תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מערכות לניהול העסק: פתרונות חכמים לנוחות מקסימלית

בעלי עסקים קטנים ובינוניים, עוסקים פטורים ומורשים, נדרשים במרבית המקרים לבצע את כל הפעולות הקשורות לעסק בעצמם. בעולם הדינמי המתקדם של היום, ישנם פתרונות חכמים לניהול חשבונות וקליטת נתוני חשבוניות וקבלות באוטומציה, כך שבעל העסק יוכל להשתחרר מהעיסוק בכך. הנה כמה מערכות לניהול העסק שכדאי לכם להכיר

מערכות ניהול לעסק
SFIO CRACHO - Shutterstock

מערכות ממוחשבות המשמשות כעזרים לניהול העסק, הינן יעילות מאוד במיוחד עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים. בניגוד לחברות הגדולות הכוללות מחלקות ייעודיות לטיפול בתחומים השונים של העסק: ניהול לקוחות, פרסום, שיווק, הנהלת חשבונות, וכו', בעל עסק קטן לרוב עושה הכל ומנהל את הכל בעצמו. בכדי לסייע לבעלי עסקים ולשחרר אותם ככל האפשר לקידום ופיתוח העסק, פותחו בשנים האחרונות מערכות טכנולוגיות מתקדמות לניהול התחומים השונים בקלות וביעילות.

כך, אנו מוצאים מערכות חדשניות לניהול לידים, ניתוח הפעילות והביצועים עסקיים, תוכנות לביצוע הנהלת חשבונות וראיית חשבון דיגיטלית, מערכות ליצירת תבניות דיגיטליות למסמכים חוזרים, תוכנות להפקת חשבוניות וקבלות באונליין, ועוד ועוד. בחרנו עבורכם כמה מהמערכות המתקדמות והאפקטיביות ביותר עבור בעלי עסקים - Lead.IM ,Smartbee, אסמבלי פתרונות ו - YPAY:

Lead.IM – מערכת לניהול לידים

מערכות לניהול הפעילות השיווקית הדיגיטלית מסייעים לך לפקח ולמדוד את האפקטיביות של תכניות השיווק בערוצים השונים בכדי למקד את הפעילות השיווקית לערוצים האפקטיביים ביותר שמניבים תוצאות.

חברת Lead.IM פיתחה מערכת חדשנית לניהול הפעילות השיווקית והקמפיינים הדיגיטליים המפגישה בין המכירות והשיווק בסינרגיה חכמה ומתקדמת. "קהל היעד שלנו הם חברות ועסקים המנהלים שיווק באינטרנט, וכאלו המנהלים מכירות מבוססות לידים", אומר מיכאל גרשקוביץ, סמנכ"ל שירות ומכירות ב- Lead.IM. "אנו מציעים שלוש אפשרויות שונות: מערכת לניהול פעילות שיווקית וקמפיינים דיגיטליים, מערכת ניהול מכירות ושילוב של שניהם יחד במערכת אחת".

מערכת לניהול פעילות שיווקית וקמפיינים דיגיטליים

"מערכת Lead.IM מאפשרת ניהול לידים, פרסום דיגיטלי ושיווק באינטרנט, ביצוע אופטימיזציה לקמפיינים, מדידת ביצועי קמפיינים וניהול תקציבי שיווק ופרסום. באמצעות המערכת, מנהל השיווק יכול לרכז את כל הפעילות השיווקית מתשתיות הפרסום השונות (גוגל, פייסבוק, אאוטבריין, טאבולה, וכד') במקום אחד. מנהל המכירות יכול לאסוף לידים מכל הנכסים הדיגיטליים במערכת אחת תוך תיעוד של הערוץ ממנו הגיע כל ליד".

טופס ליד
צילום: ס.מ. מערכות לידים בע"מ

כיצד מערכת Lead.IM מחברת את הפעילות של המכירות והשיווק?

"באמצעות המערכת שלנו, מנהל המכירות/השיווק יכול לדעת לגבי כל ליד מהיכן נוצר ואיזה מסלול הוא עבר כדי שמנהל השיווק יוכל לתעדף את מקורות הפרסום".

איך זה עובד בפועל?

"המערכת נמצאת בענן לשימוש בריטיינר חודשי. הלקוח מגדיר את הנכסים הדיגיטליים שיש לו במערכת (אתרים, דפי נחיתה, טפסי לידים של פייסבוק) בהנחיות ברורות ופשוטות לשימוש, ומרגע זה, עבור כל ליד שנוצר בנכסים הדיגיטליים שלו, נפתח 'כרטיס ליד' במערכת שכולל בין היתר את כל המידע אודות המסלול הפרסומי שהגולש עבר בטרם המרתו ללקוח.

דאשבורד
צילום: ס.מ. מערכות לידים בע"מ

"דוגמה למסלול שניתן לראות באמצעות המערכת: גולש עשה חיפוש בגוגל לפי מילת מפתח של 'ביטוח רכב' למשל, הוא נחשף למודעה פרסומית של הלקוח שלנו (חברת ביטוח) או לאתר האינטרנט שלו והגיע לאחד הנכסים של הלקוח כשהוא לחץ על המודעה. הגולש קרא כתבות באתר ולא השאיר פרטים. אחרי כמה זמן הוא חזר לאתר והחליט להשאיר פרטים – הפך לליד. המסלול כולו נרשם מהרגע שהוא הקליד את מילות המפתח בגוגל כולל אילו מילות חיפוש הקליד, מתי נחשף למודעה הפרסומית ואיזו מודעה, מתי לחץ עליה ונכנס לאתר, ובאיזה שלב הוא חזר והשאיר פרטים - מילא את הטופס ועשה המרה. כשהלקוח שלנו – בעל חברת הביטוח ייכנס למערכת ויתסכל על הליד הוא יראה את הפרטים של המסלול ושל הליד".

אילו יתרונות ידיעת המסלול מספקים למנהל השיווק?

"המידע הזה משמש את מנהל הפרסום/מנהל השיווק כדי להבין בסופו של דבר, איזו פעילות שיווקית מביאה לו תוצאות טובות יותר ולהיכן כדאי לנתב את תקציבי הפרסום. כך המערכת מייצרת חסכון בעלויות שיווק ופרסום, ואופטימיזציה של הפעילויות השיווקיות".

מודול מערך ניהול מכירות

"מודול מערך ניהול המכירות כולל מערכת CRM לניהול לקוחות עם חלוקת לידים בין נציגי המכירות. המערכת החכמה שפיתחנו מאפשרת לקבוע כללי חלוקה של לידים שנכנסים למערכת – חלוקה באופן אוטומטי בין נציגי המכירות או חלוקה ידנית על ידי מנהל המכירות. המודול כולל אוסף כלים לניהול תהליך מכירה: סטטוסים של הלידים, תיעוד וסיכומי שיחות, יומן משימות, ותזכורות כולל התממשקות עם יומני גוגל והודעות לנציגי המכירות בסמס. המערכת פועלת באינטגרציה והתממשקות עם מרכזיות טלפוניה ומאפשרת הוצאת שיחות דרך המערכת, וכן אפשרות של Click to chat למעבר לצ'אט דרך וואטסאפ מהמערכת בלחיצת כפתור".

מערך דוחות: שילוב של שתי האפשרויות יחד במערכת אחת

"מערך הדוחות מאפשר שילוב של המערכת לניהול פעילות שיווקית וקמפיינים דיגיטליים יחד עם מודול מערך ניהול המכירות. באמצעות מערך הדוחות ניתן להפיק דוחות מגוונים הן למכירות והן לשיווק כדי להגדיל את המכירות של העסק: דוחות של אנשי מכירות, ביצועים, אחוזי הצלחה, כמה כסף כל נציג מכירות הכניס לחברה, מהי העלות השיווקית של הלידים שהנציג השתמש בהם, ובסופו של דבר – ROI – איזה תקציב פרסומי הנציג ניצל וכמה כסף הכניס הוא הכניס לחברה – ערך התקציב.

"בהיבט הפעילות השיווקית – הדוחות מציגים איזה קמפיין הביא להכי הרבה תוצאות בשלב המכירות, מהם אחוזי הצלחה של כל קמפיין וכן הצלבה בין הקמפיין הפרסומי לבין הרווחים.
"המערכת מאפשרת לשלב יחד, עבור כל נציג מכירות -  בלידים של אילו קמפיינים פרסומיים הוא מצליח למכור. זה הבידול שלנו, כיוון שמעט מאוד מערכות יודעות לעשות הצלבה בין השיווק ובין המכירות ברמה העמוקה ביותר. בכך אנו מספקים את הערך הטוב והאפקטיבי ביותר ללקוחות שלנו למקסום הרווחים שלהם".

חברת Lead.IM קיימת משנת 2010 והמערכות שלה כוללות מודולים רבים ביניהם: ניהול מוקדי טלמרקטינג ומוקדי לידים כולל אינטגרציה והתממשקות עם מרכזיות טלפוניה, ניהול פעילות של משרדי פרסום וסוכנויות דיגיטל, ניהול פעילות מסחר בלידים, ניהול פעילות רשת שותפים, שירות מדידת שיחות ומערכת דיוור בסמס.

לוגו
צילום: ס.מ. מערכות לידים בע"מ

Lead.IM

לאתר של Lead.IM >>>

טלפון: 3760*

----------------------------------------------------------

Smartbee

מערכת Smartbee היא מערכת דיגיטלית ייעודית לעסקים קטנים ובינוניים היושבת בענן וניתנת לגישה מכל מחשב וטלפון נייד. היא כוללת את כל האלמנטים שבעל עסק או עוסק עצמאי זקוק להם לביצוע הנהלת חשבונות וראיית חשבון דיגיטלית.

סמארט בי
SmartBee

דרור שטרסברג, בעלים שותף בחברת Smartbee, אומר: "פיתחנו מערכת מתקדמת עם מגוון פיצ'רים ופעולות באוטומציה המגבה את הנתונים בענן באופן מאובטח ומאפשרת ללקוחות שלנו לגשת אליהם מכל מקום ובכל זמן שירצו. המערכת מאוד פשוטה וידידותית למשתמש, כך שגם בעלי עסקים שאינם בקיאים בתוכנות משתמשים בה בקלות ובנוחות".

אילו שירותים מספקת המערכת לבעלי העסקים/העצמאיים?

"המערכת מושתתת על שלושת האלמנטים הבסיסיים והעיקריים בהנהלת חשבונות וראיית חשבון לעסק: ניהול ההכנסות של העסק, ניהול ההוצאות של העסק, ויצירת דוחות. בעולם ההכנסות, המערכת מספקת פתרונות חיוב לקוחות כגון סליקת אשראי וקבלת תשלומים באשראי באמצעים שונים כגון: שליחת קישור דרישת תשלום ללקוחות בוואטסאפ וביצוע תשלום דרך הקישור, הוראת קבע באשראי ואו שליחת קישור שמפנה לאתר בעל העסק לצורך ביצוע תשלום, קבלת כספים במזומן, בהעברות בנקאיות, בביט וכדומה. לאחר קבלת התשלום, המערכת מתעדת את ההכנסה ומפיקה את המסמך הרלוונטי: חשבונית מס/קבלה או קבלה. המערכת יודעת להפיק מסמכים נוספים לפי צרכי בעל העסק כגון: הצעת מחיר, דרישת תשלום (לעוסקים פטורים), ועוד.

"פיצ'ר מתקדם שהוספנו למערכת הוא הפקה אוטומטית של קבלות עבור תשלומים מראש. לדוגמה, עבור בעל/ת עסק של גן ילדים שמקבל/ת 12 שקים מראש לשנה, המערכת יודעת להפיק 12 קבלות עבור כל שק הכוללות את שם המשלם, הסכום, מספר השק, תאריך הפירעון וכד'".

מה לגבי ניהול ההוצאות של העסק?

"Smartbee מאפשרת לנהל את הוצאות העסק בצורה חכמה ונוחה. ניתן להקליד את כל ההוצאות בתוך המערכת או לצלם אותם באפליקציה כך שישמרו בה. לאחר שההוצאה נשמרת, ניתן לסווג אותה לפי סוג ההוצאה: הוצאות דלק, חשמל, ספקים, סחורה, ועוד. המטרה היא שהחשבוניות/הקבלות לא יאבדו אלא ישמרו מיד במערכת. בזמנו החופשי של המשתמש, הוא יכול לסווג את החשבוניות לסוג ההוצאה. ניתן להעלות את צילומי החשבוניות דרך המחשב או ישירות מהמייל - לכל לקוח ב- Smartbee יש מייל ייחודי שאליו הוא יכול להעביר את ההוצאות שלו מבלי לעבור דרך המחשב והמייל ישלח את החשבונית באופן אוטומטי לפי סוג ההוצאה במערכת".

מה מאפשרים הדוחות המופקים ממערכת Smartbee?

"לאחר שכל ההוצאות וההכנסות של המשתמש אוחסנו בארכיון הדיגיטלי במערכת, הוא יכול להפיק דוח רווח והפסד בלחיצת כפתור. בנוסף להפקת הדוח, המערכת החכמה יודעת לחשב אוטומטית את האחוזים המוכרים למס הכנסה ומע"מ לפי סוגים, לדוגמה – בהוצאות רכב, 67% מההוצאה למע"מ, כך, הדוח מגלם את מה שנשאר למשמש בפועל, לאחר קיזוז המסים ומייצג את התמונה האמיתית. דרך המערכת, המשתמש יכול לשלם גם תשלומי המע"מ והמסים. המערכת יודעת להפיק עבור המשתמש דוחות לרשויות המסים - דו"ח מע"מ, דו"ח מס הכנסה, באופן אוטומטי ובלחיצת כפתור ואף לשלוח אותם לרשות.

"במערכת קיימים מגוון דוחות נוספים לשימוש על פי הצורך, כגון: דוח מלאי, דוח רכוש קבוע, וכל הדוחות הרלוונטיים לעסק שניתן לעבוד איתם בשוטף וגם לצורך הדוח השנתי בסוף השנה. המערכת החכמה כוללת גם פיטשרים למניעת טעויות כדי להבטיח שהרישום יהיה מדויק ונכון. אם לדוגמה, לקוח הקליד את אותה חשבונית פעמיים המערכת תתריע על כך ותאפשר לו לשנות. בנוסף, המערכת מתאימה לשימוש מכל התקן ומכשיר, האפליקציה זמינה למשתמשי אייפון IOS ואנדרואיד ואף לווינדוס למחשב. המערכת מאובטחת, מאפשרת חתימה דיגיטלית על המסמכים ומאושרת על ידי רשות המסים".


 Smartbee

כתובת: הגיבורים 57, חדרה

טלפון: 04-6001918

לאתר של Smartbee >>>

----------------------------------------------------------

אסמבלי פתרונות: מה שבטוח - פיתוח

בהיותה עסק קטן, אסמבלי פתרונות מכירה היטב את הסוגיות עמן מתמודדים בעלי עסקים קטנים ואת העומסים המוטלים עליהם. מתוך היכרות מעמיקה זו, פועלת החברה להקל על עסקים קטנים באמצעות מוצרי תוכנה ושירותים מגוונים.

בימים אלה משיקה אסמבלי פתרונות את DocsRobot, שירות ענן חדש המסייע לעסקים קטנים. DocsRobot תוכנן ופותח מתוך הצורך לחסוך למנהלים עמוסים זמן יקר ומשאבים נוספים. הפונקציה החדשנית והמהפכנית ביותר של DocsRobot היא יצירה מהירה של מסמכי Word בעלי תוכן שחוזר על עצמו, באופן חף מטעויות. המסמכים החדשים שייווצרו מתבססים על מסמכים שהופקו בעבר בדרך הרגילה, והם יכולים להכיל את כל המאפיינים הרצויים – מיתוג, עיצוב, תוכן חוזר ועוד. כך ניתן לייצר חוזים, הצעות מחיר, מכתבי התראה ועוד.

הכי קל, הכי פשוט – מילה שלנו

כדי להפיק מסמכים לשימוש חוזר ב-DocsRobot, צריך ליצור, פעם אחת, שני מרכיבים קשורים: "טופס דיגיטלי", עם שדות למילוי (הכנתו פשוטה ואינטואיטיבית), ומסמך WORD רגיל, בו משולבים "שומרי-מקום" לאותם שדות של הטופס ונקרא "תבנית". אפשר ליצור צמדים שונים כאלה - אחד לכל סוג מסמך שרוצים להפיק.

הפקת מסמך חדש מאותו סוג, היא פשוטה ומהירה: במקום להעתיק ממסמכים קודמים תוך  חיפוש-והחלפה של תוכן, אפשר לפתוח את הטופס הדיגיטלי שבניתם דרך דפדפן האינטרנט או הנייד, להזין את הנתונים, והנה - מסמך ה WORD מוכן.

המערכת החדשנית מאפשרת פעולות נוספות כגון:

העברת הטופס הדיגיטלי של מחולל המסמכים לצד ג' לצורך מילוי הפרטים (לקוח/ספק וכו') באמצעות קישור שיישלח אליו במייל;
יצירת מסמך PDF מנתוני כל טופס שמולא;
שליחת ה PDF שנוצר לצד ג' לקבלת אישור בחתימה אלקטרונית ועוד...

כמה זה עולה לנו?

את המערכת החדשנית של אסמבלי פתרונות ניתן להשיג בגרסה חינמית, ללא הגבלת זמן. גרסה זו לא כוללת את כל מאפייני השירות והיא מוגבלת במספר המסמכים החודשי, אבל עבור עסקים רבים היא בהחלט נותנת מענה מצוין לצרכים השוטפים.

עמוד
צילום: באדיבות אסמבלי פתרונות

הגרסאות בתשלום מתאימות לעסקים זעירים, בינוניים וגדולים והן כוללת חודש התנסות במערכת. מחירן של הגרסאות בתשלום משתנה בהתאם להיקף הפעילות והן מאפשרות  להגדיר עובדים, לשמור נתוני טפסים לשימוש חוזר, ליצור מספר מסמכים בו זמנית מטופס יחיד ועוד.

מוצרים אחרים ושירותי פיתוח ליזמי הי-טק

מוצרים נוספים ושל אסמבלי, ותיקים ומוכרים בשוק, משמשים כבר שנים ארוכות גופים רבים במשק הישראלי. כך למשל, מערכת TopContracts לניהול חוזים, שעם לקוחותיה נמנים ממשלת ישראל, איקיאה, המועצה להימורים בספורט, רשת מלונות פתאל, חברות הי-טק, מפעלים ואחרים. מערכת זו בנויה אף היא על בסיס הקונספט של מחולל טפסים, אך טפסים אלה מהווים רק תשתית לפונקציות עשירות רבות הקשורות לעולם החוזים כגון התראות יומיות על נושאים רגישים (תום חוזה, תפוגת ערבות/ביטוח, דרישת הגשת דוח ועוד).

 כל מוצרי אסמבלי מפותחים במרכז הפעילות שלה בהודו מזה למעלה מ-15 שנים. עובדה זו מאפשרת לה לפתח ולשפר את מוצריה במהירות ולהציעם במחירים תחרותיים במיוחד.

הצלחת מוצרי אסמבלי הביאה את החברה להכרה כי התשתית שהקימה היא אטרקטיבית בפני עצמה ליזמי הייטק ישראלים. אלה יכולים ליהנות משירותי פיתוח באיכות ישראלית אך במחיר של הודו, ובמתווה ייעודי לתחום  בו מסייעת החברה בבחירת הפונקציונליות הקריטית שניתן לפתח במסגרת הזמן והתקציב, ודחיית כל השאר להמשך.

בועז כהן
צילום: אסמבלי פתרונות

על אותה תשתית, מציעה אסמבלי גם שירותי הקמה/ניהול של שלוחות פיתוח Offshore לחברות הי-טק המחפשות גיוס מהיר, גמישות בגודל הצוות, התמחות ספציפית שחסרה להם, או מובילות טכנולוגית.

אסמבלי פתרונות

טלפון: 1700-700-766

אתר 

אתר החברה

----------------------------------------------------------

YPAY – הנהלת חשבונות באינטרנט

נשיא גולן
נשיא גולן

חברת YPAY פיתחה תוכנה מלאה להנהלת חשבונות לעצמאיים חד-צידי בחינם. שימוש במערכת YPAY הוא ללא עלות, והמערכת המתקדמת מאפשרת לעצמאיים לבצע ניהול ומעקב חשבונות באופן שוטף בדיגיטל באבטחה מוגברת, בנוחות ובקלות מכל מחשב והתקן.

רו"ח ויועץ מס, נשיא גולן, מנכ"ל ובעלי חברת YPAY, אומר: "הקמנו את החברה במטרה לסייע לכלל העסקים בישראל ולהנגיש עבורם תוכנה חינמית מתקדמת להנהלת חשבונות, שיוכלו לתפעל אותה בנוחות ובקלות בעצמם. ישנם מרכיבים בודדים במערכת שאנו מציעים בתשלום, כשהבסיס הוא שימוש חופשי".

מה כוללת מערכת YPAY?

"המערכת מאפשרת הפקת מסמכים ללא הגבלה (חשבונית מס, קבלה, חשבונית זיכוי ועוד), סליקה ידנית על בסיס "לא סלקת – לא שילמת", רישום הוצאות ספקים ותשלומים, חתימה דיגיטלית, הפקת דוחות רוה"ס, גיול חובות ספקים ולקוחות, דוחות הפקדה לבנקים, הפקת דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכוי במקור, העברת אינדקס לקוחות וספקים, שידור קבצים pcn מע"מ בחינם, העברת קבצים למערכות שונות, קבצים אחידים וגיבוי נתונים. כל אלו כאמור, ללא תשלום", אומר נשיא גולן.

"פתיחת עסק – בחינם: מערכת YPAY מאפשרת פתיחת תיק בחינם ברשויות המס השונות מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, לכל סוגי העסקים ( עוסק מורשה, לעוסק פטור, חברה בע"מ ושותפות) בתנאי שהלקוח משלם מראש עבור הדוח השנתי. להצטרפות.

"מערכת סליקה דיגיטלית – בחינם: מערכת הסליקה הדיגיטלית של YPAY פועלת במודל - לא סלקת, לא שילמת. ללא תשלום חודשי קבוע, ללא דמי ניהול, ללא עמלת מינימום. פתיחת המסוף ללא עלות וביצוע הסליקה באופן מידי. ניתן להעביר את הכספים לחשבון הבנק שלכם תוך 24 שעות".

הפקת חשבוניות בחחינם - YPAY
YPAY
חשבונית דיגיטלית|חשבונית ירוקה|YPAY|הנהלת חשבונות באינטרנט|רואה חשבון נשיא גולן - דלג
YPAY הנהלת חשבונות באינטרנט

מהם היתרונות הנוספים של מערכת YPAY עבור בעלי עסקים?

"המערכת כוללת תוכנה מלאה להנהלת חשבונות הכוללת הפקת מסמכים אונליין. אנו לא מגבילים את כמות המסמכים, ולא מחייבים תשלום בגין שימוש בתוכנה. חברת YPAY לא גובה תשלום נפרד בגין גיבוי הנתונים. כל הקבצים והנתונים מגובים על ידנו, כשירות חינמי ללקוחות".

אילו מוצרים נלווים בתשלום אתם מציעים?

"המוצרים המסופקים במערכת YPAY בתשלום כוללים:

מערכת סליקה -YPAY - דלג
YPAY הנהלת חשבונות באינטרנט

הנהלת חשבונות דיגיטלית און ליין עם מנהלת חשבונות אישית: עוסק פטור 100 לחודש, עוסק מורשה 250 לחודש.

"מנהל חשבונות דיגיטלי: חברת YPAY פיתחה מוצר שנקרא מנהל חשבונות דיגיטלי  המאפשר לכם לצלם את ההוצאות שלכם ולשלוח למשרדנו. מנהלת חשבונות בתפקיד ייעודי, מקלידה את ההוצאות שלכם און-ליין והיא זמינה לכל שאלה בטלפון ובמייל. יתרון המוצר הוא צילום ההוצאות שלכם מהנייד בכל מקום ובכל זמן, כך אתם לא שוכחים ולא מאבדים הוצאות ובכל רגע נתון אתם בשליטה מלאה על ההכנסות וההוצאות שלכם ויודעים מהם חבויות המס.

"דוח שנתי: לעוסק פטור ולמורשה, אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לעריכת דוח שנתי במחיר הוגן.

"חשבונית מחזורית במחיר סמלי של 20 לחודש: מודול המאפשר הפקה אוטומטית ומחזורית של חשבוניות וקבלות. מדובר בפתרון אופטימלי לעסקים המעוניינים להפיק חשבוניות מס/קבלה וחשבונית באופן מחזורי אחת לחודש עם אפשרות לסליקה מחזורית במקביל. את התהליך המחזורי ניתן לתזמן לכל תאריך ולקבע למספר התשלומים הרצויים. בזמן שהמערכת מבצעת את תהליך הסליקה, יופק המסמך המתאים ופרטי הלקוח יתועדו במערכת.

"לינק לדף סליקה במחיר סמלי של 20 לחודש: לינק הסליקה הוא פתרון המאפשר הגדלת מכירות בצורה פשוטה ומהירה. את הלינק ניתן לצרף  בסמוך לתמונה, סרטון, מאמר או כתבה ולהציע פלטפורמת רכישה של מוצר או שירות לקהל הרחב. שימוש בלינק סליקה חושף חלון סליקה שבו הלקוח מזין את פרטי האשראי שלו ומבצע את התשלום.

"ממשק API במחיר סמלי של 20 לחודש: חברת YPAY מציעה ממשק API המאפשר סליקה והפקת מסמכים דרך מערכת YPAY למערכות חיצוניות ואתרי מסחר אינטרנטי  E-commerce. ממשק ה API של YPAY הינו איכותי, פשוט  ומוצע במחיר ללא תחרות.

"מערכת CRM במחיר סמלי של 50 לחודש: מערכת מושלמת לניהול לקוחות ולידים, תזמון ומעקב אחרי לידים חמים; תזמון פגישות וטלפונים; שמירת קבצים של לקוחות; שמירת הודעות של לקוחות".

חברת YPAY

כתובת החברה: מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, בני ברק

לאתר של חברת YPAY >>> 

למייל של חברת YPAY >>> 

כתבות שאולי פיספסתם

*#