קופה ממוחשבת: מערכת חכמה לניהול כספי נכון

הגיע הרגע, אתם באים לפתוח את העסק שלכם והדבר שנותר לכם הוא לבחור את הקופה הממוחשבת איתה תצאו לדרך. יצאנו להכיר מספר חברות המספקות פתרונות בתחום

גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קופה ממוחשבת: מערכת חכמה לניהול כספי נכון צילום: Dan Meyers
גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

קופה ממוחשבת היא פתרון חכם עבור בעלי חנויות המבקשים לנהל בצורה מסודרת ואפקטיבית את מערך המכירות שלהם. בעזרת הקופה, הקיימת באופן פיזי בבית העסק, יכול בעל העסק לבצע פעולות שונות כמו ניהול מלאים, מעקב אחר מכירות, הוצאות והכנסות, התממשקות עם מערכת אתר woocommerce ועוד. 

השימוש בקופה מאפשר לבעל העסק לקבל בכל נקודת זמן מידע על העסק, על לקוחות, על ספקים ועוד. בכך יכול בעל העסק לדעת באילו אפיקים משתלם לו להשקיע, כמו למשל ספקים המציעים מחיר טוב או לקוחות שקונים בתכיפות גבוהה, וכן הוא יכול לקבל תמונה מלאה על המתרחש בעסק ובכך לתכנן בצורה מיטבית מהלכים עתידיים.

אם עדיין לא התקנתם קופה ממוחשבת בעסק, או אם אתם נעזרים באחת מיושנת ומעוניינים להתקדם לאחת מודרנית שתעשה לכם סדר בעסק, הגיע הזמן שתכירו את תוכנת לינט ו-ניו אורדר:

לינט: תוכנה לניהול עסקים

ניהול נכון של עסק הוא הרבה יותר מסתם סיסמא שזורקים לאוויר, וכל מי שיצא לו לנהל עסק יודע כמה קריטי הפן הניהולי עבור עתידו של העסק. ניהול לקוי עלול לרסק עסק לרצפה, במהלומה שממנה ייתכן והוא אפילו לא יצליח להתאושש, אך ניהול נכון של העסק יכול לשגר אותו למעלה ולהכניס אותו לתקופה מדהימה של צמיחה ורווחים מהם ייהנו כל עובדי החברה. 

אחד האתגרים העיקריים בניהול הוא ריכוז של מכלול הפרמטרים המרכיבים את העסק במקום אחד ברור, וזה בדיוק מה שהצליחו ליצור בחברת ״לינט״. 

״לינט תוכנה לניהול עסקים״ צמחה במקור כמעין סיפור מעורר השראה של דיסני. מקים חברת התוכנה, ארי בן חור, הקים אותה במטרה ליצור פלטפורמה קלה ונוחה לניהול העסק האישי שלו, שעסק בזמנו בעולם תמיכת מחשוב לעסקים. משראה את ההצלחה האדירה שהתוכנה הביאה לו ולחברה שלו הוא החל לפתוח את שעריו גם עבור חברות אחרות שחיפשו דרך יעילה לנהל את העסק. השנים עברו, התוכנה הלכה והשתכללה, וכיום מעניקה החברה שירות לאלפי חברות המשתמשות בה – ביניהן שמות מוכרים כמו קבוצת הכדורגל בית״ר ירושלים, רשת חנויות נעליים ״מרי נעליים״, אוניברסיטת תל אביב ועוד.

״יצרנו תוכנה מהפכנית והכנסנו בתוכה את כל הפיצ'רים שמנהל צריך בשביל להעניק לעצמו שליטה מלאה בעסק. הרעיון הוא לעזור לכל מנהל לקצר זמנים ולייעל תהליכים בצורה אוטומטית ובזמן אמת״, משתף ארי וממשיך לפירוט רחב יותר: ״התוכנה שלנו יודעת להפיק חשבוניות, קבלות ומסמכים, לבצע הנהלת חשבונות חד צדית וגם כפולה, לעקוב אחר המלאים ולעדכן אותם בזמן אמת, לספק שעון נוכחות אינטרנטי לעובדים ולבצע עוד הרבה מאוד פעולות שמבטיחות לצמצם את טווח הטעויות ולהרחיב את טווח השליטה של בעל העסק בניהול הפעילות השוטפת״.

״לינט תוכנה לניהול עסקים״ צמחה במקור כמעין סיפור מעורר השראה של דיסניצילום: לינט

קופה רושמת

אחד הפיצ'רים היעילים ביותר של ״לינט״ הוא הקופה הרושמת שפיתחה החברה. הקופה מצליחה לבצע סדרת פעולות שמפשטת את תהליך המכירה ומונעת תורים ארוכים, ובכך מגדילה משמעותית את יכולת קליטת הלקוחות, ואיתה גם את ההכנסות.

היתרון הגדול ביותר בקופה הממוחשבת של ״לינט״ הוא שהיא מסוגלת להתחבר לשאר הפיצ’רים שמציעה התוכנה לקהל לקוחותיה הרחב. משמעות הדבר עבור משתמשי התוכנה, היא כי בעוד הם נעזרים בקופה הממוחשבת עבור מטרה אחת הם נהנים מעוד מגוון פתרונות הנערכים מאחורי הקלעים.

כך למשל אם לקוח קנה מספר פריטים, ברגע שהוא שילם עליהם, הפריטים מנוכים מהמלאי מיד באותו הרגע, מה שחוסך את עדכון המלאי בסוף היום ומאפשר לקבל תמונה ברורה של מספר הפריטים מכל קטגוריה כבר בזמן אמת. 

יתרון נוסף הוא התממשקות מיידית ואוטומטית לתוכנת הנהלת החשבונות. במקום להוציא בסוף כל יום עבודה סיכום מכירות ואז לעדכן את ההכנסות של אותו היום בתוכנה להנהלת החשבונות, בעזרת התוכנה של לינט הדבר נעשה באופן אוטומטי ללא צורך להוציא את הסיכום (דוח Z).

לעבוד מכל מקום בכל זמן

הקופה הרושמת לעסקים של ״לינט״ היא רק דוגמה אחת לאופן בו ניתן לחבר בין כל מרכיבי העסק בשביל ליצור תהליך זורם ואופטימלי של העברת ועדכון מידע. החלק הטוב ביותר הוא שהתוכנה עצמה יושבת על ענן, מה שמאפשר לפתוח אותה מכל דפדפן ומכל מקום, בין אם אתה משתמשים בסמארטפון או בלפטופ, ובין אם אתם נמצאים בחנות הפיזית או עובדים מהשטח, מהבית או מחו״ל. 

ידע הוא כוח, וכבעלי עסק ככל שאתם יודעים יותר על העסק שלכם, כך יש לכם יותר כח להצעיד אותו בכיוון הנכון, להגדיל את ההכנסות ולנצל כל הזדמנות שנקרית בדרככם. אם ניהול העסק שלכם מרגיש כמו גישוש בערפל ומה שאתם צריכים הוא פנס שיאיר לכם את הדרך, בעזרת ״לינט״ תוכלו לראות באופן ברור ופשוט כיצד כל חלקי העסק מתחברים וכיצד החיבור שלהם יוצר עבודה יעילה ורווחית יותר.

צילום: לינט

לינט
כתובת: גבעתיים, סירקין 22
טלפון: 072-2711800
למעבר לאתר
למעבר לפייסבוק

----------------------------------------------------

ניו אורדר

בעלי עסקים רבים עברו בשנים האחרונות לעבודה באמצעות קופה ממוחשבת שביכולתה להעניק פתרונות ניהול מתקדמים החוסכים זמן יקר ויוצרים כלי בעל ערך להגדלת ההכנסות. אחת החברות הבולטות בשנים האחרונות בתחום היא ניו אורדר שקמה כמענה לאתגרי הניהול היומיומיים איתם מתמודד כל בעל העסק.

את החברה הקימו בשנת 2008 יניב בן נעים ורפי עשהאל שביקשו ליצור פלטפורמה שתשנה את חוקי המשחק ותחזיר את השליטה של בעל העסק לידיו. באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, מאפשרת התוכנה לבעלי העסקים לעקוב אחר הנעשה בעסק מכל מקום בעולם על ידי מכשיר הטלפון הנייד.

יעילות זה שם המשחק

במטרה להפוך את השימוש בקופה הממוחשבת לכמה שיותר יעיל, יצרו מהנדסי התוכנה ממשק אינטואיטיבי וקל להבנה שכל אחד יכול להשתמש בו כבר אחרי הדרכה קצרצרה. ״היה לנו חשוב להפוך את התוכנה לכמה שיותר פשוטה כדי שאנשים יוכלו לנצל את כל היכולות שלה בצורה הטובה ביותר. בנינו אותה כך שגם בעלי עסקים ללא רקע בטכנולוגיה יוכלו להשתמש בה ולראות את התוצאות שהיא מביאה כבר מהרגע הראשון. שמחנו לראות בעלי עסקים רבים המצליחים לחסוך זמן וכסף באמצעות התוכנה שלנו כבר בתוך תקופה קצרה", אומר רפי.

לצד היכולות הבסיסיות של הקופה, כגון: הפקת מסמכי חיוב, ניהול מלאי, ושעון נוכחות, מאפשרת הקופה פעולות מורכבות כמו ניהול מועדון לקוחות, התממשקות לתוכנות הנהלת חשבונות, והכי חשוב ניתוח מדדים של החברה ובראשם ניתוח הרווחיות, לפי מוצר, שעות פעילות ועוד.

"היה לנו חשוב להפוך את התוכנה לכמה שיותר פשוטה כדי שאנשים יוכלו לנצל את כל היכולות שלה בצורה הטובה ביותר"צילום: new order

פתרון מושלם למעבדות

הקופה הממוחשבת של החברה מתמחה ביצירת תשתית יעילה עבור מעבדות לתיקון מחשבים, סלולריים, אופניים ועוד. אם בעבר היו המעבדות משתמשות בפתקים על מנת להעביר מידע, שיטה שיצרה מבול של טעויות ותקלות, היום ניתן להשתמש בתוכנה בכדי למנוע טעויות ולחסוך זמן יקר.

על ידי סריקת המספר הסידורי של המכשיר בקופה, מתקבלים מייד כל הפרטים הרלוונטיים: שם הלקוח, מתי נרכש, האם הוא בתקופת האחריות וכו'. כאשר יסתיים התיקון יקבל הלקוח הודעת טקסט לאיסוף המכשיר. כמה פשוט, ככה קל.

התממשקות לאתר מכירות woocommerce

גל הקורונה שסחף את העולם בחודשים האחרונים תפס בעלי עסקים רבים כשהם לא ערוכים להמשך פעילות באפיקים דיגיטלים. עסקים שהתבססו רק על מכירות באמצעות חנויות פיזיות גילו שללא נוכחות בדיגיטל טווח הפעילות שלהם הצטמצם באופן ניכר. אך גם אלה שלהם כבר היה אתר מסחר נתקלו בקשיים, הנובעים ברובם מחוסר היכולת לחבר בצורה נוחה בין קצוות העסק השונות – עולם המסחר הפיזי ועולם המסחר הדיגיטלי.

השימוש במערכת התוכנה של ניו אורדר מחבר את המידע בין שתי נקודות העסק ויוצר למעשה מערכת אחת פשוטה וקלה לניהול. בעזרת התוכנה כל פריט שנרכש לדוגמא, בין אם בחנות הפיזית ובין אם בחנות האינטרנטית, מעודכן ישירות במלאי החנות ובכך ניתן לקבל תמונה ברורה ועדכנית של המלאי בכל רגע נתון. בנוסף, ניהול אינדקס הפריטים מתבצע ממקום אחד, וכך שינוי מחיר של מוצר בקופה מיד משתקף באתר המכירות. גם את ההזמנות שנעשו באתר קולטת המערכת היישר לקופה בלחיצת כפתור, ולמעשה אין צורך להיכנס יותר לדף הניהול של האתר משום שהכל ניתן לביצוע מהקופה.

ניו אורדר יודעת לחבר בין החנות האינטרנטית לפיזית, אצל עסקים שמחזיקים את שניהם, כשעבור אילו שאין להם אתר, תיצור ניו אורדר אתר חדש, תדריך את בעל העסק כיצד להשתמש בו ותחבר אותו ישירות עם מערכות החנות הפיזית.

הקופה הממוחשבת של ניו אורדר היא הקלף המנצח עבור כל בעל עסק ששואף לדעת להיכן צועד העסק שלו ומה העתיד צופן עבורו, מבלי שהוא יפספס שום פרט בדרך. בין אם יש לכם חנות פיזית, חנות אינטרנטית או שניהם, בעזרת ניו אורדר תוכלו לקחת את העסק שלכם לשלב הבא וליהנות מהפירות המתוקים של עבודתכם הקשה.

צילום: Neworder

ניו אורדר
כתובת: האורגים 35, אשדוד
טלפון: 074-7033940
למעבר לאתר
למעבר לפייסבוק