רואי חשבון בדרום: המשרדים שידאגו לזכויות שלכם

בעלי עסקים באזור הדרום נאלצים לא פעם להתמודד עם אתגר כפול – התנהלות חכמה מול רשויות המס, לצד מיצוי הזכויות המגיעות להם תחת שגרת שיגורים. רואי חשבון בדרום מתמודדים עם האתגרים הללו על בסיס קבוע ויכולים לסייע על סמך הניסיון הרב שלהם בתחום

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואי חשבון בדרום: המשרדים שידאגו לזכויות שלכםצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

רואה חשבון מקצועי הוא נכס לכל חברה ובעל עסק, אדם שיחצוץ בינם ובין רשויות המס – על כל הטפסים, התקנות והבירוקרטיה הכרוכה בכך. משרד של בעלי מקצוע מנוסים יכול לחסוך עבור לקוחותיו כסף רב שמתבזבז על מיסוי כפול והיכרות לא מספיק עמוקה עם התקנות.

ההתמודדות עם רשויות המס יכולה להיות מאתגרת בפני עצמה, אולם לבעלי עסקים באזור הדרום התהליכים יכולים להיות מורכבים אפילו יותר. סבבי הלחימה ברצועת עזה ושגרת האזעקות יוצרים מצב שבו חיי המסחר נעצרים בהוראה צבאית ובעלי העסקים נאלצים לדרוש אחר כך פיצויים מהמדינה. רואה חשבון מקומי, עם ניסיון מול הרשויות והיכרות עם הפרוצדורה, יכול להסיר גם את הדאגה הזאת מסדר היום.

אלה משרדי רו"ח באזור הדרום שיעזרו לכם בהתמודדות מול רשויות המס ובמיצוי הזכויות המגיעות לכם.

משרד רו"ח יניב כהן: משרד חכם ודיגיטלי לראיית חשבון

רואה חשבון יניב כהן, הינו בעל תואר ראשון בכלכלה, בוגר אוניברסיטת בן-גוריון. לאחר שסיים התמחות באחד המשרדים הגדולים במדינה ושימש כרו"ח במחלקה לביקורת פיננסית של חברת החשמל, הבין כהן שכדי לתת מענה אמיתי לבעיות של בעלי עסקים, עליו לפתוח משרד חכם לעסקים, שייתן מענה טכנולוגי לכל ההיבטים האדמיניסטרטיביים הקלאסיים ששואבים חלק ניכר מפעילות המשרד (כגון: גביה , טיפול בשיקים, הליכה לדואר וכו').

רואה חשבון יניב כהןצילום: יח"צ

בשנת 2010 הקים את "יניב כהן – רואי חשבון משרד חכם במיוחד לעסקים". המשרד מונה צוות של רואי חשבון ומנהלי חשבונות מקצועיים ומיומנים.

"אנו משקיעים מידי שנה עשרות אלפי שקלים בתוכנות חדשות המייעלות את עבודת המשרד. אנו דואגים לשמור על לקוחותינו מעודכנים בכל השינויים התכופים של מערכת המס, ולספק להם שירות מיטבי שצופה את העתיד ומונע תשלומי מס מיותרים. שירות זה בין היתר, מסייע לתושבי הדרום לקבל בזמן את כל כספי הפיצויים המגיעים להם", אומר רו"ח יניב כהן.

כיצד הטכנולוגיה שבידכם מסייעת לתושבי הדרום?
"בדרום קיימים סבבי לחימה מול עזה. בכדי להקטין את כמות הנפגעים, פיקוד העורף מנחה ואף מבטל את הפעילות העסקית באיזור. המדינה מפצה את  בעלי העסקים, עבור ירידה בהכנסותיהם, אבל לצורך קבלת הפיצוי, בעלי העסקים נדרשים למלא לא מעט טפסים ולהגישם למס הכנסה. כיוון שלאחרונה הפכו סבבי הלחימה לקצרים יותר, הפיצוי הפך לקטן מאוד ואילו כמות הטפסים למילוי נשארה ללא שינוי.

"כדי להתמודד עם הבעיה, המשרד פיתח מערכת מקוונת, שבה לקוחותינו קיבלו ישירות לטלפון הנייד קישור למלא מספר מצומצם של שדות, לחתום על הנייד והכל קורה ללא צורך להגיע למשרדנו ולבזבז זמן יקר. המערכת קיצרה וייעלה משמעותית את הטיפול בנושא הזה".

מהן תחזיות המס שאתם מבצעים?
"תמונת מס שלמה של לקוח מתקבלת רק לאחר הגשת דוח שנתי, המוגש במהלך השנה העוקבת, בזמן שכבר אי אפשר לבצע פעולות שיפחיתו את המס, דבר שעלול לעלות לבעל העסק בתשלומי מס עודפים. בכדי להימנע ממצב זה, המשרד מבצע באופן שוטף תחזיות מס בצורה רוחבית לכלל הלקוחות ומאתר את הלקוחות עם הפרשי מס צפויים. בהתאם לכך, אנו מיידעים את הלקוחות ומייעצים להם אילו פעולות עליהם לנקוט על מנת להקטין את המס הצפוי בדוח השנתי. הודות לשירות זה, לקוחותינו מעולם לא הופתעו בהפרשי מס בדוח השנתי".

באילו תחומים נוספים מתמחה המשרד?
"המשרד מתמחה במס שבח מקרקעין ובמיסוי פעילות בשוק ההון. בתחומים אלו קיימים מספר שיעורי מס שונים, הנובעים מאופי ההשקעה, קיומם של הפסדים מניירות ערך ורווח משבח מקרקעין וכדומה. לצורך כך, יש להכיר היטב את טופס 867 המתקבל מהבנק ולדווח כראוי על אפיקי ההשקעה של הלקוח. הטיפול מחייב ידע מקצועי ועדכני בתחום זה באופן ספציפי.

"בתחום של מס שבח מקרקעין, התמקצעתי רבות ואני מעודכן בכל השינויים התכופים המתרחשים בו. זהו תחום מורכב, המצריך ידע של כל התקנות שהשתנו לאורך השנים, הנלקחות בחשבון בחישוב המס. למשל: עבור שטח וותיק הכולל גם בית מגורים וגם שטח חקלאי.

"אציין כי המשרד מצליח להחזיר מעל ל20% ממס השבח ששולם".

רואה חשבון - יניב כהן, מחלק 2 טיפים לעסקיםקרדיט: יניב כהן רואי חשבון

איך אתם מסננים עבור הלקוחות רק את המידע הרלוונטי שהם חייבים לדעת?
"מאוד אכפת לנו מלקוחותינו, אנחנו חיים את המשרד 24/7. בכדי לתת מענה מהיר ומדויק הקמנו קבוצות וואטסאפ של המשרד, בה אנחנו דואגים לעדכן אותם במידע עדכני רק לאחר אישורו.

"למשל, לאחר פרסום תקנות פחת מואץ לרכישת רכוש קבוע, עדכנו את הלקוחות על מנת שיבינו את המשמעות החשובה  של התקנות, הקלטנו הודעות קוליות מפורטות עם הסבר לגבי הפעולות שעליהם לבצע בנושא. בנוסף, אנו מקיימים מפגשי זום מקצועיים הכוללים הנחיות לפעולות נכונות ובמידת הצורך, אנו עורכים פגישות אישיות ומייעצים לגבי המהלכים הנכונים לעסק.

"הסטנדרטים הגבוהים של משרדנו, לצד היחס האישי, האדיב והמקצועי, מאפשרים לנו להעניק ללקוחותינו שירות ברמה הכי גבוהה שיש. אצלנו אין הפתעות מס, מאחר ואנו מונעים אותן מבעוד מועד ודואגים שלקוחותינו יתנהלו על הצד הטוב ביותר".

משרד רו"ח יניב כהן
רחוב הרצל 17, אשקלון
טלפון : 074-7045405
מעבר לאתר >>
מייל Yanivc8@gmail.com
מעבר לעמוד היוטיוב >>
מעבר לדף העסקי בפייסבוק >>