מערכות לניהול משמרות: מיטב הפתרונות החכמים

להכין סידור עבודה, לפקח על זמני הגעת העובדים, להתעסק בהחלפות, התלמודיות, תיקונים – המון עבודה! הזמן שמנהלים יכולים לבזבז על פעולות כדוגמת אלו, יכול לגרום לתסכול ואף להפסדים כלכליים של אלפי שקלים. בדיוק בשביל זה קיימות מערכות לניהול משמרות. הכנו לכם רשימה של כמה מהבלוטות בתחום

לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכות לניהול משמרות
מערכות לניהול משמרותצילום: one photo - Shutterstock

עדיין מעבירים וואטסאפים בין העובדים ומבקשים מכל עובד לשבץ את עצמו? כמה פעמים קרה לכם ששיבצתם עובד במשמרת שלא נוחה לו? האם העובדים מתלוננים שאתם לא מחלקים את המשמרות באופן שוויוני? אם הסיפור הזה מוכר לכם, אתם ללא ספק זקוקים לניהול יעיל של סידורי העבודה, באמצעות מערכת לניהול משמרות.

מערכת לניהול משמרות מאפשרת התאמה בין העדפות ואילוצי העובד ולצרכי הארגון, ומשלבת ביניהם, ליצירת סידור עבודה שבועי אוטומטי. המערכת מאפשרת ביצוע שינויים והחלפת משמרות בין עובדים בזמן אמת באופן יעיל ונוח ומגוון אפשרויות נוספות לניהול מיטבי של סידור העבודה בעסק. בכתבה הבאה תכירו מספר מערכות ניהול משמרות בולטות בינהן - Timetable , OTIPO ו - משמרות טכנולוגיות:

טיימטיביל 2
צילום: Timetable

Timetable - ניהול משמרות ככלי לניהול חכם ויעיל של המשאב האנושי בארגון

 Timetable הינה הרבה מעבר למערכת לניהול משמרות. החברה, שהחלה את דרכה לפני עשור, פיתחה בתחילת דרכה מענה לצורך בניהול סידור העובדים ולאחר מכן נוספו למערכת מגוון כלים נוספים לניהול חכם ויעיל יותר של כוח האדם בארגונים. על לקוחות החברה נמנים כיום עסקים בתחומי המסעדנות, שירות טלפוני, רשויות, מפעלים, רשתות שיווק, חברות קמעונאיות וחברות הייטק.

מערכת אינטגרטיבית וגמישה

Timetable הינה מערכת אינטגרטיבית המחברת בין ניהול סידור העבודה, שעון הנוכחות והיבטים נוספים בניהול עובדים. הדבר מהוה יתרון עצום ומאפשר הסקת מסקנות מהצלבת הנתונים הנאגרים במערכת. כך לדוגמא, תכנון נכון של סידור העבודה ימנע חריגה של הארגון מחוקי ההעסקה, וכן בעת החתמת כרטיס נוכחות, ניתן לבצע בדיקה במערכת עד כמה העובד עומד בסידור העבודה שנקבע עבורו. אינטגרציה בין נוכחות העובדים לסידור העבודה מאפשרת גם הסקת מסקנות על התנהגויות העובדים וזיהוי מגמות – מיהם העובדים שאיחרו או הקדימו למשמרת ובאיזו תכיפות, כמה פעמים העובד דיווח על מחלה, האם חל שינוי בתפוקה או בהתנהלות שלו בעבודה אל מול חודשים קודמים ועוד.

למערכת יש יכולת התאמה גבוהה מאוד לצרכי הארגון. "פיתחנו מערכת גמישה ומודולרית, המאפשרת להציע פתרונות שונים לעסקים שונים", אומר רז דרורי, מנכ"ל Timetable. כך, הארגון יכול לקבוע במערכת את אורך המשמרות, סוגי התפקידים וכמות העובדים הנדרשים בכל משמרת, מיקום המשמרת (במשרד, בשטח או מהבית) וחוקיות נוספת כדוגמת זמן המנוחה בין משמרות, האם ניתן לעבוד במשמרות כפולות ועוד. המערכת מתממשקת עם מערכות שכר, מערכות ניהול משאבי אנוש, פתרונות BI, ובכך מאפשרת לארגונים קבלת תמונת מצב רחבה.

שיפור שביעות הרצון של העובדים והתקשורת הפנים ארגונית

Timetable לוקחת בחשבון את בקשות העובדים וצרכי הארגון, ומייצרת סידור עבודה אוטומטי אידיאלי, הלוקח בחשבון גם את חוקי ההעסקה, חוקי הארגון, בקשות מזדמנות של העובדים לחופשים והחלפות, ודרישות הארגון המשתנות כל העת. בכל מצב שצץ אילוץ, בין אם מצד העובד או הארגון, המערכת תבחר באפשרות הטובה ביותר לסידור העבודה, המתחשבת ככל הניתן בצרכים השונים. המערכת מאפשרת לשמור על "צדק" בין העובדים – על ידי וידוא חלוקה שוויונית של כמות המשמרות בין העובדים וקביעת 'סבב חכם' המבצע לדוגמה רוטציה במשמרות בסופי שבוע.

כמו כן, Timetable מסייעת בשיפור התקשורת הפנים ארגונית. "לא פעם אנחנו נתקלים בקשיים של ארגונים הפועלים במודל משמרות לעדכן את עובדיהם במידע חשוב, בין אם מדובר במידע חוצה ארגון או בעדכון נקודתי לעובדי משמרת ספציפית", אומר רז. המערכת מאפשרת העברת נהלים לעובדים לצורך יישור קו, וכן שליחת עדכונים למשמרת ספציפית, המכילה בה מטלות או נושאים הדורשים טיפול.

תגמול עובדים יחסי

ישנם עסקים בהם עובדים מתפקדים במספר כובעים (לדוגמא מארחת יכולה לעבוד גם כמלצרית), כאשר בכל תפקיד אותו עובד מקבל תגמול שונה. מערכת Timetable מאפשרת תכנון של הסידור עבודה תוך ציון תפקידו של העובד בכל משמרת, והמערכת יודעת בכל יום באיזה תפקיד הוא עובד ובאילו שעות וזה חוסך זמן ומשאבים במעקב אחר הנושא.

כלי להסקת מסקנות על העובדים

ניתן להפיק במערכת דוח"ות לפי מגוון פילוחים וללמוד על התנהגות העובדים - מי מוסיף אילוצים רבים למשמרות, כמה פעמים עובד ביקש לבצע החלפה, מי מהעובדים הינו בעל התפוקה הגבוהה ביותר ועוד.


Timetable
טלפון: 03-6033759
כתובת: הארד 3, רמת החייל, ת"א
לאתר של Timetable
לעמוד הפייסבוק של Timetable
לעמוד הלינקדאין של Timetable

--------------------

OTIPO – שילוב חכם בין צרכי העסק והעדפות העובדים

אוטיפו מסך הבית
אוטיפו מסך הביתצילום: אוטיפו

Otipo הינה מערכת חכמה, מבוססת ענן, לניהול משמרות.

את הרעיון למערכת הגה מייסד Otipo, גולן דרזון, דווקא בקנדה, לאחר שנחשף לחוסר היעילות של שיבוץ וניהול משמרות רופאים בבתי חולים במדינה. עם חזרתו לארץ החליט גולן לצאת לדרך, ובעזרתם של מספר שותפים, יצא לדרך והקים את Otipo. החברה ביצעה מחקר שוק מעמיק בקרב עסקים הפועלים במודל העסקה של משמרות, על מנת להבין את צרכי הארגונים והעובדים ולבנות מערכת שתהיה מותאמת בצורה מיטבית לאופי ההתנהלות של עסקים אלו.

מקור שמה של Otipo הינה - 'אותי תשבץ פה', משפט ששמעו מעובדים שוב ושוב במהלך עבודת המחקר שביצעו.

Otipo מלווה עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, כולל רשתות וחנויות בעלות סניפים רבים.

התאמה אישית לכל עסק

צור קרן
צור קרןצילום: ישראל אוקסמן

 Otipo פונה לארגונים במגוון תחומים, ומאפשר לכל עסק להתאים את המערכת לצרכיו – להגדיר את מבנה המשמרות בעסק, שעות המשמרות, סוגי התפקידים ואנשי הצוות הנדרשים בכל משמרת ועוד.

"כאשר פונה אלינו לקוח חדש, אנו מבצעים אפיון צרכים ומתאימים את המערכת אל אופי המשמרות, כמות וסוג העובדים הנדרשים בכל משמרת ועוד" מדגיש צור קרן, מנכ"ל Otipo.

שיבוץ חכם המשלב בין צרכי העסק והעדפות העובד

המערכת הינה בעלת ממשק חדשני, ידידותי ונוח לשימוש, והעובדים מתחברים אליה דרך המחשב או באמצעות אפליקציית Otipo, ומגדירים בה את העדפותיו למשמרות – מהם הימים והשעות בהם ירצה לעבוד, ומהם הימים בהם הוא אינו זמין לעבודה.

המערכת מותאמת גם לארגונים בהם ניתן לעבוד ממספר מיקומים – ומאפשרת לעובד להגדיר באילו ימים ירצה לעבוד מהבית, מהסניף/משרד או מהשטח. 

עסקים יכולים לייצר במערכת התניות מסוימות, לדוגמא כמה עובדים נדרשים בכל משמרת, אילו סוגי עובדים, האם נדרש לפחות עובד ותיק אחד בכל משמרת ועוד.  

מנוע השיבוץ החכם מבצע התאמה בין העדפות העובדים להגדרות שהוזנו על ידי העסק, ומייצר לוח עבודה למהלך השבוע. המערכת מעדכנת את העובדים בשיבוץ שנקבע עבורם.

גמישות ואפשרות נוחה לשינויים תוך כדי תנועה

"תקופת הקורונה גרמה לארגונים רבים לבחון את מודלי העבודה שפעלו לפיהם, בין אם מדובר בשעות או במיקום העבודה" מספר צור, "גמישותה של Otipo  מאפשרת מענה לשינויים הארגוניים המתרחשים תוך כדי תנועה".

גמישותה של המערכת מתבטאת גם באפשרות לבצע בה שינויים במשמרות גם לאחר שנקבע לוח העבודה לאותו שבוע. כך, עובד שמכל סיבה שהיא אינו יכול להגיע למשמרת שנקבעה לו, יעלה במערכת בקשה להחלפת משמרת או ל'מסירת' המשמרת לעובד אחר בצוות, והמערכת תפנה לעובדים שציינו כי הם פנויים במועד האמור, ותשאל אם יוכלו להגיע למשמרת במקום אותו עובד.  

לוגו

דו"חות

Otipo מאפשרת הפקת דו"חות מגוונים, מתוך השיבוצים למשמרות: דו"ח שעות לעובדים, וכן דו"חות שמצביעים על התנהגות העובדים – מיהם העובדים שביקשו להחליף משמרות ובאיזו תכיפות, מיהם העובדים שנרתמו להחליף עובד במידת הצורך, מיהם העובדים ה'פופולאריים' ביותר שאנשי הצוות האחרים העדיפו לעבוד לצדם ועוד.

צור קשר
Otipo
בלפור 8, רמת השרון
054-5965616
לאתר Otipo>>
לסרטון על Otipo>>

--------------------

משמרות טכנולוגיות - מערכת לניהול משמרות

ניהול משמרות העובדים, במיוחד בארגונים גדולים מצריך יכולות תכנון מורכבות ורבות, וכיום זה בלתי ניתן לביצוע ללא מערכת חכמה וממוחשבת עם יכולות מתקדמות. מערכת ניהול המשמרות שפיתחה חברת "משמרות טכנולוגיות", עונה על צרכי הארגונים הגדולים מרובי העובדים ומשלבת את האופטימיזציה של תכנון כוח אדם בחברות וארגוני ענק עם תהליכי הנוכחות ומערכות נוספות בארגון. מערכת ניהול משמרות העובדים מאוחסנת בענן ומוצעת לשימוש במודל   SaaS בהתאם לצרכי המשתמש. "המערכת המתקדמת של 'משמרות טכנולוגיות' מאפשרת לנהל את כל משמרות העובדים בארגון תוך התייחסות לבקשות שונות של העובדים, שעות מועדפות שברצונם לעבוד בהן, המלצות מנהלי הצוותים/המחלקות לעובדים מסוימים לאיוש משמרות מסוימות, ציוותים רצויים, התייחסות לימי חופש/מחלה שאושרו לעובדים בימים מסוימים, התייחסות למועדים מסוימים בהם נדרשים יותר או פחות עובדים במשמרת, ואף התייחסות לחוקי העבודה והמנוחה בישראל והרגולציה החלה עליהם", אומר איתי אמטו, מבעלי החברה.

איך המערכת פועלת?

"מערכת ניהול המשמרות ייעודית לשלושת רמות הארגון: שדרת ההנהלה; מנהלי המחלקות והצוותים; העובדים בארגון. עבור כל רמה, מוצג מודול שונה של המערכת לשימוש ייעודי בהתאם לרמת המשתמש".

טבלה
ניהול משמרות עובדיםצילום: משמרות טכנולוגיות

שלושת המודולים של מערכת משמרות טכנולוגיות

"ההנהלה (מנהלי הארגון, מחלקת משאבי אנוש, וכדומה) משתמשת במערכת כדי לקבוע את חוקי העבודה ולקבע את מדיניות הארגון (גם בהתאם לרגולציה הממשלתית) כך שהמשמרות יתאימו למדיניות שנקבעה. אם יש צפי לבעיה או חריגה של עלויות, ההנהלה יכולה למנוע או לאשר מראש את החריגה ובכך לייצר חסכון כספי, ומדיניות תכנון אחידה.

"המודול השני ייעודי למנהל המחלקה/הצוות שמכין את המשמרות ודרך המערכת מבצע שיבוץ עבודה אוטומטי בלחיצת כפתור. המשמרות נבנות בהתאם למדיניות הארגונית שנקבעה, לדוגמה, מספר השעות המינימליות והמקסימליות על פי החוזה של העובדים, המיומנויות של עובדים ועוד. המערכת אף לוקחת בחשבון דירוגים של עובדים למשמרות עד לרמה שבמקרים של עובדים שאינם מסוגלים לעבוד יחד, המערכת לא תשבץ אותם באותה המשמרת, או לחילופין – אם המנהל קבע שעובדים מסוימים אפקטיביים בעבודה משותפת,  המערכת תתעדף את השיבוץ שלהם באותה המשמרת. המערכת פועלת באוטומציה ובאלגוריתמיקה כה מתקדמת, כך שעל המנהל והעובדים להזין את ההעדפות בשיבוצים בלבד, ואלו ייעשו  באופן אוטומטי בלחיצת כפתור.

"המודול השלישי ייעודי לעובדים בארגון. הם יכולים להזין במערכת את ההעדפות שלהם למשמרות השונות, עם מי הם מעדיפים לעבוד ועם מי לא, בקשות לימי חופש או מחלה. העובדים זוכים לשקיפות מלאה מהאפליקציה כשהם רואים בכל עת את כל המשמרות הבאות שלהם ויכולים להתכונן לכך".

סמארטפון
ניהול משמרות באפליקציהצילום: משמרות טכנולוגיות

כיצד המערכת המתקדמת חוסכת עלויות לארגון?

"זמן העבודה של המנהל המבצע את השיבוצים, נחסך כמעט לחלוטין. השיבוץ נעשה במספר דקות ובלחיצת כפתור, במקום מספר ימים של עבודה ידנית בהתאם לכל המגבלות וההעדפות, החוקים והרגולציה. המערכת מבצעת כמעט הכל בעצמה.

"חסכון של מאות אלפי שקלים לארגון, נוצר על ידי ייעול המשמרות המתקדם והמוצלח שהמערכת מאפשרת. לדוגמה, שיבוץ אוטומטי של עובדים שעבודתם המשותפת אפקטיבית יכולה להגדיל את המכירות והרווחים לארגון,  הימנעות מ'שעות נוספות' על ידי ניהול חכם ויעיל של המשמרות, ניהול עומס ותקינה של הצוותים לצורך בקרה על גודל הצוות, ואף התראה על חריגות בין התכנון ובין הנוכחות שהחתימו העובדים. העמידה בתקנות יכולה לחסוך לארגון עלויות משפטיות בעת תביעות אפשריות. המערכת מנהלת באופן מיטבי הסעות של עובדים כולל אופטימיזציה של שירותי ההסעה ומציגה חריגות בין התכנון לנוכחות בפועל שהוחתמה ע"י העובדים".

והמערכת גמישה וניתנת לאדפטציה בכל ארגון וארגון?

"בהחלט. המערכת שלנו עצומה וחזקה מאוד ומורכבת מעשרות מודולים ומאות פיצ'רים שונים, ולכן  כבר בתהליך ההגדרה הראשונית מול הלקוח מתבצעת התאמה של המערכת לסקטור של הלקוח,  וצרכי הארגון (הלקוח). ארגון מסוים יכול לקבל מערכת אחת וארגון אחר מערכת שונה לחלוטין עם אלמנטים אחרים – הכל לפי צרכיו ורצונותיו.

"המערכת אינטגרטיבית ומאפשרת אינטגרציות למערכות שונות, כגון נוכחות, שכר, ERP, SAP, מערכות משאבי אנוש שונות ועוד המון, כדי לאפשר ביצוע רציפות עסקית לארגון ושילוב כלל המידע מהמערכות בצורה אינטואיטיבית וחכמה בתוך תהליכי המערכת. כחלק מהשירותים שלנו אנחנו מבצעים הטמעה של המערכת ללקוח וליווי שלו. מאפיינים איתו את המודולים והאפשרויות להם הוא זקוק ואנו יכולים לספק לו מגוון רחב מאוד של פתרונות בהתאם לצרכיו".

לוגו

מי הלקוחות שלכם?

"הלקוחות שלנו הם בעיקר ארגוני Enterprise (גדולים) וארגונים בינוניים. אנו עובדים עם חברות תעופה, רוב בתי החולים בארץ, משרדי ממשלה, בתעשייה עם מפעלי ענק, רשתות קמעונאיות, גופים פיננסים, ארגונים ביטחוניים ועוד. המערכת ייעודית לניהול מאות ואלפי עובדים במשמרות. בארגון שמעסיק כ- 10,000 עובדים יש תהליכים מורכבים וחוקים מגוונים, וצריך מערכת חזקה שתתאים את עצמה לכל סקטור וצוות בצורה מלאה. בחודשים האחרונים השקנו 'מודול קורונה' לשיבוץ העובדים לעבודה מהבית ומהמשרד, אשר זוכה ליישומים רבים בסקטורים נוספים בשוק".

משמרות טכנולוגיות
כתובת החברה: פנחס ספיר 8, נס ציונה, פארק המדע
טלפון: 08-6149007
לאתר של משמרות טכנולוגיות >>>