מערכת ניהול איכות: המוצרים שיעשו לכם סדר בחברה

בישראל פועלות כיום חברות רבות עם מטרות שונות ומגוון עצום של מוצרים ושירותים מסוגים שונים. אולם ניתן להניח בזהירות כי לכל החברות שעובדות כיום בארץ יש מכנה משותף אחד – הרצון להעניק את המוצר או השירות הטוב ביותר המותאם ללקוחותיהן. בואו לראות איך עושים את זה נכון

תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישיבה
מערכת ניהול איכות: המוצרים שיעשו לכם סדר בחברהצילום: Dylan Gills
תוכן מקודם

אסיפת נתונים, ניתוח מידע ושיפור תהליכי ניהול הן פעולות שוטפות וחשובות שכל עסק מבצע על מנת לספק את השירות הטוב ביותר ללקוחותיו. אך לא כל מערכת ניהול וארגון תואמת את המצב או מסוגלת לשקף את המידע הדרוש כדי להפיק את המיטב. השאיפה לשדרוג העסק קיימת כל הזמן, לכן כשבוחרים להיעזר במערכות ניהול איכות כדאי לעשות בצורה חכמה. בין החברות המתמחות בתחום ניתן למצוא את Qsoft ו-תוכנת ISO EXPRESS מבית "אריאור הנדסה בע''מ".

Qsoft

"תחשבו על תוכנה אחת המכילה את כל מה שדרוש לארגון בנושא איכות, ניתנת להתאמה, יכולה להתממשק למערכות תוכנה אחרות בארגון ויכולה לפעול במגוון פלטפורמות אינטרנטיות או ברשת הארגונית ומאפשרת BI בתרשימים וטבלאות וגם במחיר סביר", כך יעקב להט, מנכ"ל Qsoft.

כל מנהל טוב יודע שכדי להשיג את המטרה הזאת, חשוב להיות תמיד עם היד על הדופק ולבחון בכל רגע נתון כל חוליה בשרשרת שמניעה את החברה. מדובר כמובן במשימה לא פשוטה, בייחוד בעבור חברות גדולות עם תהליכים רבים ומורכבים שמתנהלים במסגרתן. אחד הכלים שמסייעים לעשות זאת ביעילות הוא מערכת איכות אמינה שמרכזת את המעקב על כלל תהליכי העבודה בארגון.

אז איך בוחרים תוכנה למערכת איכות שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם ומה חשוב לקחת בחשבון בתהליך הזה? כדי להשיב על השאלה שוחחנו עם יעקב להט, טייס בעברו ומהנדס אמינית ואיכות עם ניסיון של יותר מ-25 שנים בתחום המורכב והמרתק הזה.

"כולם אוספים נתונים, החוכמה היא להפוך את הנתונים למידע ניהולי, הנדסי ופיננסי לתועלת הארגון"

בשנות ה-90, להט עבד כמנהל איכות בחברה בינלאומית. בשנת 1996 הוא לקח הימור גדול והחליט לפתוח חברה משלו בתחום התוכנה בשם Qsoft ולהתחרות בחברות הגדולות והמבוססות ביותר, בתקופה שבה רבים עוד לא הבינו את הצורך במערכות תוכנה לשיפור תהליכי העבודה שלהם.

יעקב להט, מנכ"ל Qsoft: "כל התהליכים בארגון חייבים לעבוד בסנכרון מושלם"צילום: צילום: טנא שמואל

"כשהקמתי את החברה, ידעתי שאני רוצה לעשות משהו שונה מהחברות הגדולות בתחום", מסביר להט. "השאיפה שלנו מאז ועד היום היא לאפשר ללקוחות שלנו גמישות מקסימלית בהרכבת פתרון תוכנה שמותאם לצרכים שלהם – כשאנחנו בעצם מאפשרים חופש פעולה מירבי בהתאמת המוצר למערכת האיכות וה-MMI-(ממשק משתמש) לפי הצרכים הארגוניים הייחודיים לכל לקוח ובכל תחום פעילות של הארגון – רפואי, תעופתי, ביטחוני ואזרחי".

שמואל טנא סמנכ"ל השיווק בחברה ולשעבר מנהל רכש בכיר בתע"א, אומר כי מערכות האיכות שמפתחת Qsoft עומדות בתקינת ISO,FAA,FDA ויכולות להתממשק למערכות ארגוניות אחרת לרבות מערכות ERP הפופולריות.

גם שביט פרייס, סמנכ"לית תפעול ופיתוח ב-Qsoft מבינה כי במערכות מהסוג הזה, אבטחת המידע היא גורם חיוני ביותר שישפע על קבלת ההחלטות. לכן היא מדגישה כי "המערכות שלנו עוברות באופן קבוע בדיקות חוסן ובחינות אבטחת מידע כדי לעמוד בדרישות המחמירות ביותר". בין לקוחות החברה נמנות גם חברות בתחומי התעופה, התרופות והרגולציה. לכן, הדגש על אבטחה נטולת פשרות הוא חיוני אפילו יותר בעבורן.

הייחודיות טמונה בגמישות

מערכות איכות למעשה אוספות ומנתחות מידע מכלל התהליכים המתנהלים בארגון במטרה להבטיח מוצר אחיד שעומד בדרישות ובציפיות של הלקוח במינימום מאמץ.

הצצה למערכתצילום: תמונה באדיבות חברת QSOFT

למי שבוחנים מערכות איכות להטמעה בחברה, שביט ממליצה לוודא שהן מציעות מבדקי איכות, בקרת תיעוד, ניהול הדרכות והסמכות, ניהול פרויקטים, ניהול הייצור - בקרה סטטיסטית בתהליכים SPC, ניהול מערך האחזקה, ILS לוגיסטיקה ומחסנים, FRACAS איסוף וניתוח תקלות וכמובן ניהול קשרי לקוחות (CRM).

כמו כן, היא מציעה לבדוק אם ניתן להרחיבן לתחומים נוספים ולבצע שינויים והתאמות בעקבות התקדמות התקינה העולמית או דרישת הלקוחות.

"אנחנו מאמינים שאי אפשר לנהל בנפרד תהליכי איכות, שירות, תמיכה או ייצור", היא מסבירה. "כל התהליכים האלו חייבים לעבוד בסנכרון מושלם וזה בדיוק הדבר שאנחנו שמים עליו דגש כשאנחנו מפתחים מערכות איכות ללקוחות שלנו. המערכות האלו אוספות נתונים מכל תחנה בתהליכי העבודה של הארגון, מעבדות אותם ומציגות למנהלים גרפים, דשבורדים ושאילתות עם מידע ניהולי ותובנות שמאפשרות שיפור מתמיד של תהליכי העבודה".

לדברי שביט, הייחודיות של המערכות שמפתחתQsoft  שעליה יעידו מאות לקוחות בארץ ובח"ל טמונה במידה רבה בגמישות שלה. "אנחנו מפתחים מערכת שמתאימה כמו כפפה לצרכים של הלקוח ומתממשקת עם המערכות האחרות שהוא עובד איתן. יש לנו ממשק קל לתפעול שנוח ללמוד אותו, בלי צורך ללמוד קוד – וגם עם ידע טכני מאוד בסיסי. בהדרכה שלנו אנחנו מכשירים את הלקוחות להשתמש במערכת, לנהל אותה ולערוך בה שינויים גם ללא עזרתנו – כך שהם לא יהיו תלויים בנו לצורך התפעול שלה. אבל אנחנו כמובן מספקים תמיכה לכל אורך התהליך כדי לוודא שהם מפיקים את המירב מהשימוש במערכת".

Qsoft – מערכות ניהול איכות

מעבר לאתר>>>

מעבר לאתר>>>

מייל:  Qsoft@bezeqint.net

טלפון:  052-5277638 

-------------------------------------

ISO-EXPRESSצילום: לוגו באדיבות החברה

תוכנת ISO EXPRESS מבית "אריאור הנדסה בע''מ"

לא משנה אם אתם חברה, גוף ציבורי, בית ספר, מועצה אזורית או אפילו עסק של עובדים בודדים. אם אתם רוצים לעשות לעצמכם סדר, לשפר תהליכים וניהול וכך להעלות את הערך שלכם בפני הלקוחות, כדאי שתקימו מערכת לניהול איכות לפי תקן 9001 ISO.

מדובר בתקן בינלאומי לניהול מערכת איכות שקיים גם בישראל כבר יותר מ-20 שנה. כל חברה וארגון מכל סוג ותחום שמעוניינים בכך יכולים להקים לעצמם מערכת ניהול איכות לפי התקן הבינלאומי ISO 9001, שתסייע לייעל ולשפר את תהליכי הניהול הייצור או השירות ולהביא לשביעות רצון רוב הלקוחות.

אז איך זה עובד בפועל? ארי בן יצחק, המנכ"ל והבעלים של חברת אריאור הנדסה בע"מ, חברה מובילה ומנוסה שנים רבות בארץ בתחום ייעוץ לתקנים, ניהול מערכות איכות ועוד, מסביר: "כדי לקבל את תעודת ה-ISO יש לפנות לגוף התעדה מאושר. בארץ קיימים מספר גופים כאלה. לאחר הפנייה וההרשמה יגיע אליכם נציג מטעמם כדי לבדוק התאמה לדרישות התקן ולאשר קבלת תעודת 9001 ISO.

"תוכנת ISO-EXPRESS תספק לכם את כל הכלים הנדרשים ותנחה אתכם במדויק להיות מוכנים ל-תקן 9001ISO "צילום: צילום: Shutterstock - vectorfusionart

"על מנת להיות מוכנים למבדק חיצוני זה נהוג להזמין יועץ שמכיר את דרישות תקן ה-9001 ISO, ומסייע לארגון להתכונן למבדק במשך כמה חודשים".

"במידה שהבודק מוצא התאמה ועמידה בדרישות התקן ניתנת לארגון תעודת 9001 ISO, ובהמשך מתבצע מבדק מעקב שנתי כדי לוודא שמערכת ניהול האיכות ממשיכה להתנהל ומתוחזקת בהתאם לדרישות התקן".

ארגונים ועסקים רבים בישראל ובעולם מבינים כיום ששווה להשקיע מאמץ בהכנה ובהטמעת התקן מאחר שהדבר מביא לשיפור בתהליכי הארגון ובשביעות רצון לקוחותיו. כיום, כל לקוח ומזמין עבודה מוכר ורציני בארץ ובעולם יודע שעדיף לעבוד עם ספק שיש לו תעודת 9001 ISO, משום שכך ברור שהוא פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים של התקן וניתן לסמוך עליו.

תהליך הקמת מערכת האיכות וההכנה למבדק לפי תקן ה-9001 ISO אינו פשוט, ובדיוק במקום הזה נכנסת חברת אריאור הנדסה בע"מ עם המוצר המהפכני שלה שמביא להקלה ולפישוט של תהליך זה.

"ראינו שארגונים קטנים ובינוניים בעיקר מתקשים, גם מבחינת הבנת דרישות התקן וגם מבחינת העלויות", מפרט ארי. "לכן בשנת 2016 התחלנו לפתח את התוכנה המקוונת ISO-EXPRESS. תכנון פיתוח התוכנה, שאין דומה לה בישראל ובעולם ושהצליחה לקבל פידבקים חיוביים רבים מלקוחות שהחלו להשתמש בה לניהול והכנה למבדקים, נעשה על ידי צוות שהורכב מעורכי מבדקים בכירים ומיועצים מומחים ומנוסים מאוד".

ארי בן יצחק, בעל תואר בהנדסה אזרחית מטעם הטכניון ותואר שני במינהל עסקים, עוסק בתחום ועורך מבדקים בכיר במכון התקנים מאז שנת 1995. הוא בדק כבר מאות ארגונים מסוגים שונים ובתחומים שונים בארץ ובעולם.

תוכנת ISO-EXPRESS, כשמה כן היא: מאפשרת לכל ארגון ועסק להקים ולנהל מערכת איכות עצמאית במהירות וביעילות מרבית ובמחיר מנצח.

לכל סיוע שתצטרכו תוכלו להיעזר בשירותי התמיכה המקצועיים והאדיבים של ISO-EXPRESS מטעם חברת אריאור הנדסה בע"מ: מרחוק, בצ'אטים או על ידי הגעת יועץ מומחה למשרדכם, בהיקף ובכמות שתבקשו.

איך התוכנה עובדת?

"אחת המטרות העיקריות שלנו בפיתוח תוכנת ISO-EXPRESS שהיא תהיה פשוטה, נוחה וידידותית מאוד למשתמש. עם הרישום תקבלו שם משתמש וסיסמה שאיתם תוכלו להיכנס ולהשתמש בתוכנה מכל מקום, והתוכנה תוביל אתכם צעד אחר צעד עד להקמה, ניהול ותחזוקת מערכת איכות כך שתהיו מוכנים למעבר חלק של מבדק ה-ISO 9001 בכל עת שתחפצו.

קרדיט: ISOEXPRESS

"ניתן לגשת לתוכנה מכל מחשב המחובר לרשת האינטרנט ולראות בצורה ברורה ופשוטה בכל רגע נתון בכמה אחוזים אתם מוכנים ואילו סעיפים נותר להשלים על מנת לעמוד בכל דרישות תקן ה-ISO 9001 כדי להיות מוכנים ב-100 אחוזים למבדק החיצוני. התוכנה תספק לכם את כל הכלים הנדרשים ותנחה אתכם במדויק מה צריך לעשות בכל שלב. לכל סעיף ודרישה יש הסבר מפורט ואפילו ציטוט של הסעיף בתקן ה-9001 ISO".

המערכת מאפשרת גם להעלות מסמכים לענן שלכם של התוכנה, ואף לגוגל דרייב או לדרופ בוקס. בסיום תהליך ההכנה למבדק, כאשר תקבלו "100 אחוז מוכנות" במד המוכנות החכם של התוכנה, תוכלו להדפיס את המסמכים הנדרשים להצגה במבדק ואף להוריד את כל החומר המוכן בקובץ ZIP יחיד.

לאחר שתעברו את המבדק הראשון ותקבלו את תעודת ה-ISO 9001 תוכלו להמשיך ולעדכן את הנתונים בכל עת, דבר שיקל עליכם מאוד לתחזק את מערכת האיכות ולהתכונן למבדק ה-ISO השנתי הבא.

 "מדובר בכלי מהיר, חסכוני, חכם וידידותי מאוד שנותן לכם את כל מה שצריך על מנת להקים, לנהל ולתחזק מערכת איכות 9001 ISO בקלות ובהשקעת מאמץ מינימלית", מבהיר ארי.

"יש לציין שבמיוחד עכשיו בתקופת הקורונה, שבה מתבקשת שמירה על ריחוק חברתי, האפשרות הזו לעשייה של אותה עבודה מרחוק ואפילו מהבית, ללא מפגש מחייב עם אנשים חיצוניים, הופכת כדאית יותר ויותר".

מי קהל היעד שלכם?

"ארגונים מכל תחום המעוניינים להקים, לנהל ו/או לתחזק מערכת איכות קיימת לפי 9001 ISO".

אז אם אתם מעוניינים לשדרג את העסק שלכם ומחפשים איך לעשות את זה בדרך יעילה מהירה ובמחיר משתלם מאוד, וגם לקבל ייעוץ ממומחים מהשורה הראשונה לקידום העסק בכל תחומי האיכות והתקנים, ארי והצוות שלו יתנו לכם את המענה הטוב ביותר.

תוכנת ISO-EXPRESS הכנה לתקן 9001 ISO

טלפון: 054-9253331 (ארי)

 מעבר לאתר וניסיון חינם בתוכנה  ISO EXPRESS

קישור לאתר אריאור הנדסה בע"מ 

לעמוד הפייסבוק של תוכנת ISO-EXPRESS