תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תכנון פיננסי: האנשים שילוו אתכם בדרך ליעד הנכסף

מטרתו של תכנון פיננסי הוא לסייע ביצירת תכנית כלכלית להשגת יעדים לטווח הארוך. הכירו את היועצים הפיננסיים הבולטים שיעזרו לכם בדרך להשגת היעד הרצוי

ייעוץ פיננסי
Shutterstock

אנפה פיננסיים: החזרי מס לשכירים

סוגיות המס הן לרוב סבוכות ומורכבות, ומרבית האנשים מסתייעים ביועצי מס מומחים בכדי לקבל את ההטבות המס המגיעות להם בהתאם לזיכויים השונים. בסקר שפרסמה המועצה לצרכנות בשנת 2019, נמצא כי 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס העומד בממוצע על 8,000 . עוד נמצא, כי למעלה מ- 70% סבורים כי אם המידע יהיה נגיש וקל הם יגישו את הטפסים להחזר.

שוחחנו עם רמת שטרן, יועצת מס מומחית ובעלים של חברת "אנפה פיננסים" לתכנון מיסוי פרישה והחזרי מס, בנושא החזרי מס לשכירים: "שכיר אינו מחויב בהגשת דוחות ולכן מרבית השכירים אינם יודעים שמגיע להם החזרי מס", היא אומרת, "ואלו שיודעים, במרבית המקרים חוששים מהבירוקרטיה הסבוכה של הגשת הבקשה להחזר".

רמה שטרן
אבי נועם

מדוע מגיע החזר מס?

"מס הכנסה מחושב לשכיר באופן שנתי ולא תמיד המעסיק נותן לשכיר בתלוש את כל הזיכויים והניכויים להם הוא זכאי. ישנם גם מקרים, בהם העובד עוזב לפני סוף השנה".

עבור אילו שכירים אתם מבצעים בדיקות זכאות להחזר מס וביצוע תהליך ההחזר?

"אנו מספקים שירות לשכירים המשלמים מס הכנסה (תנאי להגשת החזרי מס הוא שיש תשלום מס הכנסה) ומקבלים משכורת של 7000-8000 ברוטו ומעלה בחודש".

מהן הקטגוריות העיקריות בגינן שכיר זכאי להחזר מס?

"יש מספר קטגוריות המזכות בהחזר מס, להלן:

"הפסקה ברציפות בעבודה במהלך השנה: אם הייתה הפסקה בעבודתו/ה של שכיר/ה במהלך השנה, בשל פיטורין, אבטלה או לידה, או מורים למשל, שיוצאים לשנת שבתון, קיימת זכאות להחזר מס.

"אי קבלת נקודות הזיכוי מתאימות בתלוש: כאשר שכירים אינם מקבלים את נקודות הזיכוי שהם זכאים להם: הורים לילדים עם לקויות למידה שעברו ועדה השמה והוחלט שהם ילמדו בחינוך מיוחד, גרוש שלא מקבל נקודות זיכוי על תשלום מזונות, מסיימי תואר אקדמי, ועוד, הם זכאים להחזר מס.

"משיכת תגמולים לפני הזמן: אלו המושכים תגמולים לפני הזמן כגון קופת פנסיה ומשלמים 35% מס. במקרה זה, דווקא בעלי המשכורות הנמוכות שלא מנצלים את נקודות הזיכוי שלהם זכאים להחזר מס.

"פעילות בשוק ההון: מי שסוחר בבורסה וצבר הפסדים שוטפים או מעוברים, הברוקר או הבנק לא מעבירים  את ההפסדים משנה לשנה, או שהוא סוחר בכמה מקומות ללא תיאום ביניהם, ככל הנראה זכאי יהיה להחזר מס.

"תחום נוסף שאנחנו מטפלים בו, הוא סיוע לחולי סרטן. בעת טיפולי הקרנות וכימותרפיה לקבלת פטור מלא ממס, לאחר קבלת הפטור הם זכאים להחזרי מס ואנו מסייעים להם לקבל את ההחזרים.

"החזרי מס שבח: אנשים אשר מכרו דירה ושילמו מס שבח ב-4 השנים האחרונות יכולים לעשות תכנוני פריסת מס או פיצול השבח בין בני הזוג. מה שחשוב לדעת היא שהשומה של עורך הדין אינה סופית וניתן לקבל אלפי שקלים החזר. ניתן לדוגמה, לפצל את השבח בין בני הזוג, לפרוס את השבח לארבע שנים אחורה, לקזז הפסדים מניירות ערך כנגד מס השבח ועוד תכנוני מס שבגינם יהיה זכאי המוכר להחזר מס.

כיצד תהליך החזר המס מבוצע?

"כדי לקבל החזרי מס נדרש לאסוף את האישורים ולהגיש דוח למס הכנסה, חשוב לציין שניתן להגיש החזרי מס על שש שנים אחרונות. אנו מבצעים את התהליך בטלפון או דרך האינטרנט לנוחיות הלקוחות מכל הארץ, בכדי שלא יצטרכו להגיע למשרד. על מנת להגיש בקשה להחזר מס אנו זקוקים למסמכים, כגון: טופסי 106 (ריכוז משכורות שנתי) ואישורים נוספים.

"טרם ביצוע התהליך, הלקוח ממלא שאלון שאנו שולחים לו ועל פי התשובות אנו מבצעים בדיקה ורואים אם הוא זכאי להחזר מס. חשוב לציין כי אנו מבצעים את הבדיקה ללא עלות ואם מגיע החזר אנו מגישים בקשה מסודרת עם כל המסמכים הדרושים למס הכנסה ומנהלים את תיק בקשת ההחזר עבור הלקוח, עד לקבלת הכסף לחשבון הבנק של הלקוח".

חברת אנפה פיננסיים הוקמה בשנת 2003 על ידי רמה שטרן, יועצת מס. בחברה עובדים יועצי מס ומנהלי חשבונות מנוסים המספקים שירות מקצועי ומותאם אישית ללקוח בזמינות מרבית.

לוגו
רמה שטרן

אנפה פיננסיים (החזרי מס) – רמה שטרן
כתובת המשרד: קריית התקשורת, משרד 302, נווה אילן
טלפון:0526999004, 025346871
לאתר של אנפה פיננסים >>>  
לפייסבוק של אנפה פיננסים >>>
לפניה בווטסאפ >>>

-----------------------

הירשוביץ פתרונות: מה לסוכנות ביטוח ולחטיבה פיננסית?
 

את השאלה הזאת הפניתי לחנוך הירשוביץ מנכ"ל סוכנות הביטוח הוותיקה "הירשוביץ פתרונות"  משנת 2008 פועלת בה חטיבה פיננסית פעילה. חנוך החזיר לי בשאלה מדוע באמת את מתקשה להבין את החיבור בין השניים? את הקשר בין תוכניות פנסיוניות קרנות פנסיה /ביטוחי מנהלים/ קופות גמל את מזהה כשייכות לתחום הביטוח? אם כן אז מדוע את מתקשה להבין את הקשר בין שאר סוגי החיסכון וההשקעה לבין סוכנות ביטוח?

לוגו 1
הירשוביץ

השאלה שחנוך שאל אותי עוררה את סקרנותי ונתנה לי אמביציה לנסות ליצור הגדרה . מדוע באמת תוכניות פנסיוניות בהם האדם חוסך לפנסיה הם כברירת מחדל משתייכות לתחום הביטוח ואילו עולמות הכסף האחרים לא נכנסים לי לתמונה?

ב'שלוף' עניתי - בכל התוכניות הפנסיוניות יש גם מרכיב ביטוחי מעבר לחיסכון הפנסיוני שנצבר:
1. יש הגנה למקרה מוות - במקרה בו לא הגיע העמית לגיל הפרישה שאריו יהיו זכאים להכנסה.
2. יש הגנה למקרה נכות - אובדן כושר עבודה - התוכניות מבטיחות הכנסה לעמית כל עוד יכולת ההשתכרות נמנעת ממנו.
3. גם בגיל הפרישה יש ביטוח - קיימת הבטחה לעמית  - הכנסה לכל ימי חייו - גם אם הכסף שנצבר בקופתו נגמר .

"תשובה נכונה", ענה חנוך -  "זוהי אכן החשיבה שהיתה רווחת בעולם שהיה - עד לפני 12 שנה  עד אז לא יכולנו לחשוב אחרת תמיד היינו מורגלים בכך שתפקידם של סוכני ביטוח וחברות ביטוח - להגן על האדם המשפחה או הגוף אותו הם מבטחים על מנת שיוכל להתמודד עם מצבים של אירועים בלתי צפויים  שגרמו לכשל כלכלי. במשך עשרות שנים סוכני הביטוח לא עסקו בטיפול בנכסים הכלכליים השוטפים של הלקוח - על כך היו מופקדים הבנקים.

חנוך הירשוביץ מנכ"ל "הירשוביץ פתרונות"
רן פיינגולד

לפני למעלה מעשור "ירד לנו האסימון"  אין סיבה שבעולם הדיגיטלי והמתפתח תהיה הפרדה.  חבל ששני גופים או יותר יטפלו באותם מטרות אחד יטפל בנכסים המיועדים לימים יפים, ואילו האחר קרי סוכנות הביטוח תטפל בנכסים הפיננסיים לימים יפים פחות. מן הראוי הוא שגוף אחד יכנס לעובי הקורה יתייחס לתמונה בכללותה ויתן תכנון כולל כאשר הוא מתייחס לתמונה על מכלול היבטיה. אם זה אפשרי בעולם הפנסיוני שם  שלובי זרוע הולכים החיסכון - הפנסיוני והביטוח  אז מדוע איננו יכולים לתת מענה גם באפיקי ההשקעה והחסכון המיועדים לתקופות אחרות במהלך החיים.

"תחת קורת "הירשוביץ פתרונות" יצרנו שתי חטיבות "החטיבה הפיננסית" המטפלת בהובלת הנכסים הכלכליים בימים כתיקונם כשהרכבת דוהרת על המסילה והכל מתנהל כשורה וכהשלמה "חטיבת הביטוח" נותנת מענה לימים שבהם תנועת הרכבות השתבשה.
בראש החטיבה הפיננסית עומד דניאל שבקס איש השקעות מן המעלה הראשונה יועץ השקעות במיקצועו שבאמתחתו גם תואר CFP - מתכנן פיננסי מוסמך בנוסף לרשיון בענפים הפנסיוניים ואני חנוך הירשוביץ ממשיך לעמוד בראש חטיבת הבטוח.

דניאל שבקס
רן פיינגולד

דניאל מספר לנו כי שתי החטיבות מנהלות ביניהם שיח שוטף ופורה ומעורבות בכל תהליך תכנון הצרכים והפתרונות של כל לקוח. "כך מתקבל תכנון מדויק יעיל ומושלם".
חשוב במיוחד להדגיש - "ישנו קו אחד מאחד וברור מאוד המנחה באופן חד משמעי  את הסינרגיה בין החטיבות" מציין דניאל שבקס -"בהירשוביץ פתרונות איננו עוסקים במכירת מוצרים בהירשוביץ פתרונות  מתאימים צרכים" זוהי אינה קלישאה זוהי תורת - התפיסה המשליכה על כל ההתנהלות והחשיבה. מאותו מקום אנו מציעים ללקוח מסלול  בו אנו מתוגמלים ישירות מהלקוח על השירות ובמקביל אנו מוזילים את עלויות דמי הניהול בגוף המוצר -  למען השקיפות.

החטיבה הפיננסית הינה מומחית בתחומה ומרכזת תחתיה "ים של פתרונות". לכל לקוח מוצע תמהיל אפשרויות התואם לתפיסתו למטרותיו ולקו החשיבה הייחודי שלו. החטיבה מציעה החל מתוכניות חסכון והשקעה מכל הסוגים ועד ניהול כספים במכשירים מתקדמים כגון הלוואות חברתיות השקעות בנדל"ן מניב לא סחיר, קרנות גידור ועוד. כל זה נעשה דרך גופים פיננסים כגון בתי השקעות וחברות ביטוח מובילות. ואילו בחטיבת הבטוח ששמה הולך לפניה מתאימים ביטוחים מכל הסוגים כל אחד לפי צרכיו המשתנים.

כאשר הטיפול בכספי הלקוח מתרכז במקום אחד נחסכים עלויות מיותרות, זמן עוגמת נפש והעיקר אין חריקות וחשיבות מנוגדות. "הטיפול שירותי מהיר ומגיע ממקום של רצון להיטיב", אומר זאבי לקוח מרוצה שביקש לחלוק איתנו את חוויותיו. מאזינים ולומדים את דרישותי בכל ההיבטים ורק לאחר מכן בונים פתרונות ומציעים - הכל בראיית לקוח מבקש זאבי להדגיש. במילה אחת מדהים.

מאחר והקיבעון עדיין שולט אצל חלק מהאנשים אשר מתקשים להבין את המודל החכם -  יצרנו תהליך מקדים, מן "טעימה" שכל מי שנחשף אליו מברך ומודה גם אם בחר שלא להמשיך להצטרף לתהליך המלא.

"זכוכית מגדלת" - זה שמו של התהליך. בתהליך הזה אנו יוצרים לכל אחד שקיפות ובהירות בכל התוכניות, החסכונות וההשקעות הפיננסיות וכמובן בכל ההגנות הביטוחיות.
כדי לגרום ללקוח להבין - אנו אוספים את כל המידע אודות התוכניות שהוא פתח במהלך השנים, מרכזים עבורו את  הזכויות שרכש בגופים השונים. "מתרגמים " את הכל  לשפה מדוברת קלה ופשוטה ומזמנים אותו לפגישה. בפגישה המסכמת אנו דנים במטרות הכלכליות להם הוא מכוון בתוכניות שבאמתחתו  ולאחר מכן מסבירים לו אילו תוכניות מתאימות לתפיסת עולמו, אילו מיותרות ואילו דורשות שינוי. הפגישה הופכת להיות  סוג של חוויה - לא אחת אנו שומעים מהלקוחות "מעולם לא הסבירו לי את כל פרטי המידע", או "פעם ראשונה אני מבין מה יש לי".

התוצאה הישירה של תהליך מובנה ומסודר היא  שבדרך כלל הלקוח חוסך כספים הוא נחשף לכפיליות או מגלים שקנה מוצרים שהוא בכלל אינו מעוניין  כפי שאמרנו "התאמת פתרונות זהו שם המשחק".

אז באמת אנחנו מציעים לכל אחד להיחשף לתהליך! ב"כסף קטן" אתם קונים שקט נפשי הופכים למבינים ויודעים על מה לשוחח עם בעלי המקצוע בהם אתם נעזרים מנסיון זה יותר מכדאי.

לוגו 2
הירשוביץ

הירשוביץ פתרונות
טלפון: 2004*
למייל >>> 
לאתר >>> 
לפייסבוק >>> 

כתבות שאולי פיספסתם

*#