עורכי דין סייבר: נלחמים בפשעים בעידן הדיגיטלי

עבירות במרחב הווירטואלי הפכו לכלי נשק נפוץ ופופולרי עם השימוש הגובר באמצעים דיגיטליים לצרכים מגוונים. לא מעט אנשים זקוקים לליווי עורך דין לצורך תביעה בנושא, כאשר הבחירה בייצוג המתאים חשובה – שכן מדובר בתחום מורכב ונפיץ

בשיתוף אלעד שאול ושות' ומירי ורד
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פטיש עורכי דיך על מחשב לפטופ
בשיתוף אלעד שאול ושות' ומירי ורד
תוכן מקודם

עבירות הנעשות באמצעות שימוש באינטרנט וכאלה בהן תכני המחשב הן מושא העבירה עצמה הפכו נפוצות בשנים האחרונות. בין אם מדובר בעבירות מין שבוצעו דרך הרשת ובין אם הפשע הוא הונאה כספית – תקיפות מסוג זה צוברות תאוצה במקביל לשימוש הגובר והנרחב באמצעי טכנולוגיה מתקדמים. בעלי חברות או עסקים, אנשים פרטיים, וכל מי שעושה כיום שימוש ברשת אינו חסין מפני מתקפה כלשהי. בתביעות מסוג זה כדאי להסתייע בליווי של עורך דין המכיר את התחום המורכב על מנת לזכות בפיצוי הולם בהתאם. בין עורכי הדין תחום: אלעד שאול ושות' ומשרד זילברברג-מלין.

אלעד שאול ושות'

המשרד מתמחה בדיני סייבר, בדגש על הליכים פליליים, עבירות מחשב, הגנת הפרטיות (Data Protection) ומתן מענה לחשודים, נאשמים ונפגעי עבירות מחשב ופשעי סייבר.

עו"ד אלעד שאול, שותף מייסד במשרד, בישראל פועל בתחום עבירות המחשב (סייבר פלילי) ובעל הסמכות והכשרות בתחום הסייבר. בין היתר, מוסמך עו"ד שאול על-ידי לשכת עורכי הדין, מכון מוסמך של האיחוד האירופי ורשות פדראלית בארה"ב בדיני סייבר, תקנות הגנת הפרטיות הישראלי והאירופי, ניהול סיכונים ומשברים ועוד.

טיפול בעבירות במרחב הווירטואלי

עורכי הדין במשרד יוצאי הפרקליטות הפלילית במחוז תל-אביב, מחוז המרכז ורשויות אכיפת חוק אחרות כגון התביעה המשטרתית, רשות המיסים וכדומה. עו"ד שאול מייצג חשודים ונאשמים בתיקי סייבר מורכבים בעבירות חדירה לחומר מחשב, שיבוש או הפרעה למחשב, פעולות אסורות בתוכנה, עבירות מין שבוצעו דרך הרשת ועבירות הונאה ומרמה במרחב הווירטואלי.

ייצוג בתיקי סייבר מורכבים בעבירות מגוונות בתחום. אלעד שאול ושות'צילום: באדיבות המשרד

יחד עם זאת, צוות המשרד מטפל גם בנפגעי עבירות מחשב, בריונות באינטרנט, התחזות ברשתות החברתיות, סחיטה באיומים ברשת, הפצת סרטונים אינטימיים והסרת תכנים פוגעניים, ניהול מוניטין ואיסור פרסומים.

"אלעד שאול ושות' הוא משרד עורכי דין מוביל המדורג בין המובילים בישראל בתחומי עיסוקו על-ידי חברות הדירוג BDI ודן אנד ברדסטריט. המשרד מוביל בתחום המשפט פלילי – צווארון לבן, עבירות כלכליות כגון הונאה ומרמה, הלבנת הון, מטבעות וירטואליים ועבירות כלכליות נוספות שמבוצעות דרך הרשת ומחוצה לה", מדגיש עו"ד אלעד שאול.

"אם אתם עומדים בפני אתגר סייבר פלילי כגון חקירה ביחידת הסייבר במשטרה, שימוע לפני הגשת כתב אישום במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה – יש לפנות לקבלת ייצוג משפטי איכותי מטעם עורך דין פלילי מנוסה".

ליווי צמוד ושמירה על פרטיות הלקוחות

עו"ד אלעד מוסיף שלא דיי בבחירת עורך דין בעל ידע במשפט פלילי, יש לבחון אם לעורך הדין ניסיון וידע בתחום המשפט הטכנולוגי, עבירות המחשב ועוד. עו"ד שאול טיפל בתיקים פליליים רבים בתחום הסייבר, ליווה עובדים בכירים בחקירות בחשד לגניבת מידע (DATA) ממעביד, פגיעה בפרטיות לקוחות החברה, ליווה חברות במשברי סייבר, סחיטה וכופר ופעל לשמירה על פרטיותם של מתלוננים רבים שנפלו קורבן לעבירות מחשב.

עו"ד אלעד שאולצילום: באדיבות המשרד

"הידע המשפטי הדרוש להתמודדות עם אתגרי רשת האינטרנט משלב ניסיון בתחום הפלילים, לצד היכרות מקיפה עם מונחים טכנולוגיים ודרכי פעולתן של מערכות מורכבות. על מנת לייעץ לפני חקירה פלילית בעבירת מחשב, או לשכנע פרקליט שלא להגיש כתב אישום בעבירת מחשב – על עורך הדין להפגין בקיאות בתחום הטכנולוגי ואף להתעלות על מומחיותם של חוקרי המשטרה והפרקליטים במחלקת הסייבר".

עורכי הדין במחלקת הסייבר במשרד אלעד שאול ושות' משתתפים בקביעות בהכשרות, הדרכות, קורסים והשתלמויות הנוגעות לדיני סייבר ומשפט פלילי, כמו גם תכנים טכנולוגיים "טהורים" המסייעים להם בשליטה מלאה בכל רזי משפט הסייבר הפלילי.

"משפט הסייבר הפלילי עוד מצוי בתחילת דרכו בישראל, אולם ישנם מספר מצומצם של משרדי עורכי דין המובילים את חוד החנית של המשפט הישראלי בדיני סייבר פלילי, משרד שאול-רן ושות' הוא אחד המשרדים הללו". מסכם עו"ד אלעד.

אלעד שאול ושות'
מגדל ב.ס.ר 4, קומה 35, רחוב מצדה 7, בני ברק
טלפון: 03-7775555
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>

------------------------------

משרד זילברברג-מלין

"כל עסק, חברה או אדם הנותן שירות, חייב שתהיה לו מדיניות הגנת הפרטיות והגנת סייבר המוטמעים בנהלים. מומלץ להקדים תרופה למכה, לקבל ייעוץ מתאים ולהיות מוגנים, מאשר לטפל אחר כך באירוע סייבר", מספר עו"ד ישי זילברברג ממשרד עורכי הדין זילברברג-מלין, משרד בוטיק בעל סניפים במודיעין ובתל אביב, העוסק בין השאר בסייבר והגנת הפרטיות, רגולציה, תקשורת, שירותים חוץ בנקאיים, הלבנת הון ותביעות ייצוגיות.

לעו"ד ישי זילברברג כעשרים שנות ניסיון במשרדי עורכי דין גדולים ובחברת תקשורת מובילה, שם עסק בתחומי הליטיגציה, רגולציה, פרטיות וסייבר. גם לשותפו, עו"ד עדו מלין, בעל תואר שני במנהל עסקים, כעשרים שנות ניסיון כעורך דין העוסק ברגולציה, בנקאות, פיננסים ומימון.

מדוע כל עסק צריך לדאוג להגנת הפרטיות והסייבר?
"לכל עסק באשר הוא יש מאגר מידע. בין אם מדובר במאגר מידע קטן או גדול, רגיש יותר או פחות, יש להגן עליו שלא ידלוף, יועתק, שלא יפרצו אליו וישתמשו בחומרים המצויים בו או לחלופין ישבשו את המאגר. מדובר בחובה הן מתוקף החוק להגנת הפרטיות והתקנות על פיו, והן מבחינה מסחרית ועסקית. חשוב לדעת שהרשות להגנת הפרטיות מבצעת אכיפה בפועל של החוק. בעל עסק שלא מגן על עצמו עלול למצוא את עצמו מואשם בעבירה פלילית, מעבר לתביעה אזרחית שעלולה לבוא בעקבות ארוע סייבר.

עו"ד עדו מליןצילום: צילום פרטי

"לכן כל בעל עסק צריך להגן על עצמו ולהסדיר את מדיניות הגנת הפרטיות והסייבר. לאחר שאנו מסדירים נוהל עבודה מתאים, הוא מגן על בעל העסק הן בפן הפלילי והן בפן האזרחי. ארוע סייבר יכול לגרום גם לפגיעה כלכלית משמעותית או לאובדן מידע קריטי, כמו במקרים של הצפנת המידע ודרישת כופר ('כופרה') ויש להיערך לכך גם באמצעות גיבויים והמשכיות עיסקית.

חשוב לציין כי כאשר בעל עסק בישראל מחזיק במידע על אזרחים אירופאיים, יכולות לחול עליו גם הוראות  ה-GDPR, נוהל הגנת הפרטיות האירופאי. אנחנו מסבירים ללקוחות שלנו כיצד לעמוד בנהלים הללו וכיצד הם משליכים גם על הנהלים הישראלים".

מה היתרונות של המשרד שלכם בתחום הסייבר? מדוע כדאי לפנות דווקא אליכם?
"היתרון המובהק שלנו הוא הניסיון הרב שיש לנו בתחום. בנוסף, אנחנו מבינים גם את הפן הטכני של הסייבר: עו"ד זילברברג הוא בהכשרתו גם CISO (מנהל אבטחת מידע), מה שמאפשר לנו לדבר עם אנשי המקצוע באותה השפה ולתווך בצורה טובה בין הלקוחות לבעלי המקצוע הטכניים. אנחנו חושבים תמיד מחוץ לקופסה ומתעדכנים בתחום באופן שוטף".

עו"ד ישי זילברברגצילום: צילום פרטי

מה האני מאמין של המשרד?
"אנחנו מגדירים את עצמנו כמשרד בוטיק לרגולציה וכמשרד מסחרי מוביל, וככזה אנחנו נותנים שירותים כוללים ללקוחות שלנו. אנו מתמקדים בפעולות שאנו טובים בהן ואחת מהן היא הגנת הפרטיות והסייבר. אנחנו כמובן דוגלים במתן שירות מלא ואישי, ואנחנו קרובים ללקוח. להבדיל ממשרד גדול בו הלקוח עלול ללכת לאיבוד, כאן קל ליצור עמנו קשר, וכל בעיה או עניין מטופלים באופן מיידי, על-ידי עורך דין מוביל בתחומו".

כיצד הקורונה השפיעה על תחום הסייבר?
"במהלך הקורונה היינו עדים לכך שרבים מלקוחותינו עברו לעבוד אונליין. הבהרנו להם שעבודה אונליין היא 'פרצה שקוראת לגנב', ושהאקרים יכולים לפרוץ למידע שלהם ולעשות בו שימוש. הסברנו ללקוחות על העונשים הפליליים שהם עלולים להיות חשופים להם, אם לא יאבטחו את מאגר המידע שברשותם. אירוע כמו הפריצה לחברת הביטוח שירביט שבו האקרים הדליפו פרטים אישיים של לקוחות החברה, המחיש כמה גדול איום הסייבר עלול להיות על בתי עסק. זה יכול לקרות לכל אחד, וכל אחד צריך לעשות את החלק שלו כדי לשמור על הוראות החוק ועל הלקוחות שלו".

משרד זילברברג-מלין
מעבר לאתר >>