עורכי דין לרשלנות רפואית: כל הדרך עד לקבלת פיצוי הולם

תביעות בגין רשלנות רפואית נחשבות למורכבות במיוחד, ומצריכות ידע נרחב בתחום, לכן חשוב לבחור באדם המתאים שילווה את התהליך עד לסופו. כיצד נראית הגשת התביעה ומה כדאי לדעת לפני?

ניבה שור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורך דין
ניבה שור
תוכן מקודם

תביעות בגין נזקי גוף כוללות לרוב התמודדות עם השלכות פיזיות, נפשיות וכלכליות. אלה העוסקות ברשלנות רפואית מחייבות את עורכי הדין שמובילים אותן להפגין ידע משפטי-רפואי רחב על מנת להוכיח קשר סיבתי: פעולות הנתבע אכן גרמו לפגיעה במטופל. כיוון שירידה לפרטים הקטנים היא קריטית בסוגיה זו, כדאי להיעזר בצוות שילווה את התהליך בשקיפות ובאחריות, במיוחד כשבצד השני עומדים גופים גדולים כמו בתי חולים ומוסדות צבאיים. בין עורכי הדין העוסקים בתחום כיום: עו"ד אילן בנימיני, עו"ד ורופא ד"ר דוד שריםמשרד עורכי דין תומר לינרעו"ד כפיר דיין-דובב ו-עו"ד רועי גרניצה:

עורך דין לרשלנות רפואית – עו"ד אילן בנימיני

עו"ד אילן בנימיני ממשרד עורכי הדין אילן בנימיני הוא עורך דין המתמחה בתביעות רפואיות כשבאמתחתו ניסיון רב בניהול תביעות מורכבות של רשלנות רפואית, לרבות תביעות תקדימיות שהופיעו באמצעי התקשורת. מספר לנו עו"ד בנימיני על התחום הרגיש והמורכב של תביעות רשלנות רפואית.

מה מייחד את התחום המשפטי של תביעות רשלנות רפואית?
"תחום הרשלנות הרפואית נחשב לתחום המורכב ביותר בתביעות נזקי גוף. עורכי דין המתמחים  בתחום  נדרשים להיות בקיאים בספרות רפואית ולהיות בעלי ידע משפטי-רפואי נרחב, על מנת שיוכלו לנתח את תיק התביעה ולהצביע באופן מקצועי על הקשר הסיבתי רפואי-משפטי של המקרה. למעשה, עורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון  הופך להיות מעין 'חצי רופא' ", אומר בנימיני.

"תביעות לרשלנות רפואית מתנהלות בדרך כלל מול גופים רפואיים גדולים כמו קופות חולים ובתי חולים ומצריכות חוות דעת מומחים שמולם מתנהל עורך הדין. תביעות אלה צריכות להיות מוגשות  כראוי והן עתידות להניב פיצוי משמעותי לנפגע, לעיתים של מאות ומיליוני שקלים. בשל כך, חשובה מקצועיותו של עורך דין רשלנות רפואית מומלץ, המכיר ומתמחה ספציפית בתחום זה".

מה הופך עורך דין למומחה לתביעות רשלנות רפואית?
"מאחר והתביעות הללו מאוד מורכבות חשוב שלעורך דין לתביעות רפואיות יהיה גם ידע משפטי-רפואי נרחב וגם יכולת גבוהה לחקור את המקרה ולרדת לפרטים הקטנים. לא כל עורך דין שעוסק בתביעות נזקי גוף, כמו תביעות תאונות דרכים למשל, מתעסק בהכרח ברשלנות רפואית כי כאן צריך מומחיות יתרה.

עו"ד אילן בינימיניצילום: עו"ד בנימיני

"עו"ד מקצועי בתחום יידע להעריך את הצלחת התיק כבר בתחילת הדרך", מדגיש עו"ד בנימיני.

מדוע בחרת לעסוק בתחום של תביעות רפואיות?
"אני פועל בתפקידי מתוך תחושת שליחות גדולה ובעצם אני נלחם למען נכים שנפגעו. אני מייצג אך ורק תובעים שנפגעו ואין סיפוק יותר גדול מזה. לקוחותיי מתמודדים כל חייהם עם ההשלכות הפיזיות, הנפשיות והכלכליות של הרשלנות הרפואית ולכן אני לא נוהג להתפשר עד שאדע שלקוחותיי יקבלו את הפיצוי ההולם.

"טרם היותי עורך דין צברתי ניסיון רב בתחום החקירות – ניסיון שמסייע לי לרדת לפרטים הכי קטנים ולחקור לעומק את התיק ואת המומחים, מאחר ולחקור תיק ברשלנות רפואית ורופאים בבית המשפט זו אומנות בפני עצמה. עוד בהיותי סטודנט למשפטים רציתי לעסוק בתחום וכבר לפני שנים רבות, בתחילת דרכי כמתמחה וכעורך דין, עסקתי בייצוג נפגעים ברשלנות רפואית.

"לאורך השנים הוספתי עוד ועוד ידע מקצועי בתחום המשפט הרפואי ועד היום אני ממשיך להרחיב את הידע שלי ולהיות מעורב בהשתלמויות בתחום, מאחר וכל הזמן יש התפתחויות חדשות בתחום הרפואה ובתחום משפט הרפואה".

מהו התהליך בהגשת תביעת רשלנות רפואית?
"תחילה אנו נפגשים ומתחקרים את סיפור המקרה, אוספים את הרישומים הרפואיים הרלוונטיים, מעריכים את הנזקים ומפנים לחוות דעת מומחה. במידה והמומחה הרפואי מאשר את הרשלנות וקיימת חוות דעת - מוגשת התביעה".

"חשוב לציין, כי לא כל סיבוך רפואי הוא בהכרח מקרה של רשלנות רפואית וכי צריך לזהות את הסטייה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת. אנו יודעים לזהות את זה באמצעות ידע מקצועי, ניסיון ומומחים. לא ניקח לידינו תיק שלא צפויה בו הצלחה".

"בתחום הרשלנות הרפואית ישנם גם תיקים המסתיימים בהליך גישור. במקרה כזה אנו מייצגים את התובעים בדיון. יש לזכור שכל מקרה הוא לגופו ואנו ממליצים על ההליך שישיג את התוצאה המקסימלית לכל תיק. בנוסף, אנו מתמחים גם ברשלנות רפואית המתרחשת בשירות הצבאי, שאלו הם נכי צה"ל, ומייצגים את לקוחותינו מול גופי הצבא והמדינה".

מה חשוב לדעת כשרוצים להגיש תביעת רשלנות רפואית?
"תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות ועמוסות בפרטים רבים מתחומי הרפואה. חשוב שעורך דין לתביעות רשלנות רפואית מומלץ יהיה בעל ידע עשיר ונרחב בתחום המשפט הרפואי ויהיה מעודכן בפסיקות בתי המשפט.

"אנו במשרד עורך הדין אילן בנימיני מתמחים בניהול תיקים קשים ומורכבים ועושים זאת עם רגישות גדולה ללקוחותינו וללא פשרות, הודות לניסיון, לידע המקצועי ולחקירה המדוקדקת של הפרטים הקטנים. אנו עומדים לרשות לקוחותינו בכל עת ומלווים אותם לאורך כל הדרך עד להשגת הפיצוי ההולם למצבם".

המשרד עוסק ברשלנות רפואית, תביעות נזקי גוף, תאונות ותביעות נכי צה"ל. עו"ד אילן בנימיני הוא בוגר השתלמות רפואה למשפטנים מטעם אוניברסיטת תל אביב ולשכת עורכי הדין וחבר באגודה לרפואה ומשפט בישראל.

כתובת: יגאל אלון 94 ב' תל אביב
טלפון: 054-2299769
מעבר לאתר >>
עמוד הפייסבוק >>

---------------------------------

עורך דין ורופא ד"ר דוד שרים ושות' משרד עורכי דין

עורך הדין ורופא ד"ר דוד שרים הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב לרפואה ומשפטים מזה 25 שנה, אותם למד במקביל ולאחר מכן התמחה בכל אחד משני התחומים, שימש כרופא במחלקה פנימית למשך מספר שנים ועסק כעורך-דין המייצג רופאים בתביעות ביטוח במסגרת חברת ביטוח גדולה. כיום, מתמקד עו"ד ד"ר דוד שרים במשפט ורפואה, בעיקר בתביעות רשלנות רפואית ובמקביל מרצה ומייעץ לסגלים רפואיים על ניהול סיכונים ומניעת רשלנות.

עורך הדין והרופא ד"ר דוד שריםצילום: אור דנון

משרדו הוא משרד בוטיק ועיסוקו העיקרי הוא תביעות רשלנות רפואית. לדברי ד"ר שרים, הידע הנרחב והמקיף שלו בכל התחום הרפואי-משפטי הוא חסר תקדים והוא מכיר מניסיונו האישי את שני צידי המטבע. "בשנים האחרונות, חל שינוי דרמטי בתחום תביעות רשלנות רפואית, המחייב מומחיות יתרה הן בידע הרפואי הנדרש והן ביכולת לחקור מומחים על דוכן העדים בבית המשפט".

מהו השינוי שהתחולל בתחום המשפט הרפואי?
"עד לפני 10 שנים הייתה נכונות מצד הנתבעים להתפשר עם תובעים כמה שיותר מהר כדי למנוע פרסום שלילי ולחסוך בעלויות. עם זאת, בעקבות כניסתם של הרבה עורכי דין צעירים וחסרי ניסיון לתחום תביעות רשלנות רפואית, נוצרה מגמה של הימנעות מכוונת מדיון בבית המשפט, המחייב חקירת מומחים מקצועית, והעדפה לסגור תיקים בסכומים נמוכים יחסית, לשמחתן של חברות הביטוח. למעשה, תיק התביעה יידחה אם עורך הדין לא יידע לחקור את הרופא. כיום, 85% מהתביעות ברשלנות רפואית נדחות ואילו ב-15% המשולמות 10% הן פשרה ורק 5% בפסקי-דין", מסביר ד"ר שרים.

"כשחברת הביטוח מנסה את זה איתי זה לא הולך לה. אנחנו לא מסתפקים בפשרות ולא חוששים משלב חקירת המומחים שהיא ההתמחות שלנו. כרופא, אני יודע איך תיק רפואי צריך להיראות ומכיר את כל התהליך הרפואי המתרחש במוסדות הרפואיים. אני יודע לזהות זיופים ומידע לא נכון ולהמחיש לשופט את צדקתי. לא בכדי, אחד השופטים אמר לי במהלך דיון משפטי כי: 'אכן זו הייתה חקירה נגדית מעולה, ובכל 29 השנים בהן אני מכהן כשופט, נתקלתי בחקירה נגדית מסוג זה פעמים מעטות בלבד'".

באילו תיקי רשלנות רפואית מטפל המשרד?

לצד נושאים נוספים, כמו תרופות שלא בסל, ביטוחים סיעודיים, ערעור על צוואות ותיקי תאונות שלא התקבלו על-ידי חברות הביטוח, מתמקד משרדו של עו"ד ד"ר דוד שרים בעיקר בתיקי רשלנות רפואית, בשלושה תחומים עיקריים: התחום הראשי הוא התחום הגניקולוגי-מיילדותי העוסק בהריון ולידה – בנושאים של בדיקות מעקב הריון וייעוץ גנטי שגוי וסיבוכים בלידה שהסבו נזקים משמעותיים לתינוק. התחום השני הוא פגיעות בילדים, הכולל ניתוחים לא מוצלחים וטיפולים שהסבו פגיעות קשות ומקרי פטירה מצערים. תחום נוסף הוא איחור באבחנה של סרטן, לצד תיקים נוספים בנושאים כירורגיים ורפואת שיניים.

ד"ר דוד שרים- עו"ד רשלנות רפואית- על רשלנות רפואית בלידהקרדיט: דוד שרים

"דוגמה למקרה שבו טיפלנו לפני 10 שנים, היא אישה צעירה שבמהלך הריונה סבלה מהתקף פסיכוטי שהוביל לאשפוז. הלידה התרחשה בחדר נעול במחלקה הסגורה, ללא סיוע של אנשי הצוות שהתעלמו מקריאותיה לעזרה, דבר שהוביל לחבלת ראש חמורה של התינוקת שגרמה לה לשיתוק מוחין. בית המשפט המחוזי בירושלים פסק 5 מיליון שקלים לטובתה של התובעת.

"מקרה נוסף בו טיפלנו בשנה האחרונה, הוא של ילדה ממשפחה מעוטת יכולת שהגיעה לבית החולים עם פזילה ולא נבדקה כמו שצריך. הילדה נותחה בטעות להסרת קטרקט ואיבדה את עינה. אנו הוכחנו בבית המשפט את הרשלנות החמורה של התיק ומשפחתה זכתה בקרוב ל-2 מיליון שקלים".

כיצד אתם מטפלים במקרים הקשים שמגיעים אליכם?
"כל תיק נפתח בפגישת ייעוץ ללא תשלום, שבה אני שומע את הסיפור, בודק את הפרטים, מסביר ללקוח מה בדיוק קרה ומאבחן לעומק האם יש כאן מקרה לתביעה. הטיפול בתיקים המורכבים מצריך הרבה רוחב לב, על-מנת להתמודד באופן אישי עם המקרים הקשים ובעיקר כדי לתמוך בלקוחות שלנו בתהליך המורכב והארוך שיכול להתמשך גם 3-5 שנים", מסכם ד"ר שרים. "אנחנו יודעים שאנו נושאים על כתפנו משפחה שלמה עם ילד פגוע שסומכת עלינו שנסייע לה לקיים אותו עד סוף חייו. אנחנו מבקרים את הלקוחות שלנו בבתיהם, מבינים לעומק את המצוקה שלהם ומנסים לעזור ולסייע בכל דרך אפשרית".

עורך דין ורופא ד"ר דוד שרים ושות' משרד עורכי דין
החשמונאים 117, תל-אביב
טלפון: 077-7654502
מעבר ל
אתר >>
לעמוד פייסבוק >>
לערוץ היוטיוב >>

---------------------------------

משרד עורכי דין תומר לינר

עו"ד תומר לינר הוא עורך-דין מומחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, נפגעי גוף ותביעות ביטוח. ניסיונו הרב של עו"ד לינר בטיפול בנושאים אלו כולל ייצוג בתביעות פיצויים מורכבות מאוד, וביניהן רשלנות רפואית במעקב הריון ובלידה, נכויות קשות, ילדים עם פגיעות אנושות ועוד. לא בכדי, לעיתים קרובות עורך-הדין לינר מוזמן לתוכניות טלוויזיה ורדיו ולתקשורת הדיגיטלית כדי לחוות דעתו על נושאים בתחומי התמחותו, לרבות רשלנות רפואית, המבקשות את דעתו של בר סמכא בתיקים בעלי עניין ציבורי.

עו"ד לינר הוא בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, חבר לשכת עורכי הדין, חבר מערכת כתב עת משפטי ובעבר שימש כעוזר הוראה ומרצה בקורס חובה של דיני נזיקין באקדמיה. במהלך התמחותו ועבודתו במשרדים המייצגים בתי חולים ממשלתיים, מדינת ישראל וחברות ביטוח, הכיר את הצד השני של המתרס – מולו הוא עומד מזה למעלה מעשור כמייצג תובעים פרטיים, המוערך על-ידי הקולגות שלו שמייצגים את המוסדות הרפואיים וחברות הביטוח.

משרד עורכי הדין שבראשותו כולל צוות עורכי-דין בעלי ניסיון רב שנים המאופיין בחשיבה מחוץ לקופסא, יצירתיות וחתירה לניצחון בתיקים מכל זווית אפשרית. לעו"ד לינר ניסיון מעשי רב בניהול תביעות רשלנות רפואית מורכבות, של אנשים וילדים אשר בשל רשלנות רפואית ניזוקו באורח קשה. בנוסף, עורך הדין לינר מקפיד להשתתף בהשתלמויות מקצועיות במשפט ורפואה ומלווה באופן אישי ורגיש כל תיק ותיק במשרדו.

כיצד נזהה מקרה של רשלנות רפואית?

"רשלנות רפואית פירושה נזק גוף משמעותי הנגרם לאדם בעקבות טיפול רפואי לא סביר שחרג מהנורמות המקובלות בעולם הרפואה", מסביר עו"ד לינר. "לדוגמה, אדם שסובל מכאבים בגוף ונבדק על-ידי רופא משפחה באופן שטחי, שלא לוקח בחשבון שתלונות אלו צריכות להעלות חשד לגידול סרטני. אם למרות התלונות החוזרות, יתגלה בסופו של דבר שבגופו יש סרטן שגרם לנזק בלתי הפיך – הרופא ייחשב לרשלן.

"כדי לזהות מקרים של רשלנות רפואית, על עורך הדין להאזין לסיפור, לעבד אותו, לשאול את השאלות הנכונות ולהשתמש בידע המשפטי-רפואי המקצועי והעדכני שבידיו, כדי לנתח את התיק ולהפנות אותו לרופאים המתאימים לצורך קבלת חוות דעת מתאימה וטובה שתעמוד בבסיס התביעה.

עו"ד תומר לינר צילום: אופיר הראל

"דוגמה למקרה של רשלנות רפואית בו טיפלנו, הוא של אישה כבת 60 שהתלוננה על בעיות בדרכי השתן. למרות שדגימות שערכה הראו דם סמוי בשתן, הן רופא המשפחה והן האורולוג לא התייחסו לנתונים אלו ולא ערכו את הבדיקות הדרושות לשלילת גידול סרטני. רק כשמצבה החמיר מאוד, נמצא סרטן מפושט בגופה של האישה, ממנו לא שרדה.

"דוגמה למקרה נוסף הוא תינוק בן 3.5 חודשים שסבל מחום ואובחן בטעות עם דלקת אוזניים, כשלמעשה סבל מדלקת בקרום המוח וכיום הוא סובל מפגיעה מוחית, חרשות, אפילפסיה קשה וליקויים קוגניטיביים".

מהם הדגשים החשובים בתהליך הטיפול בתיקי רשלנות רפואית?

"המקרים שמגיעים לפתחי הם לרוב קשים ומורכבים מאוד. לאחר בחינת המקרה מכל זווית אפשרית ולמידת החומר הרפואי המקצועי, אני בוחר את המומחה המתאים ביותר לבעיה הרפואית של הלקוח ומכין שאלות מעמיקות ומדויקות שיאתגרו את המומחה שיכתוב חוות דעת מעולה שתתייחס באופן יסודי לכשלים בטיפול. למעשה, על עורך הדין לראות כמה צעדים קדימה לפני המומחה בכדי שיוכל לדייק את השאלות המקצועיות שיכין עבורו.

"בחלק מהמקרים, חוות הדעת של המומחה מספיקה על מנת לשכנע את חברות הביטוח של הגוף הרפואי הנתבע, שלא כדאי לנהל מולנו את התיק עד הסוף בבית המשפט ורצוי לשלם פיצוי בשלב מוקדם. עם זאת, למן הרגע הראשון מטופלים התיקים בהתחשב באפשרות שינוהלו בבית המשפט. לשם כך אני מקפיד להכין כתב תביעה יסודי ומפורט בהתאם לחומר הרפואי. תהליך זה הוכח בכ-90% הצלחה ומיליוני שקלים שניתנו כפיצוי ללקוחותיי"

מהן התכונות החשובות של עורכי דין לרשלנות רפואית?

"תיקי רשלנות רפואית הם קודם כל תיקים בעלי רגישות אישית גדולה. לכן אני מקפיד ללוות באופן אישי כל תיק ולפעול בשקיפות ובשיתוף עם הלקוח בכל שלבי הטיפול בתיק.

"בזכות הידע המקצועי העדכני והנרחב שלי, הניסיון המעשי הרב בניהול תיקים מורכבים רבים, לרבות חקירת מומחים רפואיים בהם מנהלי מחלקות, וההכרות עם מגוון רחב של רופאים מומחים מהשורה הראשונה, לקוחותיי הרבים קיבלו פיצויים בסך של מאות אלפים ואף מיליוני שקלים. בנוסף, עמיתיי בחברות הביטוח של הנתבעים, אותן אני מכיר מבפנים באופן אישי, מעריכים את דעתי ומכירים את יכולותיי הגבוהות בחקירת עדים מומחים בבית המשפט.

"בתחום זה, מומלץ לפנות לעורך דין עם ניסיון והמלצות, שגם התקשורת יודעת להעריך את פועלו. עורך דין שלא ייוותר עד שישיג ללקוחותיו, בדרכים מקוריות ויצירתיות, את הפיצוי ההולם לו הם ראויים".

משרד עורכי דין תומר לינר
רחוב המדע 1, מתחם פארק המדע, רחובות
טלפון : 072-3942425
כתובת מייל
מעבר לאתר
 דף עסקי בפייסבוק

---------------------------------

כפיר דיין-דובב ושות' משרד עורכי דין

משרד עורכי הדין כפיר דיין-דובב ושות', עוסק בתחומים של תביעות רשלנות רפואית, תביעות אובדן כושר עבודה ותביעות סיעוד וביטוח פנסיוני. המשרד עוסק בתחומים אלו בלבד ועיקר העבודה שלו היא מול חברות הביטוח ומול גופים רפואיים גדולים, כמו קופות החולים ובתי חולים.

עורך הדין כפיר דיין-דובב, שהקים את המשרד ועומד בראשו למעלה מ-15 שנה, הוא בוגר אוניברסיטת תל-אביב בשני תארים ראשונים: במדעי המדינה ובמשפטים בהצטיינות דיקן וכן שנת לימודים נוספת ברפואה למשפטנים. למשרד צוות משפטנים מנוסה העוסק בכל אחד מתחומי המשרד. "אני מעורב אישית על ידי טיפול ופיקוח בכל תיק שמגיע למשרד", מציין עו"ד כפיר דיין-דובב.

"המשרד מטפל במגוון תיקים של רשלנות רפואית, כגון איחור באבחון מחלות כליה וסרטן, רשלנות במהלך ההיריון והלידה, רשלנות הקשורה לקריאה ופענוח לא נכון של בדיקות רפואיות כמו CT ו-MRI, ועוד".

עו"ד כפיר דיין-דובבצילום: צילום: יוסי שלו

כיצד אתם בוחרים את התיקים בהם אתם מטפלים?

"בשלב הראשון בכל תיק אנו מבקשים לקבל את כל החומר הרפואי, זאת על מנת שנוכל לבחון בעצמנו ובעזרת רופאים מומחים האם יש בתיק עילה לתביעה. נמשיך בתהליך רק אם אנחנו מאמינים שיש לתיק סיכוי משמעותי לזכייה.

"אנו ידועים כמשרד מקצועי המטפל רק במקרים של רשלנות רפואית אמיתית. הודות למוניטין זה, ברוב המקרים הצד השני יבחר לדבר איתנו ולהימנע מהליך משפטי ארוך ויקר".

איך אתם יודעים האם התיק מתאים לתביעה של רשלנות רפואית?

"רוב התיקים המגיעים אלינו הם מקרים מצערים של אנשים שנפגעו עקב טיפול רפואי. עם זאת, יכול להיות מצב שבו הנזק הרפואי גדול וגורם לכאב ולסבל, אך אין בו נזק כלכלי משמעותי. הודות לידע המקצועי ולניסיון רב השנים שלנו בתחום התביעות לרשלנות רפואית, אנחנו יודעים כיצד לכמת את הנזק הכלכלי מבעוד מועד ולתמחר את הסיכוי והסיכון של כל תיק".

כיצד מתבצע הליך התביעה בגין רשלנות רפואית?

"לאחר שאישרנו את היתכנות התיק, אנו מעבירים אותו לחוות דעת מומחה שהיא בעלת משמעות גדולה בהליך התביעה בגין רשלנות הרפואית. אנו מקפידים שהמומחים שאנו עובדים איתם יהיו הבכירים והמקצועיים ביותר ובעלי שם טוב, כאלו שיתנו חוות דעת מקצועית, מדויקת, אמינה ולא מוגזמת.

"מאחר והתיק מבוסס הן על הבדיקה המקצועית שאנו עורכים והן על חוות הדעת האמינה של המומחה, רוב התיקים שלנו ייסגרו תוך זמן קצר בהסדר משפטי מחוץ לכותלי בית המשפט.

"אנו נוהגים לשלוח מכתב לגורם המתרשל ומנסים לבדוק התקדמות ללא הליך משפטי. אם המהלך לא צלח, אנו מגישים תביעה לבית המשפט וגם אז לרוב לא נדרש הליך מאוד ארוך, מכיוון שגם הצד השני מבין שהתיקים שלנו הם באמת כאלה שבהם נגרם נזק ויש צורך לשלם לנפגע פיצוי הולם".

באילו תיקי רשלנות רפואית טיפלתם לאחרונה?

"אחד התיקים בהם טיפלנו לאחרונה הוא מקרה של אדם עם אי ספיקת כליות חמורה, שפנה אלינו בכלל לטיפול בתביעתו לאבדן כושר עבודה ובעקבות בחינת התיק מצאנו מקרה חמור של רשלנות רפואית.

"בדיקות דם שעבר לפני מספר שנים הראו רמה גבוהה של קריאטין וחלבון בשתן, אך רופאת המשפחה לא שלחה אותו בזמן לבדיקת נפרולוג מומחה ואף נתנה לו טיפול תרופתי לא מתאים שיצר נזק כפול. טיפול נכון יכול היה לעכב את הנזק בכ-20 שנה, אך התעלמות הרופאה ממצבו למשך 5 שנים שלמות, החמירה את המצב עד כדי כך שהוא נדרש להשתלת כליה דחופה. עם סיום הטיפול בתיק, הלקוח קיבל פיצוי בסך 700,000".

כיצד ניתן לסכם את פעילותכם המקצועית?

"ההתמקצעות הספציפית שלנו בתחומים מאוד מצומצמים, וביניהם תחום הרשלנות הרפואית, מאפשרת לנו להיות הכי טובים במה שאנחנו עושים ולרכוש שם טוב והערכה גדולה בקרב עורכי הדין של הצד הנתבע, שמעריכים את עבודתנו המקצועית בכל תיק. עובדה זו מאפשרת לנו לסיים את רוב התיקים בקלות, במהירות ובהצלחה.

"אנו דואגים לתת ללקוחותינו טיפול אישי, צמוד ומסור ומהיום הראשון להיות הוגנים ושקופים כלפיהם לגבי אחוזי הסיכוי והסיכון שבכל תיק. הודות לכך, לקוחותינו יודעים שיש להם על מי לסמוך".

עו"ד כפיר דיין-דובב וצוות המשרדצילום: צילום: יוסי שלו

כפיר דיין-דובב ושות' משרד עורכי דין

הברזל 31, רמת החייל, תל אביב
טלפון: 03-6495030

מעבר לאתר>>
מעבר לפייסבוק>>
מעבר לערוץ היוטיוב>> 

---------------------------------

עורך דין רועי גרניצה

עורך הדין רועי גרניצה, בוגר אוניברסיטת בר אילן ומגשר מוסמך, עוסק ברשלנות רפואית, דיני נזיקין וביטוח. לאחר סיום התמחותו בתחום הרשלנות הרפואית באחד מהמשרדים המובילים בארץ, המשיך להעמיק בו כשכיר במשרדים המתמחים בתחום. הניסיון שצבר כמייצג, הן של לקוחות פרטיים והן של חברות הביטוח, עומד לצידו בטיפול הבלתי מתפשר בנפגעי רשלנות רפואית.

עו"ד רועי גרניצה מבין היטב מה זה אומר להיות חולה ופגוע. במלחמת לבנון השנייה, נפצע באורח אנוש. במהלך הטיפול הרפואי והשיקום המורכב שעבר הוא היה מורדם ומונשם בטיפול נמרץ. "הרקע הרפואי הלא פשוט מהעבר שלי, מאפשר לי להבין היטב גם את הכאב הפיזי של הלקוחות וגם את הקושי בהתמודדות מול המערכת. אני מכיר את ההרגשה שלמרות שברור לך שמגיע לך פיצוי, צריך לעבוד מאוד קשה ולהילחם על מה שמגיע", מספר עו"ד רועי גרניצה.

מדוע תפקידו של עורך דין לרשלנות רפואית הוא כל-כך משמעותי?

"תחום הרשלנות הרפואית הוא בעיני התחום המשפטי המורכב, המעניין והמספק ביותר בעולם דיני הנזיקין", מציין עו"ד גרניצה. "אדם מגיע עם תחושה קשה שנגרם לו עוול, המלווה לעיתים במגבלות קשות, כאב ואפילו פטירה. רמת התפקוד בדרך כלל לא מאפשרת לחזור לעבודה כלל או לחזור לעבודה חלקית ביותר ונוצר קושי לפרנס. פיצויי התביעה שמגיעים ללקוח בזכות ולא בחסד, יכולים לסייע להתאוששות מהאסון. לכן, האחריות של עורך דין לרשלנות רפואית היא בעלת משמעות גדולה".

כיצד מתחיל תהליך התביעה?

"כשאדם מגיע ומצביע על טענה לרשלנות, החלק החשוב ביותר בעיני הוא הסיפור של הלקוח, המתאר בצורה הטובה ביותר את המקרה. לאחר מכן, אני אוסף את כל החומר הרפואי, שיסייע לבניית הטענה המרכזית בתיק. בשלב זה אני פונה לרופא מומחה שיכין חוות דעת רפואית"

איך אתה בוחר את הרופא המומחה?

"אחת החוזקות שלי היא העובדה שאני עובד עם הרופאים המומחים הטובים ביותר בארץ ולא בכדי התיקים שלי מצליחים בבית המשפט. חשוב לבחור רופא בעל ידע רפואי נרחב, אך גם כזה שיודע כיצד לכתוב נכון את חוות הדעת המורכבת, שבה כל מילה חייבת להיות מחושבת ומדויקת במקומה. צריך לדעת גם להתאים את התחום המדויק של המומחה לתחום הרפואי בו נגרמה הרשלנות", מדגיש עו"ד גרניצה.

האם כל התיקים מגיעים לבית המשפט?

"אני מאמין בפרקטיקה של גישור, כי זה יכול לחסוך שנים רבות של התדיינות בבית משפט והרבה כסף, במיוחד עבור תיקים מורכבים שעלולים להסתבך. עם זאת, במידה וזאת האפשרות הטובה ביותר, נגיע להתנהלות בבית המשפט".

איזה תיקים ניהלת לאחרונה שהסתיימו בהצלחה?

"אחד התיקים המורכבים בהם טיפלתי לאחרונה, הוא מקרה של בחור שנדחה על יד משרדים אחרים בטענה שאין בתיק שלו רשלנות רפואית. הלקוח הגיע בגיל 30 לדיאליזה מוחלטת, כי רופאים לא דיווחו לו  שנולד עם כליה בעייתית וכי עליו להישמר מפני צורך בדיאליזה בגיל מוקדם. הצלחתי למצוא אפיק מקורי לתביעה, בגין הקדמת הגיל בו החלה הדיאליזה, שזיכה את הלקוח בסכום של מעל 300,000 מעבר למה ששילם לו המוסד לביטוח לאומי.

"בתיק נוסף, אדם שהגיע לטיפול שורש ויצא עם שבר פתוח בלסת, קיבל פיצוי של מעל ל-350,000 ".

עורך דין רועי גרניצהצילום: מיכל מור-יוסף

מה מייחד את הטיפול שלך בנפגעי רשלנות רפואית?

"ניסיון החיים האישי שלי מאפשר לי להבין את הכאב החזק שעובר על המיוצג וגם את הקושי בהתמודדות מול הבירוקרטיה והמערכת. ההליך המורכב, המתיש והיקר לא מוכר לרוב האנשים, שהופכים לחסרי אונים ולא מבינים בדיוק מה קורה שם. לכן, אני מקפיד להרגיע את הלקוחות ולהסביר את התמשכות ההליך ומשמעותו, לצד טיפול רגיש, קשוב וליווי אישי צמוד.

"מניסיוני האישי, חשוב לי לומר לכל לקוחותיי, כי כל מי שנגרמה לו רשלנות רפואית, חשוב שלא יתייאש מהדרך הארוכה והמתישה, מאחר ואם אכן נגרמה רשלנות, זוהי דרך ששווה ללכת בה, על אף כל הקשיים" מסכם עו"ד גרניצה.

עורך דין רועי גרניצה
כתובת: התדהר 15 רעננה
טלפון: 052-6302534
מעבר לאתר
מעבר לדף פייסבוק
יצירת קשר במייל