כך תשמרו על תזרים מזומנים חיובי גם בתקופת אי ודאות

ההמחאות מהוות כלי תשלום מרכזי בעסקאות בישראל היום יותר מאי פעם. הקורונה והמשבר הכלכלי שבעקבותיה מציב אתגרים משמעותיים, עליהם ניתן להתגבר עם פתרונות שמציגים הבנה מעמיקה של צורכי הלקוחות ושמירה על תהליכים מהירים וידידותיים למשתמש

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לפטופים
תוכן מקודם
תוכן מקודם

להיות בעליו של עסק בישראל הוא אתגר לא פשוט. בעלי עסקים נאלצים להשתולל כל יום בין לקוחות שנעלמים, ספקים שמאחרים, הבנקים שלוחצים והחוקים הנוקשים של המדינה שממש לא מנסים להפוך את החיים שלנו ליותר קלים. לכן, כשמגיע פתרון כל כך קל ופשוט לבעיה ״עתיקת יומין״ שאיתה מתמודדים רבים מבעלי העסקים בישראל, אין ספק שמדובר בפתרון שביכולתו לטרוף את הקלפים ולפתוח עסקים לעולם חדש של הזדמנויות. 

בין אם נרצה, ובין אם לא, ככל שנעמיד יותר אפשרויות תשלום ללקוחותינו, כך ירבו הכנסותינו. כל לקוח שנכנס אלינו לעסק יכול להעדיף לשלם בדרך אחרת: יהיו את אלה שישלמו במזומן, אך יוגבלו בגובה התשלום כתוצאה מחוק המזומנים. את הרכישות והתשלומים הגבוהים יותר יהיה עליהם לבצע באמצעות אשראי, אך גם שם מוגבל הסכום שניתן לשלם בעסקה אחת, על ידי מסגרת האשראי שניתנה להם. כמוצא אחרון יכול לקוח להחליט לשלם בצ'ק, שיטת תשלום לגיטימית ומוכרת, המאפשרת לכל אדם ובעל עסק לפרוס את תשלומיו על פני מספר חודשים, אפילו שנים, בעזרת צ'קים דחויים שיפרעו רק במועד שנקבע. 

בעוד שלצרכן הקצה שיטת התשלום בצ'קים היא חלומית, כי הוא איננו מוגבל בסכום הכסף שנמצא אצלו היום בבנק, עבור בעלי עסקים הסיפור קצת שונה. כשבעלי עסק מקבלים צ'ק דחוי, הוא שקול לצורך העניין לפיסת נייר חסרת ערך, ורק במועד הפירעון ניתן להפוך את אותה פיסת נייר לכסף. ומה קורה אם הצ'ק חוזר? טוב, באותו רגע כל שנותר לעשות הוא להתחיל בסבב טלפונים שמתחיל בדרישה מהלקוח לשלם, עובר לעורך דין לקבל עזרה במקרה הצורך, ויכול (וסביר להניח כי) יגיע להוצאה לפועל. לא פלא אם כך, שכאשר הסיכון ליפול על לקוח שלא משלם תמיד אורב ברקע, בעלי עסקים רבים בוחרים שלא להעמיד את הצ'קים כשיטת תשלום בבית העסק שלהם. 

דוקא היום חשוב לקבל בטחון לצ'קים >> לפרטים נוספים

אך גם כאן אליה וקוץ בה. עסקים שלא מקבלים צ'קים אמנם נפטרים מהסיכון של צ'ק חוזר, אך יחד עם זאת הם גם מאבדים לקוחות רבים המעוניינים לשלם בעזרת צ'קים – לעיתים פשוט כי זו האופציה היחידה שקיימת עבורם. אז איך בכל זאת ניתן לאפשר ללקוחות לשלם בצ'קים, להגדיל את המכירות וההכנסות, וכל זאת מבלי להסתכן בצ'ק שיחזור?

הכירו את – פי.סי.אס גלובל המעניקה שני שירותים פשוטים שמשנים לגמרי את חוקי המשחק עבור עסקים: שירות הצ'ק הבטוח, שמאפשר לכם לקבל צ'קים בביטחון, ושירות ניכיון צ'קים שמאפשר לכם להפוך צ'ק דחוי למזומן באופן מידי. 

שירות הצ'ק הבטוח

איך משתמשים בשירותי החברה ומה היתרונות שבהם? השירות הראשון, המאפשר לכם לקבל צ'ק בטוח הוא game changer רציני עבור מרבית בעלי העסקים שכיום לא מוכנים בכלל לקבל צ'קים, אך גם עבור אלה שמוכנים ״להסתכן״ ולקבל צ'קים ללא הבטחת פרעון. 

לאחר שהורדתם את האפליקציה הייעודית של החברה, או התקנתם את המערכת שלה על המחשב, תוכלו להשתמש בה כדי לבדוק האם הצ'ק הדחוי שקיבלתם אכן יהיה  בר פרעון בבוא העת. כל שעליכם לעשות הוא לסלוק את  פרטי הצ'ק כבר ברגע שהוא הועבר לידיכם, להכניס מספר פרטים נוספים באפליקציה ומיד היא תיידע אתכם האם זה בטוח לקבל את הצ'ק או לא.

באמצעות מאגרי מידע, סטטיסטיקות ונתונים אלגוריתמיים, יודעת המערכת של פי.סי.אס גלובל לזהות צ'קים שבטוח עבורכם לקבל וכאלה שעדיף שתוותרו עליהם כי ישנו סיכוי שלא תוכלו לפרוע אותם. רק לאחרונה הציג בנק ישראל נתונים שלפיהם 6.5% מכלל הצ'קים שנמסרו לפרעון בשלושת החודשים האחרונים חזרו.  אם נבדוק את אותם נתונים בפי.סי.אס גלובל, נראה כי בזכות המערכת החדשנית והמהפכנית שפיתחה החברה, שיעור הצ'קים החוזרים של לקוחותיה לא עבר את רף ה-3.8%. 

ובכל זאת, אם קיבלתם צ'ק וגיליתם כי לא ניתן לפרוע אותו במועד הפירעון, תשמחו לשמוע שבתוך 14 ימי עסקים תקבלו את כל הסכום היישר מפי.סי.אס גלובל, מה שאומר שכשאתם משתמשים בשירות זה שמציעה החברה, אתם ממזערים את הסיכון הכרוך בקבלת צ'ק מלקוח.

פי.סי.אס גלובל הינה חברה המעניקה שני שירותים כל כך פשוטים, אך גאוניים, שמשנים לגמרי את חוקי המשחק עבור עסקיםצילום: Marvin Meyer

שירות ניכיון צ'קים

את הפתרון השני שמציעה  פי.סי.אס גלובל , שהולך יד ביד עם שירות הצ'ק הבטוח, תוכלו לזהות בשם ניכיון צ'קים, מה שאומר בשפה פשוטה שאתם הופכים צ'ק דחוי, לצ'ק שניתן לפרועון כבר באותו היום. השירות, הכלול בתשלום של עמלה, מאפשר לבעלי עסקים להגדיל באופן מיידי את תזרים המזומנים, וכתוצאה מכך אף יכול לקצר תהליכים שאלמלא השירות היו יכולים לקחת גם חודשים ואף שנים. בין אם עלה לכם רעיון לשפץ את העסק, להביא מכונה חדשה, או לבצע כל יוזמה שתגדיל את פעילות העסק ואת הכנסותיו, בעזרת שירות ניכיון הצ'קים לא תאלצו להמתין לכסף במשך חודשים ושנים, ובמקום זאת תוכלו לבצע את כל הפעולות שיביאו לצמיחת העסק בתוך פרק זמן קצר. 

יהודה חי מימון, מנכ"ל ומייסד החברה מספר: "אנחנו בחברת פי.סי.אס גלובל  מעמידים לרשות לקוחותינו מעטפת פתרונות שנועדה להעניק להם ראש שקט מחד ותזרים מזומנים חיובי מאידך, ובכך אנו מהווים כלי משמעותי לשמירה על שגרה עסקית יציבה. את זאת אנו עושים באמצעות שילוב של מאגרי מידע עדכניים, פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ויותר מכל – הבנה מעמיקה של צורכי הלקוחות ושמירה על תהליכים מהירים וידידותיים למשתמש״.

חברת פי.סי.אס גלובל הינה אחת החברות הבולטות בישראל בתחום שירותי הבטחת פירעון צ'קים וניכיון צ'קים מסחריים. החברה, שהוקמה בשנת 2014, צברה במהלך השנים פורטפוליו מרשים, הכולל מגוון לקוחות, בהם רשתות קמעונאות גדולות, סיטונאים, קמעונאים, בעלי מקצועות חופשיים ועוד.

פי.סי.אס גלובל החלה לפעול ב- 2016 ובדצמבר 2019 נרכשו 50% ממניות החברה על ידי חברת אובליגו פתרונות מימון, באמצעות אג"ח להמרה ובהובלת יחידת המימון של IBI בית השקעות בע"מ, בניהול מאור שהרבני.

אם גם אתם רוצים להגדיל את מחזורי ורווחי העסק וליהנות ממעגל לקוחות גדול יותר מזה שיש לכם היום, תוכלו להתחיל לעבוד עם פי.סי.אס גלובל שתעזור לכם להיות בטוחים שכל צ'ק שאתם מקבלים גם יפרע, ותעמיד בפניכם אפשרות להפוך צ'ק דחוי למזומן שימושי עוד באותו היום.

דוקא היום חשוב לקבל בטחון לצ'קים >> לפרטים נוספים

האמור בכתבה אינו מהווה משום המלצה או חוות דעת מקצועית והוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מוסמך בתחום