ירון ענבר - תיווך ושיווק נדל"ן: החל מבדיקה מקיפה לנכס ועד ההסכם

עם מיומנויות של מגשר והיכרות עמוקה עם שוק הנדל"ן, מוביל ירון ענבר עסקאות רבות לשביעות רצונם של הצדדים. ויש לו גם כמה עצות אליכם

לידור יעקב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירון ענבר תיווך ושיווק נדל"ןצילום: shutterstock
לידור יעקב
תוכן שיווקי

"כשנכנסתי לעולם הנדל"ן, עשיתי זאת מתוך החלטה להוביל עסקאות שבהן שני הצדדים ייצאו נשכרים, תוך התנהלות שקופה, הוגנת וישרה", כך מספר ירון ענבר, בעלים במשרד ירון ענבר תיווך ושיווק נדל"ן ומתווך מנוסה ברמת גן.

את דרכו בתחום הנדל"ן החל ירון כבר לפני כ-16 שנה, לאחר שקריירה ענפה בתחום הקמעונאות בענף מוצרי התינוקות, במסגרתה שימש בין היתר מנכ"ל ושותף ברשת "רבקט-פיפו", מקבוצת "כפר השעשועים". כבר בתחילת דרכו פתח משרד לשיווק נדל"ן - פרויקטים חדשים, ואחר מכן את משרד התיווך, המונה שני סוכנים מלבדו, ומפעיל שני סניפים, ברמת גן ובשכונת נווה גן שברמת השרון. המשרד פועל לשיווק דירות ובתים חדשים ויד שנייה, לשכירות או למכירה, ברמת גן, גבעתיים, תל אביב ורמת השרון.

במהלך שנותיו בתחום הנדל"ן, הוביל ירון מאות עסקאות, לשביעות רצונם של לקוחותיו, כאשר לא מעט מלקוחות המשרד הם לקוחות חוזרים, שמכרו או רכשו בעבר נכס בעזרת המשרד, ואחרים הם בני משפחה וחברים של לקוחות עבר, המגיעים אל ירון בעקבות המלצות.

"בודקים מול כל פונה באשר לאופי הנכס הדרוש לו"צילום: עופר עמרם

בדיקה מקיפה למצב הנכס

לאורך השנים רכש ירון ידע והבנה עמוקה בתחום הנדל"ן, החל מידע בקריאת נסח טאבו ועד להבנת מצבו המשפטי והתכנוני של הנכס. "ישנה חשיבות גדולה לבדיקת הנכס, על היבטיו השונים, עוד בטרם שיווקו. זאת, הן על מנת שכל המידע הרלוונטי יהיה בידיו של בעל הנכס, והן על מנת להימנע ממצג שווא של הנכס לרוכשים הפוטנציאליים", הוא מדגיש, ומציין כי הוא מבצע מספר בדיקות, בהן בדיקת רישום בטאבו ובדיקות חריגות בנייה, והכול בשקיפות מלאה מול בעל הנכס וכמובן מול הרוכשים הפוטנציאלים.

חשיבותו של מחיר שיווק נכון לנכס

צעד חשוב נוסף בטרם תחילת שיווק הנכס הוא הערכת שווי השוק שלו. לשם כך, ירון מגיע לביקור בנכס, מבצע בדיקה באשר לעסקאות שנעשו בנכסים דומים באותו האזור, ומייעץ לבעל הנכס באשר למחיר השיווק האידיאלי, כך שיהיה גם אטרקטיבי, שכן לדבריו "מחיר גבוה מידי יוצר טיילת של קונים בנכס, ומסייע לאחרים למכור נכסים זהים אשר מוצעים למכירה באזור".

שיווק וקידום אגרסיבי בכל אמצעי המדיה

המשרד מציע ללקוחותיו שיווק רחב ואגרסיבי של הנכס המוצע למכירה, בבלעדיות ובכל אמצעי המדיה הרלוונטיים. עוד לפני הפרסום, ירון דואג לתמונות מקצועיות של הנכס והחללים שבתוכו, ובמידת הצורך גם לצילומים באמצעות רחפן, ואף צילום ב-360 מעלות, לצורך סיור וירטואלי בנכס. כמו כן, המשרד משקיע כספים רבים בקידום מודעות לנכסיו באתרי האינטרנט השונים, ברשתות החברתיות, בעיתונות המקומית ואף בהפקת גלויות לנכס, לצורך דיוור ישיר בתיבות הדואר בשכונה הרלוונטית.

מלבד הפרסום באמצעי המדיה השונים, המשרד משווק את הנכסים המוצעים למכירה דרך מאגר הלקוחות העצום שהצטבר לאורך השנים. הצעד הראשון לשיווק הדירה כולל פנייה אישית לכל אותם לקוחות שהנכס יכול להיות רלוונטי עבורם.

 "אנו בודקים מול כל פונה באשר לאופי הנכס הדרוש לו, ולתקציב שעומד לרשותו וקשובים לרצונותיו וצרכיו, על מנת להבטיח הגעת לקוחות רלוונטיים בלבד ולמנוע יצירת 'טיילת' בנכס", מדגיש ירון, שפועל בשיתוף פעולה עם משרדי התיווך באזור, כאשר הוא זה שמוביל את התהליך ומנהל את המו"מ בין בעל הנכס לבין הרוכשים הפוטנציאליים.

ייצוג מוחלט של בעלי הנכס

כל צעד ופעולה בתהליך שיווק הנכס, מתבצעים תוך התאמה מלאה לרצונות, צרכיו ומגבלותיו של בעל הנכס, כולל מקסום ערך הנכס, התחשבות במועד הפינוי ועוד. זאת, כאשר לכל אורך הדרך מקפיד ירון לפעול בשקיפות מלאה מול לקוחותיו, ולעדכן את בעלי הנכס מדי שבוע על התקדמות תהליך המכירה, לשתף אותו בפידבקים ובתגובות שהתקבלו מצד לקוחות פוטנציאליים, ואף לקיים חשיבה משותפת במידה שעולים נושאים הדורשים נקיטת פעולה.

"לעתים הפידבקים יכולים להתייחס למחיר הנכס, או דווקא לנראות שלו. חשוב להתייחס לתגובות הללו ולפעול בהתאם", אומר ירון, שמלווה את בעלי הנכסים באופן שגורם להם להבין שהם נמצאים בידיים טובות.

"ישנה חשיבות גדולה לבדיקת הנכס"צילום: עופר עמרם

מיומנויות בין-אישיות ואיתור פתרונות יצירתיים

העיסוק בתיווך דורש הרבה מעבר להיכרות עם עולם הנדל"ן. היכולת לנהל משא ומתן אפקטיבי בין הצדדים, תוך הבנה לצרכיו ולמגבלותיו של כל צד, היא קריטית להצלחת העסקה. לא פעם עסקה נקלעת לקשיים דווקא בשלב ניסוח ההסכם בין עורכי הדין. הכלים שרכש ירון לאורך השנים בגישור, והיכולת למצוא פתרונות יצירתיים למגוון מצבים, הם אלו שמייחדים אותו ומבטיחים את השלמת העסקה. כמו כן, לירון ניסיון גם בשיווק ובמכירה של דירות בהם מעורבים מספר יורשים אשר לעיתים גם מסוכסכים ביניהם

החלטתם למכור נכס? כך תעשו זאת נכון

ירון מעניק מספר עצות ונקודות למחשבה עבור המעוניינים למכור נכס:

- מה הסיבה למכירת הנכס? האם המטרה היא לשפר דיור, לעבור לעיר אחרת, או לעבור דווקא לשכירות? לכל החלטה כזו  משמעויות אחרות.

- למכור קודם או לקנות קודם? אין תשובה אחת שנכונה לכולם. ייעוץ עם מתווך מנוסה יסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם.

- ודאו שאתם מכירים את הנכס שלכם – האם הוא רשום בטאבו, האם יש בו חריגות בנייה?  חשוב שתדעו את מירב המידע, זאת על מנת למנוע מצב בו מידע חדש יתגלה במהלך המו"מ, ויהווה מכשול בהשלמת העסקה.

- משפרי דיור? חשוב לבדוק את העלויות הכרוכות ברכישת נכס חדש, כולל גובה מס השבח ומס הרכישה. אלו יסייעו לכם להבין את גובה העלויות להן אתם נדרשים, וכן את גובה המשכנתה הדרושה לכם. לירון היכרות עם יועצי משכנתאות מובילים, שבמידת הצורך יסייעו לכם באיתור מסלול הטוב ביותר ויבצע בדיקה ראשונית לאישור לקבלת משכנתה מהבנק.

ירון ענבר תיווך ושיווק נדל"ן
טלפון: 054-2288311
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>