סירוב ויזה לארה"ב: בואו להכיר את הפתרונות לפתיחת דלת ההזדמנויות

בין אם אתם רוצים להגיע לארה"ב לצורך חופשה ובין אם לצורך עסקים, סירוב ויזה לארה"ב הוא ללא ספק אופציה קיימת שיש לקחת בחשבון. בכתבה הבאה תלמדו כיצד להתמודד עם המצב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סירוב ויזה לארה"ב: בואו להכיר את הפתרונות לפתיחת דלת ההזדמנויות

סירוב ויזה לארה"ב יכול לקרות לכל אחד המבקש בקשה לויזה. הקונסול האחראי על ההחלטה יכול להעלות פרטים של מגיש הבקשה מהעבר הרחוק ולהציע עליהם כעל עילה לסירוב ויזה.

כדי להגיע מוכנים לפגישה עם הקונסול, מומלץ להכיר את החוקים, את האותיות הקטנות ואת הדרך הנכונה להתמודד עם המצב. הכירו את עורכי הדין בתחום:

משרד עו"ד קן-תור & עכו

משרד עורכי הדין קן-תור & עכו הוא המשרד הגדול והמוביל בישראל בתחום דיני ניוד עובדים (רילוקיישן) לארה"ב ולמדינות נוספות, המשרת את כל התחומים של המגזר העסקי. זהו משרד בוטיק, המונה כ-40 עובדים בישראל, ומהווה חלק מרשת ברחבי העולם. צוות המשרד כולל אנשי מקצוע בכירים בתחום, ובראשם עו"ד צבי קן-תור, המשמש, בין היתר, כיו"ר וועדת האשרות של לשכת המסחר ישראל-אמריקה, ובמסגרת תפקיד זה יזם והוביל את כל התהליך שמאפשר קבלת אשרת E2 לאזרחי ישראל.

"סירוב ויזה לארה"ב עלול להיות חלק מתהליך בקשת אשרת הכניסה, וכדי להתמודד איתו יש צורך בפתרונות מקצועיים ויצירתיים", מסביר עו"ד קן-תור. "הודות לניסיון הרב של צוות בתוך המשרד, אשר מתמקד רק בתחום זה, בהובלת ראש הצוות עו"ד שירה קליין, אנו מסייעים ללקוחותינו להתמודד עם סוגיה מורכבת זו".

מהן הסיבות לסירוב ויזה לארה"ב?

"בתהליך בקשת האשרה, הקונסול בוחן את התנהלות מבקש האשרה בהווה, אך גם בעבר הרחוק. פעולות מסוימות שנעשו על-ידי המבקש בעבר, ואשר חרגו ממסגרת החוק, עלולות להשפיע על החלטתו. הודות לשימוש הנרחב ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות, המידע על המבקש נגיש מאוד לקונסול", מציין עו"ד קן-תור.

עו"ד קן-תורצילום: משרד עו"ד קן-תור & עכו

"ניתן למנות כ-12 סיבות עיקריות לסירוב בקשות לויזה לארה"ב. זאת ללא קשר לסוג האשרה המבוקשת, כמו עבירות מס, שהיית יתר, סירוב מטעמי ביטחון, סירוב עקב מצג שווא ועוד. הסיבה הנפוצה ביותר היא חוסר היכולת של המבקש להוכיח כי הוא לא מתכוון להגר לארה"ב, או שאינו עומד בתנאי האשרה המתבקשים על-פי חוק. זוהי 'סיבת סל' אשר לעיתים משמשת בידי הקונסול כדי להסתיר את הסיבה העיקרית.

"אחת הסיבות המוכרות יותר היא סירוב עקב עבירות פליליות בעבר וביניהן נהיגה תחת השפעת אלכוהול (DUI). במקרה זה, ובניגוד לעבירות סמים שמשמעותן סירוב מוחלט, כאן יש משמעות למספר העבירות והרקע הכללי של המבקש, ויש מקום לפעול על מנת לסייע לו לקבל את האשרה.

"סעיף נפוץ נוסף הוא ההיסטוריה התעסוקתית של המבקש בעבודה עבור חברות מתחומי הפורקס, האלגו-טרייד, אופציות בינאריות, מכירות בעגלות, ועוד. מי שבעבר עבד בעבודות אלו, גם אם לימים ספורים וגם בתפקידים זוטרים או תפקידי מנהלה, עלול להיתקל בסירוב מוחלט לקבלת אשרה. אחד המקרים בהם טיפלנו הוא של ד"ר למדעי החיים הנחשב כמומחה עולמי מוביל בתחומו בעולם, אשר לאחר השחרור מצה"ל עבד ב'עגלות' למשך שבועיים בלבד. למרות שהוזמן לשאת את נאום הפתיחה של כנס מקצועי חשוב, הקונסול סירב להעניק לו ויזה. קבלת האשרה עבורו חייבה השקעה משמעותית של מאמצים וגילוי יצירתיות מקצועית".

כיצד אתם מתמודדים עם סירוב ויזה לארה"ב?

"הטיפול בבקשה ל'פטור' שמשמעותה ביטול סירוב לאשרה שנקראת waiver, תלויה בסיבת הסירוב. התמודדות שגויה עם סירוב עלולה לגרום להחמרה נוספת במצבו של המבקש, ולהשליך לרעה על האפשרות להגשת בקשה בעתיד. לכן, השלב הראשון יהיה בדרך כלל בהכנת סקירה משפטית שמטרתה לאתר את דרך הפעולה המיטבית בנסיבות העניין.

"תהליך ההתמודדות עם הסירוב הוא בעיקרו דו-שלבי. השלב הראשון מתבצע בקונסוליה והשלב השני בוושינגטון. יש צורך בשתי תשובות חיוביות רצופות כדי לקבל את הפטור. בשלב הראשון מתבצעת סקירה משפטית נרחבת בה מנתחים את המקרה לעומק. לעיתים קרובות יש צורך בפנייה לקבלת מידע מהקונסוליה ומרשויות ההגירה. לאחר ניתוח המידע ניתן להכין את הבקשה לפטור מהדחייה. ישנם כל מיני פתרונות לסירוב הוויזה וכולם נעשים בתפירה אישית לכל לקוח".

מהי חשיבות הריאיון בתהליך בקשת הוויזה?

"לראיון המתקיים בקונסוליה לצורך קבלת הוויזה, ישנה חשיבות מכרעת. תשובות לא מדויקות בראיון עלולות להוביל לדחיית הבקשה על-בסיס מתן מצג שווא, עבירה אשר נחשבת חמורה במיוחד על-ידי השלטונות האמריקאים. לכן, חובה לבצע הכנה מדוקדקת של המבקש לראיון בקונסוליה, למשל על-ידי קיום ראיון מבויים.

"הניסיון המקצועי רב השנים שלנו בטיפול בסירובי בקשות לאשרות כניסה לארה"ב מאפשר לנו לעזור, ככל שניתן, להשיג את אשרת הכניסה המיוחלת".

משרד עו"ד קן-תור & עכו
רח' מנחם בגין 12, רמת גן. 5270001
טלפון: 03-6138202
קישורים:
מעבר לפייסבוק
מעבר ללינקדאין
מעבר לאתר