תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

במיוחד למשבר הכלכלי: היזם הסדרתי ניר דובדבני חושף את דרכי הפעולה המידיות לבעלי עסקים שחייבים להכניס כסף חדש

על רקע המשבר בתקופה הנוכחית, הנתונים הכלכליים בישראל 2020 מצביעים על צפי לסגירה של כ-100,000 עסקים ועל נתוני אבטלה שכבר חצו את ה-18% ומזנקים מיום ליום. התוצאה היא שהתקופה הנוכחית פוגעת אנושות בתזרים של כמעט כל בעל עסק. כשהצטברו עדויות על מאות בעלי עסקים שמגדילים רווחיות באמצעות תכנית המבוססת על שיטה וניסיון של 15 שנים של דובדבני עם עסקיו הייתי סקפטית, אך הסתקרנתי. וכשהסקרנות הכריעה יצאתי ללקט עצות ולבדוק

ניר דובדבני
גלעד ארצי

את זה עוד לא יצא לי לחשוף, התהיות והמחשבות שמלוות אותי כשאני באה לראיין דמות שמאחוריה רזומה עם הבטחות כל כך גדולות. העדויות לא הפסיקו לזרום, בעלי העסקים התהדרו בתוצאות והתלמידים היללו את האיש והשיטה. מצד שני, תסכימו איתי שזו לא תקופה רגילה.

אלו ימי הפגנות וזעם, ימי הישרדות כלכלית ונפשית וארצנו הקטנטונת הרי גדושה בתכניות ומנטורים. לפעמים קל לשכוח שהם בשר ודם, מתמודדים בעצמם עם קשיים ובכלל, חלק מכל ההתרחשות.

אם כך, מישהו בכלל יכול להמליץ או לתת תשובה?

עם התחושה הזאת הסתובבתי ביום שבו קבעתי לדבר עם היזם ואיש העסקים ניר דובדבני.

מצד שני, בן אדם שמנהל ומחזיק ב-5 חברות בתחומים שונים כבר 15 שנים חייב לדעת גם בימים קשים דבר או שניים על אי ודאות, ניהול משברים והזרמת כסף חדש.

ניר הוא  יו"ר חברת RND אשר מאגדת בתוכה מספר חברות בתחומי האונליין, המזון, המנטורינג והנדל״ן. ובזמן שהסטטיסטיקה מצביעה על 20% הצלחה לעסקים שנפתחים, הוא האיש שהפך את הסטטיסטיקה ויכול להתהדר ב-80% הצלחות אצל בעלי עסקים שעברו אצלו הכשרה. אז אולי אפשר בכל זאת לחלץ לקוראים איזו דרך פעולה?

ניר דובדבני
גלעד ארצי

הסקרנות הכריעה וכיאה לימים אלה קבענו לדבר טלפונית. בסיום השיחה שטף אותי בוסט של אנרגיה והבנתי שזכיתי בשיעור מאלף: כשאתה רוצה לצמוח, שים את הסקפטיות לרגע בצד.

ניר, אנחנו בימים לא קלים. המדיה מוצפת והאנשים מבולבלים. בכל זאת בעלי עסקים אומרים שאתה מייצר להם אנרגיית עשייה אחרת, מחלץ אותם מהכאוס בעסק  ומייצר להם סדר בראש לפעולה. מה הסוד?

״תראי, אני לא מנותק. המציאות הקשה קיימת ופוגשת אותנו כל הזמן. אי הודאות, הממשלה, אזלת היד, אי אפשר להתעלם מזה. אבל אני אומר לבעלי עסקים שההשפעה האמיתית נמצאת דווקא בניו מדיה ולא בהפגנות בחוץ, ולשם צריך לנתב את האנרגיה. דבר שני, גם כשאנחנו פוגשים בכל ההשפעות שמורידות אותנו, התקשורת שלנו צריכה להיות אחרת. תקשורת של פעולות ועשייה כמו להרים טלפונים, להתעסק בשיווק, בתסריטי שיחה ולעזוב את כל המצקצקים האלה מהטלוויזיה שחיים בעולם אחר ולא יכולים להבין את המשמעות של העולם העסקי. זה הכרחי למיינדסט ומעבר לאסטרטגיות והכלים והניסיון שאנשים רוכשים פה, זו הדרך היחידה".

ועדיין, לא מספיק לדעת את זה כדי לצאת ממשבר ולצמוח עסקית

״העניין הוא כזה, אנחנו חיים בתקופה שבה אנשים רוצים הכל כאן ועכשיו גם בימי משבר. אנחנו לא רוצים לשרוף זמן. אני אומר שזה בסדר, גם אני בעד מהירות ועדיין כדי להצליח עסקית ואישית אתה חייב לפעול עם כלים מסוימים, להתפתח וללמוד. אנשים לא נותנים לעצמם דקה מרגע הרעיון עד הרצון להגשמה. רוצים הכל ולא יודעים איך. התוצאה היא שהם מתייאשים נכשלים ונופלים.

ניר דובדבני
גלעד ארצי

"יש כיום משבר שחווים  95% מהאנשים ואפשר לצאת מזה מחוזק, רק בוא, תן לעצמך את הצ׳אנס! מה זה אומר? בראש ובראשונה תלמד להכיר את עצמך יותר טוב אל מול הסיטואציה. דבר שני, ברמת המאקרו תבין איך לחשוב עסקית ומזה תגזור את הפעולות שצריך לעשות ותעשה. אנחנו במערבולת מטורפת ובלי הכלים שאתה חייב גם בימים רגילים אתה לא תצא ממנה. כדי להצליח לפני הכל אתה חייב להיות היועץ העסקי והאישי של עצמך!".

מעשה קיצוני

כשדובדבני מתחיל לדבר הוא סוחף אותך. קל לשים לב שהוא חד אבחנה, חותך מיד ולא עסוק בברבורי סרק. מי שמכיר אותו היטב לא יופתע מהמלצתו לנקוט ב״מעשה קיצוני״. אני מעזה לקטוע לו את שצף הדיבור ושואלת אותו לפשר האמירה.

ניר דובדבני
גלעד ארצי

״תראי, כולנו נמצאים תחת אלונקה. נכון, המצב הוא מצב חירום, אבל אנחנו חייבים להשאיר את זה בחוץ ולא לשחק עם המוח במצב הישרדותי. להישאר רגועים ולשאול את עצמינו בפרקטיקה מה צריכים לעשות. וכאן יש שלוש ברירות:

אתה נלחם, אתה מוותר או שאתה משנה. האם אתה רואה את עצמך לוקח הלוואות ונלחם עד מרץ אפריל שנה הבאה? או שאתה אומר זהו, נגמר הסיפור אני משחרר".

די מפתיע לשמוע את זה ממי שאמור לדחוף קדימה

״מי שמכיר אותי יודע שהמוטו הוא לעבור מהגנה להתקפה. אני אומר - תמיד עלו את רמת האסרטיביות בכמה מדרגות. אל תישארו פסיביים. אבל לדחוף קדימה רק אחרי חשיבה אסטרטגית ואחרי החלטה. שום עשייה לא תעזור לפני שאתה עושה את זה ובמיוחד היום כשצריך לנקוט אסטרטגיית משבר שהיא אסטרטגיה לגמרי שונה.

"אתה עכשיו בתוך מים סוערים ונקלעת למערבולת וצריך לצאת ממנה בכל מחיר. מה תעשה?

האפשרות האחת היא להתנגד למערבולת ולעשות כל מה שאפשר כדי לצאת ממנה. ואז זה תלוי, אם המערבולת קטנה או חלשה אתה צריך להבין אובייקטיבית אם החוזקות שלך כרגע מסוגלות להוציא אותך משם. הכוח לצאת מהמערבולת נמדד בכסף, שיווק, אנרגיה, פיננסים, ניהול. יש לך כבר את הכלים האלה? אתה תוכל לצאת ממנה ולעלות על הגל!

"ומה קורה אם אין לך את הכלים האלה? או אם יש לך אבל לא קלטת את גודל המערבולת? אין לך שם סיכוי בלי הבנה של המצב. אתה תבזבז את כל האנרגיה על מלחמה במערבולת, תיסחף ותמות.

ניר דובדבני
גלעד ארצי

"אבל, אם היו לך מספיק כלים להעריך את גודל המשבר, יכול להיות שהיית ׳משחרר׳ ודואג לעצמך. ברמה הפיננסית, עושה פעולות אחרות לא מבזבז אנרגיה וחוזר אחרת לעניינים. בזמן הזה בנית תזרים מזומנים, עשית תכנית שיווקית, עבדת על היכולות האישיות, פיתחת את שרירי המכירות, בנית תשתיות של עסק, יצרת אוטומציה, שיפרת נכסים דיגיטליים והגעת מוכן גם ליום שאחרי…ואני מבטיח לך שהיום הזה יגיע!״

איך בעל עסק יכול ׳לשחרר׳ כשהוא צריך תזרים עכשיו?

״׳כמובן שדואגים לתזרים! השאלה היא איך עושים את זה והאם אתה יודע לתפקד כאן כמנהיג ולהיות ׳היועץ של עצמך׳. אני אתן לך דוגמא: יש לי עסק אחד שבו בתקופה הזאת הבנתי שאין לי סיכוי להמשיך איתו פיסית כפי שהיה. קיבלתי לגביו החלטה להעביר את כל הקורסים לזום. המנהלים שלי התרעמו על זה ואמרו שאפשר ללמד בקפסולות, הלקוחות רצו פיסית אבל אני ׳שחררתי׳.

"קיבלתי החלטה עסקית לא להילחם בזה, והנה, ההגבלות המשיכו וההחלטה הסתברה כטובה. זה נקרא ׳לשחרר׳. לקבל החלטה שמשחררת אותך ומאפשרת לך לעשות את הדברים בדרך אחרת. זו החלטה קשה שדרשה ממני אומץ והתמודדויות עד לרמת הלקוח אבל זו החלטה שבאה ממקום של מנהיגות.

כאן אין מה להילחם במה שקיים אלא לעשות מעשה קיצוני. אנחנו ממשיכים להגדיל לתזרים, מקבלים החלטות אסטרטגיות ומחזירים את השליטה במספרים של העסק .

אם לא הייתי נכנס לנעלי היועץ של העסק שלי ומסתכל על הכל בצורה שקולה וקרה, זה לא היה קורה והיינו מדממים!״

באמת יש קווי אסטרטגיה משותפים לעסקים שלפיהם ניתן לפעול?

״בוודאי. יש כמה פעולות קריטיות שכל בעל עסק מחויב לדעתי לעשות. בואי נמשיל את העסק לכדור פורח. אם המשקל שלו עודף, הוא נתקע ואז צריך להוריד ממנו. עכשיו חברי את זה למספרים של העסק.

כל מה שלא הכרחי ולא מכניס כסף אני משחרר, מקל על הכדור, מצמצם הוצאות. למשל, לשאול מה נכון למיקור חוץ ומה עדיף להשאיר בבית כי גם כאן יש הזדמנויות בהקטנת הוצאות. אם בעבר היה זול יותר להעסיק במיקור חוץ, היום יש עובדים שיצאו ממעגל העבודה ויכול להיות יותר זול להעסיק אותם.

"פעולה שנייה היא להכניס גז לבלון. איך עושים את זה? בלי אגו - לוקחים כסף מכל מי שרק אפשר. זה יכול להיות בנקים, חברים ואפילו משפחה. עוד אפשרות היא לעשות שיתופי פעולה בין עסקים. אני ממליץ לחפש שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שירותים משלימים שייצרו לכם כוח אדיר, יכניסו כסף ויפחיתו עלויות.

"שני השלבים האלה קריטיים כי במצב הישרדותי לא ניתן לקבל החלטות רציונליות של שפע, והחלטות רגשיות לא מצליחות להביא אותך לאן שאתה צריך. להכניס כסף זה הגז של הכדור. עכשיו בשלב השלישי אתה רוצה לדעת לאן לנתב את הבלון עם הגז. כאן זה הזמן לפתח מוצרים שעונים על הכאב של הלקוחות בזמן משבר ולדעת לשווק ולמכור אותם.

"אחרי כל זה יש לבנות את האסטרטגיה של היום שאחרי כי תרבות הצריכה והעולם שלנו משתנה ברמה שלא הכרנו והולכות להיות פה הזדמנויות מטורפות. צריך להעז ולשנות, ללמוד דברים שיוכלו לעזור בעולם משתנה ולעסוק בדברים חדשים. זה מפיח אנרגיה ומכניס רעננות וזה משהו שאני בעצמי עושה בימים אלה. אני עובד על חברה חדשה וזה נותן המון כוח״.

לתת לתת לתת

יש משהו בשיחה עם דובדבני שלא משאיר אותך אדיש. האיש חי שפע, מדבר שפע ונמצא תדיר בהוקרת תודה. מי שייקלע לדף העסקי שלו יהיה המום מכמות הלייבים הגדושים בעצות וכל שידור כזה נחשף לאלפי עוקבים. באופן טבעי זה גם מה שהוא ממליץ לבעלי עסקים לעשות בעצמם.      

״תהיו בפעולות ובנתינה עוד עוד, זה לגמרי הופך אתכם ממקום שבו אתם הקרבן של השינוי, לשינוי עצמו! ואני קורא לכולם לא להפסיק, לא להיעלם. צאו עם מוצרים שעונים על הצרכים של הלקוחות היום.

תפעלו כי אין דרך אחרת. בעלי עסקים הם מנהיגים. הנהיגו את עצמכם והרחיבו את מעגלי ההשפעה והנתינה שלכם עכשיו! כמובן שמעבר לכל העצות שנכונות לכולם, לכל עסק יש גם את האסטרטגיה שמתאימה לו".

וכדי להטמיע אסטרטגיה אתה צריך יועץ, ויועץ זה גם להוציא עשרות אלפי שקלים

״בזמן כזה להוציא עשרות אלפי שקלים? ממש לא! להכניס עשרות אלפי שקלים! הידע מאוד זול באופן יחסי לתועלת  אבל הוא לא הבעיה אלא ההטמעה. להבין עסקים ולדעת לקבל החלטות עסקיות בתקופות קשות דורש יכולת לנוע מהר ולייצר שינוי תוך כדי התאמה למצבים חדשים.

"אנשים פותחים עסק ומאוהבים במוצר וברעיון ולא קולטים שתבניות של עסקים מצליחים זו שיטה. אתה רוצה עסק? אתה חייב להיות אומן בלהבין סיכונים ולהגדיל סיכויים, לקבל החלטות, להתעסק עם מספרים, למכור, לשווק ולעשות את כל זה בפרקטיקה ובטח בימים של משבר.  לפני שאתה צריך יועץ אתה צריך לדעת להיות היועץ של עצמך כי בסוף האחריות היא שלך. זה חוסך עשרות אלפי שקלים וברגע שלמדת הטמעת ויישמת את זה, זה שלך ורלוונטי לכל עסק נוסף שתפתח. אתה מתפתח כבן אדם ומפתח את העסק שלך. התוצאה היא הזרמת כסף חדש והגדלת רווחיות. אין דרך אחרת".

ניר, אז תכל׳ס אז מה הצעד הבא של כל מי שרוצה לקחת את עצמו ואת העסק לרמה הבאה?

״אני ממליץ לכל מי שנמצא בצומת הזה עם העסק שלו, מי שמבולבל, לא בטוח על כיוון, או מי שכבר מצליח, ולכל מי שרוצה עכשיו להרים את העסק שלו ואת עצמו כמה רמות מעל - לבוא לקחת את כל הידע והפרקטיקה ולהיות היועץ של עצמך. זוהי שיטה שהפכה את הסטטיסטיקה של העסקים בישראל. במקום 20% הצלחה, הבוגרים שלנו במשך 15 שנים באופן עקבי עם העסקים שלהם מראים 80% הצלחה! אין עוד תכנית עם לימוד ופרקטיקה כזאת שמעצימה אותך ומיתרת לך את הצורך בכל ידע ויועץ אחר".

ואיך מקבלים פרטים?

"מה שצריך זה להשאיר בלינק שם וטלפון ונחזור אליו עם כל הפרטים. רק לקחת בחשבון שהביקוש גבוה והמקומות כבר אוזלים ולכן כדאי להזדרז".

ליצירת קשר: 8406*
מעבר לאתר >> 

כתבות שאולי פיספסתם

*#