תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לימודי מינהל עסקים 2020: גמיש, נוח ובלי לצאת מהבית

השינויים בשוק העבודה, דור ה-Y שהפך את הכללים ולאחרונה גם מגפת הקורונה, מחוללים מגמות מרחיקות לכת בהשכלה הגבוהה ובדרך שבה אנשים מכשירים עצמם לניהול עסק עצמאי או להתקדמות בארגונים; המציאות החדשה סוללת את הדרך לתוכניות לימוד מקוונות, דוגמת ThePowerMBA

מייסדי The PowerMBA
Javier Guridi & Carlos Frutos

ההשכלה הגבוהה עוברת בשנים האחרונות טלטלה משמעותית ואין ספק שהיא עתידה לשנות את פניה לחלוטין בשנים הבאות. דור ה-Y, שגדל עם מכשיר סלולרי ביד ולפטופ על הברכיים, מעריץ יזמים שהצליחו לשנות את העולם ומעוניין לקבל השראה וללמוד מהם, התרגל לצרוך תכנים בזמן ובמקום שמתאימים לו, מתעניין במגוון נושאים וחשוב מכל – מפוכח ופרקטי מאי פעם ולכן מעוניין לקדם את הקריירה שלו במסלול מזורז.

אם לא די בכך, מגפת הקורונה וההשלכות שלה, שעדיין לא ברורות עד תומן, הן זרז לתהליכים שהחלו עוד קודם לכן. אוניברסיטאות בכל העולם עברו להוראה מרחוק, ובארצות הברית, למשל, כבר הודיעו כמה מוסדות מובילים, דוגמת UCLA, שהלימודים בשנה הבאה יתקיימו בצורה מקוונת. לצד זה, מרבית האוניברסיטאות לא יוכלו לפתוח תוכניות בינלאומיות בשל מגבלות התנועה הנובעות ממשבר הקורונה.

גם הסטודנטים מחשבים מסלול מחדש. רבים מהם נחשפו בחודשים האחרונים ליתרונות העצומים של לימוד מרחוק - ניתן להשתתף בשיעור מכל מקום ולעתים בכל שעה, הקורסים המקוונים אפקטיביים מתמיד ולסטודנטים מתפנה זמן יקר. המצב מורכב אף יותר כשמדובר באנשים שכבר נמצאים בשוק העבודה ומעוניינים בהשכלה גבוהה על מנת לקדם את הקריירה שלהם, או להצטייד בידע מקצועי במטרה להקים מיזם מאפס.

חוליה נוספת היא המעסיקים – שכיום, יותר מבעבר, מעוניינים בעובדים עם מגוון של מיומנויות ויכולות. רבים מהם מבינים שתפקידם לסייע בהשכלה של העובד ודואגים למודלים של הכשרת עובדים בין שבארגון ובין שבאמצעות תוכניות חיצוניות. האפשרות שעובדים לא יצטרכו לעזוב את העבודה לצורך לימודים ויוכלו לשלב את הדברים בקלות קוסמת להם.  

האוניברסיטה של החיים

שינויים אלה סוללים את הדרך לבחירה באלטרנטיבות לימוד אטרקטיביות, נוחות ובעלויות ידידותיות יותר. אחת מהן היא ThePowerMBA שבימים אלה מושקת גם בישראל, לצד ארה"ב, קנדה, אנגליה, גרמניה ועוד.

מדובר בתוכנית לימודים מלאה המבוססת על תוכניות ה-MBA של האוניברסיטאות המובילות בעולם שנלמדת באנגלית ומורכבת ממאות יחידות קצרות של רבע שעה, סרטונים עם גרפיקות מתקדמות וראיונות עם מרצים ומנהיגים, בהם אנשים העומדים בראש המותגים המובילים בעולם, דוגמת Youtube, waze, Shazam,Whole Foods  ועוד. התוכנית נמשכת 10 חודשים, וכוללת את אותו התוכן שלומדים מקביליהם באקדמיה במשך שנה או שנתיים ומאות שעות לימוד. בתוך פרק זמן של פחות משלוש שנים היא צברה כ-35 אלף סטודנטים בספרד ובמדינות דרום אמריקה (עד כה ההרצאות התקיימו בספרדית וכעת מושקת התוכנית הגלובלית באנגלית). התוכנית מיועדת לאנשים שמחפשים משהו אחר, להתקדם בעולם העסקים, להקים חברות או לפתח את העסק שלהם. רבים מהסטודנטים בתוכנית למדו תואר ראשון בבתי הספר המובילים למנהל עסקים ועכשיו הם רוצים לרענן את הידע או מעוניינים בלימודים שהגישה שלהם מעשית יותר ותועיל להם בעבודתם.

כנס של אנשים
Javier Guridi & Carlos Frutos

רפא גוזאלו, מייסד ומנכ"ל משותף ב-PowerMBA, מספר מה הוביל להקמת התוכנית: "כללי המשחק השתנו. המטרה שלנו מאז ומעולם היתה לאפשר דמוקרטיזציה של לימודי העסקים, ואנו מאמינים שזוהי טרנספורמציה הכרחית ששחקנים רבים בשוק יצטרכו לעבור על מנת להפוך את ההשכלה הגבוהה לנגישה יותר. לקחנו שיעור באקדמיה שלוקח שעה וחצי ותמצתנו את המסרים העיקריים שלו. הצלחנו להגיע לתוצר תוכן של 15 דקות בלבד, המכילות את כל הידע הנדרש. הסטודנטים שלנו יכולים ללמוד מכל מקום ובכל מקום – מהבית, בנסיעה באוטובוס או ברכבת, מהעבודה, בבוקר, בערב – מתי וכמה שרוצים, ומדווחים על תובנות יומיומיות והטמעה אפקטיבית של התוכן. המעוניינים בכך יכולים להמשיך ולקרוא קריאה נוספת ולקבל משימות, על מנת להטמיע את המידע בצורה אפקטיבית עוד יותר. לכך מצטרפות המסגרת שיצרנו והקהילה: יש כיתה, פוגשים אנשים, יש וובינרים, חיבור בין אנשים, הזדהות וגאווה".

מרכיב משמעותי שמציין גוזאלו הוא מחיר התוכנית, "בדרך להנגשת ההשכלה הגבוהה לאנשים בכל העולם, המודל שלנו מאפשר להציע את התוכנית במחיר ידידותי של 1,000 דולר".

לרכוש את הכלים להתקדם

שיטת המיקרו-לרנינג, למידה יומית של יחידות מידע קצרות ומרוכזות, הופכת את התוכנית לאטרקטיבית עבוד הסטודנטים. הגישה לא רק מסייעת בקליטת החומר הנלמד, אלא משפרת את יכולת ההתמדה של הלומד, וכתוצאה מכך ThePowerMBA מדווחת על שיעור התמדה גבוה פי כמה מזה שבתוכניות מקוונות אחרות בעולם.

תוכנית הלימודים של ThePowerMBA כוללת את מכלול הנושאים הנוגעים להקמה ולניהול פעילות עסקית, כולל שיווק מסורתי ודיגיטלי, אסטרטגיה עסקית, תמחור, מימון וחשבונאות, גיוס משאבים, פיתוח מיומנויות ניהול "רכות" ועוד. המטרה היא לאפשר לסטודנטים לרכוש בתוך זמן קצר יחסית ובעלויות ידידותיות את הכלים החדשניים והמעשיים ביותר הדרושים להם להתקדם לתפקידים ניהוליים או להקים עסק או מיזם.

גם המעסיקים אוהבים

יותר מ-300 חברות מהעולם, דוגמת גוגל, EY, וודאפון ואחרות, משלבות את תוכנית הלימודים של ThePowerMBA במסגרת הכשרות העובדים שלהן. בסיום התוכנית הבוגרים מקבלים תעודת גמר המוכרת על ידי חברות מהעולם ומונפקת באמצעות בלוקצ'יין. 

לפרטים נוספים על ThePowerMBA 

כתבות שאולי פיספסתם

*#