ויזת עסקים לארצות הברית: כרטיס הכניסה שלכם לחיים שתמיד רציתם

חולמים לחיות ולעבוד בארה"ב? ויזת עסקים לארצות הברית יכולה לפתוח לכם הרבה דלתות, אך חשוב שתדעו מהי הויזה הנכונה לכם. כל הפרטים בפנים

ניבה שור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ויזת עסקים לארצות הברית: כרטיס הכניסה שלכם לחיים שתמיד רציתם
ניבה שור
תוכן מקודם

לפני שאתם רצים לשגרירות האמריקאית כדי להגיש בקשה לויזת עסקים, כדאי שתיוועצו בעורך דין בתחום שיידע לפי מצבכם ומטרותיכם מהי הויזה המתאימה לכם ביותר. מעבר לבחירת הויזה הנכונה, חשוב גם לזכור שיש להגיש מסמכים חשובים כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת הויזה, וכאן חשוב שתגיעו מוכנים. בכתבה הבאה תכירו את עורכי הדין שיסייעו לכם בנושא ובהם עו"ד עמית בן-יהושע, עו"ד שלומי אטשעו"ד צבי קן-תור ו-עו"ד ורד ראודור:

עו"ד עמית בן-יהושע: עו"ד בינלאומי, נוטריון ויזם

עורך הדין עמית בן יהושע הוא הישראלי הראשון והיחיד עם השכלה משפטית משולשת על ציר ישראל-ארה"ב-סין. לפני כ-5 שנים חזר ארצה, לאחר שהות ארוכה בסין ובארה"ב, שם עבד במשרד עורכי הדין הגדול בעולם הנמצא בשנגחאי. בין תפקידיו השונים בסין שימש כמייסד שותף וחבר בדרקטוריון של לשכת המסחר הישראלית בסין, וכסגן יו"ר לשכת עורכי הדין האמריקאית בסין. עו"ד בן-יהושע שימש גם כעורך דין בקליפורניה שבארה"ב ופעל בזירה זו הן בתחום היזמות (נדל"ן) והן כעורך דין.

תחום ההגירה טבעי לעורך הדין בן-יהושע. כמי שבעצמו עבר עם משפחתו מישראל לארה"ב ואחר כך לסין ומשם חזרה לישראל, הוא מכיר את כל מנגנוני ההגירה והרילוקיישן על בוריים ואת כל האפשרויות המגוונות להגר לארה"ב, הכוללות, בין היתר, את האפשרות לקבל ויזת עסקים המצריכה ידע מקצועי המשלב יזמות, כלכלה ומשפט.

מהי ויזת עסקים לארצות הברית?

"אדם הרוצה לבקש ויזת עסקים יכול לבחור מבין מספר אפשרויות קיימות, ביניהן יש לבחור בחכמה את הויזה המתאימה", מסביר עו"ד בן-יהושע. "ישנן ויזות עסקים המיועדות למנהלים או לאנשים בעלי ידע מיוחד, שבעקבותיהן יש סיכוי גבוה לקבל בהמשך גרין קארד ואזרחות. סוג אחר של ויזת עסקים מיועדת עבור סוחרים, אך יש לחדש אותה כל שנתיים ולהוכיח כמות מסוימת של סחר. ויזת משקיעים מסוג E2 שנכנסה לתוקף במאי 2019, נותנת לישראלים רבים הזדמנות לגור בארה"ב, להשקיע בה ולהיכנס לשוק האמריקאי".

עו"ד עמית בן יהושעצילום: עו"ד עמית בן יהושע

מהו הייעוץ המקצועי הנדרש למי שמבקש לקבל ויזת משקיעים?

"כדי לקבל מהקונסול האמריקאי בשגרירות אישור לויזת משקיעים לארה"ב, יש צורך להגיש לו תוכנית עסקית מפורטת המעידה על רצינות וייתכנות כלכלית. תוכנית זו מצריכה הן ידע משפטי והן ידע יזמי-כלכלי. אדם שמבקש להוציא ויזת משקיעים רוצה לעבור לארה"ב כדי להגשים חלום. אני קודם כל בודק עבורו האם החלום שלו ישים ואחר-כך עוזר לו בתכנון.

"בכובע המשפטי שלי, הכולל ידע משפטי ישראלי ואמריקאי גם יחד, אני מסביר ללקוחות שלי מהן הדרישות המשפטיות שחייבות להיכלל בתוכנית, לפי החוק האמריקאי. אני בונה יחד עם הלקוח את התוכנית העסקית, הכוללת את כל ההשקעות והמנגנונים הכספיים הנדרשים שאותן הקונסול בוחן. למשל, האם נשכר מקום למסעדה? האם הוקם תאגיד בארה"ב? האם נשכרו עובדים?

"כיזם, אני מסייע ללקוחות לזהות ולבחון את כל ההזדמנויות העסקיות שעומדות בפניהם ולהחליט איזה סוג עסק להקים, האם להקים עסק חדש או לקנות עסק קיים, איפה בארה"ב הכי מתאים להקים את העסק וכדומה. חשוב להסביר לישראלים את ההבדלים התרבותיים בין השוק האמריקאי לשוק הישראלי, על-מנת להימנע מטעויות עסקיות בניהול העסק במדינה זרה ולטובת הצלחת העסק".

כיצד אתה מסייע למי שרוצה להוציא ויזת עסקים לארצות הברית?

"כל סוג של ויזה עסקית, כמו גם ויזות מסוגים אחרים, היא בעלת תנאים שונים לקבלת הויזה ולהתאמתה לאדם המבקש. ייעוץ מקצועי משפטי ועסקי הוא למעשה מחייב על מנת שהבקשה לויזה תהיה מדויקת ותאושר בהצלחה.

"רוב האנשים שרוצים לקבל ויזת עסקים הם יזמים שרוצים להצליח מבחינה עסקית בארצות הברית. הרקע המקצועי הרחב שלי בעולם היזמות המסחרית בשלוש זירות מרכזיות – ישראל, סין וארצות הברית והניסיון האישי שלי בהגירה בינלאומית, מאפשרים לי לסייע ללקוחת שלי להצליח להגשים את החלומות העסקיים שלהם ולבנות חיים מלאים כמהגרים בארץ חדשה".

עו"ד עמית בן-יהושע
טלפון: 054-6329978  
משרד: 03-9281267
מעבר לאתר
דוא"ל

--------------------------------

עו"ד שלומי אטש

עו"ד שלומי אטש הגיע לארה"ב כעורך דין צעיר והגשים את החלום האמריקאי. "פניתי למשרד עורכי דין אמריקאי לצורך טיפול באשרת העבודה ונוצר בינינו חיבור מידי. בעל המשרד הציע לי עבודה, והתחלתי לעבוד בפירמה שמתמחה בדיני הגירה וממוקמת בלב מנהטן. במהרה הפכתי לשותף בפירמה ולאחר כשש שנות עבודה במשרד יצאתי לדרך עצמאית ופתחתי את משרדי הנוכחי Atash Law."

במשרדו שהוקם לפני כעשור, שלושה עורכי דין נוספים וצוות מסייע. המשרד עוסק בכל האספקטים של דיני ההגירה לארה"ב: ויזות וגרין קארד הניתנים על בסיס עבודה, יכולות מיוחדות, השקעה ורילוקיישן, וכן הגירה על בסיס משפחה - איחוד משפחות, חתונות ובקשות אזרחות. לפני מספר שנים הקים עו"ד שלומי אטש מחלקת ליטיגציה שעוסקת בענייני גירוש מהמדינה ובקשות חנינה שונות.

עו"ד שלומי אטשצילום: צילום: רחל הרמן גבריאלי

צוות המשרד שנותן מענה בעברית, אנגלית, ספרדית, רוסית, פיליפינית ויפנית, מטפל בלקוחות מכל העולם ומייצג אותם בקונסוליות השונות.

מהי ויזת עסקים לארה"ב?

"ויזת עסקים מאפשרת לבעלי חברות ויזמים פרטיים להעביר ולקדם פעילות עסקית בארה"ב. יש מספר ויזות הנותנות מענה לצרכים שונים ואופי פעילות מגוון. כך למשל חברת הייטק המפתחת מוצר או שירות טכנולוגי בישראל ומוכרת אותו בשוק האמריקאי, יכולה להעביר עובדים ומנהלים בדרכים שונות בהתאם לאופי ולהיקף הפעילות שלה.

"יזם ישראלי המעוניין בהקמת עסק אמריקאי או השקעה במיזם, יכול לעשות זאת בעמידה בתנאים מסוימים, בהצגת תוכנית עסקית והעסקת עובדים אמריקאים. מדובר במגוון רחב של עסקים החל מחנות קמעונאית, מסעדה או חברת בנייה, דרך פרויקטים טכנולוגיים גדולים ואופרציות נדל"ניות וכלה במפעלים יצרניים ועוד.

"מעבר לאותם מקרים, ישנם אינדיבידואלים הבולטים בתחומם ברמה ארצית מקומית שרוצים להעביר פעילות לארה"ב, ויכולים לעשות כן על בסיס הישגיהם המקצועיים בעבר ופעילותם המתוכננת בארה"ב. מדובר ביזמים, אמנים, שפים, חוקרים, מעצבים ועוד".

מהם הצעדים הראשונים עליהם אתה ממליץ בטרם הגשת בקשה לוויזה?

"ראשית יש להבין את הצרכים האמיתיים של החברה המבקשת או של היזם המבקש, ולפעול בהתאם. לאחר מכן מומלץ לבנות תוכנית ריאלית המתאימה לצרכי החברה וליכולותיה ואז לבחון את ההתאמה לוויזה הרלבנטית. לבסוף יש להוציא את התוכנית אל הפועל לאור לוח הזמנים הרצוי ללקוח והריאלי בנסיבות הנתונות".

מהם האתגרים בדרך להשגת ויזת עסקים, וכיצד אתה מתגבר עליהם?

"האתגרים נעוצים לפעמים בזיהוי המסלול הנכון, בחירתו והוצאת התוכנית לפועל. כל אלו מצריכים יכולות מעולות בניתוח המצב, ידיעה אבסולוטית של החוק המעודכן ליום הגשת הבקשה וכמובן יכולות ביטוי ברמה הגבוהה ביותר. את כל זאת אנו מספקים ללקוחות רבים מדי שנה תוך מתן שירות מקצועי והפיכת התהליך לחוויה משותפת ולא לאירוע טראומטי.

"אנו דוגלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות, פורסים בפניהם את הסיכונים והסיכויים וממליצים על דרך הפעולה הטובה ביותר. אנו גם מקפידים להתעדכן באופן תדיר ממקורות ממשלתיים ומקצועיים כדי לתת את השירות הטוב ביותר. אנו מייצגים את לקוחותינו ללא פשרות ולא בוחלים בערעורים או בפניות לגורמים ממשלתיים בכירים במטרה להשיג ללקוחותינו את התוצאה הרצויה. בנוסף, עקב מגפת הקורונה מרבית הקונסוליות ברחבי העולם עובדות במתכונת מאוד מוגבלת והדבר מצריך מענה מתוך ארה״ב ואנו מתמחים בכך, שכן משרדנו ממוקם במרכז ניו יורק".

ספר על מקרה בו הצלחת להשיג ויזת עסקים למרות קושי

"לעיתים אנו נתקלים בקשיי אי התאמה של חברה או אינדיבידואל לוויזת עסקים מסוג מסוים בגלל חיסרון של אלמנט אחד או יותר על פי הנדרש בחוק. במקרים כאלה אנו חושבים מחוץ לקופסה ומגלים לעיתים שבהצגה שונה של הדברים, הלקוח מתאים לוויזת עסקים שונה. כך למשל חברה בין לאומית גדולה שייצגנו עבדה במשך שנים רבות תחת ויזה מסוימת. לאחר מיזוג החברה עם חברה אחרת, השתנתה הבעלות והיה חשש שהחברה לא תתאים לוויזה המדוברת. במקרה זה התייעצנו עם עורכי הדין שעבדו על המיזוג ובתיאום איתם הצגנו מבנה ארגוני ששירת את מטרות כל המעורבים, כמו גם את לשון החוק, וכך שמרנו על הוויזה".

עו"ד שלומי אטש

+1 (646) 820-0662 משרד
+1 (917) 420-2020 נייד (WhatsApp)
03-3727211 מישראל
מעבר למייל>>
מעבר לאתר Atash Law
חוות דעת מלקוחות בגוגל
כתבת וידאו באולפן Ynet

----------------------------------

עו"ד צבי קן-תור: יוזם ומוביל אשרת ה-E2 לישראלים

עו"ד צבי קן-תור, הוא שותף מייסד במשרד עוה"ד קן-תור & עכו, שהינו משרד בוטיק המתמקד בדיני ניוד מומחים לישראל, לארצות הברית ולרוב שאר העולם, ומעניק למגזר העסקי שירות מלא בתחום, כולל כל שירותי התמיכה הנדרשים כמו שירותי נוטריון, אפוסטיל ותרגום. לרשות המשרד עשרות נציגויות ברחבי העולם והוא מהווה את הפירמה הגדולה ביותר בישראל בתחום דיני ניוד עובדים.

עו"ד צבי קן-תור, יזם וקידם, בתוקף תפקידו כיו"ר וועדת האשרות של לשכת המסחר ישראל-אמריקה, את תהליך החקיקה הסבוך אשר הוביל להענקת אשרת E2 לאזרחי ישראל. אישור האשרה לאזרחי ישראל, שהסתיים רק במאי 2019, מאפשר לישראלים רבים לקבל אשרת עבודה בארה"ב, למרות הקשיים שקיימים בכל יתר סוגי האשרות. כלומר, שללא חלופה זו הם היו נשארים ללא פתרון. את תחום ויזת העסקים E2 מובילה במשרדו עו"ד סינדי אזולאי.

מהם היתרונות של ויזת עבודה בארצות הברית מסוג E2?

עו"ד צבי קן-תורצילום: באדיבות משרד עו"ד קן-תור & עכו

"אשרת E2 היא ויזת עבודה זמנית בארצות הברית, המיועדת לישראלים שמעוניינים וערוכים להשקיע הון ביוזמה עסקית בארה"ב. את יתרונות האשרה לא ניתן למצוא באשרות עבודה זמניות אחרות. היתרונות הבולטים הם תשלום מס רק על ההכנסות בארה"ב, היכולת להאריך את האשרה ללא הגבלת זמן, האפשרות לקבלת אשרת עבודה גמישה לבן/בת הזוג, היציבות של תנאי קבלת האשרה, ועוד.

"יתרונות נוספים של אשרת ה-E2 הם העובדה שהבקשה נבחנית על ידי הקונסוליה של ארה"ב בישראל, שהמחזיק באשרה לא חייב להתגורר בארה"ב במהלך כל התקופה, הגמישות בסוגי וגודל החברות להן היא ניתנת, היעדר מכסה שנתית, העדר דרישה לתואר אקדמי או השכלה מיוחדת והעדר צורך בוותק בעבודה או בכישרון ייחודי. סל יתרונות זה ויתרונות נוספים, הופכים את החלופה של אשרת E2 לחלופה הראשונה שכל מי שצריך אשרת עבודה בארה"ב ירצה לבדוק".

מי זכאי לקבל אשרת E2?

"כדי לקבל אשרת E2 על המועמד לעמוד ב-4 תנאים מקדימים: להיות בעל אזרחות ישראלית, להיות יזם של עסק אמיתי ופעיל, להיות בעל תפקיד ניהולי או בעל יידע ייחודי רלוונטי ולהשקיע השקעה משמעותית שתהיה בסיכון עסקי.

"לדוגמה: איש מחשבים שהקים חברה לפיתוח אפליקציה בתחום הבריאות בבוסטון ולצורך ניהול החברה החדשה עליו להתגורר בבוסטון, או חברה לייצור מוצרי מתכת שרכשה את הבעלות על חברה דומה מנוואדה ומעוניינת שסמנכ"ל התפעול של החברה יעבור לארה"ב, זאת כדי ללמוד את נהלי הייצור ומידת התאמת הציוד של החברה הנרכשת".

מהי 'השקעה משמעותית בסיכון'?

"כאמור, אשרת E2 ניתנת רק לאחר ביצוע בפועל של השקעה בארה"ב או במהלכה, עבור עסק חדש, או לקניית עסק קיים, ובלבד שיהיה פעיל. החוק מחייב שהשקעה זו תהיה השקעה ממקור כספי חוקי ולמטרות רווח.

"נוסף לכך, תנאי ההשקעה לאשרת E2 מחייבים הוכחה שההון שהושקע נמצא בסיכון. כלומר, שההשקעה תהיה כרוכה בהתחייבות מספקת של הון, שיבטיח את הצלחתה של היוזמה העסקית. במידה והעסק לא יצליח, ההון שהושקע בו חייב להיות נתון לסיכון מלא או חלקי. תנאי מחייב נוסף הוא השקעה של הון ניכר. אין דרישה לסכום השקעה מינימלי. למעשה, הסכום נקבע על פי התוכנית העסקית. כל עסק הוא ייחודי ולכן ההשקעה הכספית בו שונה".

כיצד אתם מלווים את הלקוח בתהליך הבקשה של אשרת E2?

"בשונה מאשרות עבודה אחרות, הבקשה לקבלת אשרת ה-E2 מוגשת לקונסוליה של ארה"ב בישראל. התהליך כולל הגשת שורה ארוכה של מסמכים, לרבות תוכנית עסקית מתאימה. הסיוע מתחיל בבדיקת עמידתה של הבקשה בתנאי הכשירות הנדרשים, בנפרד, מהמבקש, מהעסק ומהמשרה. לאחר מכן אנו מכינים את הבקשה ומלווים את העובד ואת החברה לאורך כל התהליך, כולל נוכחות בראיון בקונסוליה. הניסיון הרב והמומחיות שלנו בטיפול במקרים מורכבים בתחום זה מאפשרים לנו במקרים רבים למצוא פתרונות יצירתיים".

משרד עו"ד קן-תור & עכו
מנחם בגין 12, רמת גן. 5270001
טלפון: 03-6138202
מעבר לפייסבוק
מעבר לאתר
מעבר ללינקדאין

------------------------

עו"ד ורד ראודור: התפתחות עסקית לשוק האמריקאי

עורכת הדין ורד ראודור, ממשרד עורכי הדין ראודור-פלדמן, מתמחה בדיני הגירה לארה"ב למעלה מ-15 שנים ועוסקת בגרין קארד, אזרחויות אמריקאיות ואשרות עבודה לסוגיהן. את הכשרתה בתחום רכשה במשרד עורכי דין בארה"ב, המתמחה בדיני הגירה. ההיכרות והניסיון שלה בעבודה מול רשויות ההגירה האמריקניות בארה"ב ומול השגרירות בישראל, משמעותיות ומהוות נדבך מרכזי בייצוג המשפטי והייעוץ המקצועי, שבעזרתם היא מסייעת ללקוחותיה להרחיב את פעילותם העסקית אל מעבר לים.

"אנו במשרד עורכי הדין ראודור-פלדמן, מלווים מגוון לקוחות המעוניינים לקבל ויזת עסקים לארצות הברית, ביניהם אנשי עסקים, חברות גלובליות וחברות קטנות, חברות שעוסקות בטכנולוגיה, שירותים פיננסיים, נדל"ן, תקשורת, הייטק ועוד. מטרתן של מרבית אשרות העסקים היא להרחיב פעילות עסקית לארה"ב, בעוד שבחלק מהן נדרש שהפעילות בארץ תמשיך להתקיים. תפקידנו הוא לסייע ללקוחות להגשים את שאיפותיהם הכלכליות של התרחבות לשוק בארה"ב", אומרת עו"ד ורד ראודור.

אילו סוגי ויזת עסקים לארצות הברית ישנן?

"ישנן מספר ויזות עסקים לארה"ב, ולכל ויזה מאפיינים שונים. ההתאמה בין הלקוח לויזה הנכונה היא קריטית להצלחת התהליך. ויזת עסקים מסוג L1 מיועדת לחברות ישראליות ועסקים שמרחיבים פעילות לארה"ב. חברות אלו מעבירות לארה"ב עובדים בכירים ואנשי מקצוע מיומנים, לצורך הקמת סניף, בעוד יתר פעילות החברה מתנהלת בארץ.

"ויזות מסוג E1 ו-E2 הן ויזות שמבוססות על אמנות מסחר והשקעה. ויזה מסוג E1 מתמקדת במסחר, לרבות שירותים כמו תקשורת, ייעוץ פיננסי, טכנולוגי ועוד. ויזה מסוג E2 נכנסה לתוקף בחודש מאי 2019 מכוח האמנה בין ישראל לארה"ב, ומאפשרת כעת גם לישראלים, בהשקעה של סכום סביר, לקבל אשרת עבודה עבורם ועבור בני משפחתם.

עו"ד ורד ראודור: התפתחות עסקית לשוק האמריקאי צילום: Shutterstock - Just Life

"ויזות עבודה נוספות אשר בהן משרדי מטפל הן B1H שמיועדת לעובדים שקיבלו הצעת עבודה מחברה אמריקאית, וויזה מסוג O הניתנת לאנשים בעלי יכולות יוצאות דופן, כמו יזמים ומפתחי טכנולוגיה מוכשרים, שחקנים ומוזיקאים מובילים, חוקרים ומדענים, אתלטים וכד'".

איך אתם מתאימים בין הלקוח לויזה הנכונה?

"בחירת ויזה היא תהליך מורכב שדורש מקצועיות. היא מושפעת מנתוני הלקוחות ושאיפותיהם. פעמים רבות נדרשת יצירתיות, לצד הכרות מעמיקה עם המטרייה. החשוב מכל, הוא להגיע לתהליך בעיניים פקוחות. בין הוויזות השונות ישנם הבדלים כמו התנאים בעמידתן, תוקף השהות, דרכי חידושן ועוד. ככל האפשר אנו מנסים להתאים גם לבן או לבת הזוג ויזה מתאימה.

"עקב המדיניות הקשוחה של ממשל טראמפ, ישנן ויזות שקשה לקבלן, יותר מבעבר, ולכן יש חשיבות רבה להתייעצות עם עורך דין. אין משוואה אחת שאיתה אנו עובדים וכל מקרה הוא לגופו. הייעוץ שלנו בנוי למעשה מידע משפטי הכולל הכרות עם החוק, דרישות רשויות ההגירה, ניסיון רב בטיפול במגוון לקוחות וכן מאוריינטציה עסקית שמחוברת לשוק האמריקאי. כל אלה מאפשרים לנו למצוא פתרונות יצירתיים לסיטואציות שונות.

"עם זאת, צריך לזכור שטיבם של עסקים להתפתח תוך כדי תנועה. תנודות השוק או התנהלות העסק יכולות להוביל לצורך בשינוי סוג הויזה וזאת סיבה נוספת שבגללה מומלץ להמשיך להיות מלווה על ידי משרד עורכי דין שמתמחה בתחום, גם לאחר קבלת הויזה והמעבר לארה"ב".

ראודור, פלדמן – משרד עורכי דין בישראל לוויזות והגירה לארה"ב
כתובת: מונטיפיורי 33, תל-אביב
טלפון: 03-5600652
מייל
מעבר לאתר