תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שירותי BI: כלי העבודה הבסיסי של כל בעל עסק

תרצו לקבל תמונת מצב של 360 מעלות בכל מה שקורה בעסק שלכם בזמן אמת? שירותי BI, הכוללים כלים מתקדמים לבינה עסקית (BI) יציגו לכם בצורה ויזואלית וקלה את כל מה שקורה בארגון, ותקבלו אף תובנות להמשך הדרך

שירותי BI
Peshkova - Shutterstock

בעולם מוצף במידע דיגיטלי חשוב שנאגר במערכות רבות בכל ארגון – כל בעל עסק משווע לעזרה. הוא זקוק לכלים שיעבדו את המידע הנאגר בכל אחת ממערכות הארגון – החל מבסיסי הנתונים הפנימיים ועד לעמודים הרלוונטיים ברשתות החברתיות – ויתנו לו תמונת מצב ברורה לגבי כל מה שקורה בעסק שלו. מערכות BI (Business Intelligence) מאפשרות איסוף מידע ארגוני ממגוון מקורות מידע והצגתו בצורה ויזואלית וקלה להבנה, על גבי מסך אחד – דאשבורד – שהוא בעצם "גשר הפיקוד" של בעל העסק. מנהלי הארגון יכולים לגשת למידע מכל מכשיר, לקבל דאשבורדים ודו"חות, ולהפיק מהם תובנות עסקיות לגבי צעדיהם העסקיים הבאים. למעשה, אלה כלים המאפשרים לקבל תמונה כוללת של כל הפעילות העסקית בארגון בזמן אמת. מכאן – אפשר רק להתקדם.

בכתבה זו תכירו את Logical BI ו-Click-BI, בין החברות הבולטות בישראל לפתרונות BI, על היתרונות הייחודיים של כל אחת מהן:

Logical BI – מנתונים לתובנות מעמיקות בקליק

כל מנהל ובעל עסק שמפעיל בחברה שלו מערכות מחשוב רבות, זקוק לאפליקציה שתאגד לו את כל הנתונים ותציג לו אותם במסך אחד ברור וקל להבנה, ממנו הוא יכול להבין בבירור ובפשטות מה המצב בחברה שלו. זה בדיוק מה שעושה חברת הבינה העסקית Logical BI (Business Intelligence) שחרטה על דגלה את הנושא החשוב ביותר: יצירת ערך עבור הלקוח. הנתונים הדיגיטליים הנאגרים במחשבי כל ארגון יכולים להיות מכרה זהב עבור החברה – רק אם יודעים להשתמש בהם נכון, ולנתח אותם כך שניתן יהיה להפיק מהם תובנות עסקיות משמעותיות לטובת החלטות על עתיד העסק.

 Logical BI נוסדה לפני יותר משש שנים, היא ממוקמת באור יהודה ולה מעל 20 עובדים. החברה מיישמת בעיקר מערכות של חברת Qlik כמו Qlikview ו-Qliksense וכן כלים נוספים כמו PowerBI של מיקרוסופט וכן טכנולוגיות קוד פתוח למחסני נתונים. החברה מיישמת את פתרונות הבינה המלאכותית בקרב מגוון לקוחות כמו חברות בתחומי הייצור וההייטק, לצד גופים גדולים בעולם הקמעונאות והשירותים.

MAX-BI - דלג
MAX-BILogical MAX-BI

"אלה הם מגזרים שעובדים במאסות, לעיתים, עם שולי רווח קטנים", מסביר שלמה הרשקופ, מנכ"ל ומייסד Logical BI. "לכן הם חייבים להיות עם יד על הדופק. אנחנו מנתחים עבורם את נתוני המכירות בזמן-אמת, ויודעים ללמוד נתונים באמצעות Machine Learning. לדוגמא, אם ברשת מרכולים יש גבינה מסוימת שיש לה ביקוש גבוה ומכירות רבות בכל הסניפים בעקבות חג השבועות המתקרב, ובסניף אחד הגבינה הזו כלל לא נמכרת, המערכת תדע להציף את הבעיה ולתת התראה למנהל הסניף – הוא יגלה שהפריט בכלל לא קיים במלאי, או שהוא הוסתר במדף מאחורי פריטים אחרים. אלה התראות שיכולות לחסוך כסף רב או להגדיל רווחים בצורה משמעותית. כל נושא ההתראות הללו הוא חשוב מאוד בעולם הבינה העסקית מכיוון שבכל מקום שבו יש נתונים, אפשר להפיק מהם ערך", מסביר הרשקופ.

שלמה הרשקופ - מנכ"ל לוגיקל
יח"צ

שליפת נתונים בעולם מרובה מערכות

יוסי רוסט, המשמש כ-CTO בחברת Logical BI, מספר על האתגרים הטכנולוגיים שניצבים כיום בפני ארגונים המעוניינים להטמיע מערכת בינה עסקית "מערכות BI הן מערכות עסקיות הנותנות מענה למשתמשים עסקיים, אך יש להן אלמנטים טכנולוגיים רבים. הייחודיות שלנו היא שאנחנו מאוד מתקדמים טכנולוגית ויודעים להפיק נתונים ממגוון מערכות מידע. אם בעבר היה צריך לשלוף את הנתונים ממאגר הנתונים של הארגון (כגון תוכנת ERP מרכזית), לעבד אותם וזה הספיק. הרי שכיום יש ריבוי וביזור של מערכות וכלים בארגונים שמהם צריך לשלוף מידע: מרשתות חברתיות ועד אתרי סחר ואפליקציות שונות שחלקם הגדול פועל מתוך הענן בפלטפורמות SaaS. לכן קשה לקבל תמונת מצב מצרפית במקום אחד. אנחנו יודעים לעשות זאת – לאסוף את הנתונים מכל המערכות ולנקז את הנתונים לאגם אחד לטובת יצירת ערך והפקת מידע ניהולי. החוזקות שלנו במגרש הטכנולוגי מאפשרות לנו להתמודד עם מערכות חדשות, מורכבות ומאתגרות, ויצירת פתרונות שאינם סטנדרטיים", מסביר רוסט.

יוסי רוסט - CTO בלוג'יקל
יח"צ

יצירת דאשבורד היא אומנות של ממש

Logical BI משקיעה רבות בחוויית המשתמש. "הדאשבורד של מערכות ה-BI הן הדבר הראשון שהמנהל נכנס אליו בבוקר. זו המערכת שנמצאת אצלו בשימוש הרב ביותר לאחר הדואר האלקטרוני שלו. אנחנו חיים כיום בעולם של חוויית משתמש גבוהה, וצרכנים רוצים לקבל חוויה טובה כזו גם ביישומים העסקיים. אנחנו נותנים לכך משקל רב, לעיצוב הדאשבורד, להצגה נכונה ונעימה של הנתונים, להתאמת הנתונים לצרכי המנהל, לא להציף אותו ביותר מדי נתונים אלא לספקם במינון הנכון ובהקשרים הרלוונטיים. בסופו של דבר, יצירת דאשבורד נכון זו אומנות של ממש. זה בהחלט מביא הצלחות", מסביר הרשקופ.

כיצד אתם לומדים את צרכי הלקוח?

"אנחנו מאוד מחוברים אליו ולא פאסיביים בתהליך. זוהי שותפות. עולם ה-BI הוא מאוד אינטימי. אנחנו נכנסים לקרביים של הצרכים העסקיים של הלקוח. אנחנו מבקרים, מתשאלים, לומדים את כל ההיבטים של הארגון ואת כל הכאבים שלו. לכל ארגון יש מצוקות שקשורות לנגישות של דאטה – שהוא לא מספיק נגיש, לא אמין, והכל מפוזר. סוד ההצלחה שלנו הוא חיבור אמיתי ל-DNA של הלקוח".

Logical BI
לאתר של Logical BI  >>>

---------------

Click-BI  תוכנת BI חדשנית שחוסכת עד 90% בעלויות ובשעות הטמעה ואינה מצריכה ידע תכנותי כל שהוא

מערכות BI הופכות ליותר ויותר שכיחות בחברות ובארגונים. היכולת לתרגם את המידע על הקורה בחברה לגרפים ולתרשימים ברורים מהווה יתרון גדול לעסק ומאפשרת לו להבין היטב מה קורה בכל אגפיו. אך כשעסקים קטנים ובינוניים באים לאמץ פתרונות אלו הם נתקלים באתגר: הטמעת מערכת ה-BI והאינטגרציה שלה יכולות להיות מורכבות ויקרות ולהעמיס על העסק עול הגדול למידותיו. לאחר שההתקנה צולחת לבסוף, מגלה העסק שהמערכת שהתקין מוכוונת לניטור תהליכים ארוכים, בעוד שחברות שאינן גדולות עובדות לרוב עם ראיית מועד יותר קצרת טווח ופחות מסתכלת שנים קדימה.

Click-BI סרטון מוצר - דלג
Click-BI סרטון מוצראורלי אייל

כדי לפתור את האתגר הזה השיקה חברת  קליק בי אי טכנולוגיות  את Click-BI - מערכת המיועדת ספציפית לעסקים קטנים ובינוניים. היא עונה על צרכי הבנת העסק של המנהלים/בעלים ומאפשרת שליטה וקבלת החלטות לפי נתוני היומיום השוטפים. לא עוד פתרונות יקרים המותאמים לעסקים גדולים ומצריכים השקעה גדולה של כוח אדם, זמן וכסף. Click-BI היא חלופה חכמה ואטרקטיבית לשיטות שהיו נהוגות עד היום בעסקים קטנים ובינוניים.

"כל עסק קטן או בינוני שואל את  עצמו מספר שאלות ארגוניות בכל בוקר, כמו 'כמה מכירות היו אתמול? ו'מה מצב המלאים'?", אומר אביעד פנצק, שותף ב קליק בי אי ומנהל הפיתוח שלה. "האינדיקציות שהוא מקבל מאפשרות לו לשלוט על העסק, לוודא שהוא בנתיב הנכון או להכווין אותו לשם - במידה ומתגלות בעיות. Click-BI היא מערכת שמיועדת לכך ומוכוונת לפי צרכים אלו. היא מאפשרת קפיצת מדרגה של ממש בכל הנוגע לניתוח הנתונים הגולמיים מתחומי הפעילות השונים. לאחר תהליך הגדרה קל והתממשקות לבסיסי הנתונים של החברה, המערכת מסוגלת להציג את כל המידע הדרוש במחשבים ובמכשירי מובייל. הכול מופיע בדשבורדים, טבלאות ושעוני מדד בהירים וקלים להבנה. לאחר ההתקנה ויישום קצר המנהל יכול לקבל  אינדיקציות ברורות כגון: מחזור הלקוחות, תגובות לקמפיינים מסחריים, חריגות וכדומה. החשיפה למידע מאפשרת שליטה טובה יותר על התפעול וקבלת החלטות מדויקת, בהתאם למצב הנפרס מול המשתמש. יש לקוחות שאפילו משתמשים ב-Click-BI לא רק עבורם אלא גם עבור החברות-לקוחות שלהם. הם מציגים מידע ארגוני שרלוונטי לקשר בין שתי החברות, למשל סטטוס הזמנות, מצב חובות, נתוני משלוח ועוד. כך שזו מערכת שגם יש לה פונקציונליות B2B".

מוטי ארז, אביעד פנצק וורדה שוויבל
אורלי אייל

"הפתרונות של מערכות BI אחרות אינם עונים על הצרכים של עסקים קטנים ובינוניים. לרוב הם יקרים ומסורבלים. האתגר שלנו היה לבנות מערכת שתהיה אטרקטיבית לסוג לקוחות כזה ותענה ספציפית על צרכיהם. Click-BI עובדת על ענן, כך שההתקנה פשוטה מאוד. אנחנו רק מתקינים ללקוח Agent והוא כבר יכול להתחיל לעבוד. מהירות ההטמעה גבוהה: התהליך קצר ב-90% לעומת מערכות אחרות ולכן גם זול משמעותית. כתוצאה מכך גם משאבי התשתיות והמשאבים הכלכליים הדרושים הם פחותים. אין השקעה ואין צורך בדרישות מקדימות כי המוצר נמצא בענן והוא גמיש. הלקוח משלם דמי שימוש חודשיים ללא תלות בנפחים, מספר משתמשים וגודל בסיס הנתונים. הוא יכול להתנתק מהשירות לפי רמת ההתחייבות שהוא בוחר,. אחרי ההטמעה הוא מגלה כמה פשוט לעבוד עם Click-BI: מספיק שיש אוריינטציה בסיסית לשימוש באקסל כדי ליישם את המערכת. מסיבות אלו,  Click-BI היא כלי מושלם לעסקים קטנים ובינוניים, במיוחד ללקוחות של מערכות Priority, Sap Business One, חשבשבת וזום.

כיצד עובדת המערכת ברמה הטכנית?

"פיתחנו מנוע שמפענח מבנה בסיסי נתונים רלוציונים  (בסיסי נתונים עם קשרי גומלין היררכיים ביניהם). זה סוג בסיסי הנתונים שבהם משתמשות כיום מערכות המידע המובילות בעולם. האלגוריתם שלנו יודע לפענח את קשרי הגומלין של הטבלאות ומציג אותו כמעין מחולל דו"חות אחד גדול, - דבר המפשט דרמטית את התהליך עבור הלקוח. תצוגת המידע זמינה בכל הפלטפורמות (Web, Desktop, Mobile) והלקוח יכול לעבור ביניהן ולהמשיך באחת את העבודה שהתחיל בשנייה. עוד חשוב להדגיש שהנתונים העסקיים של הלקוח לא נשמרים אצלנו אלא נשארים בסביבת הלקוח, כך שאין חשש מזליגת מידע. לאחרונה השקנו את גרסת הדור הבא של המוצר, הכוללת יכולות אלגוריתמיות חזקות יותר אנחנו ממשיכים להתמקד בפיתוח Click-BI, בשדרוגו ובהשבחתו".

לוגו
Click - BI

Click-BI
טלפון: 03-5095155

לאתר של Click-BI >>>
למייל של Click-BI >>>
 

כתבות שאולי פיספסתם

*#