עורכי דין לרשלנות רפואית: הבריאות והזכויות שלכם מעל הכל

כשהבריאות שלנו היא ערך עליון, אין מקום לטעויות. עורכי דין לרשלנות רפואית יבטיחו לכם שקט נפשי וגב לסמוך עליו

ניבה שור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פטיש שופטים, לפטופ, משקפי ראייה, ארנק ומאזניים מונחים על שולחן
ניבה שור
תוכן מקודם

פעמים רבות, מטופל עם בעיה רפואית מגיע לרופא עם תחושות לא טובות, עם תסמינים ברורים יותר או פחות, ועם זאת, הרופא לא מצליח לראות את הבעיה ולהציל את המצב בזמן. תשומת הלב, הן של הרופא והן של המטופל קריטית במקרים כאלו ובדיוק בשל מצבים שהתדרדרו, עורכי דין לרשלנות רפואית מציעים את שירותיהם כדי להגיע למצב בו המטופל מקבל את כל הזכויות המגיעות לו בשל המצב שנגרם לו עקב הרשלנות.

הכירו את עורכי הדין בתחום:

משרד עורכי דין תומר לינר

עו"ד תומר לינר הוא עורך-דין מומחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, נפגעי גוף ותביעות ביטוח. ניסיונו הרב של עו"ד לינר בטיפול בנושאים אלו כולל ייצוג בתביעות פיצויים מורכבות מאוד, וביניהן רשלנות רפואית במעקב הריון ובלידה, נכויות קשות, ילדים עם פגיעות אנושות ועוד. לא בכדי, לעיתים קרובות עורך-הדין לינר מוזמן לתוכניות טלוויזיה ורדיו ולתקשורת הדיגיטלית כדי לחוות דעתו על נושאים בתחומי התמחותו, לרבות רשלנות רפואית, המבקשות את דעתו של בר סמכא בתיקים בעלי עניין ציבורי.

עו"ד לינר הוא בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, חבר לשכת עורכי הדין, חבר מערכת כתב עת משפטי ובעבר שימש כעוזר הוראה ומרצה בקורס חובה של דיני נזיקין באקדמיה. במהלך התמחותו ועבודתו במשרדים המייצגים בתי חולים ממשלתיים, מדינת ישראל וחברות ביטוח, הכיר את הצד השני של המתרס – מולו הוא עומד מזה למעלה מעשור כמייצג תובעים פרטיים, המוערך על-ידי הקולגות שלו שמייצגים את המוסדות הרפואיים וחברות הביטוח.

משרד עורכי הדין שבראשותו כולל צוות עורכי-דין בעלי ניסיון רב שנים המאופיין בחשיבה מחוץ לקופסא, יצירתיות וחתירה לניצחון בתיקים מכל זווית אפשרית. לעו"ד לינר ניסיון מעשי רב בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות, של אנשים וילדים אשר בשל רשלנות רפואית ניזוקו באורח קשה. בנוסף, עורך הדין לינר מקפיד להשתתף בהשתלמויות מקצועיות במשפט ורפואה ומלווה באופן אישי ורגיש כל תיק ותיק במשרדו.

כיצד נזהה מקרה של רשלנות רפואית?

"רשלנות רפואית פירושה נזק גוף משמעותי הנגרם לאדם בעקבות טיפול רפואי לא סביר שחרג מהנורמות המקובלות בעולם הרפואה", מסביר עו"ד לינר. "לדוגמה, אדם שסובל מכאבים בגוף ונבדק על-ידי רופא משפחה באופן שטחי, שלא לוקח בחשבון שתלונות אלו צריכות להעלות חשד לגידול סרטני. אם למרות התלונות החוזרות, יתגלה בסופו של דבר שבגופו יש סרטן שגרם לנזק בלתי הפיך – הרופא ייחשב לרשלן.

עו"ד תומר לינר צילום: אופיר הראל

"כדי לזהות מקרים של רשלנות רפואית, על עורך הדין להאזין לסיפור, לעבד אותו, לשאול את השאלות הנכונות ולהשתמש בידע המשפטי-רפואי המקצועי והעדכני שבידיו, כדי לנתח את התיק ולהפנות אותו לרופאים המתאימים לצורך קבלת חוות דעת מתאימה וטובה שתעמוד בבסיס התביעה.

"דוגמה למקרה של רשלנות רפואית בו טיפלנו, הוא של אישה כבת 60 שהתלוננה על בעיות בדרכי השתן. למרות שדגימות שערכה הראו דם סמוי בשתן, הן רופא המשפחה והן האורולוג לא התייחסו לנתונים אלו ולא ערכו את הבדיקות הדרושות לשלילת גידול סרטני. רק כשמצבה החמיר מאוד, נמצא סרטן מפושט בגופה של האישה, ממנו לא שרדה.

"דוגמה למקרה נוסף הוא תינוק בן 3.5 חודשים שסבל מחום ואובחן בטעות עם דלקת אוזניים, כשלמעשה סבל מדלקת בקרום המוח וכיום הוא סובל מפגיעה מוחית, חרשות, אפילפסיה קשה וליקויים קוגניטיביים".

מהם הדגשים החשובים בתהליך הטיפול בתיקי רשלנות רפואית?

"המקרים שמגיעים לפתחי הם לרוב קשים ומורכבים מאוד. לאחר בחינת המקרה מכל זווית אפשרית ולמידת החומר הרפואי המקצועי, אני בוחר את המומחה המתאים ביותר לבעיה הרפואית של הלקוח ומכין שאלות מעמיקות ומדויקות שיאתגרו את המומחה שיכתוב חוות דעת מעולה שתתייחס באופן יסודי לכשלים בטיפול. למעשה, על עורך הדין לראות כמה צעדים קדימה לפני המומחה בכדי שיוכל לדייק את השאלות המקצועיות שיכין עבורו.

"בחלק מהמקרים, חוות הדעת של המומחה מספיקה על מנת לשכנע את חברות הביטוח של הגוף הרפואי הנתבע, שלא כדאי לנהל מולנו את התיק עד הסוף בבית המשפט ורצוי לשלם פיצוי בשלב מוקדם. עם זאת, למן הרגע הראשון מטופלים התיקים בהתחשב באפשרות שינוהלו בבית המשפט. לשם כך אני מקפיד להכין כתב תביעה יסודי ומפורט בהתאם לחומר הרפואי. תהליך זה הוכח בכ-90% הצלחה ומיליוני שקלים שניתנו כפיצוי ללקוחותיי"

מהן התכונות החשובות של עורכי דין לרשלנות רפואית?

"תיקי רשלנות רפואית הם קודם כל תיקים בעלי רגישות אישית גדולה. לכן אני מקפיד ללוות באופן אישי כל תיק ולפעול בשקיפות ובשיתוף עם הלקוח בכל שלבי הטיפול בתיק.

"בזכות הידע המקצועי העדכני והנרחב שלי, הניסיון המעשי הרב בניהול תיקים מורכבים רבים, לרבות חקירת מומחים רפואיים בהם מנהלי מחלקות, וההכרות עם מגוון רחב של רופאים מומחים מהשורה הראשונה, לקוחותיי הרבים קיבלו פיצויים בסך של מאות אלפים ואף מיליוני שקלים. בנוסף, עמיתיי בחברות הביטוח של הנתבעים, אותן אני מכיר מבפנים באופן אישי, מעריכים את דעתי ומכירים את יכולותיי הגבוהות בחקירת עדים מומחים בבית המשפט.

"בתחום זה, מומלץ לפנות לעורך דין עם ניסיון והמלצות, שגם התקשורת יודעת להעריך את פועלו. עורך דין שלא ייוותר עד שישיג ללקוחותיו, בדרכים מקוריות ויצירתיות, את הפיצוי ההולם לו הם ראויים".

משרד עורכי דין תומר לינר
רחוב המדע 1, מתחם פארק המדע, רחובות
טלפון : 072-3942425.
כתובת מייל
מעבר לאתר
 דף עסקי בפייסבוק