שירותי מחקר לעסקים: לתכנן צעדים בטוחים לטווח הארוך

מדוע מומלץ לחקור את המתחרים בטרם הכניסה לשוק חדש? איך מבצעים את המחקר נכון? האם כל חברה נדרשת לעשות חקר שוק? על כל זאת ועוד עונים כמה מומחים מתחום שירותי המחקר לעסקים

שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירותי מחקר לעסקים
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם

מודיעין עסקי ואיסוף נתונים בעזרת מחקרים וסקרי שוק, הם כלים תומכי החלטה המסייעים למנהלים בכל ארגון או חברה המתכננים מהלכים אסטרטגיים של צמיחה ופיתוח.

מנהלים שצריכים לקבל החלטות מושכלות על חדירה לשוק עם מוצר או שירות חדשים, שיתופי פעולה עסקיים או הרחבת הפעילות בארץ ובחו"ל, זקוקים למסד נתונים מהימן שלוקח בחשבון גם את ההיבטים הרגולטוריים, המשפטיים והתרבותיים במדינת היעד.

איסוף הנתונים בערוצים גלויים וסמויים ועיבודם לכדי המלצות והתוויית דרך, הנעשים במקצועיות, אמינות ודיסקרטיות, הם קריטיים להצלחת המהלך. פגשנו כמה מנהלים של חברות בולטות בתחום שירותי ההמחקר לעסקים בישראל בינהן Sphinx ו-Infotarget שיודעים לעשות בדיוק את זה.

Sphinx

"כל אחד ואחת מהלקוחות שלנו יודעים לעשות את העבודה שלו נהדר. אנחנו כאן כדי לספק להם את הנתונים המידע והקונטקסט העסקי שיסייעו לו בקבלת החלטות הנכונה ביותר, על מנת להמשיך ולהוביל את הארגון או החברה בראשם הם עומדים להגשמת היעדים העסקיים, בין אם מדובר בשוק חדש, הכרת המתחרים, תכנית עסקית, ביצוע סקרים או סקירת חדשנות", כך לדברי מייסד ומנכ"ל חברת Sphinx מחקר וייעוץ, ספי קדמי. "כאשר עומדות על הפרק החלטות אסטרטגיות, כמו: חדירה לשווקים חדשים בארץ או בחו"ל, פיתוח מוצר או סטארט-אפ פורץ דרך, יש משמעות עצומה לאיסוף נתונים ומידע ועיבודם לכדי כלי עבודה תומך החלטות. מנהל, מוכשר ככל שיהיה בעבודתו, לא יוכל להגיע למידע הזה ביעילות, מהירות וברמת הדיוק שלנו. מה עוד שבתחילת הדרך, מוטב לבדוק מה קיים בעולם באופן מקצועי לפני שמשקיעים את כל החסכונות והמשאבים".

ספי קדמיצילום: צילום עצמי

את חברת Sphinx ייסד ספי לאחר שצבר ניסיון של כעשור במחקר וייעוץ, כשזיהה שיש צורך אמיתי לחברה שתהיה גם מקצועית וגם שתוכל לתת מענה רב-לשוני ורב תרבותי לעסקים קטנים ובינוניים לצד חברות וארגונים גדולים. בין לקוחות החברה חברות וארגונים מתחומים שונים, ביניהם: פיננסים, קמעונאות, ממשלה ומגזר ציבורי, תעשייה, תשתיות, אנרגיה, חקלאות ועוד.

את השירות לקוחות החברה מקבלים במגוון שפות אותן דוברים האנליסטים בחברה: סינית, קוריאנית, יפנית, צרפתית, רוסית, ערבית, ספרדית, גרמנית, איטלקית, פורטוגזית, בהאסה (אינדונזית), אנגלית וכמובן עברית.

ספי, עורך דין בהכשרתו, הינו בעל תואר ראשון במשפטים וממשל אסטרטגיה, וכן תארים שניים במשפט עסקי ובמנהל עסקים. החברה בראשותו נותנת שירותים, בין השאר, בסקירת מתחרים; בנצ'מארק בינלאומי וניתוח שווקים; ניתוח חדשנות וטכנולוגיה; כתיבת תוכניות עסקיות; סקירת רגולציה וליווי ייעוצי. "היום החברה מונה 17 אנליסטים ומנהלי פרויקטים המגיעים מדיסציפלינות שונות עם רקע אקדמי ויישומי נרחב, החל מ- PHD שתחומי ההתמחות שלה הם גז ונפט, בוגרי תואר שני במנהל עסקים, סטודנטים לרפואה, ועוד.

רובם ככולם בעלי רקע מחקרי ענף, או כיוצאי יחידות מובחרות של קהילת המודיעין או מהיותם עולים בעלי רקע אקדמי ומקצועי מוכח", מפרט ספי. "התמהיל הייחודי של היועצים שלנו והמבנה הארגוני שלנו, לפיו עובדים מרחוק, מאפשר מתן שירות במחיר תחרותי לצד תשלום ראוי שמכבד את הצוות שלנו, כאשר לכל לקוח מצמידים צוות חוקרים בעלי רקע בתחום המחקר. יתרה מכך, חברי הצוות של Sphinx דוברים שפות זרות ברמה גבוהה, חלקם עולים חדשים שבקיאים מאוד בארצות המוצא שלהם, אשר מבינים את הקונטקסט העסקי, המשפטי והתרבותי ולא פחות חשוב מזה את הניואנסים הייחודים לכל מדינה ואזור. כשלקוח שלנו זקוק למחקרים בחו"ל, היכולת הזו היא קריטית לקבלת החלטות עסקיות. תרגום מכונה או נתונים יבשים עלולים לפספס את המידע החשוב ביותר ולהוביל למסקנות שגויות".

כך למשל, ביחס לארגון ששקל להרחיב את פעילותו בתחום בתי האבות לרוסיה. ספי מסביר שאם היו נסמכים רק על נתוני הלמ"ס המקומיים, ללא הבנה של ההקשר התרבותי לנושא, התוצאות שהיו מתקבלות היו מוטות ולא מדויקות בלשון המעטה. "רוסיה היא מדינה עצומה ויש בה הבדלים מהותיים בין ערים מרכזיות ובין יישובים כפריים, באופן כללי ובפרט בכל הנוגע לתוחלת ואופי החיים", מסביר ספי. "אי הבנת ההיבטים התרבותיים והבנת האמת שמאחורי הנתונים וההשלכות שלהם עשויים להוביל להתנהלות עסקית שגויה ומסוכנת. הנתונים שנאספו באמצעות מחקר שוק מעמיק, והיכרות של ההיבטים השונים, הביאו לכך שהארגון קיבל תשקיף מלא ורחב ויכול היה להתבסס עליו בתכנון האסטרטגי והיישומי-שיווקי".

לדברי ספי, בכדי להציג בפני הלקוחות את התמונה המלאה, Sphinx פועלת בשני ערוצים מקבילים – מיפוי מקורות גלויים ואיסוף ממקורות אנושיים. איסוף הנתונים והמידע הגלויים יעשו בכל הערוצים האינטרנטיים, באמצעות סריקה וסקירה שלהם בשפת המקור. האיסוף ממקורות אנושיים יכול להתבצע באמצעות ראיונות ותשאול של הנוגעים בדבר, בדגש של שמירה על החוק ושמירה על הגינות ויושרה. "מנהל פיתוח עסקי לדוגמה, שניצב בצומת של החלטה ועליו להכריע לאילו מדינות כדאי להחדיר מוצר חדש, יתקשה לקיים בדיקה מעמיקה במספר מדינות במקביל", ממשיך ספי. "לנו יש את הכלים וכוח האדם המיומן שיכול לעשות זאת עבורו בשפת המקום, ביעילות, במהירות ובמקצועיות".

צילום: SPHINX

Sphinx
כתובת: שד' רוקח 101, תל אביב
טלפון: 054-4810524

לאתר של Sphinx >>>
ללינקדאין של Sphinx >>>

----------------------------------------

Infotarget

"הפעילות העסקית בישראל מאופיינת, בין השאר, בפעילות ענפה של ייבוא וייצוא מוצרים ושירותים. כפועל יוצא מזה, לחברה או ארגון שמבקשים לקיים שיתוף פעולה עם גורמים בחו"ל חשוב לדעת עם מי הם מתקשרים, עם מי כדאי לאחד כוחות ועל מי לוותר, מהי שיטת השיווק הטובה ביותר במדינת היעד וכדומה", אומר איגור יבדוסין, מנכ"ל Infotarget. "באמצעות מודיעין עסקי ניתן לקבל את המידע הרלוונטי שיאיר את הדרך הנכונה לבניית הטקטיקה והמהלכים האסטרטגיים ויסייע לקבל החלטות מבוססות נתונים. לעיתים נדרש מידע על טכנולוגיות פורצות דרך, הבנה של הרגולציה או החוקים באותה מדינה ולא פחות חשוב מזה – יש צורך בהצלבת מידע ונתונים כדי לתקף את המידע".

איגור, מרצה מבוקש בתחומי המודיעין העסקי בכנסים מקצועיים שונים, הוא בעל תואר שני בלימודי מידע. יש לו ניסיון של למעלה מעשור בשיווק דיגיטלי, יחסי ציבור ודוברות, ומחקר אקדמי חברתי יישומי. את הידע שלו הוא מעביר לדור הבא בהיותו מרצה אורח באוניברסיטה הפתוחה וכן מרצה למורים מטעם משרד החינוך על איתור מידע דיגיטלי. השירות הניתן ב- Infotarget מיועד בעיקר למנהלים ומנכ"לים, מנהלי פיתוח עסקי, אנשי שיווק מנהלי מוצר וכדומה, באמצעות שיטות מחקר מתקדמות לאיתור מידע על מנת להבין את השוק בו הם פועלים ואת השווקים אליהם הם מבקשים לחדור. "המידע והנתונים שאנחנו מספקים ללקוח נאספים על בסיס הצורך של הלקוח, אך לעתים תוך כדי עבודה אנחנו מזהים נושאים וגורמים מסוימים שהלקוח לא היה מודע אליהם ושעשויים להשפיע על התוכניות שלו", ממשיך איגור.

מנכ"ל החברה - איגור יבדוסיןצילום: סלבה רוס

"הניסיון מלמד שחברה שמפרסמת על עצמה תחשוף את מה שתואם לאינטרסים שלה ורק את מה שתרצה שידעו, וזה ברור. אך כשמגיע הרגע לקדם מולה עסקה, יש צורך להגיע גם אל המידע שהיא אולי הסתירה, מידע היסטורי שיכול להיות נסמך בין היתר על פרסומי בתקשורת או פסקי דין. למנהלים יש קושי להגיע לרבדים העמוקים של מידע מסוג זה וכאן אנחנו נכנסים לתמונה".

InfoTarget - חברת המידענות העסקית המובילה בישראלקרדיט: Igor Evdosin

לדברי איגור, מודיעין עסקי הוא תחום רחב המורכב משיטות איסוף נתונים בכלים מגוונים. ב- Infotarget מסתמכים על שיטת מידענות מתקדמת ואינטגרטיבית באמצעות איסוף מודיעין גלוי במקורות מידע ברשת באמצעות חיפוש מתקדם במקורות OSINT (Open Source Intelligence), תוכנות מבוססות AI  ואוטומציה של סריקת הרשת, במטרה לצוד את הידיעות המעניינות מה- Deep web – כלומר איתור מידע רלוונטי "מאחורי הקלעים" וכן שימוש בכלים עקיפים, כמו: ראיונות עם עובדי חברה מהווה והעבר, מודיעין אנושי שנסמך על שיחות עם מומחים בתחום, מיפוי שלהם ובדיקה של הקשרים שלהם, והכל בהתאמה אישית לצרכים ולמטרות של הלקוח.

עוד מסביר איגור שלמחקר שוק בטרם מקבלים החלטה להיכנס לשוק חדש עשוי להיות משקל קריטי בקבלת ההחלטה. כך יכול המנהל לתכנן טוב יותר את הפרויקט והאסטרטגיה, כשלפניו פרוש מידע ספציפי על שוק היעד, רמות הביקוש וההיצע וגם את מפות התקשורת והפרסום המקומית.

"לצוות של Infotarget יש יכולת למידה מהירה של הנושאים והמונחים המקצועיים של עולמות התוכן של הלקוחות שלנו, מה שמאפשר הבנה עמוקה של הצרכים, איתור המידע המדויק והנגשה שלו ללקוח באופן אופטימלי, וזאת במספר שפות", מסביר איגור. "הנתונים והמידע מוגשים ללקוח בצורה אובייקטיבית ונקייה מכל רעשי רקע והסחות ולאחר שנעשה אינטגרציה מלאה בין מקורות המידע השונים בצורה ברורה עם תרשימי אינפוגרפיקה. בעזרת מודיעין תחרותי שמבוסס על מחקרי עומק איכותניים וכמותיים, ניתוח מגמות ובנייה של פרופילים של החברות והעומדים בראשן, בחינה מדוקדקת של הייתכנות העסקית שלהן עד לרמת התפקוד היומיומי, הלקוחות שלנו מקבלים תמונה מלאה של ההזדמנויות עסקיות או לחילופין את "המוקשים" שבדרך, וכל זה בדיסקרטיות מרבית, מקצועיות ויעילות".

Infotarget
טלפון: 054-4969359

לאתר של Infotarget >>>
לפייסבוק של Infotarget >>>