רוטל לכמן: ציוד קצה בתחום מכשור ובקרה

הצורך בתחכום ושכלול התפוקה הקיימת, וכן פיתוחן של תעשיות חדשות עתירות במידע, מעמידות את הנדסת המכשור והבקרה במיקום מרכזי ודומיננטי. מהם הפיתוחים החדשים בתחום? כיצד שומרים על עשייה ירוקה? מהו המכשיר החכם של החברה שכבש את השוק? מאיר טל, בעלים של החברה, חושף את כל הפרטים

נטלי שרון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכשיר האוקטופוס
מכשיר האוקטופוס. רוטל-לכמןצילום: בקרה-גבע
נטלי שרון
תוכן מקודם

רוטל – לכמן הוקמה לפני כ-60 שנה כחברה משפחתית המספקת ציוד קצה בתחומי המכשור והבקרה. החברה מייצגת בארץ יצרניות מובילות בינלאומיות ומספקת אביזרי מדידה, מפסקים ומשדרים הקשורים למערכות לחץ, טמפרטורה, לחות, משקל, גובה, אגירת נתונים, זרימה וספיקה, מפלסי נוזלים, גזים ומוצקים.

החברה מציעה פתרונות משולבים ללקוחותיה ומהווה עבורם ONE STOP SHOP בכל הקשור לציוד מכשור ובקרה. "כשלקוח קונה מאיתנו מדחום שאמור להיכנס לתוך דווד הוא זקוק גם לחומרים בכדי לאטום את את החיבור על מנת שלא יהיו דליפות. אנחנו מספקים את כל הציוד ההקפי הנחוץ לו  כולל את חומרי האיטום למציאת פתרון סופי ומדויק. אנחנו מציעים ללקוחותינו את כל המעטפת הדרושה להם וחוסכים את הצורך לפנות למספר ספקים במקביל - בכך חוסכים להם זמן וכסף", מספר מאיר טל, הבעלים של רוטל – לכמן.

דבקים - אפוקסיצילום: באדיבות החברה

מבין לקוחות החברה נמנות כלל התעשיות בשוק, עדות נוספת למרכזיותו של תחום המכשור והבקרה. תעשיות ביטחוניות דוגמת רפאל, אלביט ואל-אופ, תעשייה צבאית, תעשיות המים, החשמל, החקלאות, המזון, תעשיות בית- אל והתעשייה האווירית – כולן נהנות מהשירותים של רוטל לכמן, המותאמים לצרכיהן המדויקים.

החברה מתאפיינת במערך טכני גדול ומולטי דיסציפלינרי, הכולל מומחים בתחומי האלקטרוניקה, חשמל, מכניקה, הנדסת חומרים, הנדסה כימית, טריבולוגים ועוד. אנשי האגף הטכני יוצאים ללימודים בחו"ל (כיום בזום). את המידע החדש הם מעבירים אל צוות המכירות ואל הלקוחות הסופיים. חלק מהמכירות מתבססות על חברות משנה מתווכות בין מוצרי החברה לצרכי הקצה ובכך תומכות את מערך השירות כולו.

דבקים – הנקל לוקטייטצילום: באדיבות החברה

Smart Sensing System – הסטרטאפ ששיגע את התעשייה

במקביל לציר המרכזי של אספקת ציוד קצה בתחום של מכשור ובקרה, רוטל –לכמן, דרך חברת האחות "רוטל טכנולוגיות חדשניות בע"מ", עובדת מזה כ- 7 שנים על פיתוחים בתחום Smart Sensing System. "בימים אלו אנו עמלים על מכשיר חדש שיכה גלים בשוק ה-Industrial Internet of Things. זו החדשנות הכי גדולה שלנו. המכשיר הזה הוא העתיד, מדובר בישום גמיש של מערכת בקרה עם ממשק חכם, גישה מרחוק, ויכולות תקשורת מתקדמות. המכשיר מפותח בשת"פ מלא עם חברות ישראליות ובינלאומיות שחלקן גם ישווקו את המוצר כחלק מהפוטפוליו שלהן", מספר טל. המכשיר החדש יצא לאוויר העולם בשנה הקרובה ויאפשר מדידה ובקרה של כל פרמטר פיזיקאלי, במקומות מרוחקים עם ממשק ענן. המכשיר יציע גמישות מלאה למשתמש להתאים את המכשיר לאפליקציה שלו ויפעל בסביבות מגוונות.

לדברי טל, המכשיר הוא אבולוציה של המוצרים המיוצרים כבר היום על-ידי החברה ופעילים בתעשיות שונות כגון: מערכות חקלאיות לסינון מים, מערכות קירור במפעלי מזון, מערכות מיזוג אויר מרכזיות ומערכות לטיפול במים אפורים. רוטל טכנולוגיות חדשניות משתפת פעולה עם חברת בקרה בפיתוח ושיווק של מכשיר ה-OCTOPUS, בקר שטיפה חכם למסננים. "ה-OCTOPUS שפיתחנו ומשווק בבלעדיות בין לאומית עלי-די חברת בקרה הוא דוגמה לדור החדש של מכשירי בקרה נתמכי ענן".    

עשייה ירוקה לצד שירות יוצא דופן

חלק ממערכות הבקרה של רוטל לכמן מיושמות בשווקים הקשורים לאיכות סביבה, כמו למשל מפסקים אוטומטיים במערכות מיזוג אויר, ניטור וניתוק מערכות צורכות אנרגיה בזמן שפל בשימוש. "בכך אחראים מוצרי הבקרה למיניהם בין היתר גם לשימור ודאגה לסביבה ולטבע", מפרט מאיר. נוסף למערכות הבקרה, גם מכשירי ה- Smart Sensing System החדשים שפותחו על-ידי רוטל טכנולוגיות חדשניות בע"מ (Rotal Innovative Technologies Ltd) נחשבים מכשירים ידידותיים לסביבה ולמשתמש השולטים על מערכות אנרגטיות.

"אנחנו מספקים את כל הציוד ההקפי הנחוץ כולל את חומרי האיטום למציאת פתרון סופי ומדויק"צילום: באדיבות החברה

מלבד השמירה על איכות הסביבה, רוטל – לכמן עושה כל שביכולתה לשמור על לקוחותיה מרוצים. "אנחנו מטפלים בתקלות בשטח, עובדים מסביב לשעון כדי לא להגיע מלכתחילה למצב של מכשיר תקול. יש לנו תקלות מועטות בשנה. אם ללקוח התקלקל מכשיר ולא משנה מה הסיבה, המדיניות שלנו היא החלפה ללא שאלות", מדגיש מאיר. "ברכישה של מוצרים מקוריים של חברת רוטל לכמן אנו נותנים 3 שנות אחריות מלאות הכוללות החלפה מיידית של המוצר במוצר חליפי. לסיכום, מה שעומד לנגד עיננו הוא השירות, לקוחות מרוצים הם הכח המניע את עובדי רוטל – לכמן. בלי לקוחות מרוצים וצוות מסור, כל הנס הזה לא היה מתקיים". 

רוטל – לכמן
מעבר לאתר >>
טלפון: 072-3924-627