הסבה מקצועית להייטק: הקורסים וההכשרות שיספקו לכם את המקפצה שחיפשתם

החלטתם לעשות את הצעד אל הסבה מקצועית להייטק, ואתם בדיוק שואלים את עצמכם מהיכן מתחילים? או איך בכלל בוחרים את התחום המתאים לכם ביותר? ומה לגבי לימודים אונליין בתקופת הקורונה? בכתבה הבאה תכירו את כל המקומות הנכונים לעשות בהם את ההסבה שתשנה את חייכם

דניאל דותן ודני ספקטור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הסבה מקצועית להייטק: הקורסים וההכשרות שיספקו לכם את המקפצה שחיפשתםצילום: Christopher Gower
דניאל דותן ודני ספקטור
תוכן מקודם

תקופת הקורונה מציבה בפנינו אתגרים רבים ובהם האתגר התעסוקתי. רבים חושבים על הסבה מקצועית בתקופה הזו ובכלל, אך חוששים שאין להם את הרקע המתאים והניסיון הנחוץ כדי להיכנס לעולם ההייטק הנחשק. 

האמת היא, שאתם לא צריכים להיות מתכנתים דגולים כדי שהדלת הזו תיפתח בפניכם. ישנם קורסים והכשרות מקצועיות וממוקדות שישגרו אתכם היישר אל המקום בתמיד רציתם להיות חלק ממנו. בואו להכיר את המקומות שישיגו לכם את המטרה שלכם: קודינג אקדמיג'ולט ו-Infinity Labs R&D:

קודינג אקדמי: להיות המתכנת שלא העזת לחלום שתהיה

את אחת מתכניות ההכשרה 'בוטקאמפ תכנות' הידועות והמוערכות ביותר מעבירה קודינג-אקדמי. הפעילות שייכת לחברת התוכנה המוכרת 'מיסטרביט', ומיועדת עבור אנשים אשר רוצים לעבוד בהייטק כמתכנתים.

ירון ביטון והמלצות

התוכנית מבוססת על העקרונות המשמשים בקורסי התכנות הצבאיים של ממר"מ ושל יחידות אחרות. בדומה לקורסים אלה גם כאן הלימוד אינטנסיבי ומכוון למקצוענות גבוהה מאוד אשר נדרשת לשם מציאת עבודה בתחום.

לפיתוח תכנית הלימוד האורכת 12 שבועות בלבד, אחראי אחד מהשחקנים הידועים והמוערכים בתחום התוכנה בישראל, ירון ביטון – לשעבר מוביל קורס התכנות של ממר"מ בצה"ל. ירון מוביל את קורס התכנות ובמקביל הוא הטכנולוג הראשי בחברת מיסטרביט, והוא  אחת הסיבות המרכזיות לבחירתם של אנשים רבים בקורסי התכנות של קודינג-אקדמי. בשל האפשרות ללמוד מאדם עם ניסיון ומוניטין כשלו. 

קרדיט: קודינג אקדמי - Coding Academy

"את דרכי כמפתח קוד וכמדריך התחלתי במסגרת קורס התכנות של ממר"מ ולאחר מכן כשהובלתי אותו במשך 7 שנים" אומר ירון ביטון, "לקורס של ממר"מ מתקבלים מועמדים שאין להם תואר או רקע במדעי המחשב ובתהליך לימוד יומיומי האורך מספר חודשים ומתוכנן בקפידה, מוכשרים להיות מתכנתים המובילים פיתוח מערכות מחשוב וסייבר מהמתקדמות בעולם".

מה התלמידים לומדים במסגרת קורס הבוטקאמפ של קודינג-אקדמי?

"הם לומדים לפתח את האפליקציות המתקדמות ביותר בעולם האינטרנט. אפליקציות ווב מורכבות וחזקות מאוד בדומה לפייסבוק, אינסטגרם, פייבר, וכד'. אנו מכשירים אותם בתכנית הכשרה מואצת יומיומית להיות מתכנתי פולסאק, תוך לימוד מקיף ואינטנסיבי של הכלים המתקדמים ביותר למתכנתי סרבר וקליינט.בקורס אנו מלמדים את הטכנולוגיות המובילות והעדכניות בתעשייה, כך שבוגרינו 'נחטפים' על ידי חברות ההייטק המתקדמות ביותר. טכנולוגיות כגון:  אנגולר, ריאקט, VUE וNODE ידועות היטב לבוגרים שלנו. הבוגרים יודעים לכתוב אפליקציות מתקדמות אשר עובדות ונראות נהדר על גבי מחשבים ומכשירים סלולריים".

מהם היתרונות בתכנית ההכשרה שלכם? מלבד הערך המובהק שאתה עצמך מביא לתכנית?

"ראשית, קורס התכנות של קודינג-אקדמי היא פעילות של חברת התוכנה 'מיסטרביט', וזה מספק יתרון אדיר, הן בהיבט הידיעה אילו כלים יש ללמד בכל תקופה התואמים את צרכי השוק, והן בהיבט של אפשרות לגייס בוגרים של הקורס שלנו, לעבודה אצלנו בחברה. 

קורס התכנות של קודינג-אקדמיצילום: קודינג – אקדמי

"יתרון נוסף הוא שאנחנו נותנים את הכלים העדכניים אשר נדרשים היום בשוק – ויידע מעשי ברמה גבוהה.  בעידן הנוכחי חברות ההייטק הגדולות והמובילות בארץ ובעולם מתעניינות יותר ביכולת המעשית של המתכנת ופחות אם למד באקדמיה או לא. חברות הייטק לרוב מגישות למועמד לעבודה מבחן מעשי בו הוא נדרש ליצור אפליקציה בזמן הראיון כדי להתרשם מרמתו המקצועית וממוכנותו להשתלבות בצוות פיתוח. הבוגרים שלנו מגיעים מוכנים לכך, ולכן שיעורי התעסוקה שלהם בהייטק לאחר סיום תכנית ההכשרה, גבוהים ביותר.

"לתכנית ההכשרה שלנו יש יתרונות בלתי ניתנים לוויתור. הסגל שלנו נבחר בקפידה והוא מהטובים שיש. יש לנו מדריך על כל 8 אנשים בממוצע, כדי שהסטודנטים שלנו יזכו לחניכה אישית לאורך כל הקורס, ברמה האישית. אנו מעבירים חומר אשר נבחר בקפידה בהתאם לצרכי השוק ומאמנים את הסטודנטים שלנו באופן יומיומי עם המון תמיכה ומשענת המאפשרות להם התקדמות והעמקה.. תוך 12 שבועות בלבד, הבוגרים שלנו כבר משתלבים בעבודה בסטארט אפים ובחברות המובילות בתעשייה. הקורס הוא מעין 'סיירת'. אנשים שמסיימים אותו הם אותם אנשים מובחרים שהוכיחו נחישות לעבוד במקצוע הזה למרות האתגרים".

"בסופו של דבר, גם בקורס לכאורה קצר של 4 חודשים יש לבחור נכון. בדרך כלל לא תעשה קורס כזה פעמיים - ולכן עליך לבחור בקורס אשר בוודאות יכשיר אותך להיות מתכנת ברמה גבוהה. יש הרבה מסגרות אשר נותנות לאנשים מושג בתכנות, יש מסגרות אשר ילמדו אותך לתכנת ברמה בסיסית אולם כדי למצוא עבודה בתכנות צריך להיות מתכנתים ברמה גבוהה – ואת זה אנו עושים בקודינג-אקדמי"

ובזמן הקורונה, הקורס מועבר באונליין?

"כן, בתחילת הקורונה עשינו התאמה מקיפה של הקורס ללימוד 'לייב' באמצעות זום והופתענו מכמה שהפורמט הזה מצוין. משתתפים רבים בקורסים שלנו טוענים שהלימוד בלייב טוב יותר מקורס בכיתה פיזית. כחלק מהמעבר לפורמט לייב הגדלנו את סגל הקורס כך שנוכל להעניק יחס עוד יותר אישי מקודם - דבר הנדרש בסביבה וירטואלית. אנחנו משתמשים בשורה של כלים עוצמתיים המאפשרים לימוד אפקטיבי, שיתוף בין התלמידים וכן חניכה אישית וקבוצתית - וכל זה בלי לצאת מהבית ובלי לבזבז שעות בכל יום על נסיעות וסידורים אחרים. קורס הלייב שלנו מבוקש מאוד ואנו גאים בכמות התלמידים והבוגרים המצוינים שלנו המשתלבים כמתכנתים בתעשייה". 

קורס התכנות של קודינג-אקדמי
טלפון: 079-5551155
כתובת הקורס: הבורסה רמת גן, רחוב הבונים 4 רמת גן
לאתר >>>

------------------------------------

ג'ולט: להיכנס להייטק מהדלת הנכונה

הסינים אמרו כבר מזמן שכל משבר טומן בחובו גם הזדמנות. גם היום, המשפט הזה נכון מתמיד. לא חשוב אם אתם עורכי דין או רואי חשבון, אנשי חינוך או עובדי תעשיית הפרסום והשיווק – עכשיו זו ההזדמנות הטובה עבורכם לעבור להיי-טק. אותו חלום רחוק שיש לכולם, לעבוד בתעשייה הנחשקת והמתפתחת בעולם, נמצא ממש בהישג יד ואתם אפילו לא יודעים את זה.

"רוב האנשים לא יודעים את זה, אבל חלק גדול מעובדי הסטארטאפים בישראל הם בכלל לא מתכנתים, אלא עובדים במגוון מקצועות אחרים שאת המיומנות להם אפשר לרכוש", מספר דורון אהרנסון, מנהלת הפעילות של חברת JOLT בישראל. "כדי להשתלב בהם, כל מה שצריך זה לדבר את השפה הנכונה, להכיר את מערכות ההפעלה וללמוד את המיומנויות הנדרשות".

קרדיט: Jolt

חלק גדול מהעובדים עוסקים במקצועות כמו ניהול מוצר, שיווק ומכירות, שירות וניהול לקוחות או תפעול ואופרציה. "גם בימים אלה, כשהשוק כולו מצטמצם, חברות היי-טק עדיין מגייסות עובדים", מספר אהרונסון. "יש במדינה הרבה מאוד אנשים מוכשרים עם המון ניסיון שעם הסבה קטנה ורכישת המיומנויות הנכונות יכולים להיות מאוד רלוונטיים להיי-טק. אלה יכולים להיות אנשים שעבדו במלונאות או תיירות, מסעדנות או תעופה. אנשים שצברו בתחום שלהם הרבה מאוד ניסיון ויכולות, ויכולים לתרגם אותו גם לעולם הטכנולוגיה".

כדי לעשות הסבה להייטק, צריך ללמוד את השפה

חברת JOLT נוסדה לפני כחמש שנים בישראל כסטארט-אפ שבנה אלטרנטיבה למודל הקיים של ההשכלה הגבוהה, ומציעה מדי שנה לאלפי סטודנטים תואר אלטרנטיבי במנהל עסקים רק עם ידע וכלים רלוונטיים לעולם האמיתי.

מאז הם גייסו כבר עשרות מיליוני שקלים אותם השקיעו בפיתוח צורות חדשניות של למידה, ופתחו שבעה קמפוסים בישראל לצד קמפוסים בלונדון ובמנהטן. לפני כשנה הם השיקו קורס חדש וייחודי – PoMa, המיועד לאנשים מנוסים שרוצים לעשות הסבה לעולם ההיי-טק. 

דרישות הקבלה הן לפחות שנתיים של ניסיון תעסוקתי, ראיון קבלה, מטלת כניסה ושליטה באנגלית. "השלב הבסיסי הוא ללמד איך לכתוב את קורות החיים בצורה שהמגייסות בהיי-טק רגילות לראות", הוא אומר. "יש פורמט שאליו צריך לתרגם אותן ושהן רגילות לראות כדי שהאדם יעבור את הסינון הראשוני. משם ממשיכים לראיון ומלמדים את השפה ואיך נכון להתנהל בו, לפתוח פרופיל בלינקדין, שזו הרשת המקצועית של התחום, ולעשות את זה נכון. אלה הדברים הבסיסיים שמהם יוצאים לדרך שמתנהלת במספר צירים".

קרדיט: Jolt

את הקורס ניתן ללמוד בשתי אפשרויות: הראשונה היא קורס אינטנסיבי של חודש, מדי יום, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. השנייה היא לימודי ערב הנעשים פעמיים בשבוע במשך ארבעה וחצי חודשים. כל הקורסים מתנהלים בשידור חי, כאשר כל התלמידים נמצאים ביחד בכיתה הווירטואלית עם מרצה מקצועי. "הציר הראשון שאנחנו מלמדים הוא הקריירה. אנחנו מאפשרים לכל תלמיד להבין אילו משרות קיימות בהיי-טק ומה ההבדל ביניהן, מה רלוונטי לכל אחד ואילו חוזקות אפשר לקחת מהניסיון הקודם שאותו אדם צבר בקריירה שלו עד כה".

"הציר השני הוא לימוד כלים דיגיטליים הנפוצים בחברות היי-טק דוגמת גוגל שיטס, מאנדיי, גוגל אנליטיקס, בניית דפי נחיתה ב-WIX ועוד. משם ממשיכים לביזנס – איך סטארט-אפים בנויים, איך מנהלים עסק, מנתחים פעילות עסקית של חברות גדולות ומבינים איך הכול עובד מאחורי הקלעים. ואז מגיעים למיומנויות רכות דוגמת בניית מצגות, ניתוח והצגת דאטה, אנגלית עסקית ברמה גבוהה, איך להופיע מול קהל ואיך לעשות מיתוג עצמי".

בקורס הזה, ממש כמו שאר הפעילויות של JOLT, אין דיבורים תיאורתיים מאנשי אקדמיה, אלא רק לימוד מאנשי מקצוע שעובדים ביום יום באותן חברות ענק וחולקים מהניסיון הגדול שלהם. לצד השיעורים הפורמאליים זוכים התלמידים לקחת חלק במפגשים ופאנלים עם עובדים ומנהלים בכירים בחברות היי-טק ישראליות. 

קרדיט: Jolt

כל הפרטים אודות קורס PoMa של Jolt להסבה להייטק

------------------------------------------------

Infinity Labs R&D – סוללים את הדרך לקריירה בהיי-טק

"אתחיל עם אמירה שצריכה להוות קו מנחה בתחום שלנו", פותח חיים גרון, מנכ"ל משותף ומייסד Infinity Labs R&D. "חברות שמכשירות אנשים חייבות גם לדאוג להשמה שלהם בתעשייה בסוף התהליך. יש הרבה אופציות להכשרה בישראל וכל מי ששוקל לרכוש מקצוע נוסף צריך לוודא שהוא נכנס למסלול ההכשרה שיספק את התהליך המקצועי הטוב ביותר עבורו, כך שבסופו יגיע לתעשייה אליה כיוון מראש".

"כשאנחנו מסתכלים על האקדמיה, שתרומתה לחברה ולתעשייה ראויה, איך שלא תסתכלו על זה גם כאן הסטודנטים צריכים לבחון היטב את מסלולי הלימוד. אוניברסיטאות רבות בישראל מוכוונות מחקר ולכן התכלית שלהן ברוב המקרים היא לייצר אנשי אקדמיה ומחקר, כאשר לעיתים מושם דגש רב יותר על כך מאשר על ייצור אנשי מקצוע, מה שמחייב בוגרי תואר רבים להשלים לאחר מכן קורסי הכשרה נוספים שיכינו אותם לשוק העבודה העתידי או להתפשר על משרות 'ג'וניור' למתחילים".

כשהוא חמוש בתובנות האלה, גרון החליט לעשות את הדברים אחרת ובשנת 2014, כשמאחוריו כבר רזומה ארוך של הצלחות, הקים את Infinity Labs R&D בשותפות עם Matrix – חברת מחקר ופיתוח המפעילה תכנית הכשרה מהפכנית בתחום ההיי-טק. "הגענו השנה למחזור המאה שלנו, שזה אומר שמעל 1,300 מהבוגרים שלנו כבר משובצים בתפקידים שונים בתעשיית ההיי-טק".

איך עשיתם את זה?

חיים גרוןצילום: צילום: יובל חן

"העיקרון הבסיסי שלנו הוא להתמקד בכללי היסוד הבסיסיים והעמוקים של מקצוע פיתוח התוכנה ולא בשפת פיתוח או טכנולוגיה ספציפית, וכבר מהמפגש הראשון לסגל להם יכולות למידה עצמית שיהוו יתרון עצום במקום העבודה העתידי, במקצוע טכנולוגי משתנה ודינמי שדורש לעיתים פתרונות יצירתיים בסביבה מעורפלת ולא מוכרת.

"עקרון נוסף הוא לא לגבות כסף בכלל מהסטודנטים שלנו. כל ההכשרה שלנו, שנמשכת 28 שבועות, נעשית ללא עלות. אנחנו משקיעים בכל אחד שנכנס לתכנית שלנו סכום שמתקרב ל-100,000 ש"ח, ואני יודע שאם לא שיבצתי אותו בתעשייה איבדתי את הכסף הזה. כולנו בסירה אחת ועד שהוא לא יצליח להתברג בתחום אני רק משקיע בו. לכן מדובר במודל הנכון, שבו שני הצדדים מחויבים לתהליך".

לומדים מהמקצוענים הגדולים ביותר

התכנית היוקרתית מיועדת לבוגרי תארים מצטיינים עם נתונים גבוהים המעוניינים להתברג בתפקידי פיתוח תוכנה בהיי-טק הישראלי הנחשק. תנאי הקבלה הם ציון גבוה מ-680 במבחן הפסיכומטרי וממוצע ציונים בתואר של מעל ל-85. ל- Infinity Labs R&D מגיעות מדי שנה כ-50,000 פניות, מתוכם נבחרים מאות בודדות שנכנסים לתהליך האינטנסיבי.

"מי שנכנס לזה, חייב להיות תותח", מבהיר גרון. "זה נכון, לא קל להתקבל אלינו. אבל מי שמתקבל נכנס לעולם הזה עם יתרון משמעותי על פני כולם כי הוא באמת למד מהמקצוענים הגדולים ביותר. אנחנו מסתכלים על כל אחד במבט של 30 שנה קדימה, רואים באמת מהן היכולות שלו ולאן אפשר לקחת אותו". יחד עם זאת, מסביר גרון, "התכנית שלנו פתוחה לכולם. מי שמביא איתו יכולות ריאליות מתאימות וכישורים אישיים טובים, בהחלט יכול להתקבל גם ללא רקע טכנולוגי".

אינפיניטי לאבסצילום: תמונה באדיבות Infinity Labs R&D

ומה קורה בסוף ההכשרה?

"בתמורה להכשרה, שנעשית ללא עלות, הבוגרים מתחייבים לעבוד אצלנו שנתיים. אנחנו משלבים אותם במרכז הפיתוח שלנו או באחד ממרכזי הפיתוח של למעלה מ-180 חברות היי-טק וסטארט אפים שאיתם אנחנו עובדים. הרוב המכריע שלהם הופך אחרי שנתיים לעובדים קבועים בחברה שבה הם שובצו, והופכים להיות מנהלי פרויקטים או בכירים בחברה. עד אז הם עובדים בשכר ידוע וקבוע מראש, כך שגם כאן אין דאגה. יש לנו גם מועדון בוגרים שבו הם מתקשרים אחד עם השני וזה עובד מצוין".

איך לומדים בימי קורונה?

"יש לנו כרגע למעלה מ-200 סטודנטים שלומדים מהבית עם סט כלים מיוחד שפיתחנו. כל אחד מהם אמנם נמצא בבית, אבל הוא עדיין חלק בלתי נפרד מקבוצה והם מתקשרים ביחד עם דיונים ומנטור צמוד שנמצא איתם כל הזמן. לקראת הסוף, כשמתקרב שלב השיבוץ, אנחנו נפגשים איתם במשרדים כדי להכיר אותם לעומק ולראות מה מתאים לכל אחד. אבל את כל ההסבה עושים מהספה".

אינפיניטי לאבסצילום: תמונה באדיבות Infinity Labs R&D

משבר הקורונה והתקופה הכלכלית הקשה פגעה בכל המשק, אבל נדמה שתחום ההיי-טק נותר יציב וספג פגיעה קטנה יותר. "זה נכון", מאשר גרון. "חברות ההיי-טק ממשיכות לעבוד בכל הכוח וברור לכולם שכל העולם הדיגיטלי רק ילך ויתחזק עם השנים. הקורונה הוכיחה שלא משנה איפה אתה יושב ואיפה אתה כותב את הקוד, אתה יכול לעבוד גם בגוגל או בפייסבוק מהספה בראש הנקרה".  

קרדיט: Infinity Labs R&D

עובדים קיימים לא נפגעו, אבל אתם עוסקים בהשמה של עובדים חדשים. כאן הרגשתם האטה?

"לשמחתי לא. אנחנו עובדים עם 200 חברות ישראליות, סטארטאפים מובילים ודואגים שלכל אחד מהבוגרים שלנו יהיה גם מקום עבודה בסוף ההכשרה. צריך לזכור שמצד אחד הביקוש לעובדים בהייטק לא ירד אלא להיפך, ומצד שני אנחנו גם מאפשרים לעשות הסבה מקצועית כך שגם הביקוש לרכוש מקצוע בתחום ההייטק עלה בהתאם ואנחנו מקבלים הרבה יותר פניות בימים האלה".

Infinity Labs R&D
מעבר לאתר>>>
טלפון לפרטים נוספים: *4963
מעבר לעמוד הפייסבוק>>>