שיווק נדל"ן: הסודות של הסוכנים הבולטים בתחום

זה לא קל למצוא נכס נדל"ן ולמכור אותו בפרק זמן מהיר. כדי שזה יקרה, נדרש לבצע פעולות שיווק נדל"ן חכמות, כמו שיודעים לעשות הסוכנים הבולטים בתעשייה

גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שיווק נדל"ן: הסודות של הסוכנים הבולטים בתחוםצילום: Jordan Huie
גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן מקודם

בכתבה הבאה תכירו את סוכניות וסוכני הנדל"ן הבולטים בשוק בינהם: סוכנות נדל"ן לידרס, ליאת ענבר - רימקס one, ערן דרורי נדל״ן ו- טופ נכסים:

סוכנות נדל״ן לידרס

עולם השיווק והפרסום בנוי מתקציבים משתנים המוקצים לקידום מוצרים ושירותים בענפים שונים. הדגש העיקרי כאשר משווקים מוצר כלשהו הינו על אופי השימוש בתקציב ועל ניצולו באופן היעיל ביותר. משווק חכם יהיה זה העושה שימוש באפיקי השיווק החדשניים ביותר, וזה אשר יעמוד בקצב העדכונים והשינויים בפלטפורמות השונות ויבצע התאמה שלהן למערך השיווק באופן אשר ישרת בצורה האופטימאלית את תהליך השיווק.

הגישה הזו, אשר בבסיסה זיהוי אפיקי השיווק היעילים ביותר, היא שדחפה את סוכנות הנדל״ן "לידרס״ מהרצליה להיות הראשונה מבין סוכנויות התיווך שהקימו מחלקת דיגיטל, שמטרתה להפוך כל שקל המוקצה לשיווק לבעל ערך עצום במבחן התוצאה עבור הלקוח. בזכות מתודת שיווק ממוקדת ועוצמתית, בשילוב היכרות מעמיקה עם רבדיו השונים של שוק הנדל"ן בהרצליה, הפכה סוכנות הנדל״ן לידרס לסוכנות הנדל"ן מהבולטות בהרצליה כאשר לצד ההתבססות וההתמחות בנדל"ן בהרצליה, נבחרה הסוכנות לייצג את רשת ברוקר הארצית כנציגות היחידה של הרשת בהרצליה, ואף זכתה בשנת 2019 בתואר המשרד המוביל טכנולוגית והמשרד המוביל ברמת השירות מבין קרוב ל-100 סוכנויות נדל"ן ברחבי הארץ.

אמנות השיווק

״נכון להיום המשרד שלנו מונה 18 אנשי צוות מקצועיים כאשר העבודה מתחלקת בין סוכני השטח לבין מחלקות השיווק והמדיה החברתית שמתמחות בהקמת קמפיינים שיווקיים ממוקדים״, משתף יניב אדרי, מנהל ומייסד הסוכנות. ״במקום להשתמש באמצעי השיווק המיושנים והמסורתיים, כמו מודעות בעיתונות הכתובה או גלויות בדיוור בתיבות הדואר, אשר יעילותן מוטלת בספק, אנו משתמשים באמצעים מתקדמים המותאמים יותר למאה ה-21. שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מפשט פלאים את תהליך איתור הקונים ומאפשר לאתר באופן ממוקד את הקונה הנכון שיהיה מוכן לשלם את המחיר המקסימלי. בזכות שימוש באותן הטכנולוגיות אנחנו רואים כיצד זמן המכירה מתקצר וכיצד אחוזי סגירת העסקאות גדלים.

צוות לידרסצילום: אורן קאן

״במקביל ליצירת פרופיל קונה מדויק, אנו גם מפעילים מערכת דיוור אוטומטית (מערכת לאוטומציה שיווקית) באמצעות מסרונים ודואר אלקטרוני המאפשרת דיוור של נכסים מותאמים אישית לפרופיל לקוח. זמן שווה כסף ועל כן מערכות הדיוור החכמות שבנינו מאפשרות לנו להגיע לקהל רוכשים פוטנצאילים גדול יותר ורלוונטי יותר״, מציין יניב.

צוות שנבחר בקפידה

סוכני הנדל"ן במשרד זוכים למערך הדרכה וחניכה מקצועי הכולל הכשרה מקיפה, הדרכות תכופות, סדנאות בנושאים מקצועיים שונים (מימון, מיסוי מקרקעין, שמאות) ומאמינים בשיפור ולמידה מתמדת. סוכני הנדל"ן במשרד מומחים באזורים השונים של הרצליה ומאחוריהם מאות עסקאות נדל"ן ברחבי העיר והיכרות עם השטח והעסקאות המבוצעות לפרטי פרטים. סוכני הנדל"ן בלידרס מומחים בהובלת תהליכי קנייה ומכירה באופן האופטימאלי, תוך צמצום אי ודאות, יצירת בטחון בעסקה, שקיפות מקצועיות ומעטפת של שירותים מקצועיים נלווים, בדרך לאחת העסקאות המורכבות והחשובות ביותר שכל מוכר וקונה עושים במהלך חייהם.

עבודה מהירה אך זהירה

יניב אדריצילום: עופר שמעוני

״אנחנו מיומנים בבניית תהליך הרכישה והמכירה אך חשוב לנו להבטיח שהלקוחות שלנו יכנסו לתהליך כשהם בשלים ומודעים לאספקטים השונים הנוגעים לעסקה אותה הם עומדים לבצע. כבר בתחילת התהליך לקוחותינו מקבלים סקירה מלאה של כל המידע הרלוונטי עבורם: מחיר שיווק נכון לביתם, ההוצאות אשר יש לקחת בחשבון במכירה ורכישת הנכס הבא,  היבטים מימוניים, משפטיים, מיסויים, ובמידת הצורך גם תכנוניים והנדסיים. המטרה היא לייצר ודאות ואחידות בכל המידע הנוגע לנכס ולעסקה, ולשקף את המידע באופן הברור והנוח ביותר.     

לתוצאותיה של עסקת נדל"ן היבטים כלכליים ופיננסים משמעותיים, אשר מושפעים באופן ישיר מאיכות והיקף פעולות ואמצעי השיווק, בחירת איש המקצוע הנכון, אשר יביא לתוצאה הטובה ביותר בתהליך המכירה ו/או הקנייה הינה שלב ראשוני ומהותי בהצלחת התהליך.

סוכנות הנדל"ן לידרס הינה סוכנות נדל"ן טכנולוגית, חדשנית ואישית המקדמת סטנדרט שירות ומקצועיות גבוה. יניב אדרי ונבחרת הסוכנים של לידרס ישמחו לעמוד לרשותכם.

סוכנות נדל"ן לידרס
כתובת: ארלוזורוב 1, הרצליה
טלפון: 09-9500076
לאתר של סוכנות נדל"ן לידרס
לפייסבוק של סוכנות נדל"ן לידרס
לאינסטגרם של סוכנות נדל"ן לידרס

---------------------------------------------

ליאת ענבר רימקס one

אחרי קריירה ארוכת שנים במהלכה הובילה ליאת ענבר תהליכים לשיפור שירות כיועצת ארגונית בארגונים הגדולים בארץ, החליטה ליאת להשתמש בידע שצברה ולצאת לדרך עצמאית כסוכנת נדל״ן. בשנים האחרונות היא עובדת ברימקסONE  כפר סבא, אחת מרשתות תיווך הנדל״ן הגדולות באזור השרון, שם היא מתבלטת ביכולותיה השירותיות והמכירתיות הגבוהות, ואף קיבלה לא מזמן את תואר ״הבטחת השנה״ לשנת 2020 לאחר הפריצה יוצאת הדופן שלה בתחום. כיום היא מרכזת את עבודתה בעסקאות קניה, מכירה והשכרה של נכסים באזור כפר סבא, רעננה והוד השרון ומעניקה ליווי צמוד ומעטפת שירותים שלמה לכל לקוחותיה.

יצאנו לפגישה עם ליאת כדי לשמוע ממנה על עבודתה ועל העבודה שהיא עושה בליווי לקוחותיה בעסקאות הנדל״ן:

איך נראית עבודתה של סוכנת נדל״ן שהייתה בעבר יועצת ארגונית?

״בגלל שהגעתי מעולמות השירות, ובמיוחד מארגונים גדולים בעלי סטנדרטים גבוהים, אני מצליחה להביא את כל נושא האמינות, השקיפות והעבודה בגובה העיניים לידי ביטוי והאמת היא שהתוצאות שאני מגיעה אליהן מדהימות, וגם הפידבקים של הלקוחות מאשרים את זה".

צילום: פוטו אליהו

״דרך ההתנהלות שלי מתאפיינת בשילוב של יסודיות עם עבודת צוות, גם מול הלקוח כמובן וגם מול מתווכים אחרים. אני מאמינה גדולה בשיתופי פעולה עם סוכני נדל״ן נוספים. בסופו של יום אני מציבה את אינטרס הלקוח בראש סדר העדיפויות, ואם הוא רוצה למכור נכס, הדרך המהירה והטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שיווק גרילה בכל ערוצי השיווק בנוסף לשיתופי פעולה עם מתווכים המביאים גם את הקונים שלהם. מאחר וברימקס ONE כפר סבא יש למעלה מ 40 סוכנים, נושא שיתוף הפעולה הוא כוח. קיבלתי הכשרה מצוינת, אני חלק מרשת חזקה, ויחד עם עבודה קשה ושרות מצוין אני מאמינה שזה המתכון לנצח".

שיתוף פעולה עם סוכני נדל״ן אחרים באמת כל כך מועיל?

״בהחלט, זו דרך שמוכיחה את עצמה בקידום עסקאות. בעוד שישנם סוכנים שמעדיפים לשווק את הנכס בצורה עדינה יותר כדי לנסות לתפוס שתי ציפורים במכה – עמלת מוכר ועמלת קונה, אני מעדיפה לאמץ גישה שממקדת את כל מאמצי השיווק בצד הלקוח שלי, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שיתופי פעולה.

״זכיתי כבר 3 פעמים בתעודות על שיתוף פעולה מטעם רימקס ONE, ומשמעות הדבר עבור לקוחותיי היא שאני יודעת כיצד לחבר בין קצוות העסקה בין אם מדובר במוכר ובין אם בקונה. עבור המוכר, זה כמו שיש לו חנות ואני עוזרת לו להביא כמה שיותר לקוחות לחנות, ומזווית הקונה זה כאילו שהוא יוצא למסע קניות ואני מובילה אותו בין החנויות השונות עד שהוא מוצא משהו שהוא אוהב ומפעילה את כל יכולות המו״'מ שלי כדי שיקבל את העסקה הכי טובה האפשרית. אני מנהלת מאגר קונים שיכול להתאים למגוון נכסים ויודעת לשדך בינהם״.

מהי היכולת הייחודית שעוזרת לך בעבודתך?

״אני מבינה שמאחורי כל דירה יש סיפור, אנשים וצרכים, ואני תמיד משלבת את זה בתהליכי המכירה. תהליכי קנייה ומכירה של נכס עבור אנשים רבים הם תהליכים בעלי רגישות גבוהה מאוד. אנשים משלבים קבלת החלטות באופן רציונלי, לצד קבלת החלטות אמוציונלית. בסופו של דבר אם נכס כלשהו מתאים לקונה מבחינת המחיר והגודל, זה עדיין לא אומר שהוא יקנה אותו. יש פה תהליך אמוציונלי שבמהלכו הקונה לומד את הסיפור של הבית ומתחיל לדמיין את החיים שלו בו, ושם אני יודעת כיצד להוסיף את הצד האמוציונלי לתהליך ולגרום לקונה להתחבר גם בצורה רגשית לנכס.

"בנוסף לזה, אני יודעת לעבוד באופן יסודי, עקבי ומקצועי. דואגת לקבל את כל המידע על הנכס ועל העסקאות שנעשו בסביבה, במהלך המו״מ אני מלווה את הלקוח ומתנהלת מולו בשקיפות ודואגת כל הזמן שהעסקה תקדם את האינטרסים שלו עד לחתימה, וגם אחריה, אם צריך. עבור המוכר, זה אומר לבצע תהליך התמחרות כדי לקבל את המחיר המקסימלי, ועבור הקונה, זה אומר לעזור לו לקבל את המקסימום עבור הכסף שלו.

איך בכלל את מגיעה לקונים מלכתחילה?

״אני ילידת כפר סבא, אני מכירה פה כל אבן וכל עלה שמונח על הקרקע, גדלתי פה ואני מגדלת כאן את ילדיי. אני מכירה הרבה מהמוכרים, הרבה מהקונים והרבה מהנכסים שיוצאים לשוק. דרך מעגל קשרים אני מביאה גם קונים משלי, ודואגת לפרסם באופן מאסיבי כל נכס שאני עובדת עליו כדי שיקבל מקסימום חשיפה. הנכסים מצולמים באופן מקצועי, אני אוספת את הנתונים ועושה סקר שוק מעמיק, פונה לכל הקונים הרלוונטיים שפנו אליי בעבר ומפרסמת בכל נקודת מגע בה נמצאים קונים פוטנציאלים. מעבר לזה, יש לי את אתר רימקס ONE  שאליו אני מעלה את הנכס, והוא כבר מתפרסם בכל מקום בעולם בו הרשת עובדת. אני משתמשת גם ביכולות השיווק ורשת ההכרות שלי וגם ביכולות המינוף והשיווק של רימקס כרשת בינלאומית. קניית בית היא תהליך שדורש עבודה עם בעלי מקצוע נוספים (עורכי דין, יועצי משכנתאות, קבלנים, מעצבי פנים וכד') וזה חלק ממעטפת השרות שלי.

אם יש לכם נכס באזור כפר סבא, רעננה או הוד השרון שאתם רוצים להעמיד למכירה, או אם אתם מחפשים לעבור לבית חדש באזור, תוכלו ליצור קשר עם ליאת שתשמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך, תדאג לקשר אתכם עם כל בעלי המקצוע הנחוצים להשלמת העסקה ותעזור לכם לעבור את התהליך בקלות ובמהירות.

ליאת ענבר רימקס one
טלפון: 052-8668451
לכרטיס ביקור דיגיטלי של ליאת ענבר >>>
לפייסבוק של ליאת ענבר >>>
לדף של ליאת ענבר ברימקס >>>

-------------------------

טופ נכסים

ישנו חוק אוניברסלי שאומר שאחרי כ-10 אלף שעות של אימון, כל אחד יכול להפוך למומחה בתחומו. אבל מה זה אומר להיות מומחה בתיווך נדל״ן? אם תשאלו את את מורן מארין, המייסד ובעלים של משרד הנדל״ן ״טופ נכסים״, התשובה מורכבת ממספר גורמים.

״את סיפור האהבה שלי עם עולם הנדל״ן התחלתי כבר לפני 17 שנה, ואחרי 4 שנים בלבד, בהן הגעתי להישגים מרשימים, החלטתי להתחיל להגדיל את התפוקות, להתפתח ולהקים משרד נדל"ן משלי. המטרה שלי הייתה, ועודנה נותרת כיום, ללוות בעלי נכסים שרוצים למכור את הנכס שלהם, עד לשלב חתימת ההסכמים. לאורך השנים תמיד דחפתי לכיוון של חדשנות, יצירתיות וחשיבה שיווקית, וכל אלה יחד אפשרו לי להביא תוצאות מצוינות ומידיות לכל הלקוחות״, משתף מורן.

מורן מאריןצילום: ליבי קטן נאור

״טופ נכסים״ הוא משרד נדל"ן בוטיקי המתמחה בנדל"ן למגורים יד שניה, מגרשים, בתי יוקרה ובפרויקטים של תמ״א 38 בהוד השרון בלבד, מבלי לפזול לצדדים – המיקוד הוא שמביא לתוצאות.

המשרד שלנו מונה כיום צוות מקצועי של 8 סוכנים ותיקים בעלי שנים של ניסיון, שעובדים חזק וחולשים על כל האזור, ויחד כצוות אנחנו מגיעים למטרות שלקוחותינו מגדירים לנו. מבחינתי הפרמטר החשוב ביותר הוא הניסיון והוותק של הסוכן, ובדיוק כמו שלא הייתי מפקיד את הנכס שלי בידיו של סוכן חסר ניסיון, כך אני ממליץ גם ללקוחות המשרד. בהתאם לכך גם בניתי את הצוות, בו לכל סוכן ישנן לפחות עשר שנות ניסיון בתחום״. 

10 אלף שעות מביאות תוצאות

את הניסיון, המקצועיות והידע שמביא עימו מורן לשולחן קשה לפספס. כבר מהרגע הראשון ברור שמדובר באיש מקצוע שלא בא ״לעבודה״, אלא באחד שבא לעבוד ובא להשפיע – תוצאות הן שם המשחק והגול הוא חתימת העסקה.

המשרד הוותיק שלו הפך ברבות השנים למוסד מוכר בהוד השרון, וכיום בולט כאחד המוצלחים והמובילים בענף הנדל״ן בעיר שהולכת וגדלה, ותופסת מקום של כבוד באזור השרון. כיום, ובאופן שוטף, מייצג המשרד עשרות נכסים, ואף עובד על קידום של מספר פרויקטים ובהם גם פרויקטים של תמ״א 38.

איכות על כמות – לסנן את העשבים השוטים

אם אי פעם ניסיתם למכור נכס או אפילו מוצר כלשהו בפייסבוק או באינסטגרם ייתכן ושמתם לב למבול הפניות שאתם מקבלים. הרבה מהן מגיעות מ״קונים״ שאינם בשלים לקנייה או כאלה שכן רציניים לגבי הקנייה אבל לא ערוכים לכך מבחינת כל האישורים והבירוקרטיה הכרוכה בדבר.

עבור רוב ״הקונים״ מדובר לרוב בפלירטוט קצר עם המוכר, גם אם הם לא רציניים לגבי הרכישה. הבעיה היא שכשכל כך הרבה אנשים פונים ומתעניינים קשה לבור את המוץ מהתבן ולהבין מי אכן רציני ומי לא. כתוצאה מכך בעלי נכסים רבים מוצאים עצמם שורפים את זמנם על לקוחות שבסוף מתגלים כלא רציניים או ככאלה שלא מסוגלים לבצע את הרכישה.

״כדי להביא עשרות קונים לנכס לא צריך להיות מתווך על. מה שהופך את המתווך למתווך טוב הוא דווקא הסינון הנכון והמדויק שהוא עושה״, מוסיף מורן.

כדי לחסוך זמן יקר למוכר ולמקד את קהל הקונים הפוטנציאלי אך ורק באלה הרלוונטיים באמת, עורך צוות המשרד סינון שמתחיל כבר בטלפון הראשון שנכנס מהלקוח. במהלך הסינון בודקים הסוכנים מה כוונותיו של הקונה, האם יש לו את כל האישורים, האם ישנם שלבים נוספים בדרך שהוא צריך לדאוג להם לפני שיקנה את הדירה, מה התקציב שלו ועוד. רק לאחר שברור לחלוטין כי מדובר בקונה רציני ובעל כוח קנייה, מגיע כל סוכן עם הקונה שלו לנכס המיועד.

הרבה סוכנים, הרבה עסקאות

אלה שמכירים את עולם הנדל״ן יודעים כי שיתופי פעולה הם הדרך המהירה ביותר לחבר בין מוכר לקונה. שיטת העבודה אותה מנהיג מורן במשרד, ועל פיה עובדים הסוכנים לאורך שנים ארוכות, שואפת ליצור כמה שיותר שיתופי פעולה כדי להתפרש על כמה שיותר עסקאות. כל נכס שמועבר לטיפול אחד הסוכנים במשרד מופץ בין כל שאר הסוכנים במשרד אשר מביאים כל אחד בזמנו קונים פוטנציאלים, ומרכזים מאמצי שיווק לצורך יצירת עניין סביב הנכס. מספיק שכל סוכן יביא רק לקוח אחד, פעם בשבוע, וכבר יגיעו לנכס 32 קונים פוטנציאלים בחודש, מה שמעלה משמעותית את הסיכוי למכירה ומקצר את זמני שיווק הנכס.

טופ נכסים שמה לה למטרה להוביל בתחומה ובזירת הנדל”ן, תוך מקצועיות רבה והענקת השראה כמשרד העובד באופן שונה וייחודי. היא זכתה על ידי Dun & Bradstreet בחותם האמינות הגלובלי הגבוה ביותר (זהב), וממשיכה לחתור להצלחת לקוחותיה בכל הזדמנות.
עבודה מדויקת ופריסה נכונה של סוכנים בשטח היא שמביאה את משרד התיווך ״טופ נכסים״ להיות אחד המשרדים החזקים והמובילים בהוד השרון. בין אם אתם רוצים למכור נכס ובין אם אתם רוצים לקחת את הבניין ואת שאר הדיירים לפרויקט תמ״א 38, בעזרתו של ״טופ נכסים״ תיהנו מעבודה מקצועית, אמינה והכי חשוב – כזו שמביאה תוצאות.

צוות טופ נכסיםצילום: גיל לוין

טופ נכסים
כתובת: דרך רמתיים 38, הוד השרון
טלפון: 09-7407500
לפניות אישיות למורן מארין: 052-3385053
לאתר של טופ נכסים >>>
לפייסבוק של טופ נכסים >>>

--------------------------

קלר וויליאמס חולון - ערן דרורי נדל״ן

סוכני נדל״ן הם יחידי הסגולה שלקחו לעצמם את הזמן לשפר את כישוריהם ולחדד את יכולותיהם כדי לעמוד לצד לקוחותיהם ולהוציא את הטוב ביותר עבורם. עבור ערן דרורי המנהל את משרד קלר וויליאמס חולון/ערן דרורי נדל״ן, לא מדובר רק במקצוע, אלא בתשוקה ואהבה אמיתית לכל מה שמשלב את עולם הנדל״ן עם עולם המכירות לכדי רגע שיא אחד – רגע החתימה.

אחרי מספר שנים בתחום, בהן עבד כסוכן מוביל בחברת תיווך בינלאומית, ודורג בה במקום הרביעי והמכובד כאחד המתווכים המוצלחים ביותר של הרשת, החליט ערן לצאת לדרך עצמאית. לפני כ-5 שנים הוא הקים את משרד התיווך ״ערן דרורי נדל״ן״ המתמחה בשיווק פרויקטים יד ראשונה, עם דגש על מכירה של פרויקטים של תמ״א 38, בכל אזור חולון, בת ים וראשון לציון.

ערן דרוריצילום: מורן לוי

לפני כ-3 שנים, ואחרי אינספור בתים, דירות ונכסים שהוא וצוות המשרד שלו מכרו, הוא החליט שהגיע הזמן להתרחב ולהפוך את הנקודה שהוא הציב על המפה, לטיפה יותר גדולה. ב-2017 קנה ערן זיכיון של מותג קלר וויליאמס, מחברות התיווך הגדולות ביותר בעולם, וכיום מפעיל ערן משרד משותף הכולל את שמו ואת קלר וויליאמס, ומונה לא פחות מ-17 יועצי נדל״ן מומחים.

״התרחבות של עסק היא בדרך כלל סימן לעבודה טובה ונכונה, ובמקרה שלנו הדבר קרה על פני פרק זמן קצר יחסית תודות לשיטת העבודה היעילה שלנו״, משתף ערן, וממשיך לפרט.
״חילקנו את עבודתנו בין צוות סוכני המשרד כך שלכל אחד תהיה ההתמחות שלו. כשלכל סוכן ישנה נישה צרה בה הוא עובד הוא מצליח להשתלט עליה ולהתמחות בה מהר יותר ובצורה מעמיקה יותר, וזה אחד הדברים אליהם אנחנו שואפים, כדי שנוכל לתת שירות שלא רק מרגיש טוב אלא גם מביא תוצאות בפועל. יש לנו מתווכים שמתמחים במכירה, יש לנו כאלה המתמחים בקניה, וכולם עוברים  הדרכות באופן שוטף כדי לשפר את כישוריהם.

״בשנה האחרונה הצטרף אלינו כשותף למשרד אסף טובי, שהגיע עם ניסיון של 15 שנה בתחום הנדל"ן, ובתוכו גם ניסיון בניהול משרדים וסוכנים מהמובילים בישראל. אסף הוא מאסטר טריינר ב-NLP שעובד עם כל סוכן שנכנס למשרד ומעניק לו ליווי אישי ועסקי לבניית עסק מצליח וכדי ללמד אותו כיצד לנהל את זמנו ועבודתו. בזכותו ובזכות שיטת העבודה המדויקת שלו אנחנו רואים כיצד אנחנו כל הזמן מגדילים את כמות הנכסים שאנחנו מייצגים, את כמות הנכסים שאנחנו מוכרים, וכיצד אנחנו מצליחים למכור נכסים במחירים גבוהים יותר מהמחירים שמכתיב השוק – מה שאומר רווח גדול יותר למוכר״.

צוות משרד התיווך ״ערן דרורי נדל״ן״צילום: מורן לוי

שניים רבים השלישי לוקח

שם המשחק במכירה של נכסי נדל״ן – בדיוק כמו בעת מכירה של כל דבר אחר – הוא ביקוש אל מול היצע. אחד הפרמטרים בהם מתבלט משרד ״ערן דרורי קלר וויליאמס״ הוא ביכולתו למקד את הביקוש בנכס ספציפי לשם יצירת תהליכי התמחרות. בעזרת סוכני הקונים של המשרד, והפניות המגיעות בכל עת, מצליחים סוכני המכירות של המשרד לרכז במקום אחד מספר קונים המעוניינים בנכס בודד.

ריכוז של מספר קונים המתעניינים באותו נכס לא רק מעניק לו תחושה נחשקת יותר ומאותת לקונים אחרים כי אכן מדובר בנכס איכותי. הוא גם יוצר תהליך בו על מנת לקנות את הנכס יש להציע הצעה אטרקטיבית יותר מזו של שאר הקונים. בכך, מכניסים סוכני המשרד את הקונים ל״מלחמת מחירים״ לכל המרבה במחיר, כשהזוכה האמיתי ב״מלחמה״ הוא המוכר שנהנה מהצעה גבוהה שלעיתים רבות אף גבוהה יותר ממחיר השוק המבוקש.

שיווק נכון בראש נכון

כדי להגיע לקונה הרלוונטי צריך לפרסם במקום הנכון, זה אולי החוק הראשון בשיווק ופרסום של כל מוצר, וכך גם עובד המשרד של ערן דרורי. דרך ניתוח מעמיק של כל נכס ושל אזור המגורים בו הוא נמצא מצליח המשרד לבנות פרופיל נכס מדויק ולהבין מי קהל היעד הרלוונטי ביותר, למי צריך לדבר, באיזו שפה ואיפה אפשר למצוא אותו. אם מדובר באזור המאופיין באוכלוסייה חרדית, השפה תהיה בהתאם והפרסום יעשה בעיתונות חרדית; אם הבית נמצא בשכונה צעירה ומתפתחת המתאימה לזוגות צעירים, השפה תהיה קלילה יותר והפרסום יתמקד בפייסבוק ובאינסטגרם איפה שנמצאים רוב הצעירים, וכן הלאה. דרך הבנה של פרופיל הקונה המדויק מגיע המשרד ללקוחות הרלוונטיים ביותר ולאלה שהסיכוי שירכשו את הנכס גבוה יותר.

אם אתם משווקים כיום נכס בעצמכם או דרך משרד תיווך ואתם לא מקבלים מספיק קונים פוטנציאלים, אתם מפספסים הזדמנות אדירה לבצע תהליך נכון שיביא לביקוש גבוה של הנכס ולמקסום במחיר שתקבלו בסגירת העסקה. בעזרת המשרד של ערן דרורי תוכלו להביא לנכס מספר רב של קונים וליהנות מהצעות מחיר אטרקטיביות במיוחד ומרמת שירות יוצאת דופן.

קלר וויליאמס חולון - ערן דרורי נדל״ן
כתובת: הרוקמים 40, איזור תעשיה חולון
טלפון: *5410, 054-7333982
לאתר של ערן דרורי נדל"ן >>>
לפייסבוק של ערן דרורי נדל"ן >>>