טופ נדל"ן: מקצוענות ושירות הם המפתח להצלחה

מאחורי כל עסקת תיווך עומדים אנשים עם סיפור מורכב והמון רגש. הכירו את גיל שרון הבעלים של סוכנות "טופ נדל"ן" - מומחה לניהול משא ומתן מתקדם, שמעמיד את השירות בראש סדר העדיפויות ומקפיד על מקצוענות בלתי מתפשרת

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טופ נדל"ן: מקצוענות ושירות הם המפתח להצלחהצילום: שירלי רוזנס-צילום אחר
ניבה שור
תוכן שיווקי

גיל שרון הוא סוכן נדל"ן עם ותק של יותר מ-13 שנה, המספק שירותי ייעוץ, תיווך ושיווק נכסים באזור השפלה, בפרט בנס ציונה וראשון לציון. גיל, תושב נס ציונה כבר 33 שנה, הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, ובנוסף למד והשתלם בייעוץ השקעות ופנסיה, לצד מגוון רחב של קורסים בתחום הנדל"ן, הניהול והשיווק. אך מעל לכל גיל הוא איש של אנשים, המחובר בכל רמ"ח איבריו לשטח וללקוחות, העומדים בראש סדר העדיפויות בעסקאות המוצלחות בהובלתו.

את תחילת דרכו המקצועית עשה גיל במחלקת השיווק של אחד הבנקים המובילים בישראל, בתפקיד האחראי על קידום הבנק לשווקים חדשים באמצעות יצירת הסכמי עבודה מול ארגוני עובדים שונים במשק. בשנת 2007 הוציא רישיון תיווך ולאחר שנה בלבד הגשים חלום ישן ופתח משרד תיווך בנס ציונה – סניף של חברת רימקס. במשך שלוש השנים שבהן שימש כזכיין של החברה, הוא הפך את המשרד לגדול ולמצליח ביותר בעיר.

"אני איש של שטח", מספר גיל, "הרצון שלי להיות מחובר לעבודת השטח ולקשר עם האנשים הוביל אותי להקים לפני תשע שנים את סוכנות טופ נדל"ן, המשלבת ייעוץ נדל"ן לצד שירות ייעוץ משכנתאות על ידי יועץ משכנתאות בכיר. ההבנה הפיננסית הגבוהה והרקע המקצועי שלי בניהול משא ומתן מורכב ורגיש מול מוסדות גדולים ואנשים פרטיים, מאפשרים לי למצוא פתרונות יצירתיים ולסגור עסקאות מוצלחות לשביעות רצון כל הצדדים".

אמת, יושרה, הגינות ושירות מעל הכל

אמת, יושרה והגינות הן נר לרגליו של גיל שרון בכל עסקה שהוא מבצע, שמתחילה תמיד באמירת אמת. לדבריו, "המטרה הראשונה היא הערכה מדויקת ומקצועית של שווי הנכס, גם אם אינה מתיישבת עם מה שבעל הנכס ציפה לשמוע. מוכר נכס מפקיד בידי את הנכס הפיננסי היקר ביותר שלו ומצפה לקבל יושרה, הגינות ומקצוענות. קונה נכס, מצפה לרכוש באמצעות איש מקצוע שניתן לסמוך עליו ושילווה אותו בעסקה הגדולה בחייו".

במרכז עבודתו של גיל שרון עומד השירות שהוא מגיש לאנשים, יותר מהרצון למכור עבורם את הנכס. הוא מדגיש וער לחשיבות של ההקשבה להלכי נפשו ורצונותיו של הלקוח העומד מולו, להתחבר אליו ולהבין את השפה שבה הוא מדבר. זאת, במטרה לנהל עבורו משא ומתן מוצלח ולהגיש לו את השירות הטוב ביותר.

על התנהלותו המקצועית של גיל, יכול להמחיש סיפורה של אישה המבוגרת שביקשה למכור דירה חדשה, אותה רכשה בנס ציונה. היא הזמינה את גיל לביתה, והוא פגש באישה ובבתה. היא סיפרה כי אומנם רק קיבלה את המפתחות לדירה חדשה, אותה שדרגה ועיצבה לפי טעמה, אלא שאז התעוררה הדילמה האם למכור ולעבור קרוב יותר לנכדים.

השיחה בין גיל לבעלת הדירה הייתה מלאת רגש, הבנה והקשבה למצבה המורכב. בסופו של דבר הציע גיל שלא למכור את הדירה החדשה, ובכך לא ניסה לכפות מכירה מהירה. אותה אישה הבינה כי בעל המקצוע שעמד מולה, רואה את צרכיה וקשוב להם. היא חזרה להתייעצות עם ילדיה וסיפרה על המפגש עם גיל, המתווך שהציע לה שלא למכור את הדירה. לאחר מספר ימים ולאחר שקיבלה את ההחלטה, היא חזרה אל גיל והוא ביצע עבורה את אחת העסקאות המפורסמות בעיר, במסגרתה נמכרה דירת ארבעת החדרים היקרה ביותר בעיר. האישה עצמה עברה לבית אחר, שאותו מצא גיל  עבורה. ובכלל, גיל הפך למתווך הבית של המשפחה וסייע להם במספר עסקאות נדל"ן מוצלחות.

תמיד לטובת הלקוח

הגישה המקצועית של גיל מתחילה בכך שהוא תמיד רואה את טובת הלקוח ומעניק לו ידע, ייעוץ ושירות ולא רק מכירת ומציאת נכסים. "מוכר הנכס לא יודע דבר על הקונה, על היכולות הכספית שלו ועל הכוונות האמיתיות שלו בנוגע לקנייה", מסביר גיל, "הקונה גם עלול להפעיל מניפולציות שונות של משא ומתן שעלולות לפגוע במוכר. אני כמתווך מנטרל את כל אלה כאשר אני מנהל משא ומתן בין הצדדים".

"למשל, כאשר מוכר רוצה לחזור לקונה שפגש בעבר, אך קיים חשש שהסיטואציה תנוצל להורדת הצעת המחיר. עזרה של מתווך מיומן לא תחשוף את הלחץ למכור, ותחזיר את הקונה לשולחן המשא ומתן בתנאים שנתן בעבר".

באחד המקרים שבהם טיפל גיל לפני מספר שנים, בעל נכס שביקש למכור בית, עמד מול קונה שהיה מצויד בהערכת שמאי מטעמו, לפיה ערכו של הבית נמוך במאות אלפי שקלים מהמחיר שדרש המוכר. הודות לידע המקצועי ולראייה המערכתית של גיל, הוא הצליח לפתור את העניין על ידי הצבעה על עסקאות אחרות שבוצעו באזור, אותן הוא מכיר מקרוב, ששינו את הערכת השמאי והצילו את העסקה לשביעות רצונם של שני הצדדים.

הדרך לעסקה נכונה מתחילה בבלעדיות

"הבלעדיות של המתווך מגנה על המוכר", מסביר גיל. "אם מספר מתווכים מפרסמים את אותה דירה, נגרמת ירידת מחירים על חשבון המוכר. לעיתים, כתוצאה מתחרות בין מתווכים להיות הראשון לסגור את העסקה, לא מעניין אותם להביא את העסקה הטובה ביותר, אלא הראשונה והמהירה ביותר. זאת, מתוך חשש שמתווך אחר יסגור את העסקה. אבל כאשר יש בלעדיות על הנכס זה לא קורה". לכן, הדרך שבה פועל גיל היא בלעדיות, לצד שיתוף פעולה עם מתווכים אחרים בעיר ובאזור. בכך, מספר מתווכים מראים את הנכס לקונים, אך כל הצעות המחיר מרוכזות דרכו והוא זה שמנהל עבור המוכר את המשא ומתן. כלומר, נוצרת תחרות בין הקונים ולא בין המתווכים.

מקצוען בניהול משא ומתן

כל הנכסים שבהם מטפל גיל שרון משווקים באופן מקצועי, על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות גם סיור וירטואלי בנכס. את הצילומים המקצועיים הוא מפרסם בכל המדיות הקיימות, בהן אתרים כמו מדלן, יד2, קומו ועוד. בפייסבוק הוא מפרסם את הנכסים ביותר מ-90 קבוצות פעילות. "בסופו של דבר, כל המתווכים מפרסמים במקומות דומים, אך הם נבדלים ביניהם ביכולת ניהול המשא ומתן וטיפול בהתנגדויות שעולות במהלכו", מסביר גיל.

הודות ליכולותיו ולניסיונו הרב בניהול משא ומתן מתקדם, כישוריו הוורבליים ויכולותיו האישיות, מצליח גיל לנהל משא ומתן חכם ואגרסיבי במידת הצורך, על מנת להשיג ללקוחותיו עסקאות מוצלחות ובטוחות.

"המתווך חייב להיות מאוד אנליטי ולחשוב תמיד על כל האפשרויות, תוך שמירה על הגינות ושקיפות", אומר גיל, "רק אתמול זוג שכבר נמצא בשלב של טיוטת חוזה על דירה בבאר יעקב, החליט לוותר על העסקה. הודות לכך שישנם עוד זוגות שמחכים בתור, ששמרתי לתרחיש כזה, לא עברו 10 דקות וכבר זוג חדש שנמצא בהמתנה מעוניין לרכוש את הנכס".

מומחה במתן פתרונות מורכבים

"במכירה חייבים להבין את הנפשות הפועלות ולא רק להסתכל על הקירות. טיפול בדברים בצורה אישית ורגישה, מאפשר מתן פתרונות מדויקים", מסביר גיל, שרואה לפני הכול את האדם מאחורי העסקה.

כך, למשל, לפני מספר שנים, הגיע אליו לקוח שביקש למכור בית פרטי ולקנות דירה חדשה בעיר אחרת לאחר כשנתיים. גיל חשב על טובת הלקוח בלבד והציע לו לא לצאת כעת למכירה, על מנת שלא להוריד את שווי העסקה. זאת, מפני שפינוי ארוך של כשנתיים מוריד את המחיר באופן משמעותי. בנוסף, ייעץ גיל ללקוח כיצד להשתמש בהון העצמי ובחלוקת תשלומים על מנת שהעיכוב במכירה לא יפגע בקניית הדירה החדשה. כמו כן, הודות להיכרותו עם הקבלן של הדירה החדשה השיג לו תנאי רכישה משודרגים. בסופו של דבר הבית נמכר במועד הנכון, במחיר שיא באותה שכונה.

יש לכם על מי לסמוך

לכל עיר שבה פועל גיל ישנם מאפיינים שונים, אותם הוא מכיר היטב. הכרות זו מאשפרת לו לפעול לטובת לקוחותיו. "נס ציונה היא עיר ותיקה עם צמיחה אדירה ומוסדות חינוך טובים, המושכים אליה אוכלוסייה ברמה סוציואקונומית גבוהה", אומר גיל, "אני יודע לדבר בגובה העיניים של כל אחד ולהתאים את סגנון המכירה לצרכיו. למשל, לאוכלוסייה זו בדרך כלל אין זמן להתעסק במכירה ולכן הם מחפשים מתווך אמין שהם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות. גם לראשון לציון, מטרופולין ענק עם שוני רב בין השכונות, יש מאפיינים ייחודיים ומגוונים, אותם אני מכיר היטב".

בכל הערים שבהן פועל גיל, הלקוחות מחפשים מתווך מקצועי שניתן לסמוך עליו, כזה שיהיה אנושי ונעים לצד ניסיון וידע מקצועי רב. הוא רואה בתיווך שליחות ולכן מקפיד על שירות מקצועי ואמין ושם את הלקוחות שלו בראש סדר העדיפויות. העסקאות המוצלחות שהוא מנהל הן ההוכחה שזו הדרך הנכונה, ולראייה: מרבית העסקאות של גיל בשנים האחרונות הן מנכסים שקיבל לשיווק מפה לאוזן, כלומר מהמלצות עליו.

גיל שרון. המתווך רואה את טובת הלקוח ומוכר לו ידע ושירות ולא נכסיםצילום: שירלי רוזנס-צילום אחר

גיל שרון – טופ נדל"ן
כתובת: רוטשילד 4, נס ציונה
טלפון: 050-5883300
השארת פרטים במייל: Gilsharon100@gmail.com

מעבר לעמוד הפייסבוק >>
מעבר לאתר >>
המלצות בדף עסקי בגוגל >>