שילוח מסחרי: החברות שילוו אתכם בתהליכי ייבוא וייצוא

חושבים לייבא מוצר חדש לישראל? רוצים לייצא את התוצרת שלכם אבל לא יודעים איך להוציא אותה מישראל? בכתבה הבאה תכירו את החברות שילוו אתכם לאורך כל הדרך ויעזרו לכם לפרוץ החוצה מגבולותיה של ישראל, ואל העולם הגדול.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארגזים
שילוח מסחרי: החברות שילוו אתכם בתהליכי ייבוא וייצוא צילום: Claudio Schwarz

העולם הגדול מכיל הזדמנויות עסקיות רבות, בין אם מדובר במוצרים שאפשר לייבא לישראל ולמכור בחנות פיזית או אינטרנטית, ובין אם מדובר בתוצרת מקומית שניתן לייצא וליהנות בתוך כך מרווחים גדולים ומרשימים. יחסי מסחר עם מדינות אחרות הן תמיד הזדמנות טובה להגדיל את השוק ואיתו את רווחי החברה, אך כדי לעשות זאת צריך להכיר לעומק את עולם הייבוא והייצוא.

למזלכם, לא באמת תצטרכו ללמוד את תחום הייבוא והייצוא מאפס, ואם להיות כנים, כנראה שלא תצטרכו לדעת דבר על התחום, חוץ מלהכיר את החברות המקצועיות ביותר שילוו אתכם ויעזרו לכם בתהליך. אז בלי הקדמה נוספת, הכירו את החברות שיעזרו לכן לשלוח כל דבר, מכל מקום ולכל מקום: "ש.י.ר תובלה ושירותים בע"מ ו-״ספיר שילוח מקבוצת שיר תובלה״ ו-סוניגו:

״שיר תובלה ושירותים בע״מ״ ו-״ספיר שילוח מקבוצת שיר תובלה״

יבואנים ויצואנים כאחד צריכים להתמודד עם שרשרת אספקה ארוכה, המתחילה במדינה אחת ונגמרת במדינה אחרת. שילוח בינלאומי של סחורות וטובין היא משימה שלרוב עדיף להשאיר למי שכבר מכיר את התחום ויודע היכן ניתן לקצץ בעלויות, איך אפשר להבטיח את זמני המשלוח הקצרים ביותר, והחשוב מכל – איך לעבור את המכס בלי להיתקע במשך ימים ושבועות. 

יעקב שרון
יעקב שרון

את דרככם כיבואנים או יצואנים לא תצטרכו לעשות לבד. תוכלו להשתמש בשירותיה של חברת ״שיר תובלה ושירותים בע״מ״ או החברה השותפה שלה ״ספיר שילוח מקבוצת שיר תובלה״, שישמחו לעזור לכם לשנע את הסחורות מנקודה א' לנקודה ב'. התמחות החברות נוגעת לעבודה עם כל סוגי הסחורות, כולל הוצאת אישורים ספציפיים מכל הגורמים הנדרשים, תשלום המיסים, הגדרת הטובין ומעקב אחר המשלוח עד להגעתו ליעד.

מלווים אתכם בכל צעד

את שתי החברות, הקימו שני שותפים עסקיים. אחד השותפים, יעקב שרון, מחזיק בניסיון של כ-50 שנים בתחום, ומכיר את תקנות המכס, כל דרישה של הרשויות וכל דרך דרכה ניתן להוזיל בעלויות השילוח. ״אחרי כל כך הרבה שנים בתחום, אין דבר שלא ראיתי, ואין אדם שלא דיברתי איתו״, מציין יעקב. ״אני יודע כיצד להכין את משלוח הסחורה כך שלא יתעכב במכס בגלל נושאים כמו אי תשלום של מיסים או הגדרת הטובין בצורה שגויה. מעבר לזה אני זמין לאורך כל שעות היממה, גם בלילה, כך שגם אם ישנה בעיה תמיד אפשר ליצור איתי קשר ואני תמיד מוכן לעזור״.

מומחים בפתרונות ייחודיים

סחורות שונות דורשות תנאי שילוח שונים, די אם תעבירו סחורה רגישה במכולה שאיננה מתאימה לתכולתה והדבר עלול להוביל לפסילתה ליבוא על ידי הרשויות הממשלתיות השונות. אם אתם שולחים מטען ספציפי, בין אם מדובר במוצרים כימיים, מוצרי מזון, מוצרים קפואים (כמו בשר וכו'), עליכם להיות בטוחים שאתם שולחים או מקבלים את הטובין במכולה המתאימה. 

לפני שאתם מתחילים לשבור את הראש ולחשוב איזו סוג של מכולה תצטרכו בשביל הסחורה שאתם שולחים, תוכלו להתייעץ קודם עם אחת החברות שתעזור לכם ותסביר לכם מה הן הדרישות הנוגעות לטובין מהסוג אותו אתם שולחים.

במקרים בהם אתם כבר יודעים לאיזו מכולה אתם זקוקים אך נתקלים בבעיות מבחינת ממדי המשלוח או כל אתגר אחר, תוכלו לבקש מצוות החברות שיעזור לכם למצוא פתרון הולם לאתגר איתו אתם מתמודדים. ״אפשר למצוא פתרון לסחורה מכל סוג, העניין הוא תמיד כמה זה יעלה ותוך כמה זמן זה יגיע, כשפה אנחנו נכנסים לתמונה כדי להבטיח שהלקוחות שלנו לא יאלצו להתמודד עם הוצאות חריגות על המשלוח״. 

צועדים איתכם כתף אל כתף

במהלך העבודה מול כל אחת מהחברות תקבלו ליווי מלא לאורך כל הדרך, וייעוץ במקרה הצורך. ייבוא ויצוא הן אמנם פרוצדורות לא מסובכות כל כך כשמכירים אותן לעומק, אבל מי שמגיע מחוץ לתחום ומנסה לבצע משלוח בינלאומי בפעם הראשונה בחייו עלול להירתע מכמות הבירוקרטיה בה יש לטפל. 

אם זו הפעם הראשונה בה אתם שולחים משלוח בינלאומי, תוכלו להיות רגועים בידיעה שאתם בידיים טובות שדואגות שתקבלו את המשלוח בכמה שפחות זמן, כסף ומאמץ. 

״שיר תובלה ושירותים בע״מ״ ו-״ספיר שילוח מקבוצת שיר תובלה״ הן חברות מקצועיות וותיקות שישמחו לעזור לכם לשלוח כל סוג של סחורה, מכל נקודה בעולם לכל נקודה בעולם. אם אתם מחפשים מקום בו יעזרו לכם, ילוו אתכם, ויהיו זמינים עבורכם 24/7 לכל עזרה או שאלה, אלו הן החברות המושלמות בשבילכם. 

לוגו
צילום: שיר תובלה ושירותים בע״מ״ ו-״ספיר שילוח מקבוצת שיר תובלה

משרד: 03-7710001

יעקב: 050-7559635

שעות פעילות:

א-ה: זמינות מלאה      

למעבר לאתר

--------------------------------------------------

סוניגו

עלויות שילוח נמוכות יכולות אמנם להראות ליבואנים ויצואנים כדבר החשוב ביותר, אך החיים מלמדים אותנו שמה שקונים בזול בסוף עולה ביוקר, ואותו חוק אוניברסלי חל גם במקרה של משלוחים מסחריים. ללא מעטפת שירותים מלאה המגיעה ממקור יחיד, הכסף שחסכנו בשלב השילוח, כנראה יצא גם ככה בשלב מאוחר יותר על דברים אחרים. לכן, כשאנחנו רוצים לבצע משלוח בינלאומי, חשוב לנו בראש ובראשונה למצוא חברה שתעזור לנו לשלוח את הסחורה היישר מהמפעל בישראל או בחו״ל עד ללקוח שלנו בחו״ל או עד אלינו בישראל, מבלי שנצטרך להתעכב על שום דבר בדרך ומבלי שנצטרך להתנהל מול מספר גורמים נפרדים. 

אז איפה מוצאים חברה שיודעת לעשות הכל?

סוניגו לשירותכם

״סוניגו״ היא כבר שחקנית ותיקה בענף השילוח הבינלאומי ושם מוכר בתחום. הוקמה ב-1987, החברה מספקת שירותים ליבואנים וליצואנים במגוון תחומים, ונותנת מעטפת מלאה לכלל צרכיהם של לקוחותיה. 

מטוסי תובלה עם משאיות סוניגו

נכון להיום חברה סוניגו בארגון חברות התעופה הבינלאומי IATA, מה שאומר שהתנהלותה מול חברות התעופה נעשית בקשר ישיר, ללא פערי תיווך ועם הרבה פחות בירוקרטיה. לצד זאת, סוניגו גם חברה במספר ארגוני משלחים בינלאומיים, המקשרים בין חברות כמוה בכל העולם, לצורך שיתופי פעולה הדדיים המבטיחים עבודה נכונה ויעילה בכל משלוח יצוא או יבוא. 

משלוחים מדלת לדלת

״החברה שלנו יודעת לדאוג לפתרונות לוגיסטיים ופתרונות אריזה לכלל לקוחותיה, ולספק להם מעטפת שלמה המתחילה בשלב תכנון וייצור אריזות למוצרים, המכלת האריזות (סידורן בתוך מכולה), הובלה ושינוע של האריזות עד לנמל, שירות עמילות מכס, שילוח בינלאומי עד לנמל היעד, ובמקרה הצורך מציעה גם פתרונות של עמילות מכס בנמל היעד, פריקת הסחורה והעברתה לצד הלקוח״, משתף שרון רז-אל, סמנכ״ל החברה. 

״אנחנו בין החברות היחידות בארץ שמספקות כיום מענה כולל ומלא לכלל הצרכים של יבואנים ויצואנים, כשהמטרה שלנו היא לאפשר להם לעבוד מול גורם אחד בודד שידאג לכל השירותים שהם צריכים, ויוכל לחבר אותם לתהליך ולעדכן אותם על המתרחש בכל שלב ושלב״.

תארוז לי בבקשה

עוד בטרם ניתן להמכיל את הסחורה יש לדאוג לאריזות מתאימות עבורה. כל מוצר או סחורה שנשלחת דורשת אריזה שונה ומותאמת. יש מוצרים רגישים שצריכים דפנות מדופנות או שיכוך מיוחד, יש כאלה שצריכים אריזות עמידות במיוחד כדי שלא יחטפו זעזועים ומכות, ישנן כאלה שצריכות להגיע בגדלים עצומים כדי להכיל ציוד ששוקל מספר טונות וישנן כאלה שצריכות לעמוד בתנאי קירור ולחות מדויקים. לכל מוצר ישנה האריזה שלו שנועדה להגן עליו ולהבטיח שיגיע ליעד בדיוק כפי שיצא ממדינת המקור, ובאמצעות שירותי האריזה של החברה ניתן לייצר את אותן האריזות כדי לשלוח בשלום את הסחורה מבלי חשש מנזקים בדרך.

ממלאים את המכולה

ברגע שארזתם את הציוד הוא מוכן לשליחה, אך אם המפעל או העסק שלכם לא יושבים במקרה קרוב לנמל אשדוד, כנראה שתצטרכו גם פתרון להעברתו לנמל, לא? שירות נוסף שמציעה סוניגו הוא שירותי הובלה והמכלה, או בעברית פשוטה יותר – העמסה של הסחורה אל תוך המכולה.
אם אין לכם ציוד מכני גדול כמו מלגזות המותאמות במיוחד להעמסה, תוכלו להשתמש בשירותיה של סוניגו שתעזור לכם להעמיס את הסחורה למכולה, לסדרה ולהכינה למשלוח.

מכולות

עוברים את המכס בשלום

בשלב הבא, כשכבר ארזתם את הסחורה, סידרתם אותה במכולה והכנתם אותה לשילוח בינלאומי, עליכם לעבור את המכס. גם כאן תעזור לכם סוניגו לעבור את המכס בצורה נכונה, לטפל בכל הבירוקרטיה ולהוציא את המשלוח אל עבר מדינת היעד. סוניגו יסיעו לכם גם במטעני היבוא בסיווג נכון של המשלוח ובהתאם לחוקיות היבוא לישראל.

עוזרים לכם עד הסוף

המשלוח שלכם יצא בהצלחה לדרך וכעת עושה את דרכו בזהירות ובבטיחות עד לנמל היעד, אך גם אז לא נגמרת העבודה. ברגע שמגיע המשלוח ליעדו יש לפרוק אותו, לשחרר אותו מהמכס ולשלוח אותו עד לבית הלקוח או בית העסק. יהיו פעמים בהם הלקוח ידרוש כי תשלחו אליו את כל הסחורה עד למפתן דלתו, ובמקרים אלו תוכלו להיעזר בשירותיה של סוניגו שתשמח לעזור לכם לטפל בצד הבירוקרטי והלוגיסטי של המשלוח גם בעת ההגעה של המשלוח לנמל היעד, ועד לרגע בו ינחת המשלוח בבית העסק של לקוחותיכם. 

אם אתם יבואנים או יצואנים חדשים בתחילת הדרך, או כאלה ותיקים עם שנים של ניסיון המחפשים חברה שתעזור לכם לעבור את תהליך השילוח הבינלאומי בשלום, תוכלו לדבר עוד היום עם סוניגו. תודעת השירות הגבוהה, המענה לפתרונות וסל השירותים הרחב שמציעה החברה מבטיח לכם תהליך שילוח מהיר, מדויק וללא הפתעות לא נעימות בדרך

כתובת: אזור התעשייה בני דרום, סמוך לנמל אשדוד

טלפון: 08-6111222

שעות פעילות:

א-ה: 17:00-08:00

מעבר לאתר

מעבר לעמוד הפייסבוק