מערכות לניהול תורים: כך מנהלים היום עסק

את השפעות קדמת הטכנולוגיה אנחנו פוגשים בכל יום בשגרה שלנו. עכשיו הגיע הזמן לעידן שכולו זימון תורים אונליין שמטרתו לייעל את ניהול העסק, לקצר זמני המתנה ובסופו של דבר לגרום לכולנו להיות מרוצים יותר מהשירות אותו אנו מקבלים. בכתבה הבאה תכירו את המערכות המתקדמות בתחום

שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם עם טאבלט
מערכות לניהול תורים: כך מנהלים היום עסקצילום: Unsplash
שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן מקודם

קבוצת שידורית

אחת הבעיות איתן מתמודדת מערכת הבריאות בישראל (הפרטית ובציבורית) היא הקושי של המטופלים לזמן תור לרופא או למרפאה. מצד אחד, לכאורה יש מעט תורים פנויים. אך מצד שני, רופאים רבים מתמודדים עם תופעה של מטופלים שלא מגיעים (no show) מבלי להודיע והם יושבים במרפאה ריקה. "הנתונים שלנו מראים שרובם המכריע של המטופלים נוהגים להתקשר למרפאה על מנת לקבוע תור בין השעות 08:00-9:00 ואחר הצהרים בין השעות 16:00-17:00. התוצאה היא שבשעות אלה המרפאה 'משותקת' לחלוטין בגלל מבול שיחות טלפון, כאשר רבות מהן כלל לא מקבלות מענה בגלל לחץ על המזכירות. בשאר שעות הפעילות של המרפאה, רוב הזמן הטלפונים דוממים", אומרת חן אלוש, סמנכ"לית "קבוצת שידורית".

"מבחינת המטופלים מדובר בחוויית שירות איומה. בהיבט של הרופאים והמרפאות מדובר באי יכולת לתת שירות מיטבי וגם בפגיעה בהכנסה. לכן בנינו מערכת מיוחדת לפתרון הבעיה המאפשרת לשחרר את הפקק, לתת מענה וזמינות 24/7 למרפאה. על-ידי קביעת תורים במגוון ערוצים כש- 90% מהתורים נקבעים באופן אוטומטי, בעלות נמוכה מאוד ובקצב קביעת תורים גבוה. בנוסף, המערכת מאפשרת שילוב של ביצוע תזכורות אוטומטיות ורק לאחר זיהוי שהמטופל לא ראה או התעלם מתבצעת בדיקה באמצעות מענה אנושי - בזכות זה אנחנו עומדים על 98% אישורי הגעה למרפאות שעובדות איתנו".

"שידורית", שהוקמה בשנת 1989 על-ידי שלום דדוש, מעניקה שירות מענה טלפוני אנושי וממוחשב מהגדולים והמשוכללים בארץ לרופאים ועסקים. היא מפעילה את המרכז הארצי לזימון תורים לרופאים עצמאיים, מרפאות ומכוני הדמיה מזה 30 שנה, ומספקת להם מערכת הוליסטית הכוללת: יומן חכם המותאם לצרכי המרפאה, סנכרון לקופות החולים לפי בחירה ולכל ממשקי הבריאות, אתר תדמיתי לרופא (מיני סייט) עם דומיין אישי וקידום בפורטל ROFIM, זימון תורים ללא הגבלה למטופלים, מערכת הכוונת תורים כוללת צג ומערכת גבייה באמצעות סליקה באשראי ישירות מהיומן. "לפי המחקר האחרון שביצענו, מרבית האוכלוסייה מעדיפה להימנע משיחת טלפון למרפאה לטובת תיאום תור לרופא, כיוון שזוהי מטלה מסורבלת שלוקחת זמן. מהצד השני, הרופאים מעדיפים לחסוך בעלויות של זימון תורים", מסבירה אלוש. "לכן נתנו למטופל דרכים שהן פשוטות וזמינות לקבוע תור למרפאה מבלי לרדוף אחרי אף אחד - וכך חסכנו זמן אדיר ומשאבים רבים לשני הצדדים".

במקביל לפעילותה מול הרופאים עצמם, החברה מפעילה גם את הפורטל הארצי לזימון תורים "ROFIM", בו מערכת המאפשרת זימון תור לרופא לפי זמינות, מיקום וביטוח פרטי. "כשיצאנו לשוק עם הפורטל המטרה הייתה להנגיש את התורים הפנויים של אלפי המרפאות שעובדות איתנו לכלל האוכלוסייה ולחשוף יותר מטופלים לעוד אפשרויות לזמן תורים. היום אני עדים לכך שזה באמת סייע למרפאות להגדיל את הפעילות וגם מנע 'זמן מת' לרופא. אנחנו רואים שכשלרופא שעובד איתנו מתפנה תור, מיד ניתן לתפוס אותו, גם אם מדובר במטופל מקופה אחרת או ביטוח פרטי או משלים.

"שידורית", שהוקמה בשנת 1989 על-ידי שלום דדוש, מעניקה שירות מענה טלפוני אנושי וממוחשב מהגדולים והמשוכללים בארץ לרופאים ועסקיםצילום: שידורית

"זה לא באמת ידוע עד כמה עלויות התקורה בהפעלת מרפאה הן גבוהות ועד כמה המציאות מחייבת לשכלל תהליכים ולהוזיל עלויות", מסבירה אלוש. "היתרון הגדול לרופאים בהטמעת מערכת שכזו הוא שרוב קופות החולים מממנות עבורם באופן חלקי או מלא את השירותים הללו".

לדברי חן, כל עבודה של "שידורית" מול מרפאה חדשה זהה לתפירת חליפה אצל חייט. "סל השירותים שלנו מגוון מאוד, ובסופו של דבר עלינו לבחור מה מתאים לכל מרפאה. לדוג' בעבור מרפאה שעובדת גם באופן פרטי יצרנו כלים יעילים לניהול המרפאה גם לאתר קביעת התור כמו גביית תשלום ממטופלים דרך היומן באמצעות אשראי, הפקת חשבוניות מס ומערכת ניהול צגי הכוונת תורים. בחדר ההמתנה מוצגת מערכת שקוראת למטופל שצריך להיכנס לבדיקה באופן אוטומטי ישירות מהיומן ובסיום הטיפול מתבצעת גבייה באשראי באותה מערכת. שילוב הכלים שלנו מספק פתרון הוליסטי לכל מרפאה מה שתורם ליעילות, חיסכון בזמן ומאפשר לרופא לעסוק בהצלחת חיים - שזו המטרה של כולנו"

קבוצת שידורית
כתובת: יעבץ 3, תל אביב
טלפון: 1-800-22-40-22, 03-5193102
לאתר של קבוצת שידורי >>> 
לפורטל הרופאים >>>
לפייסבוק של שידורית >>> 

-------------------

Yoman - מערכת לניהול תורים ופגישות

"אלמנט הזמן הוא זה שמחבר בכל עסק בין המשאבים שלו, השירותים או המוצרים ובין הלקוח. כשהזמן לא מנוהל נכון, בדגש על תזמון תורים, העסק יתקשה לתפקד ולצמוח", מסביר אדם שמוס מנכ"ל "יומן". "כאשר אחוז לא מבוטל מהזמן של בעל העסק מוקדש למענה טלפוני או לתיאום תורים במקום לנהל ולעבוד בו, זה עלול להעיד על חוסר יעילות ואי זמינות מספקת ללקוחות. כולנו כבר התרגלנו לעשות פעולות מגוונות באינטרנט או באפליקציות, חלקן פעולות מורכבות ומסובכות. קביעת תורים למוסדות או לבתי עסק באמצעות מערכת "יומן" מפשטת את התהליך ללקוח ולבעל העסק כאחד".

בשנת 2012 הקים אדם את TAGATIME כסטארטאפ כשהקונספט היה תוכנה לזימון תורים שתעזור לעסקים קטנים לנהל את הזמן בצורה מיטבית, לדבריו, כשזיהה שגם ארגונים גדולים סובלים לא פחות מניהול ותזמון הפגישות, החליט להתמקד בתחום ולהתמקצע בו. "זיהינו את נקודות הכשל ואת הדרך לעשות אופטימיזציה של תהליכי ניהול הזמן", מסביר אדם. "אנחנו מדברים על הזמן בעסק כעל משאב חיוני וקריטי, הן ללקוחות חיצוניים והן ללקוחות פנימיים כמו עובדי החברה, כאשר על זה הוספנו נדבך משמעותי של הגדרות וחוקים".

הפועל היוצא של המהלך הוא שכיום "יומן" יכולה לתת מענה לעסקים וארגונים מתחומים שונים ומנהלת עבורם את ניהול המשאבים וקביעת תורים בממשקים אינטנסיביים  דרך ה- CRM, דפי נחיתה, פייסבוק וכדומה.

"בהתאם להגדרות שנקבעו מראש, המערכת תדע לעשות את ההתאמה המיטבית לכל לקוח. כל הגדרה ניתנת לשינוי בצורה פשוטה ומנהל המערכת יכול לעשות זאת בעצמו"צילום: Yoman.co.il

המערכות של "יומן" מותאמות לפי גודל העסק והשירות הניתן בו, באופן כזה שכל עסק יכול להגדיר את תהליכי התזמון של השירות הרצוי לפי לוח זמנים. כשהלקוח נכנס לאתר האינטרנט, אפליקציה, דף נחיתה פייסבוק או כל ממשק אחר, הוא יוכל לבחור את השירות המתאים לו והמערכת תעשה את ההתאמה בין הזמן, לשירות, למשאבים הנדרשים ולנותן השירות. בפני הלקוח יפתחו אופציות לבחירה של המועד הרצוי לו. חשוב לציין שהיומן אינו חשוף או גלוי לעיני הלקוח, אלא רק המשבצות הפנויות מהן הוא יכול לבחור.

בין לקוחות "יומן" נמנים חברות פיננסים, מוסדות בתחום הבריאות, סטארטפים, מוסדות אקדמיה, יבואניות רכב, חברות ציבוריות, משרדים ממשלתיים, טכנאי שטח, מועדוני ספורט ועוד.

"בהתאם להגדרות שנקבעו מראש, המערכת תדע לעשות את ההתאמה המיטבית לכל לקוח. כל הגדרה ניתנת לשינוי בצורה פשוטה ומנהל המערכת יכול לעשות זאת בעצמו", ממשיך אדם. "עסקים שמתנהלים עם כרטיסיות או מינויים, המערכת תזהה את הרוכש ותדע לעשות את החישוב של כמה זמן או מספר פעילויות נותרו לכל מנוי. בנוסף בעזרת המערכת של 'יומן' ניתן לשלוח תזכורות ללקוחות על מועד מתקרב של תור שהוזמן על-ידם, לאשר הגעה ולנהל את התשלומים".

ב"יומן" מקפידים לתת מענה לכל עסק ולהמשיך ולפתח מוצרים על פי דרישות ספציפיות, כמו זימון תורים באמצעות דיבור, הקמת שאלון של עץ החלטות, בקשת משוב בתום השירות, וגם הפקת דוחות בעזרת הנתונים שנשמרים במערכת, למשל: נצילות של המשאבים, מעקב אחר שעות עבודה, נסיעות, מלאים, מהו המוצר המועדף על הלקוחות וכך לתכנן טוב יותר את פעילות העסק.

"אנחנו מלווים את הלקוחות שלנו ומייעצים להם מתוך ניסיוננו על הדרך הטובה ביותר ליישם את תהליך ניהול המשאבים וזימון התורים. הערך הגבוה של המוצר שלנו תלוי בשביעות הרצון של הלקוחות שלנו ושל לקוח הקצה שלו, על כן כל מערכת שמוטמעת בעסק, ארגון או חברה, תהיה כזו שתהיה נוחה להפעלה ולשימוש ותיתן פתרונות מדויקים. היכולת שלנו להתאים את עצמנו תוך זמן קצר לבקשות מיוחדות של עסקים באה לידי ביטוי גם ב'משבר הקורונה' בו יותר ויותר עסקים ביקשו לאפשר קביעת תור או זימון פגישה וירטואליים בפלטפורמות דיגיטליות שונות, כאשר אצל רובן נראה שהאופציה הזו שדרגה את היכולת של הלקוח להמשיך ולצרוך את השירות למרות ההגבלות והעסק המשיך לעבוד".

Yoman
טלפון: 09-8641123
ואטסאפ: 052-6544404
לאתר של
Yoman >>>

-------------------

Tor4You

"הליך קביעת התור הוא למעשה המפגש הראשון של הלקוח עם העסק. הרבה לפני שהלקוח רואה את השלט בכניסה או פוגש את נותן השירות, הרושם הראשוני נמדד ביכולת לקבוע תור בתהליך פשוט וידידותי למשתמש", אומר איל דגן, אחד ממייסדי חברת Tor4You המפתחת ומשווקת מערכות מתקדמות לניהול תורים לעסקים. "בעידן בו הטכנולוגיה תופסת נתח הולך וגדל בחיינו היומיומיים, מתבקש שגם קביעת תור תיעשה בלחיצת כפתור בכל רגע נתון לנוחותו המרבית של הלקוח. חווית קביעת תור מסורבלת תשאיר רושם שלילי ועלולה לגרום לאבדן לקוחות פוטנציאליים".

איל מספר שהחברה הוקמה לפני למעלה מ-10 שנים, לאחר שזיהה צורך אמיתי בניהול תורים און-ליין כשהתנסה בכך בעצמו בזמן שהתגורר בארצות הברית. "התקשרתי לספר שלי, שמן הסתם היה עסוק בטיפול בלקוח אחר במספרה, הוא ביקש ממני לחזור אליו יותר מאוחר או שהוא יתקשר אליי. הסאגה נמשכה מספר פעמים עד שהצלחנו לתאם יומנים", מספר איל בחיוך. "מעצבי שיער היו הלקוחות הראשונים שלנו ומאז מנעד הלקוחות שלנו ומגוון העיסוקים שלהם הוא רחב".

"הליך קביעת התור הוא למעשה המפגש הראשון של הלקוח עם העסק"צילום: Tor4You

כיום החברה מספקת פתרונות ניהול תורים למגוון רחב של עסקים, מעצמאים, כגון: רופאים, מטפלים וקוסמטיקאיות, דרך עסקי SMB כמו מרפאות, מכוני יופי, מועדוני כושר, משרדי עורכי דין, חברות היי-טק ושירותים, ועד לארגונים גדולים עם מאות נותני שירותים ואלפי משתמשי קצה, כגון: עיריות ומועצות מקומיות, תאגידי מים, מכללות ואוניברסיטאות, חברות ביטוח, בתי חולים, מכוני מחקר וצה"ל.

מילות המפתח בכל הנוגע לניהול תורים הן התייעלות וחסכון בזמן. בעזרת יומן אינטרנטי ניתן לקבוע תור און-ליין, מכל מקום, בכל פלטפורמה דיגיטלית, בכל שעות היממה ובכל ימות השבוע, מבלי להיות תלוי בשעות הפתיחה המוגדרות של העסק או במענה טלפוני, תוך חסכון זמן יקר.

איל מספר שבעקבות "משבר הקורונה" עסקים רבים שמקבלים קהל הוסיפו את אפשרות זימון התורים באינטרנט כדי לווסת את תנועת הלקוחות ולעמוד בדרישות רגולטוריות כמו "תו סגול". המערכת של Tor4You מתאימה את עצמה באופן ייעודי לצרכי העסק. כך למשל, נותן השירות מגדיר את שעות הפעילות בהתאם לכוח האדם הזמין ולאופי השירות, והלקוח מן הצד השני בוחר לעצמו את המועד הרצוי. מדובר במערכת עם יכולת גמישות גבוהה שכל אחד יכול לתפעל באופן פשוט בעצמו, לערוך בה שינויים ולהכניס אליה פרמטרים שונים באופן שמאפשר ניצול מקסימלי של זמן פעילות העסק למתן שירות ללקוחות ומניעת "זמן מת" במהלכו העסק לא פעיל.

Tor4You היא מערכת "פתוחה" שיודעת להתממשק עם מערכות נוספות, כמו: CRM, הנהלת חשבונות, חיוב כרטיסי אשראי והנפקת חשבוניות, דיוור ישיר, וסנכרון עם יומנים חיצוניים כדוגמת outlook או Google calendar. את המערכת ניתן להטמיע בתוך אתר אינטרנט קיים של העסק ולעצב אותה כך שתראה כמו חלק אינטגרלי של האתר. לעסקים שאין להם אתר אינטרנט המערכת מקימה אתר תדמיתי אותו העסק יכול לעצב, כאשר בתוך אתר זה נמצא רכיב זימון התורים. אופציה נוספת היא שימוש באפליקציה תדמיתית לטלפונים חכמים, בעזרתה הלקוחות מקבלים פרטים על העסק ודרכה הם יכולים לקבוע ולנהל בעצמם את התורים שלהם.

Tor4You היא מערכת "פתוחה" שיודעת להתממשק עם מערכות נוספותצילום: Tor4You

"יתרה מכך, המערכת שולחת תזכורות באופן אוטומטי עם אפשרות של הלקוח לאשר הגעה, כך שיש פתרון לנושא כאוב של ביטול תורים ללא הודעה מראש ואובדן הכנסה", מסביר איל. "בנוסף, ניתן לשלם מראש עבור השירות או לשלם מקדמה, כך שגם לנושא הגבייה יש פתרון מצוין".

עוד מוסיף איל, שהמערכת נותנת פתרון מצוין גם לצרכים פנים ארגוניים של חברות. לדוגמה: רשת או חברה שיש לה מספר סניפים או מוקדי פעילות עם עשרות או מאות עובדים שצריכה לתאם מועד להחלפת מחשבים, החלפת רכבים או לשדרג טלפונים ניידים, במערכת ייפתחו מספר מועדים אליהם העובדים יוכלו להשתבץ בקלות. "אנחנו מנהלים מידי יום מיליוני תורים לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים. כל עסק זקוק לניהול יומן מסודר, בין אם הוא מקבל לקוחות בבית העסק או במשרד ובין אם הוא מגיע לבית הלקוח. מעבר למערכת חכמה לניהול תורים מפנה זמן יקר לבעל העסק ובכל זמן מאפשרת תקשורת ישירה עם הלקוחות".

Tor4You
כתובת: קהילת ונציה 2, תל אביב
טלפון: 03-5448485
אתר
פייסבוק