התאמה אישית של המכונה הנכונה, סוגי פולי הקפה ושירות אישי ומקצועי מהטובים בארץ. בזכות מכונות הקפה האוטומטיות המתקדמות, פולי קפה טריים ואיכותיים, סדנאות קפה מעשירות והטבות לעובדים – פינת הקפה המשרדית שלכם תיהנה מכל היתרונות האפשריים שפינת קפה יכולה להציע לעובדים מדי יום.

3. אתגר מקצועי והגשמה עצמית

רוב העובדים לא מעוניינים להגיע אל מקום עבודה שבו הם מקטינים ראש עד לשעה 18:00, אז נופל העט, הם הולכים הביתה – וחוזר חלילה. עובדים רבים מבלים פרק זמן משמעותי מהיום שלהם במקום העבודה במטרה לבצע את עבודתם, אבל שואפים גם להתפתח, להרחיב אופקים ולקבל סיפוק מהעבודה שהם עושים.

לכן חשוב לשמור על סביבת עבודה ותהליכי עבודה מעניינים ומאתגרים. מקומות עבודה שיפעלו במטרה לתת לעובדים את היכולת לנהל משימות בעצמם, לקחת חלק במגוון משימות מקצועיות – גם כאלה שחורגות מהתחום המוגדר שלהם, להביא לידי ביטוי ולטפח את היכולות האישיות והמיומנויות שלהם במקום העבודה, ולהעניק להם אפשרויות קידום בחברה - יזכו בעובדים מרוצים ומסופקים יותר, כמו גם ממוניטין של מקום עבודה מטפח ואיכותי.

4. תחושה שרואים את העובדים

הסתכלות פרטנית על כל עובד ועובד, בחינה מדוקדקת של הצרכים המקצועיים שלו, שיחות אישיות עם הממונים לטובת קבלת משוב כלפי החברה, כיבוד זמנו הפרטי של העובד והתגמשות עם צרכיו הפרטיים, ואפילו תוכניות העשרה במסגרת העבודה (למשל, השתלמות רלוונטית על פי תחומי העניין של העובד או מחשבותיו לעתיד, הרצאה מעניינת בתחומים משיקים וכיו"ב) או סדנאות פנאי מעשירות, יסייעו ליצור לכם הון אנושי נאמן ומסופק.

5. יחסי אנוש טובים

נהוג לחשוב ששכר הולם וגבוה הוא הפרמטר הכי חשוב לעובדים במקום העבודה, הרי כולם צריכים להתפרנס. תנאי שכר בהחלט משתבצים במקומות הגבוהים בדירוג הפרמטרים הכי חשובים לעובדים, אבל דווקא בשנים האחרונות הם מפנים את מקומם בפסגה לפרמטר אחר, משמעותי לא פחות – יחסי אנוש טובים.

על פי סקר שערכה חברת CofaceBDI בשיתוף עם מגזין "דה מרקר", בשלוש השנים האחרונות עובדים מדרגים את יחסי האנוש במקום העבודה כפרמטר שהכי חשוב להם במקום העבודה. הנתון הזה לא מפתיע במיוחד, שהרי כולנו שואפים להיות חלק ממערכת שמכבדת ומעריכה אותנו, ומתייחסת ברצינות לצרכים, לדרישות ולבקשות שלנו; שמייצרת עבודה נעימה, פורה ומכבדת עם הפונקציות איתן עובדים באופן ישיר וצמוד; ושפועלת באווירת עבודה חיובית והומנית.

חוזרים לעבודה עם חוויית קפה איכותית ומשתלמת במיוחד >>