3 המרכיבים שמסייעים לבוגרי SVCOLLEGE למצוא עבודה בהייטק

מציאת עבודה בתחום המבוקש, שמניע את המשק ומציע תנאים מפנקים, הפכה לשאיפה מרכזית עבור לא מעט אנשים כיום. האם יש דרך להתגבר על המתחרים הרבים ולזכות בתפקידי מפתח מאתגרים?

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אישה מחייכת למסך מחשב
3 המרכיבים שמסייעים לבוגרי SVCOLLEGE למצוא עבודה בהייטקצילום: SVCOLLEGE

לימודי הייטק נחשבים לדרך מהירה ובטוחה כדי להתברג בקלות בתעשיית ההייטק המובילה, וליהנות מקריירה מאתגרת ומתגמלת. אפשר ללמוד את מקצועות ההייטק במכללות, בבתי ספר מקצועיים ובאוניברסיטאות, למשל תואר ראשון במדעי המחשב או קורס קצר וממוקד בתחומים כמו ניהול רשתות, פיתוח משחקים ואפליקציות, פול סטאק, בניית אתרים, QA וכו'.

רוב הישראלים, צעירים ומבוגרים כאחד, מחשיבים עבודה בהייטק למשאת נפש. תעשיית ההייטק הפכה למנוע הצמיחה של המשק, היא תורמת ליציבות הכלכלה בארץ ומפרנסת עשרות אלפי משפחות. עובדי הייטק נהנים מסביבת עבודה צעירה וחדשנית, משכר טוב והרבה מעבר לממוצע, מתנאים מעולים ומאפשרות לעבוד מהבית במצבי משבר כמו בתקופת הקורונה.

יחד עם זאת, רבים מבוגרי לימודי ההייטק באוניברסיטאות ובמכללות השונות מתלוננים על כך שהם אינם מצליחים לקבל זימון לראיונות עבודה ורבים מהם יושבים בבית תקופה ארוכה עד שהם מצליחים להתקבל לעבודה בתחום. מי שרוצה ללמוד קורס הייטק ושואף להשתלב בעבודה בזמן הקצר ביותר - כדאי שיבחר במכללה המשקיעה בבוגריה בכל הנוגע למציאת עבודה והשמה ואל רק בניסיון תיאורטי וכמובן חשוב לקרוא ביקורות וחוות דעת של בוגרים שאכן הצליחו להתקבל לשוק העבודה ולא רק ביקורות של בוגרים המרוצים באופן כללי ממערך הלימודים. 

מרצה בכיתת לימוד
מוסדות לימוד רבים שינו את התפיסה המיושנתצילום: SVCOLLEGE

מוסדות לימוד רבים היום (בעיקר מכללות המציעות לימודי תעודה) שינו את התפיסה המיושנת ומנסים ככל שניתן להכין את בוגריהם לשוק העבודה. מכללת SVCollege משלבת ניסיון מעשי בזמן הלימודים, קאוצ'ינג לבוגרים לקראת ראיונות עבודה ואף מקשרת בין בוגרים לבין חברות הייטק שונות. 

לימודים המכוונים לשוק התעסוקה

מי שחושש מלימודי הייטק בגלל שקרא בעיתון או באינטרנט שבוגרים רבים לא מצליחים למצוא עבודה בהייטק והם נאלצים לעבוד בעבודות זמניות, יכול להתרשם מחוות דעת שנכתבו על ידי בוגרי SVCOLLEGE. הם מעידים מניסיונם האישי כי מעבר לקורסים הממוקדים המקנים את כל הידע והכלים הנדרשים לעבודה, המכללה מציעה קאוצ'ינג לראיונות עבודה, ניסיון מעשי במהלך הקורס וסיוע בהשמה להייטק.

3 מרכיבי ההצלחה של מכללת SVCollege

1. ניסיון מעשי – המעסיקים בהייטק בוחרים מועמדים בעלי ניסיון מעשי, פחות מעניינת אותם התעודה והם דורשים פרקטיקה מבוגרי הקורסים כדי לחסוך בעלויות ההכשרה של עובדים חדשים. בוגרי SVCOLLEGE נהנים מרכישת ניסיון מעשי בחברות הייטק מובילות בזמן הלימודים, והם זוכים לעדיפות אצל המעסיקים.

2. קאוצ'ינג לראיונות עבודה – בוגרי מכללת SVCollege זוכים ללא עלות נוספת לקורס הכנה לראיונות עבודה בהייטק, לרבות סיוע בכתיבת קורות חיים, סימולציות עם שאלות פופולריות של יועצי ההשמה בהייטק, וסיוע נוסף שמטרתו לעזור לבוגרים למצוא עבודה בהייטק בזמן הקצר ביותר.

3. ליווי צמוד מהתחלה ועד הסוף - מרכיב חשוב נוסף הוא הליווי הצמוד של של צוות המכללה כולל מרצים ומדריכים. אלו מלווים את הלומדים בקורסים מההתחלה ועד הסוף, כאשר במכללת SVCollege סוף מוגדר כמציאת עבודה ולא סיום קורס. צוות המכללה מספק לבוגרים סדנאות למציאת עבודה ומלווה אותם עד לחתימה על חוזה עבודה. בנוסף על כך,  אף בודק את חוזה העבודה אותו הם מקבלים טרם הם חותמים עליו.

לסיכום, לימודי הייטק יכולים לפתוח דלת לעבודה בתחום עם חברות מובילות והנאה מתנאים מעולים, אך כיום המעסיקים מגייסים בעיקר בוגרי קורסים ולימודי תעודה עם ניסיון מעשי. לכן, חשוב לבחור היטב את מוסד הלימודים. מכללת SVCollege מציעה קורסים ממוקדים בתחומים מבוקשים ביותר בהייטק כמו סייבר ואבטחת מידע, QA, פיתוח משחקים ואפליקציות, אוטומציה, בניית אתרים ואפליקציות ווב וכו'.